Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyo


Sanyo
senior tag

Opteron at home, yeah! :)))

(#2) HiperG válasza Sanyo (#1) üzenetére


HiperG
addikt

Ja :DD
Én személy szerint nem tiltakoznék túl hevesen ha meg akarnának dobni egy ilyennel :DD

(#3) mzperx


mzperx
aktív tag

erre várok... tetszik... hát még két foglalattal milyen szép lenne

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#4) Genialis


Genialis
aktív tag

Néddmán a következő alaplapom...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) mzperx


mzperx
aktív tag

hogyé adják


bele egy 2.0 GHz-es opi meg 2x2x512 PC2700... és már rendben is vagyok...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#6) simbazz


simbazz
aktív tag

Opteront otthoni vasnak. De miért? Hol van az Athlon64? Azt szánják home use-ra. Namost én nem látok arről egy szót se, hogy mikorra várható az Athlon64, ennyire vak vagyok, vagy mi van?

Elektromos abakusz

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Miért éppen SK8N? Ahogy a cikk címét olvastam, SiS chipsetes lapra gondoltam, véletlenül sem nVidiásra...

Ha OK8N lenne, akkor az okés, mert O mint Opteron, és akkor képben vagyunk.

Az Athlon64 lap nForce chipsettel lehetne mondjuk A8N, A8 a 8. generációs Athlon, N meg az nForce.

Szóval magyarázza meg mán valaki, miért OK8N???

#tarcsad

(#8) Yutani válasza Yutani (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Illetve SK8N, bocs... :))

#tarcsad

(#9) hyper


hyper
csendes tag

Ha vki megveszi nekem elfogadom :))

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok

(#10) Benőke válasza simbazz (#6) üzenetére


Benőke
őstag

Hát nem akarom mondani, de kicsit jobban szét kell nézni.
Tehát az Athlon 64 -et Szeptemberre igérte az AMD.
Bár platykák szerint mág a nyár folyamán elkezdik forgalmazni.
Egy biztos Aug végén vagy Szeptember elején elindula kereskedelmi csatornákon.
Hogy mikor jelentik be és mikor tudjuk, meg hogy akkor most milyen teljesitményre is képes az Asztali darab azt nem tudom.

De ez az alaplap is igéretesnek látszik.
Csak a Regisztered DDR mmeó ne lenne köteleő bele :-((
Ez eléggé megdrágitja a dolgot. Legalábbis a memóriát :-(((

(#11) anulu


anulu
félisten

SK8N... Hmmm. :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Kosh Naranek válasza anulu (#11) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Az Opteron memóvezérlője valóban 333-as...de mi van ha az nF3 rendelkezik saját memóvezérlővel és képes is használni a processzorba épített helyett. Ekkor elérhető a 400 MHz is. A AGP/PCI órajel pedig az nF2 óta fixre állítható.

(#13) Benőke válasza Kosh Naranek (#12) üzenetére


Benőke
őstag

Az Opteron az erejét pontosan abeépitett memóvezérlőnek köszönheti. Emiatt nőtt meg azonos órajelen ateljesitménye. Mert amemó vezérlő hamarabb válaszol a kérésére mintha egy külső vezérlőt kéne piszkálnia.
Ha kikapcsolod a belső memó vezérlőt és külső memóval 333 -ról 400 -ra vagy is 200 -as FSB re emeled akár még 20- 30 % -os teljesitménycökkenést is el dudsz vele érni. A memó sávszélesség nem minden. Ha a vezérlő késleltetése lassú akkor akár 100000Ghz is lehet. Lassu marad a rendszer.
De atesztek majd egekbe magasztalják és lehet benne gyönyörködni. Csak ép majd a progik lesznek lassúak :-)

(#14) Benőke válasza anulu (#11) üzenetére


Benőke
őstag

Ez az AUSU alaplap nem szervernek készűl. Bár lehet belőlle az is. Mint irták munkaállomás. Bár számomra is relytély, hogy ha tuning lehetőségek vannak benne akkor miért Reg. memó való csak bele?
Az ilyen gépeket nem szokás tuningolni. Inkáb lassab legyen, de megbizhatóbb nem de? Ezzel a emmeóriával elekrülik az esetleges hibák egy részét.
A tuningal meg nem éppen csökken a hibák száma :-)

(#15) Sanya válasza HiperG (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha a procit is dobnák vele, akkor én se..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nincs kanál, nincs FSB... HyperTransport van :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#17) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nem tudom milyen magas az a hűtőborda, de egy hosszabb kártyával meggyűlhet a baja !
Amúgy csini :D ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) anulu válasza Hun'reeth (#17) üzenetére


anulu
félisten

Szvsz max olvan magam, mint az AGP foglalat. Ekkora blamát nem csinálna az ASUS :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.