Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nintendo-Sony közös konzol. :) Elsőre kicsit meghökkentő szerintem. :D

Live-Die-Respawn

(#2) KaitouP válasza oriic (#1) üzenetére


KaitouP
veterán

"Cuki". :D
Hát, nem tudom hogy járt volna a gamer világ ha ez a konzol megszületik, de jobb is... így jó ahogy van. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3) Tegla80 válasza oriic (#1) üzenetére


Tegla80
addikt

A retro topicban is pont tema ez...oda linkelte egy forumtars ezt(ebben van vidi is rola)
[link]

Sony® & PlayStation®

(#4) deakpeti


deakpeti
tag

Szerintem jobb hogy nem a nintendoval van most a sony

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#5) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hogy-hogy még nincs ebayen?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6) oriic válasza Sirandrish (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként vicces, de én is erre gondoltam épp. SImán 1000 dollár fölötti összeget is kaphatna érte.

Live-Die-Respawn

(#7) idegen lény


idegen lény
őstag

Sontendo! Múzeumba vele!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#8) Sirandrish válasza oriic (#6) üzenetére


Sirandrish
legenda

Még többet. Én amúgy már tizenpár évvel ezelőtt is hallottam ezt a történetet. Mármint az N + Sony figuráról. Bár én akkoriban úgy olvastam hogy a gép maga Nintendo lett volna, csak a meghajtó Sony. Ezen meg már a Playstation név díszeleg, szóval nem feltétlenül mernék mérget venni arra hogy nem egy ügyes kezű emberke trollkodásról van-e szó. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9) perge666


perge666
veterán

Szerintem kamu.

(#10) ImpersonatoR

Es akkor miert lehet bele kazettat is tenni meg cd t is ?
Fake

(#11) idegen lény válasza ImpersonatoR (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

Mert bele lehetett volna tenni SNES kazettăkat ês SNES CD-ROM-okat is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12) oriic válasza ImpersonatoR (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A dolog nem lehetetlen. Lásd Sega 32X és társai.

Live-Die-Respawn

(#13) idegen lény válasza Sirandrish (#8) üzenetére


idegen lény
őstag

A kontrolleren ês a jătêkkazettăn is rajta van a NINTENDO logo, úgyhogy jól emlêkeztêl.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#14) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Szomorú, hogy egy ilyen jellegű összefogás jelenleg elképzelhetetlen, annyira gyűlöli a Nintendo a Sony-t. Meg úgy eleve mindenki utál mindenkit.

(#15) elistvan válasza ImpersonatoR (#10) üzenetére


elistvan
senior tag

Már miért lenne kamu? Yt-on néztem egy videót erről (The Gaming Historian a csatorna neve), a nintendo fel akart hagyni a kazettásdival mert magasak voltak a kazetta előállítási költségei a cd-nél ráadásul a kazettán nem fértek el a minőségibb hangok illetve az átvezető animációk, nehezítette a játékkészítést. Mondjuk a kontrolleren nem sokat agyaltak egy az egyben egy snes kontroller más felirattal.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#16) energy4ever


energy4ever
addikt

Garantaltan fake. A kontrolleren a Sony felirat tulsagosan a szelen van. A konzol hatuljan levo tapcsatlakozot a sony elosszor a playstation One (ps one, mas nevven ps slim)-be rakta bele, akkoriban meg nem letezett ilyen.

A kepeken jol kivehetoen egy Super Nintendo van modositva. Ha ennyira akart volna a nintendo egy CD meghajtos konzolt, akkor a super nintendo utan a nintendo64-be belerakta volna.

Ezek a hirek, kepek mara mar megalazoak lehetnek a sony-ra nezve. Nem ertem mit keress itt egy ilyen hir. :(((

Miert nem szedik szet, es mutatjak be a belsejet?
Miert nem dugnak bele egy gapkabelt, kotik tv-re, es kapcaoljak be?
Ja, mert kamu!? Az mas....

[ Szerkesztve ]

(#17) oriic válasza energy4ever (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként nem ez az egyetlen ilyen cucc:

[link]

[link]

The SNES CD Story

"Nem ertem mit keress itt egy ilyen hir. :((("

Nem igazán értem miért gond az, hogy egy érdekességet kitettem egy gamer oldalra...Akár kamu, akár nem.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#18) twi452 válasza energy4ever (#16) üzenetére


twi452
senior tag

azért ez így nem állja meg a helyét :D
egy kicsit jobban megnézed akkor "jó" helyen van az, ha jobbra rakták volna pont középre akkor (is) hülyén nézne ki

(#19) Sirandrish válasza oriic (#17) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az a Sony cucc nagyon vad...tiszta Sega Saturn a CD meghajtó :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20) VooĐoo válasza energy4ever (#16) üzenetére


VooĐoo
tag

"A konzol hatuljan levo tapcsatlakozot a sony elosszor a playstation One (ps one, mas nevven ps slim)-be rakta bele, akkoriban meg nem letezett ilyen."

Mi az, hogy nem létezett ilyen? Már a NES is AC adapterről ment.

PSN: Neon--Skyline

(#21) Sirandrish válasza energy4ever (#16) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Ha ennyira akart volna a nintendo egy CD meghajtos konzolt, akkor a super nintendo utan a nintendo64-be belerakta volna."

És majdnem úgy is volt, de aztán volt valami kis kavarodás a Philips és N között is és a Sony felhúzta az orrát. A lényeg hogy ha a Nintendon múlik akkor a 64 már CD-s lett volna.
Sajnos az egész sztori már nem rémlik...hát, nem mai hír azért :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22) energy4ever válasza oriic (#17) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem valos dolog szerepel a cikkben.
Ez mi ha nem flame kelltes?

(#23) oriic válasza energy4ever (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Beleírtam hogy állítólagos prototípusok maradtak fent, a képek alatt ott egy linkelt cikk, miszerint miért fake a dolog, ezen felül semmi bizonyíték nincs rá, hogy igaz vagy kamu. Ez összességében miért is flamekeltő? Érdekességként lett csak felhozva.

Emellett az általad felhozott érvek a hsz-ed után meg lettek cáfolva, valamint linkeltem a videót, és egyéb képeket, hogy a koncepció igenis létezett. Főleg, hogy a Sony elhagyása után a Phillips-et akarta erre a projectre használni a Nintendo, de velük is szétmentek. Ez viszont már a Nintendo történelméhez is tartozik, nem kitaláció.

BTW, pontosítottam a cikket, hátha így értelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24) energy4ever válasza oriic (#23) üzenetére


energy4ever
addikt

Se a Nintendo nem erositette meg, se a Sony. A hatuljan levo tapcsatlakozo aljzat fogado egysegenek szabvanyat a Sony 1999 ev vegen szabadalmaztatta. 1999. ev, ev vegen a Nintendo mar nem ott tartott a fejlesztesekben ami a kepen van.

(#25) oriic válasza energy4ever (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Se a Nintendo nem erositette meg, se a Sony"

Nem is cáfolta. Ez nem gondolod hogy érdekes? Elfogadom az érvelésedet, amint kiderül a dologról hogy fake, frissítem a hírt, addig mindenki azt képzel bele amit akar.

Egy gamer oldalon felhoztam egy érdekességet, ahogy a világon az összes kisebb-nagyobb gamer site, szerintem én nem vétettem semmi rosszat, és addig nem lehet azt állítani hogy valótlant írtam ( több ezer másik szerkesztő társammal egyetemben), amíg azt hivatalos módon, vagy hozzáértő-szakértő meg nem cáfolja. :R

Live-Die-Respawn

(#26) szarvasbogár válasza oriic (#6) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Bőven több ezer dolcsi:) (reméljük nem kamandusz)

(#27) oriic válasza oriic (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Korábbi, több éves cikkek a témában:

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28) oriic válasza oriic (#27) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#29) idegen lény


idegen lény
őstag

Nos, valóban van egy-kêt pontatlansăg az irăsban, ês itt nem a "Playstaton"-re gondolok. Viszont nem a feltöltô talălta, hanem az apjătól maradt ră, ês ô sem kukăban talălta. Az sem pontos, hogy mit csinălt belôle a Sony, ês mit a Nintendo. Ês pont azok a kêpek nem szerepelnek, amiken lătszik a Nintendo Famicom logo a kontrolleren ês a jătêkkazettăn is. Biztos nem volt jó a forrăs, de azêrt köszönöm az irăst. Êrdekes volt!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30) oriic válasza idegen lény (#29) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A hírt kicsit pontosítottam (a user az édesapja kidobásra ítélt cuccai között találta, ergó a kukában találta téma kissé pontatlan volt), plusz betettem a két cartridge, és a kontroller hátoldaláról készült képet.

"Az sem pontos, hogy mit csinălt belôle a Sony, ês mit a Nintendo."

Itt mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#31) idegen lény válasza oriic (#30) üzenetére


idegen lény
őstag

Elnêzêst, ott fêlreêrtettem vmit, a "videojătêkos tudăs" kifejezês zavart meg. Elôször úgy êrtettem, hogy a Nintendo csak a jătêkokat biztositotta volna hozză. Ahogy arra Sirandrish is utalt, ha csak az optikai meghajtót csinălta a Sony, akkor miêrt van mindenhol a SONY felirat? De măr korrekt a cikk.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#32) derapo válasza oriic (#12) üzenetére


derapo
tag

Nekem egy ilyenem volt valamikor...

Anyámék vették valamikor Bristolban egy Garagesalen :)

Bánom,hogy eladtam... :W :W :W

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#33) oriic válasza derapo (#32) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#34) szarvasbogár válasza derapo (#32) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Multi mega nagyon szép darab:) jófogáson van fent egy ilyen pár játékkal 100k. Ha nem költeleztem volna ki már úton is lennék érte:D alig készült belőle így nagyon ritka gépecske.

(#35) Necroman_Mk2 válasza energy4ever (#16) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

"Ha ennyira akart volna a nintendo egy CD meghajtos konzolt, akkor a super nintendo utan a nintendo64-be belerakta volna."

Tegyük hozzá azért, hogy bár abban az időben a CD 650 megás kapacitása hihetetlenül nagynak számított, maguk a játékok az átvezető videók, illetve CD zenesávokat leszámítva nem nagyon lépték át a pár 10 megát. Illetve ott van még a lemez sávos elrendezése miatt a töltési idő is, ami a kazetta esetében gyakorlatilag nem létezett, illetve pl. zene váltásakor se akadt meg fél-egy másodpercre a játék.
Szerintem a Nintendo emiatt is, meg a lefelé kompatibilitás (ebben valaki meg tudna erősíteni, futtatta az N64 a SNES játékokat?) döntött a cartridge mellett. Más kérdés persze, hogy az ezredforduló közeledtével egyre kisebb lett az a max. 64 megányi tárhely; még ha olyan klasszikusok is jöttek ki 2000-2001-ben, mint a Perfect Dark, a Zelda: Majora's Mask vagy a Conker.

(#18) twi452 Ez egy prototípus, amin az ilyen nüansznyi design-hibák előfordulhatnak. Pláne egy olyan korban, ahol a tervezés még mindig nem nagyon történt számítógépen.
Ettől függetlenül még lehet mindig hamisítvány...

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#36) oriic válasza Necroman_Mk2 (#35) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igazából én arra várnék, hogy Nintendo, vagy Sony lépjen az ügyben, legalább egy Twitter, vagy Facebook poszt erejéig. Nem kellene sokat mondaniuk, csak hogy fake-e, vagy sem...Szerintük.

(#37) energy4ever

Légyszíves ne menjünk bele megint. Nincs bizonyíték rá hogy kamu. Szerinted az, mások szerint nem, mindkét oldalnak megvannak az érvelései... Az igazat meg csak a Sony meg a nagy N tudják...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#37) energy4ever válasza oriic (#36) üzenetére


energy4ever
addikt

En eddig azt hittem, hogy teis jol tudod, hogy fake! :F
Igy mar ertem miert lett belole cikk, hat sebaj...

(#38) sagem


sagem
addikt

Az, hogy a Sony és a Nintendo régen közeledtek egymáshoz (vagy legalábbis a Sony közeledett volna), s tervben volt egy snes/cd hibrid, melyből végül nem lett semmi, s ezért a Sony égisze alatt később megszületett a Playstation az tény..nem is értem miért tartják ezt egyesek városi legendának:) Ha az emlékeim nem csalnak olyannyira "köztudott" volt a dolog, hogy még kis hazánkba is elért a híre, azt hiszem valamelyik korabeli 576 Kbyte gyorshír rovatában is szerepelt, én is hallottam róla anno, pedig akkortájt internet sem nagyon volt..:) Mióta van internet, azóta azt is tudom, hogy a Sony be is jelentette a gépet a 91-es CES-en "Play Station" néven, azonban lényegében ezzel ki is fújt a projekt, a Nintendo nem akart velük közösködni, a folytatást meg tudjuk.

Ez az "izé" itt a képen viszont nekem is furcsának tűnik..valahogy gyanús:) Apróság de pl. nem egyben írták anno a gép nevét, mint most, hanem külön (Play Station), ezen meg mindenhol egyben van. Ettől még lehet igaz, kár, hogy nem szedték szét/bírják működésre, kíváncsi lennék hogyan bootol, tényleg viszi e a snes kazettákat stb :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#39) Sirandrish válasza oriic (#36) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mint mondottam ez az őskorban úgy nézett ki hogy az N váltani akart CD-re és ezért felkeresték a Sony-t, aki persze készséggel adta is volna a meghajtót. Igen ám, de az utolsó pillanatban jött egy kis kavar (sajna a részletekre már nem emlékszem) de az N elpártolt a Sonytól, amin a Sony berágott és tádáám Playstation.
DE!!! A gép amit együtt csináltak (volna) az Nintendo lett volna. Nekem ezért fura hogy ezen a gépen PS logo szerepel..
Ezzel nem állítom hogy fake (de ha az, akkor is elfér az oldalon), mert simán lehet egy Sony koncepció...ki tudja :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#40) Mister_X válasza Necroman_Mk2 (#35) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem a tárhely volt a szűk keresztmetszet, hanem az ára. Míg egy CD pár centbe került ipari méretekben, addig egy 64MB-os cartridge 25$ volt (én erre az árra emlékszem egy 576Konzolos cikkből). Aztán még szállítsd el, nyerjen rajta a kereskedő is és neked is legyen rajta hasznod.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41) khron78


khron78
őstag

Nagy kamu. Nem maga a gép hanem, hogy kidobásra szánták. Ki dob ki ilyet?
Aki valaha ezzel foglalkozott, annyi esze biztos van, hogy egy prototipus csillagászati összegeket érhet.
Legyen az bármi nem, hogy egy konzol.

(#42) elistvan válasza khron78 (#41) üzenetére


elistvan
senior tag

És, ha nem a saját holmija volt, csak kapta vagy elhozta valahonnan esetleg foglalta a helyet valakinek? Nem mindenki gondolkozik racionálisan. Gondolom játékok nélkül használhatatlan volt, csak a fejlesztőknek érték.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#43) Necroman_Mk2 válasza Mister_X (#40) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ezt nem vitatom, hogy a(z akkori szemmel nézve) nagy kapacitású CD lemez tömeges előállítása sokkal olcsóbb, mint a cartrigde, de megvoltak a maga megkötései is. Lásd az előző kommentemet (#35).

(#41) khron78 Ha nem tudod róla, hogy pontosan micsoda, vagy nem mozogsz olyan körökben, ahol ez értékké válna, akkor persze hogy kacatnak nézed. Nem lenne egyedi eset, lásd a Berényi Róbert festményének történetét.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#44) idegen lény válasza Mister_X (#40) üzenetére


idegen lény
őstag

Viszont nem lehet hamisitani, ês ez a Nintendonăl mindig is fontos szempont volt. Az elsô lemezes gêpűkhöz, a GameCube-hoz, sem vêletlenűl hasznăltak hamisithatatlan, 8 cm-es, Matsushita-fêle, vastag, optikai lemezeket akkor, amikor măr mindenki rêg normăl lemezeket hasznălt. Ezêrt is olyan drăgăk mêg mindig a GameCube lemezek, sôt, egyre csak drăgulnak. A cartridge-okban răadăsul mêg elem is volt, ami egy idô utăn lemerűlt.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45) Decske válasza khron78 (#41) üzenetére


Decske
aktív tag

Ez nem biztos, hogy emiatt lenne kamu. Nem rég volt hír, hogy egy nő egy Apple 1-es gépet vitt a szeméttelepre ki, mert azt hitte régi kacat.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#46) f_you válasza energy4ever (#37) üzenetére


f_you
tag

Még azért ne vegyél mérget rá, hogy kamu, ugyanis létezett egy ilyen kinézetű prototípus: [link] [link] [link] (a képek innen vannak)

Főleg az utolsó fekete-fehér kép az érdekes, hajszál pontosan ugyan ez a gép, és google képkeresés szerint nem most került fel a netre a kép.

[ Szerkesztve ]

(#47) khron78


khron78
őstag

Kapta , elhozta..bla-bla.
Évtizedekig senkit nem zavart.
Annak idején nem dobálóztak ilyen gépekkel.
Aki kapott, igenis tisztában volt vele, hogy mi az értéke.
Viszont azt elfogadom, hogy tényleg vannak extra hülye emberek, csak nehéz elhinni, hogy pont egy olyan ember lenne extra hülye, aki annak idején kapott ebből a gépből.
Nyilván s feltételek is voltak ahhoz, hogy valaki használjon egy ilyet.
Titoktartási nyilatkozat és a többi szabadalomra vonatkozó szerződés.
Az ilyen dolgokat nem lehet csak úgy elrakni egy sarokba aztán meg kidobni.

[ Szerkesztve ]

(#48) BulletBill27 válasza khron78 (#47) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Szerintem abszolút érthető. Számára ez egy értéktelen kacat volt és kivágta a kukába. Lényegtelen, hogy ez most valakinek érték, ha a tulajnak nem az.

(#49) MPM válasza Necroman_Mk2 (#43) üzenetére


MPM
tag

Nem volt visszafelé kompatiblis, tehát az egyetlen előny a kazetta mellett, a gyorsaság volt... Még egy ellenérv: egy szériát legyártani kazettákból két hétig tartott, így nem lehetett kereslethez megfelelően gyártani, spekulálni kellett.

Emiatt a hülye döntés miatt tart ott a Nintendo, ahol tart... Ha akkor váltanak, a PS közel se lett volna olyan népszerű, még ma is piacvezető lehetne, szerintem....

Nevetséges volt a PS-es THPS 2 után az N64-eset kipróbálni, a zenék két harmadát kivették, és a maradék is meg lett csonkítva...

(#50) idegen lény válasza khron78 (#47) üzenetére


idegen lény
őstag

Megpróbăltam nagyjăból leforditani, habăr igen gyenge vagyok angolból is: "Apăm dolgozott egy cêgnek, ahol az egyik srăc, -akit, azt hiszem, Olafnak hivtak-, a Nintendonăl dolgozott. Amikor a cêg csôdbe ment, apăm talălt egy doboz "szemetet", amit ki kellett volna dobni(a)." Jó angolosok lektorălhatnăk! Az azêrt kiderűl ebbôl is, hogy az apjănak valószinűleg fogalma sem volt róla, hogy pontosan mit is talălt, ês nyilvăn nem gondolta êrtêkesnek, ha êpp a kidobăsra itêlt cuccok között talălta. Szerintem êrdekesnek talălta, ês hazavitte.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.