Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zedz


Zedz
addikt

Puskát tartanak a fejükhöz, hogy nem mernek elmenni máshová dolgozni? Gondolom annyi tapasztalattal mint amennyivel a fejlesztők rendelkeznek, mások simán átvennék őket, lehet még több pénzért is. :F

(#2) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Azt a fűzfán fütyülő rézangyalát neki,ennek a fele sem tréfa.6 hónap.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#3) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Az sem normális, aki 6 hónapig nem kap fizetést és még ugyan annál a cégnél van...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Gyula84 válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


Gyula84
veterán

annyit kerestek hogy még mindig teli vannak pénzzel :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#5) muxi-muxi válasza Zedz (#1) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Ha féléves fizetésed benn ragadna a cégnél, te is meggondolnád a váltást, pláne úgy, hogy mindezek után keresztet vethetnél rá...

Sosem tartottam igazi játékfejlesztőnek a stúdiót, és a techdemónak jó játékai felett is elszállt már az idő. (Teszem hozzá, a Warhead az nagyon jó kis lövölde volt, főleg a magyar szinkron miatt.)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#6) Sub-ZeRo válasza Gyula84 (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az lehet. De ha már a saját fizetésedért kell könyörögni, ott már nagy baj van. Nálam egyszer játszották meg, hogy nem akarták oda adni egybe a fizetést, csak részletekben... Gyorsan váltottam...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) Ragnar_ válasza muxi-muxi (#5) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Crysis minden idők legjobb 5 FPS-ében benne van szerintem, a többi már inkább átlagos kategória. Aztán váltottak ők is a konzol mint elsődleges platform irányba, ami a Crysis2-n már meg is látszik. (Az id se úttörő már technológiailag, de a doom azért jól sikerült.) És a C2 még mindig játszató kategória szerintem. Az Epic se nagyon készített játékot mostanság, valószínűleg UE4-et többen licencelik, mint a Cryenginet pedig azért azt láthattuk, hogy a Star Cityzen látványban és technikailag is igencsak rendben van Cryengine alapokon.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#8) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Döglődik a kreativitás a játékvilágban. Az elvárások meg hatalmasak lettek. Elég csak megnézni milyen kényelmesen hátradőlt a valve, hl3-at meg várhatjuk mikor hülyére keresik magukat azzal hogy skineket árulnak a cs go-ban. :D

(#9) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ez köszönhető annak,h a cryengine-t közel sem licenszelik annyian,mint amennyi kéne a profihoz ?
Vagy hogy van ez ? Egy crytek kaliberű cég,hogy tud ide süllyedni ?

(#10) KaitouP válasza Ragnar_ (#7) üzenetére


KaitouP
veterán

Persze ízlések és pofonok, de a Crysis szerintem soha nem volt jó játék. Egyszerű sci-fi FPS lövölde, bugyuta sztorival, semmi nem volt benne ami miatt kiemelkedő lenne - a grafikán kívül. Na az viszont csodálatos volt - az, a mai napig. Emlékszem, amint vettem/kaptam egy új hardvert a gépbe, a Warhead -el tesztelgettem, mit tud. A C2 -t meg már csak végigjátszottam... egyszer, aztán felejthető is volt. Ott már a grafika sem volt a toppon. (Mondjuk ezért nem kéne a konzolokat okolni.) :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#11) ->Raizen<- válasza B.Á.L.!.N.T (#9) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem jönnek ki csak tech demókkal, várható volt hogy végük lesz. Plusz a vr-be tolnák a lóvét de azt meg a kutya nem érdekli mikor 300+k egy htc vive hozzá. Telón meg gagyi a vr ott meg más motorra fejlesztenek amit ugy hivnak unity.

[ Szerkesztve ]

(#12) tuki2200 válasza Zedz (#1) üzenetére


tuki2200
senior tag

Gondolom szerződés köti őket amit eleg nehéz felbontani ha nem állnak veled szoba/nem tudsz beszélni a főnökkel, egyébként ha jól emlékszem kellett patch az o jatekaikhoz is bőven megjelenés utan..

(#13) Ragnar_ válasza ->Raizen<- (#8) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah úgy tűnik valve már nem az a játékfejlesztő cég amelyik HL3-at készít, hanem aki modokat. CSGO, TF2, DOTA (ez Warcraft3 mod :DDD ) . Bennem már az is felmerült, hogy a HL2-t is 'csak' azért készítették, hogy eladják a Steamet, de nyilván, ha cosmetic itemek eladásából is megy a cég, meg 20 mill. prizepoolja van egy DOTA TI-nak, nem fognak nekiállni HL3-at hegeszteni, kár érte...

(Az új procikat is nem azzal promózzák, hogy 8mag/16szálon VR-ben milyen effektek, meg AI stb. van, hanem azzal, hogy 200+FPS-el fut a Dota2 vulkan támogatással.. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#14) ->Raizen<- válasza Ragnar_ (#13) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szerintem a steam játék eladásokból is már most annyi pénzük van hogy az idők végezetéig hawaii dj van náluk. Én titkon reménykedem hogy azért egy pár fős alakulat pofozgatja a hl3-at vr támogatással. Azért tudnának kaszírozni vele, hiszen sok rajongónak nem hogy első napos vétel lenne, hanem az előrendelési rekordokat is megdöntené. Nincs olyan hogy elég a pénz... ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) B.Á.L.!.N.T válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Értem :)

(#16) Ragnar_ válasza KaitouP (#10) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Crysis konkrétan minden akkori FPS-t túllőtt grafikailag, és sztoriban is bőven. Hol láttunk addig hegynyi idegen űrhajót, meg havas dzsungelt ? Crysishoz képest az akkori Cod kb . sima csattogós falepketologatás volt. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kíváncsi lennék mi van a Crytek Hungary-val.

Live-Die-Respawn

(#18) Ragnar_ válasza ->Raizen<- (#14) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát elég csekély az esély rá. A HL1-2 írója már nem is dolgozik a cégnél, olastam valahol a neten, hogy miért 99%, hogy nem lesz HL3. Egy CSGOBA nem kell sztori egy TF2-be se, DOTA-be szintén. Évente kiadnak egy patchet mindegyikhez azt kész.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19) ->Raizen<- válasza Ragnar_ (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szomorú hogy a nagy nevek kezdenek eltűnni a játékfejlesztés világából, lionhead studios, nemsokára a crytek, meg ugye a valve sem alkot már semmi maradandót. Mi maradt? Codok évente meg uborkás ac játékok, meg kb 2 évente nfs, én erre ráuntam, nosztalgiázok már csak. Meg néha az id villant valamit de ők is nosztalgiáznak.

[ Szerkesztve ]

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

"közel hat hónapja nem kapják meg a fizetésüket"

Lehet, én vagyok furcsa, de a helyükben már régen nem járnék be dolgozni; tuti nem kötöttek olyan szerződést, hogy dolgozniuk kell pénz nélkül is, akár fél évig is! Ha meg olyan szerződést kötöttek, hogy akkor fizet nekik a cég, amikor akar, ne picsogjanak, ők voltak k...tt hülyék! Nonszensz, hogy valaki fél évig dolgozik fizetés nélkül.

(#21) weiss válasza tuki2200 (#12) üzenetére


weiss
addikt

Ha nem kapod meg a fizetést, akkor az bőven kimeríti a szerződés nem teljesítését.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#22) Zedz válasza tuki2200 (#12) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem az a szerződés kimondja, hogy havi szinten megkapnak xy méretű fizetést is. :)
Aki pedig olyan szerződést ír alá, amiben benne van, hogy "lehet 6 hónapig nem kapsz fizetést, de ha ezt aláírod akkor nem is reklamálhatsz", az meg is érdemli a fizetése hiányát.

(#23) KaitouP válasza Ragnar_ (#16) üzenetére


KaitouP
veterán

A grafikai részét alárírom, oda-vissza vert pofán minden más FPS -t ilyen téren, de a sztori engem személy szerint nem tudott megfogni... nyilván mások vagyunk, mindenkinek más jön be, nekem egyszerű akciófimes cucc volt - egyszer megnézem, aztán kész. A magyar szinkron, ami tetszett anno a Warhead -ben, azelőtt nem nagyon játszottam így játékot, és még jól is sikerült a magyar hang, kár, hogy csak a Warhead-ben volt ilyen. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#24) 8th


8th
addikt

Született lúzerek.

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Kemény :( Gondolom Yarliék meg kaviárt esznek reggelire...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) Ragnar_ válasza KaitouP (#23) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha jól tudom Warhead fejlesztésében a Crytek Hungary is benne volt, lehet, hogy ezért is kapott szinkront..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#27) KaitouP válasza Ragnar_ (#26) üzenetére


KaitouP
veterán

Aha. :K Nagyon tetszett, pedig én az eredeti angol hang híve vagyok játékokban, és filmekben is, de olyan jól sikerült a magyar szinkron, hogy aztán nem akartam a Warhead-et angolul játszani. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#28) oriic válasza Ragnar_ (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Konkrétan azt a magyarok csinálták. Mármint a Crytek Hungary.

Live-Die-Respawn

(#29) KaitouP válasza oriic (#28) üzenetére


KaitouP
veterán

Azért volt akkor jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#30) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én már kajak összepakoltam volna minden ingóságot a stúdióban, mint a repoman a Simsben.
Mi az hogy 6 hónapig nincs fizu? Már akkor is durván vertem volna a nyálam, ha egy fizum kimaradt volna... :U

(#31) Ragnar_ válasza oriic (#28) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az lehet, nem tudtam pontosan..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Mert a Cryengine csak PC-re meg konzolra van közben a mobilos Appok viszik a játékpiac 20-30%-át simán.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#33) ribizly


ribizly
veterán

Az egyik legszomorúbb hír... :O

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#34) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

...a felsővezetés pedig továbbra sem hajlandó velük kommunikálni...

Azért valamit nyöghetnének...

(#35) GreatL


GreatL
őstag

Kár. Nem viszik a Cryenginet. Nem viszik a SeriousEnginet. Ami megy az UE3, UE4, meg az Unity. Túl sok engine van, tényleg inkább játékokat kellene fejleszteniük. Serious Samnek is felesleges a saját engine. Nem véletlen hogy az Electronic Arts is mindent kipucol, lesz a Frostbite oszt jónapot.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#36) tuki2200 válasza Zedz (#22) üzenetére


tuki2200
senior tag

Itthon is benne van nem említem melyik bank munkáltatói szerződésében, hogy vissza tarthatják a fizetésed határozatlan ideig, felsorolva ra indokokat amik kb a bármi fogalmát is lefedik

[ Szerkesztve ]

(#37) Hiftu


Hiftu
senior tag

Gondolom azért vannak, mert remélik, hogy mégis megkapják a lóvét.
Ha feláll mindenki, akkor tuti csődbe megy a cég.
És tudjátok ki kapja meg utoljára a pénzét, már ha marad a végére?
Igen a munkavállaló.
Lehet, hogy már hiába remélik, hogy kapnak pénzt.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#38) Fred23 válasza tuki2200 (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Talán aláírtál egy ilyet? :D

(#39) Xantomas válasza oriic (#17) üzenetére


Xantomas
őstag

Kb ugyan az, mint az összes hazai játékfejlesztő studióval. Leépítették...
Én úgy hallottam anno, hogy a Warhead kiadása után nemsokkal szélnek eresztették az egész eredeti bagázst. Túl lelkesek voltak, nagyon meg akarták mutatni, határidőre vágeztek, aztán ezt nem akarták honorálni.
Azóta IOS/Android tengelyen fejlesztés mentén vegetálnak a rotálódó srácok, tavalyig, de lehet hogy nagyjából ugyan ez megy most is

(#32) Feruendios
IOS, és Android alá is portolva van egy jóideje.

(#25) Scholes9
Ebben biztos lehetsz. :)

(#37) Hiftu
Pár országgal arrébb kb másfél évnyi munkaviszony, és fizetés után, pláne ebben az iparban, ha nem verted magad óriási plusz költségekbe és picit meghúzod magad, 3-4 hónap kiesés még nem ver hanyatt, fél év az a kritikus határ, amikor igencsak megindul a mozgolódás.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#40) oriic válasza Xantomas (#39) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Azóta IOS/Android tengelyen fejlesztés mentén vegetálnak a rotálódó srácok, tavalyig, de lehet hogy nagyjából ugyan ez megy most is"

Nekem is ez az utolsó infóm róluk. Hogy azóta mi van velük, fene tudja. De nem zárták be a stúdiót azt tudom.

Live-Die-Respawn

(#41) dabadab válasza Ragnar_ (#18) üzenetére


dabadab
titán

"olastam valahol a neten, hogy miért 99%, hogy nem lesz HL3."

Mert meghalt a Gordon Freemant szinkronizáló színész.

DRM is theft

(#42) Gyula84 válasza Sub-ZeRo (#6) üzenetére


Gyula84
veterán

persze hogy nagy baj van én is voltam ilyenbe amúgy de lépni kellett ez van nem értem mit várnak

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#43) tranceplanet válasza Ragnar_ (#7) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az én véleményem szerint, ezt módosítanám: A Far Cry volt a top 5-ben nálam anno, a Crytek nagyon összerakta ezt a gammát > Katt

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#44) bager13


bager13
aktív tag

Érdekes világot élünk. Szerintem semmivel sem gyártottak rosszabb játékokat, mint az aktuális CoD-ok. Hiába név és a marketing a középszerűt is el tudja adni. A motort is kevesen használják. Pedig sok tekintetben jobb, mint a UT motorok. A felsőbb vezetés rossz döntései be fogják dönteni a céget sajnos.

[ Szerkesztve ]

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#45) oriic válasza bager13 (#44) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Pedig sok tekintetben jobb, mint a UT motorok."

Szebb, nem jobb.

Live-Die-Respawn

(#46) bager13 válasza oriic (#45) üzenetére


bager13
aktív tag

Ha jól emlékszem, akkor a Sniper: Ghost Warrior feljeszői nyilatkozták, hogy könnyebb rá fejleszteni, mint a piacon lévő többi motorra. De javíts ki, ha tévedek.

Ui.: Mondjuk, az más kérdés,hogy ők mit hoztak ki belőle. :)

[ Szerkesztve ]

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#47) oriic válasza bager13 (#46) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Többek között Cifu-nak volt egy nagyon jó hsz-e a témában:

[link]
[link]

A lényeg, hogy horror rá fejleszteni, mert bár szép, de pl az online kódja egy hulladék.

A Sniper: Ghost Warrior fejlesztői meg látjuk mit tettek le az előző résznél (Ghost Warrior 2-nél). Az is CryEngine volt, aztán meg sem közelítette az egy hónappal korábban kiadott Crysis 3 minőségét grafikailag, meg technikailag sem. (Arról nem is beszélve, hogy PL Crysis 3 csak DX11 alatt indult el, a Ghost Warrior 2 meg már megröccent DX9 alatt is.)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#48) bager13 válasza oriic (#47) üzenetére


bager13
aktív tag

Hm. Ezt eddig nem hallottam. Lehet , hogy csak a single FPS-re ez a legjobb akkor(szerintük).
Még anno UT motorral rendelkező játéknál öltem bele egy kis időt a modolásba. Hát, hogy is mondjam, olyan idegesítő korlátai voltak, hogy falnak mentem, a bugokról nem is beszélve(pl. vertikális karakter mozgás bug). Mondjuk azt már nem tudom, hogy a maiaknál mi a helyzet.

Szerk.: Igen :D Nem a legjobbat hozták ki a motorból finoman szólva sem.

[ Szerkesztve ]

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#50) Fitzgerald válasza #32839680 (#49) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ilyen profin nem sok színész tud hallgatni, azért ez becsülendő. A Lee Strasberg-féle iskolában is oktatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.