Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Paqito


Paqito
senior tag

Kicsit visszamenvén az időben csak AMD fronton tudok vmit is mondani.... A VIA a konkurencia nForce2-es chipsete óta óriási lemaradásban van, pedig szerintem sokan várnánk a VIA-tól hogy stabil, jó termékekkel jöjjön ki.
Két VIA-s alaplapom volt, mindkettőt szerettem, de a korlátaik nagyon hamar előjöttek, de kétségtelen, h betonstabilak voltak

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#2) Renwick


Renwick
őstag

Érdekes adalék a témához, angolul értőknek:

''GIANT CPU maker Intel is pressuring smaller rival Via Technologies to exit the CPU market, industry sources in Taiwan claim.

In exchange, Intel will allow Via to continue making PC chipsets which use Intel's patented technology, say the sources at PC mainboard manufacturers, who do not wish to be named.''


Folytatás itt (mivel INQ, ezért nem árt fenntartásokkal kezelni): [link]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) Male válasza Renwick (#2) üzenetére


Male
nagyúr

A valóságtartalma elég kétséges... az Intelt miért érdkelni, hogy a VIA gyárt e procikat? Abban a kategóriában, ahol a VIA CPU-k vannak, nem is tudom van e Intel megoldás...


''elsősorban az alaplapi chipsetek üzletágának megerősítése lehet a kulcsfontosságú feladat, hiszen az ATI visszavonulása után háromszereplőssé váló piacon''
Háromszereplős??? Szeritnem mind az AMD mind az Intel procikhoz szánt chipsetek terén 4 szereplő van... (nVidia, SiS, VIA mindkét oldalon + Intel/AMD-ATI a sajátjukhoz)

(#4) Renwick válasza Male (#3) üzenetére


Renwick
őstag

A C7 azért mocorog olyan területeken, ahol az Intelnek keresztbe tehet. Ne csak PC-re tessék gondolni.

A háromszereplős piac meg az alternatív gyártókra vonatkozik.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) Male válasza Renwick (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Nem csak PC-re gondolnék... csak azokról a területekről nem sokat tudok. Intel mit gyárt oda, ahol a C7 konkurencia? (elég annyi, hogy el tudjak indulni a keresővel)


Gyanús volt, hogy a ''gyári'' nem számít bele, de mostmár legalább tudom hogy így számoltok :)

(#6) Renwick válasza Male (#5) üzenetére


Renwick
őstag

A VIA leginkább az UMPC-k és médiaszerverek piacára kínálhat jó alternatívát az Intellel szemben...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) Male válasza Renwick (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!
Meg is találtam az Intel ''terveit''. Hááát, itt tényleg okozhat gondokat a VIA.

(#8) TomiFiu


TomiFiu
tag

Kérdés: Ati chipset-es AMD CPU-s alaplapot tudna nekem mondani valaki? Linkel aha lehet. Köszi

(#9) szélerőmű válasza TomiFiu (#8) üzenetére


szélerőmű
tag

Socket 939 jó lesz?
Mondjuk Abit
[link]
vagy Asus
[link]

(#10) szélerőmű


szélerőmű
tag

Volt néhámy Via chipset-es lapom az évek folyamán:
MVP3 a K6-2-es időkből
KT133A a Duronhoz
KR7A Duronnal kezdte, most is menne benne az 1600+-os Palomino, ha az északi híd aktív hűtése sok év után nem kezdte volna el a hattyúdalát.
Via AMD fronton a nem működő PCI lock miatt vesztette el piaci részesedésének túlnyomó részét. A helyzet hosszú ideig nem javult:
[link]
[link]
[link]
Személy szerint meguntam a várakozást. A KR7A-t AN7-re cseréltem. Húzzanak bele Taiwanon a mérnökök, mert az olcsóbban kevesebb fícsört kinálunk elv nem igazán jött be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.