Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Chronos85 válasza SunMount3r (#22) üzenetére


Chronos85
tag

Nézd, ahogy general is írta ez egy célhardware, ha szükséged van rá a munkavégzéshez akkor nincs mese egyébként a nagy többségnek meg kidobott pénz. Nyilván ennyiből amibe ez az aktív kijelzős tábla kerül egy elfogadható komplett gépet össze lehet rakni. Bár a hirdetésben számos hiba szerepel, viszont az megemlítésre került, hogy haladó felhasználónak szánják.

Anno webgrafika és fotó retusra kerestem táblát, számított hogy minél hamarabb a lehető legtöbb készüljön el. Kb. fél évig használtam talán egy Trust-ot majd gyorsan cseréltem egy Wacom Intuosra (ma már Pro).
Amit több mint 6 évig nyúztam intenzív napi használat mellett. Ma is tökéletesen működik, asszem sajnos ma már ezt nem sok mindenről lehet elmondani.

Közbe fejlődtem én is és az igények is így felkerült a digitális festészet a listára. NEM szükséges hozzá aktív kijelzős tábla, de mivel elkezdtek megjelenni a "megfizethető" kategóriába ezért nézelődöttem. Persze mindnek volt vmi számomra kirívó problémája (melegedett a tábla, nem volt elég pontos, elszíneződések mikor hozzá érintetted a "tollat" a kijelzőhöz, stb.).

Hónap elején hozták ki ezt a típust a tavaly megjelent 16Pro-t faragták le szerencsére pont ott ahol kellett, egyértelműen a "kínai" táblák ellen szánják. A fent említett boltban rendeltem, itt időről-időre ki is lehet próbálni mindenféle táblát nem csak a legújabbakat, és persze kapcsolódó kérdésekre is szívesen válaszolnak. Kedd óta nyúzom, nagyon megvagyok vele elégedve, nem gondoltam volna hogy egy amúgy is jó konstrukciós tollon ennyit tudtak még javítani... A toll egyébként teljesen külön álló. Nem kell csatlakoztatni semmilyen kábelhez vagy elemet rakni bele, hogy működjön.

Nyilván én is jobban örülnék ha olcsóbban adnák ezeket a termékeket, de az az igazság hogy annyival jobbak szoftver és hardware terén is, hogy fényéveket vernek a konkurenciára.

És akkor a korrekciók:
HDMI csatlakozásra is szükség van (VGA-ba) ezen megy a videó jel. Az USB a tollon kapott adatok miatt szükséges, valamint egy külső tápot is táplálni kell a hálózatból.
Nincs benne érintőkijelző, csak a tollal lehet navigálni.

Ha bármi egyéb kérdés lenne ezzel vagy úgy a digi táblákkal kapcsolatban nyugodtan nézzetek be a topikba.
Üdv.: Chronos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.