Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    válasz Hugo85 #12 üzenetére

    Nem gondolom, hogy akkora gond egy adott spin-offról beszélgetni itt, de ha valakit zavar, indíthatunk neki egy külön topicot, van még pármillió félreértés, amiket elkezdenénk tisztázni...ha zavar valakit, tényleg szóljon.

    ''szerinted ''ismersz'' szerintem meg ebből a hozzászólásodból...'' - Biztos, hogy ilyen műfajokban (ok, nevezzük zenének a téma terminológiájának könnyítése érdekében...) kisebb az ismeretségem, de közel se annyira csekély mint amennyire szerintem sejted. Fura állat vagyok, aki napi kb 6-8 óra zenehallgatást tud magáénak, ha tehetem még többet, asszem 8-adikos korom óta hűséges társaim a hifi fülesek, walkman-n5510-iaudio-pda vs. thompson-philips-sennheiser vonalak mentén, szóval sikerült meghallgatnom annyi zenét az elmúlt években, mint amennyit átlagember egy élet alatt hallgat végig...néha mondanám, hogy sajnos, mert folyamatosan keresgélek, és nagyon keveset találok ami ennyi idő és zene után nem unalmas...Elektro vonal nálam Scooter mentén jött szóba annó, aztán indult tovább kraftwerk és társai, belejött jazzesebb irányokból is pár, propellerheads és társai, de egészen populáris vonulatok is mint mondjuk egy linkin park remix album, Animatrix OST egyvelege, vagy Tiesto albumai (egy délután direkt rászánva, eredeti cdket, asszem 3-at és egy élő felvételt lerakva asztalra...szóval ezek után mond, hogy nem adtam meg a tiszteletet), Jesper Kyd production, elektro szélének tekinthető DJ Krush, Dust Brothers, Crystal Method, Prodigy (ha jól tudom ők élőben mind live actként dolgoznak session zenészekkel, de krushban nem vagyok biztos, talán csak vokalistával tolja...nemtom). Nevekből láthatod, hogy kicsit a ritmusorientáltabb dolgok jöttek szóba nálam, valahogy nem kötött le a 4/4. Szó szerint közizlés elleni bűntettnek (emberiség elleni se lenne erős) tekintem mondjuk a Fásy mulatót, Teknőéket, de max mosolygok egyet rajtuk, és felrakom a fülemre a saját zeném...nem röhögök, mégcsak nem is térítek...és nem dicsekedni akartam a zenei felsorolással, mert annyi kimaradt, csak ellenpontozni...
    Terminológia tekintetében megint megkavarodtam picit, mert van aki azt tekinti instrumentális zenének, amiben nincs ének, van aki azt ami élő hangszeres, legyen az akár live act technosabb irányból, vagy punkrock (szóval a másik dolog is szóba került, ami szerintem nem zene...). Gondolom te utóbbira, hangszeresre gondoltál, komoly-klasszikus mellé rakva a dolgot...Ha nem szólj, mert félreértést már nem nagyon akarok:). Jazz szónál ugyan ez van mondjuk, van aki magára az irányzatra mint teoriarendszerre érti, tehát az improvizációra, van aki a jazz tipizált hangzására, van aki csak egy adott korszakra...szóval ebből is mond meg melyik, ha lehet.
    DJ-zés: ha népszerűség (értsd mekkora tömegeket mozgat meg, nem feltétlen lemezeladás tekintetben) alapján nézzük, az elektronikus zenék nagyrészét ez teszi ki, bár pontos számokat nem tudok, mert mindenki úgy csavarja ezt is ahogy akarja, de szerintem még az összes többi zenei irányzatot is veri. Nem leszek alpári, hogy elsüssem a légy és a tehénlepény példáját, de mind tudjuk, hogy a népszerűség egy dolog. Hitler is népszerű volt (az is, sajnos), de mégse...szóval érted.
    író-költő-rokkerverést-cigányverés: irodalmárok tekintetében nem azt mondtam, hogy nem csináltak forradalmat, hanem hogy nem mentek ki a térre írók nekirontani költőknek...hidd el, ide tartozik.
    ''közönség meg olyan amilyen, arról nem feltétlenül (csak) a zene tehet'' - elég dúrva párhuzamokat lehet amúgy húzni, de mint mondtam, nem erre alapozom a véleményem, és még mindig azt mondom, hogy van létjogosultsága a dolognak, csak fogjuk már fel hogy valahol a zene szó alatt csücsülünk ha erről beszélünk...
    ''A különbség köztünk ott van, hogy az én értelmezésben az általam nem szeretett dolog nem univerzálisan szar és értéktelen.'' - erre csak azt tudom mondani, hogy olvasd újra amit írtam. ''szar'' és egyéb szavakat nem igazán használtam, szóban se használom, de csak ezt olvasd el: ''...és még utána el is ismertem a létjogosultságát az ilyen szórakozásnak is'' ( (#10) cherockee válasza Hugo85 (#8) üzenetére).
    Első hozzászólásomat a témában az ihlette, hogy logoutra néha benézek, ha tehetem, mert olvastam már itt nagyon jókat is, és láttam a zene szót, ami kb nálam szembe-integráltan-keresett-szó:), és klikk rá...na ez a második cikk volt, az elsőt tuti nem is láttam, mert előtte 2 hétig kb ide se köhögtem...éééés mikor elolvastam, leesett, hogy zene és zene, meg a véleményem, és tényleg zavart a dolog. Őszintén várom, hogy logouton bizonyos témák (teljesen mások is mint a zene) mikor jelennek meg, milyen fogadtatásra lelnek ebben a körben, és ennek része volt a zene is, ami eddig nem szerepelt egy fényesen...szóval nem mentem diszkó elé haverokkal népet írtani, és tény, nem volt szolid a megszólalás. Képzelj el valamit ami neked ha nem is szent és sérthetetlen, de legalábbis az életeddel egyenértékű, képzeld azt hogy értékrended szerint alázás és gúnyolódás éri, és mosolyogj hozzá.
    Zene: elég sokféle wikipediás:), teológiás definíciója van, rengeteget még nem is olvastam az tuti, de erről majd később vitázzunk...malmokról, érdekekről, nevelésről...
    Graffitit nem érzem annyiban jó példának, hogy ott tényleges rongálás van, a diszkó-kultúra (megint egy másik off az off-ra) nem vagyoni károkat okoz első fokon, és a diszkó ellen nem hiszem, hogy a rendőrség mondjuk fellépne...
    Ugyan az elektronikus zenét ideológia mentesnek tekinted, szerintem nem az...Az élj a mának, repülj, legyél szép, stb...és még nem is a legjobbakat mondtam, ami ugyan max a vokálban jön elő, de azért van egy kultúrája a dolognak. (nem véleményeztem, hogy milyen, csak mondtam, hogy van)
    egyetemes igazság: Biztos, hogy nem. Biztos, hogy van, aki még nálam is jobban átlátja a dolgokat (következő éveimet is az okulás teszi majd ki, az ziher...), de alapvetően mindenki azt hiszi, hogy egyetemes igazságot tud épp akkor és ott. Az egy másik dolog, ha nem ismeri be, de eszerint fog cselekedni. De nem hiszem hogy ez baj lenne, másképp, örök bizonytalan tétlenkedésben sehova se jutnánk. (megjegyzés: a radikálisok kicsit lassíthatnának, de szerintem aki feláll és azt mondja ez szerintem kék, az nem hülye...még ha mindenki pirosat lát, akkor is)
    ''Olvasd majd el egy fél év múlva, és adj megint magadnak teljesen igazat.'' - arra értettem, hogy mikor vitázol egy témáról, bármi is legyen az, szerencsés esetben 1 év múlva valami ilyesmit gondolsz még mindig, de azért morfolódik a dolog...csak megjegyzés-ajánlás-érdekesség volt.
    ''<---- ez céltalan és nagyképű személyeskedés, amire szerintem okot sem adtam, de reagálni sem fogok...'' - olvasd újra, mert elég durván sértésnek vetted, amit nem kellett volna.
    (előre is bocs, fáradtság rámtört ma, ha valamit összevissza írtam...)

    OFFabb OFF: ...ezt az aláírást:D...

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés