Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Niquis


Niquis
aktív tag

Ezek szerint mégsem lesznek mobil chipek asztali célra? Kár, érdekes lépés lett volna. Hosszú távon még 90nm-en is problémák lesznek a Prescott melegedésével.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2) Keitaro válasza Niquis (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Majd lesznek, előbb ki kell sajtolni minden centet ebből a hőerőműből.

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Es mennyivel gyorsabb a 2Mbytetal mint 1Mbytetal?
Mert azt is jo lenne tudni.

(#4) polika


polika
senior tag

elég gyatrának tűnik 2005-re...az intel le lesz zúzva nem csak ár/teljesítmény (mint mindig) de teljesítményben is..addigra már lesz 4000-es köruli a64 desktop változat sőt ugye jön 2005 második felébe a kétmagos a64 (első felébe a 2 magos opteron). Az intelnek csipkednie kellene magát de nem a 2es paksi erőmű szerűen...

(#5) Overlocker válasza twollah (#3) üzenetére


Overlocker
veterán

Hátha a 3,73-mon járó, 1066FSB-s-t ExtremeEdition, akkor lehet következtetni,vagy mégsem...
Kíváncsi lennék egy 3,4EE@3,73(Northwood800-as,L2-512+L3-2MB) vs 3,73EE(PrescottF6)/L2-2mb/ !:D

(#6) anulu


anulu
félisten

$999? nincs az a processzor, amiért ~200e pénzt kiadnék!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu válasza Overlocker (#5) üzenetére


anulu
félisten

érdekes kérdés... szvsz Northwood.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Overlocker válasza anulu (#6) üzenetére


Overlocker
veterán

Én se. De ha kifogsz egy jól húzható 3,2Ghz-es Prescott-ot,(ha van ilyen?) akkor könnyen elérhető lenne az Extreme szint és a két proci ára közt 750$ lenne!

(#9) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Mondjuk én ezért nem vennék új alaplapot , DDR2 , PCI-E-s videokarit....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10) ftc


ftc
nagyúr

2MB- a teljesitményt ezzel probaljak növszteni?Télen nem fog kelleni a fütés a lakásban:DD

(#11) xuldar


xuldar
őstag

Gyerekek! 115W az átlagos fogyasztása lesz! Teljes terhelésen mennyit ehet vajon, és mivel kell majd hűteni? Lassan odáig jutunk, hogy nemcsak a videókártyának kell külön táp, hanem a procinak is.
Nem tudom, meddig tudja kihasználni az Intel a piaci erőfölényét, ha ezt sokáig csinálja. Jelenleg az AMD egyértelműen jobb választásnak tűnik.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) ftc válasza xuldar (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

ha vezsel ilyet ez lesz mellette:végy egy 600W-os tápot
és jó lenne minimum egy kisebb vizhütés
De nézd az előnyét télen nem fázol mellette

(#13) anulu válasza ftc (#12) üzenetére


anulu
félisten

szerintem nemhogy nem fázol, hanem egyenesen meleged lesz mellette... a TBred B XP-m jóval kevesebb hőt ad le, de télem így is minimálra van tekerve a fűtés, én meg nem fázom...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) polika válasza anulu (#13) üzenetére


polika
senior tag

na ja de ne tagadd le a Nv 6800 ultrádad és a rajta található radiátort :)

(#15) xuldar válasza anulu (#13) üzenetére


xuldar
őstag

Tegnap éjszaka jól jött volna a Nyugatinál, majd megfagytam. Rámásztam volna egy ilyen konfigra :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16) Calogero válasza xuldar (#11) üzenetére


Calogero
addikt

mivel kell majd hűteni?
Gyari kompreszoros rendszert fognak mellekelni hozza. :DD

(#17) erdoke válasza polika (#4) üzenetére


erdoke
titán

A dual core A64 tudtommal H1 2006 a hivatalos AMD roadmapben is. Dual core Opteron H2 2005. Kb. ezt fogják tudni tartani.
Mellesleg ettől a 2 MB-os Prescottól még bevezethetik egy év múlva a ''dual core asztali Pentium-M-et'' is, nem?

A legjobb aláírás a héten

(#18) Phobos válasza Niquis (#1) üzenetére


Phobos
aktív tag

Ez még mindig 32 bite technológia ???
Nem kéne ezt már erőltetni.....

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#19) Viktor77 válasza Phobos (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Miért ne?

Mire jön a 64bites Windows, a mostani 64bites procik már ''szinte'' sehol sem lesznek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Phobos válasza Viktor77 (#19) üzenetére


Phobos
aktív tag

amikor ez a proci kijön már lesz 64 bites windows....

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#21) erdoke válasza Phobos (#18) üzenetére


erdoke
titán

Azt a pár százalék különbséget valószínűleg a dupla L2 cache is hozza teljesítményben.

A legjobb aláírás a héten

(#22) eddie303


eddie303
őstag

Szerintem télire ki kell vágatni a központi fũtést, s vízhũtésnek megfelel, meg lesz annyira meleg, hogy ne fázzunk :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#23) Club


Club
őstag

Valakitól azt halottam, hogy a Prescottokban valóban több a Cache, de hoszsabbak benne a pipe-ek.
Így igazság szerint szinte minimális a különbség.:U

(#24) erdoke válasza eddie303 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Hát 140 W körül már én se vállalkoznék egy alap léghűtéssel. Azért egy TR XP-120 egy közepes fordulatú jó 12-es ventivel valószínűleg még némi tuningot is bír majd.:P

A legjobb aláírás a héten

(#25) xuldar válasza eddie303 (#22) üzenetére


xuldar
őstag

Otthon most cseréljük ki az egész lakásban a régi fűtést korszerűbbre. Majd szólok Tesómnak (ő épületgépész szakember), hogy már elavult technológiát szerelünk be otthon :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) LordX


LordX
veterán

Nem arról volt szó, hogy a ''J'' procik már tudni fognak x64-et?

[Szerk mielőtt elküldtem]: jah, nem, az az ''F''... Egyéként jön még Celeron is NX támogatással... (lásd Anandtech)

(#27) csucsu_17 válasza LordX (#26) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

És mi az az NX ? :B

''Üdvözlet a győzőnek''

(#28) anulu válasza Club (#23) üzenetére


anulu
félisten

nyert... ja, minimális a különbség a Northwood javára :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kicsit kétségbeesett lépésnek tünik. Mint annó az EE-vel is....

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Overlocker válasza anulu (#28) üzenetére


Overlocker
veterán

Hol olvastad?

(#31) Dave™ válasza anulu (#6) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt az árat NAGY tételben, a NAGYkereskedőknek biztosítja az intel, ergo mire Te ezt megveheted, lesz az 250-280is:) Nevetségesen drága, nem beszélve a hozzá való deszkáról, amihez vehetsz új: vidkarit, tápot, házat, hűtést... Ebből biza A64 lesz, úgy érzem, de még kibírom a mostani géppel 1-1,5 évig:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.