Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Muton


Muton
addikt

az MS kitalálta, h a media center a jövő... és az is lett :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2) tgabi333


tgabi333
tag

nah, már csak az kellene, hogy használaton kívül kapcsolja ki a lemezeket, plusz bele egy 8gigás usb-s flash, (a torrent mehet a flash-ről, és nem mennek éjjel nappal a vinyók) és tökéletes otthoni tároló.

Előrelépésnek tartom hogy lehet üresen is kapni.

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Volt ilyen hűtőm.

I don't fit in. I fit out.

(#4) Godefroy


Godefroy
senior tag

Na az jó, hogy nemcsak saját szoftverén kerezstül lehet elérni a tartalmat, hanem simán pl. FTP-n keresztül,.
Volt már egy SMC-nk ami csak saját szoftverén keresztül működött, és azt is csak Windows alatt.
Jó lenne nálunk pár helyre ahol csak emiatt van fájl szerver.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#5) Godefroy válasza tgabi333 (#2) üzenetére


Godefroy
senior tag

Mások ezért vesznek laptopot keveset fogyaszt és jó letölteni.
Ára hasonló (100 körüli laptopra gondoltam)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#6) tgabi333 válasza Godefroy (#5) üzenetére


tgabi333
tag

nekem jelenleg egy asus router látja el ezt a feladatot, de a tárolási gondjaim még mindíg nincsenek megoldva, ugyan van 3,5-es rack-em, de ha rákötöm a router-re akkor éjjel-nappal megy, ami egyrészt sokat fogyaszt ( ahoz képest hogy ha csak akkor működne amikor kell) másrészt meg backup tároló mindíg jól jön, de kb 500 giga helytől kezdve.

(jó van 2,5-es rackem is, de az sem az igazi)

olyan kellene, ami kikapcsol ha nincs rá szükség, gyors( a routerek kb 1200kb samba-val), nagy tárhelye van és még redundáns is...

szerintem ez csak hasonló hálózati tárolóval oldható meg.

(#7) gliskard


gliskard
senior tag

lassan dunát lehet rekeszteni a különbözö NAS cuccokkal... Persze általában a legtöbb picit komolyabb megoldás linux alapú, ezért a média server megvalósitás nem probléma. Legalább is az iTunes, hiszen ott a Firefly ami ingyenes. Illetve a legtöbb gyárto hálózati lejátszójához elérhetök server megoldások linux-hoz.

Kiváncsi lennék egy összehasonlitó táblázatra (cpu, rom, ram, csatlakozók, os, támogatot protokolok valamint a valós hálózati sebesség, ez utóbbi ami elég fontos lenne), illetve arra, hogy mekkora az átfedés... Esetleg egy nagy, monstre PH nas teszt? :-)

[ Szerkesztve ]

(#8) gliskard válasza tgabi333 (#6) üzenetére


gliskard
senior tag

hasonló megoldásokat itt találsz

(#9) tgabi333 válasza gliskard (#8) üzenetére


tgabi333
tag

köszi, de sajnos ismét nem találtam olyat ami megfelelő lenne :S

a második alkalmas lenne, de raid-ben nem tudja leállítani a merevlemezeket, bár minden mást tud, elgondolkoztató

mod: off-ba tettem

[ Szerkesztve ]

(#10) Lipton válasza gliskard (#8) üzenetére


Lipton
őstag

Az a baj ezekkel, hogy az olcsóbbak nagyon lassúak.

MacPower M9 NDAS
MacPower Pleiades NDAS

Speed: Up to 10MB/s

(#11) gliskard válasza Lipton (#10) üzenetére


gliskard
senior tag

sajnos az alsó kategóriások integrált egy max két chip-es (fél)megoldások, gondolom a felsöbb ár kategóriában ezért is épitenek komplett gépet és hajtják linux-szal... persze ez már megtolja az árat. Otthonra még húzos, viszont kisebb cégekhez már versenyképes alternativa. Mi a régi linux serverüneket lecseréltük egy ReadyNAS NV+ cuccra, és az eddigi tapasztalatok szerint nem volt rossz döntés.

Alapvetö dilemma a lakáson belül a méret / fogyasztás / hang / sebesség az árral szemben. Régi pc-böl lehet nas-t csinálni, nem probléma van ingyenes megoldás is erre a célra. Ellenben non-stop üzem esetén nem elhanyagolható a fogyasztása, viszonylag hangos és pc "méretü" ami persze befér a szekrénybe. Persze itt sem mindegy a hálózati sebesség, régi alaplapoknál 100-as hálón sem fog sokkal 10Mb/s fölé menni az átvitel... Körbe jártam már a dolgot és "kénytelen" leszek beruházni egy raid1-es cuccra...

[ Szerkesztve ]

(#12) gliskard válasza tgabi333 (#9) üzenetére


gliskard
senior tag

a szimpla vezérlö elektronika a leállitást raid1-nél hibának fogja jelezni ezért minden esetben elkezdi az újra épitést vagy sikit. Láttam már olyan NAS-t amiben megoldották raid1 esetén is a leállitásra, de ott vagy idöhöz és nem terheléshez kötött volt, vagy pedig megnyomta erösen az árat...

(#13) Lipton válasza gliskard (#11) üzenetére


Lipton
őstag

Tesóm pont most akar ilyet venni, mert akkor egy ilyenre fel lehetne másolni a filmeket, zenéket, és elérhető lenne mindegyik gépről. Itt a lakásban van 2 sima gép, tesoméknál meg 2 sima és egy notebook. Ezért kéne egy ilyen, szerintem sokkal jobb mintha egy komplett gép menne folyamatosan, de az a 10 megabit elég sovány.
Ami rendes sebességen megy, az meg tényleg annyiba kerül, amennyiből kijön egy komplett gép.

(#14) Godefroy válasza tgabi333 (#6) üzenetére


Godefroy
senior tag

Mit jelent a sok fogyasztás?
+20 watt/óra?
az 1 naponta 21 Ft.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.