Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Egy vasbeton mennyezeten + 3 teglafalat atvinne ez a kutyu?

(#2) sbazsi


sbazsi
veterán

Ez a Wired Wireless.

(#3) sbazsi válasza twollah (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

A fúró átvisz mindent. ;]
Az antennát meg leteheted a router mellé 1-2 méterre. ;]
:P :D

(#4) janpotocki válasza twollah (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

a vasbeton mindig necces, de itt tényleg sok múlik az antennán is

(#5) atuci


atuci
senior tag

Kapható Mo-n olyan usb-s wifi adapter amelyiken van külső antenna csati? Nem csak kis antenna, hanem amire kábelt lehet szerelni.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#6) drpele válasza twollah (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Nekem sikerült megoldani.
Vázolom a felállást:
Router az emeleten a ház hátsó végében.
USB Wlan adapteres gép a ház elülső részében a földszinten (távolság cca 10m).
Alul is, felül is 3-3 (válasz)fal van közbeiktatva + 1 vasbeton födém.
Normális jelszintet úgy sikerült elérnem, hogy tettem rá egy 5m-es USB hosszabbítót és kisakkoztam hol a legjobb. Szal' van rá esély, de nincs 2 egyforma épület...

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) wlantal válasza twollah (#1) üzenetére


wlantal
tag

Hát úgy látszik még bele kell jönnöm a fórumozásba. Most vettem észre, hogy a topic címe egy hírhez tartozik. Megnéztem és már ránézésre is tudom ajánlani. Főleg,, hogy tudja a 5,8 Ghz-t és az antenna csatlakoztatási lehetőség mindenképpen nyerő nálam. A kérdésedre a válasz szerintem 1 vagy max 2 beton mennyezetet még át visz de ha még van 3 tégla fal akkor külső antennával próbálkozz mindenképp. Nekem egy PCI-os kártyám van egy beton mennyezeten 47%-os jelet vesz a gyári antenna,de én megtoldottam 2 m H-155-ös kábellel és egy házi készítésű cantennával és kis állítgatással sikerült irányba állítani az antennát a router felé (kb tudom hol van a szomszéd routere akitől a netet kapom) és már is 100%-os a jelem. Szerintem ezzel az USB-s kütyüvel is bátran lehet próbálkozni,de szerintem a beton mennyezet és a 3 fal még egy külső antennának is sok lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.