Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Miért van az, hogy már nem lepődöm meg ezeken a híreken? Nem is emlékszem arra, hogy mikor jött valami akkor amikorra ígérték!

(#2) Sanya válasza csudri (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

az opteronok és a 64 bites procik is akkorra jöttek, mire kellett

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Erasmus válasza Sanya (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

hááát, az eredeti elképzelések szerint a hammer 2001 végén jelent volna meg. ebből lett később 2002 vége, majd 2003 áprilisa és szeptembere.

üdv,

(#4) fanatic válasza Erasmus (#3) üzenetére


fanatic
aktív tag

Látom Te sem vagy Intel fun! :DD :DD :DD

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#5) Goose-T


Goose-T
veterán

Legalább most már nem lehet arra flamelni, hogy az Intel így meg úgy késik a 90nm-rel, hehehehe. Remélhetôleg mostantól meghúzza magát hobizoli. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) borsi


borsi
tag

Az is lehet hogy van még annyi kraft 0.13-ban, hogy nem akar gyártósort cserélni csak ha már tuti gazdaságossabban tudja előállítani a 0.09-et
Én örök Optimista:)

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#7) Goose-T válasza borsi (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Nincs abban annyi kraft, már nagyon üvöltve viszik a 2.4GHz-t is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) csibra válasza borsi (#6) üzenetére


csibra
tag

Akár honnan nézzük, kifingott a szilícium alapú technológia. Lassan 1 éve hallani arról, hogy jön, jön a 90 nm, és problémáik vannak. Én akkor szoktam ilyet mondani, amikor teljesen tanácstalan vagyok, amikor nem tudom megmondani, hogy lesz-e belőle egyátalán valami :)

(#9) fanatic válasza csibra (#8) üzenetére


fanatic
aktív tag

Működő példányok már rég vannak, csak a sorozatgyártással lehet valami bibi!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#10) anaqer válasza fanatic (#9) üzenetére


anaqer
veterán

''Működő pédány'' sokmindenből volt/van/lesz, ettől még lehet, hogy az életben nem látod ezeket a dolgokat kereskedelmi forgalomban.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nem arról volt szó, hogy az új gyáré lesz az új technológia? Annak meg most ejtették meg az első kapavágását, ha jól emlékszem. Ha időre is építik fel, a gyártás tesztelése miatt még ez a bejelentés is optimista egy kicsit.

42

(#12) anaqer válasza Adrian Mole (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Oda állítólag már 65nanot terveznek, 2006 körynékén.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) Tiggr válasza Adrian Mole (#11) üzenetére


Tiggr
tag

Na az a gyár még odébb van...

(#14) HiperG


HiperG
addikt

Mer ugy Prescott időben érkezik ;] ;]

Ráadásul még 130 nanon is K8 kevesebbet fogyaszt és még gyorsabb is...

(#15) Notes


Notes
senior tag

Kőkemény kapacitás gondok vannak itt kérem. Vagy a waffer méretre kéne gyúrni, vagy nem tudom, de AMD saját bevallása szerint nagyjából 6 millió 64-es procit tud legyártani jövőre. Ehhez képest kb. 150 millió PC-t adnak el világszerte egy év alatt. Nem nehéz kitalálni, hogy ilyen arányok mellett nem fogják letarolni a PC-s piacot, nem is beszélve a jelenlegi árakról. Nem tudom, hogy a szerver piacon be tudják-e hozni ezt.

Romanes eunt domus!

(#16) Parci válasza fanatic (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez nem lelkesedés kérdése, a 2002-es Cebiten már működő példányokat mutogattak nekünk is, és azt mondták, pár hónap kell még...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Parci válasza HiperG (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

HiperG, igazából egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány szakmai hozzászólásod volt eddig. Őstag létedre vagy IRC-harcoskodsz, vagy ''LOL'', ''rulez'' és flame dolgokat nyomsz. Akkor szólj hozzá, ha van miért...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) hobizoli válasza Goose-T (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DD


2-3 honap az nem 6-8...:DD






hobizoli

több drón kell ;P

(#19) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Azon se lepodnek meg, ha szandekos lenne a keslekedes, mint az ATi-nal; kesik a konkurrencia, akkor ok is inkabb kivarnak. Persze, ez csak akkor lehet igaz, ha a 90nm kesobbi bevezetesevel penzt is nyernek, mondjuk kevesbe lesz feszitett a tempo, vagy kiforottab gepsorokat tudni venni, vagy ilyesmi, mert ugye a 90nm-en egy waferbol tobb proci hozhato ki, azaz hosszabb tavon ez eri meg jobban.

(#20) HiperG válasza Parci (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Ezek kész tények amiket ott leírtam...

(#21) Diolen Mobi válasza hobizoli (#18) üzenetére


Diolen Mobi
csendes tag

Lesz az még 6-8 is :D

Várd ki a végét. Majd akkor mondjuk meg, hogy mennyit késett, ha lehet kapni.

Isten a hatodik napon teremtette az Embert, de szovjet tudósok már a harmadik napon eljátszottak a gondolattal...

(#22) HiperG


HiperG
addikt

Mondjuk ezt a késést nem tudom mire vélni már régóta csak olyan hírek jönnek hogy jól haladnak a 90nm-el...
Főként ez a hír után [L]http://www.sg.hu/cikk.php?cid=29858[/L] igencsak meglepő...

Valaki homályosítson fel... :B

(#23) Diolen Mobi válasza HiperG (#22) üzenetére


Diolen Mobi
csendes tag

Felhomályosítalak: azt a cikket a marketingesek íratták, ezt meg a mérnökök :D

Isten a hatodik napon teremtette az Embert, de szovjet tudósok már a harmadik napon eljátszottak a gondolattal...

(#24) tomcs válasza HiperG (#20) üzenetére


tomcs
őstag

..off

azt hogy a prescott mennyit fogyaszt nem tudjuk. csak becslesek vannak. teljesitmenyet illetoen szinten. azst se igazan tudjuk hogy 64 biten mit le7 kihozni a k8bol mert forditoprogi joforman meg csak cimszavakban letezik hozza.

mellesleg ezek total kozismert pletykak, mindenki tud roluk, teljesen folosleges minden processzorrol szolo topikba bepotyogni/kopizni

3adreszt ez a topik az amd 90nm-es gyartastechnologiajarol szol, nem amd vs intel osszehasonlitasrol

szal.. parci tetszik ez a szemlelet, csak igy tovabb, esetleg meg kovetkezetesebben es meg szigorubban :)

..on

nem tudom pontosan kinek a tulajdonaban levo milyen reszekbol tevodik ossze az amd gyartokapacitasa de van 1 db sajat gyaruk es meg valahol masnal is gyartanak. mukodo 90nm-es gyartastechnologiaja tudtommal meg senkinek nincs, vszeg az intelnek lesz leghamarabb de ok meg media markt modszerrel (gy. k. mert hulye azert nem vagyok) nem fogjak kolcsonadni az amd-nek. szal szvsz az is le7 az egesz mogott hogy a rossz kezdeti kihozatal miatt nem akarnak 130nm-es cuccokkal is kiszolgalhato piaci szeleteket bukni. volt hir drezda2-rol is de az 2005 vagy 2006valamikor fog uzembe lepni ugye?

(#25) Adrian Mole válasza anaqer (#12) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Hopsz, bocsánat, ezt tényleg jól benéztem.
És akkor a 90-es Drezdában, vagy az IBM-nél fog készülni?

42

(#26) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kéne nekem egy ilyen mintapéldány. :))
Vagy mondjuk 8 a 800-as szériából.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Valószínűleg még nem gazdaságos a kihozatal 90 nm-en. :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#28) ebx


ebx
aktív tag

Az elejen gyartanak 300 procik 0.09el es bemutatjak a 2 mukodo prototipust.

Ha fejlett a technologia gyartanak 5 ot es 2 abbol jo

Es igy tovabb.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#29) faster


faster
nagyúr

Mindenkinek meggyűlik a baja a 90nm-rel.

(#30) anaqer válasza Adrian Mole (#25) üzenetére


anaqer
veterán

Eleinte biztosan az IBM-nél. A drezdai gyár elkészüléséig biztosan nem tudják kihúzni 130 nanos technológiával. Hogy utána lesz-e drezdában 90 és 65 nano egymás mellett, azt meg nem mondhatom. Valószínűtlen lenne, mert addigra szvsz már a 90 nano is elkezd lecsengeni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) erdoke válasza tomcs (#24) üzenetére


erdoke
titán

Szintén pletyka szintű az információ, de az Intel (állítólag) már üzemeltet 90 nm-es gyártósort, mégpedig ha jól emlékszem, akkor Seattle-ben. Nyomják a Prescottot, csak egyelőre nagy a selejt, és a működőképes példányoknál is túl sok lesz Prescott Celeroncs a nem jól szuperáló ez-az miatt.

A legjobb aláírás a héten

(#32) LordX válasza ebx (#28) üzenetére


LordX
veterán

Ha fejlett a technológia 10-ből 8-9 a jó, nem 5-ből 2.

(#33) LordX válasza erdoke (#31) üzenetére


LordX
veterán

A Prescott gyakorlatilag készen van, csak nem bírják legyártani. Illetve le tudják gyártani, csak a kihozatal olyan 10-20-30% lehet (tipp), ami a 80%-os, jónak mondható kihozatalhoz képest igencsak megdrágítja a gyártást. Ennek megoldására kétféle megoldása is van (mint minden chipgyártónak):

1. fejleszteni a gyártási technológiát (jéé :) ). Az Intel gőzerővel dolgozik rajta.

2. Redundánsabbá tervezni a magot -> kicsit lasabb is lehet a cucc. Az nV ezt követte el a FX5800 esetében, és tudjuk, mi lett a vége...

(#34) nap


nap
addikt

Ahhoz kepest, hogy a k8 tobb, mint egy evet kesett, ez a ket-harom(-ot-hat) honap, mar nem a vilag. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35) andropov


andropov
csendes tag

''The EE Times, and some other stories that have appeared, are based on a misinterpretation of what Hector [Ruiz] said during the telecon[ference] announcing AMD Fab 36. We reported nothing new on our 90nm transition during the call.''

andropov

(#36) HiperG


HiperG
addikt

Őszinténszólva az AMD-t csak a költségcsökkentés motiválja a 90 nanora míg az Intelnek több nyomós oka is van és hiába...

(#37) Turmoil válasza andropov (#35) üzenetére


Turmoil
senior tag

:))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#38) Atuspapa


Atuspapa
csendes tag

Én is most olvastama a hwsw-n. Az AMD cáfolja azokat a híreket, hogy késnének a 90 nanométeres gyártástechnólógiával készült processzorok.
Második negyedévben megindul a tömegtermelés.


Hajrá!!!!

Mindenkinek egy ilyen középső ujjat mutatnék .I..

(#39) faster válasza erdoke (#31) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem ezek pont annyira megbízható pletykák, mint a Prescott fogyasztására vonatkozóak. Pedig kéne már a Prescott, a P4EE nem az igazi.

(#40) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Mos olvastam a HWSW-n, hogy hülyeség volt a hír, mégsem késik a 90 nm-es technológia! Ez komoly.

"Még visszatérek!"

(#41) Terminátor 4. válasza Terminátor 4. (#40) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Hopsz:)

"Még visszatérek!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.