Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Hieronymus:] Angela hol vagy? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#851) Воланд válasza Vakegérke (#850) üzenetére


Воланд
titán

Elég bizonyítékot nyújtottál már ezen a fórumon ahhoz, hogy ezt ne higgyem el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#852) Lauda válasza Воланд (#849) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor nem valaszolsz?

(#853) Воланд válasza Lauda (#852) üzenetére


Воланд
titán

Vicces vagy, hogy továbbra is játszod az értetlent, de akkor kifejtem bővebben, nehogy félreértések legyenek. Nyilván azért lett linkelve, mert ismét lehet szidni a menekülteket, meg Merkelt, ahogy a mellékelt példa is mutatja. Az, hogy az adott hír linkelésének időpontjában, meg a hozzá fűzött kommentár megírásakor semmi nem utalt arra, hogy az elkövető menekült lenne teljesen mellékes ebben a topicban. Hogy ha szerinted semmi jelentősége nincs annak, hogy az elkövető menekült-e vagy sem, akkor hajrá, várom a hasonló esetek linkelését, amik Magyarországon történnek nap, mint nap. Jah, hogy azokat nem lehet Merkel, meg a menekültek nyakába varni és nem lehet melléjük rasszista felhangú kommenteket fűzni, meg nem lehet általánosítani, hogy mindent menekült magyar bűnöző? Hupsz, hát van ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#855) Воланд válasza 8th (#854) üzenetére


Воланд
titán

" Már elnézést de európában nevelkedett európai értékrendet magának valló férfi nővel ilyet nem tesz, soha semmilyen körülmények között."

Ez hülyeség. Nap, mint nap bebizonyítják a magyar vonatkozású hírek, hogy ostobaságot írtál. És továbbra is gyűlölködve általánosítasz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#856) 8th válasza Воланд (#855) üzenetére


8th
addikt

Nap, mint nap bebizonyítják a magyar vonatkozású hírek, hogy ostobaságot írtál.
Akkor hajrá. Mutass egy olyan hírt amikor valaki idehaza csak úgy poénból lerúgott a lépcsőn egy idegen nőt mert az tök poén. Egy olyanról tudok amikor valaki az utcán sétálva találomra leütötte a szembe jövő embereket köztük egy nőt is akit ököllel úgy mellkason vágott, hogy a szerencsétlen helyben összerogyott. De az egy pszichiátriai kezelés alatt álló elmebeteg volt, konkrét orvosi eset. Gondolom ha nap mint nap történik ilyesmi idehaza nem lesz nehéz dolgod... Sok szerencsét.

(#857) #51736960 válasza Воланд (#855) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem hülyeség, teljesen igaza van. Magyarországon meg nem a menekültek bűnöznek (mert nincsenek), hanem egy másik jól meghatározott csoport.

(#858) Воланд válasza 8th (#856) üzenetére


Воланд
titán

A vak kommondoros ügyet már el is felejtetted? Vagy most akkor csak a menekültekkel szemben megy az általánosítás, de ha én lépcső lerugasos eset helyett olyat linkelek hogy valaki megölte majd ledarálta a feleségét az már nem ér? Vagy a rengeteg családon belüli erőszak, amik itthon szintén nem jutnak el a hírekbe? Kettős mérce meg szemellenző az van rendesen.

[link]

Nesze neked európai értékrend....

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#859) Воланд válasza #51736960 (#857) üzenetére


Воланд
titán

Így van! Magyar ember soha, semmilyen körülmények között nem követ el semmilyen bűncselekményt! És ne legyél szégyenlős, írd le hogy Magyarországon csak a cigányok bűnöznek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#860) Lauda válasza Воланд (#853) üzenetére


Lauda
félisten

Most mar vicces is vagyok. Ez egyre jobb. :D

(#861) 8th válasza Воланд (#858) üzenetére


8th
addikt

Ne beszélj mellé. Továbbra is várom azon Magyarországon történ esetekre mutató linkeket ahol mindenféle ok és előzmény nélkül támadnak meg és bántalmaznak vadidegen embereket a nyílt utcán. Nem azért, hogy kirabolják őket, nem azért, hogy megerőszakolják hanem csak úgy. Pusztán kedvtelésből. Magyarázkodás félrebeszélés nem érdekel.

(#862) Воланд válasza 8th (#861) üzenetére


Воланд
titán

Villamos ér? Vagy az nem számít nyílt utcának?

[link]

Most tényleg komolyan azt próbálod megmagyarázni hogy ilyen itthon nem történhet és nem is történt még soha?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#863) Arpee78 válasza #51736960 (#857) üzenetére


Arpee78
senior tag

Amennyire én tudom: az a másik jól meghatározott csoport valóban felülreprezentált vagyon elleni bűncselekményekben. Életellenes bűnesetekben viszont megfelelnek az átlagnak, sőt előfordulhat, hogy a családon belüli erőszak náluk ritkább. Továbbá a vagyon elleni cselekmények számát és jellegét tekintve az a meghatározott csoport kb azonos szinten van az azonos társadalmi szinten élő többségiekkel.

A menekülteknél (tényleg, menekültek?) dettó ez helyzet, megfejelve még pár dologgal, ezért ők annál a meghatározott csoportnál is többet bűnöznek.

Hogy magyar és európai értékrendű ember nem rugdos kiszolgáltatott embert aljas módon? Csak nem készült róla videófelvétel:
Rugdosás Nagykanizsány
A villamosos eset
László Petra lábmunkája

(#864) #51736960 válasza Воланд (#859) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem hiszem el, hogy le kell írnom a nyilvánvalót, de legyen: ha valaki hangoskodik a buszon, oda se kell néznem, tudom miféle. Ha a hírekben arról van szó, hogy öreget raboltak, késeltek, kurvát futtattak, stb, rá se kell néznem a képernyőre, mert tudom, mit fogok látni. Ugyanez a "trükkös csalók" esetében, illetve ha csínytevő biciklitolvaj "fiatalokról" van szó.
Magyarok ilyen jellegű bűncselekményeket nem csinálnak, elég csak megnézni, milyen arcokkal van tele egy átlag börtön. Magyarok közül inkább a fehérgalléros bűnözők kerülnek ki: sikkasztás, adócsalás, strómankodás, no meg elég csak benézni a parlamentbe, a felét arcra le lehetne csukni.

(#865) Воланд válasza #51736960 (#864) üzenetére


Воланд
titán

Nekem van ismerősöm aki lányok futtatás miatt ült börtönben és nem cigány meg nem is menekült... De biztos ő valami speciális eset lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#866) #51736960 válasza Arpee78 (#863) üzenetére


#51736960
törölt tag

A 3 linked közül az első kettőt nem ismerem, van valami konkrétabb info az elkövetőről? A László Petrás esetet nem venném ide, nem lehet összevetni egy hazáját védő embert egy köztörvényes bűnözővel. Petra helyében én is felrúgtam volna őket, sőt az összes többit is. Nem azért nevelem a lányom vért izzadva, hogy amikor felnő akkor burkás strandolókat kelljen kerülgetnie a balatonban. NEM!

(#867) Hieronymus válasza #51736960 (#864) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy keveredik az ok, az okozattal.

Nem az etnikai hovatartozás határozza meg elsősorban, az életutat.
Az életkörülmények és a szülőktől és környezettől ellesett minták alakítják ki a viselkedést. Magyarul, azonos körülmények között élő emberek, hasonló életpályán mozognak, függetlenül a származásuktól.

Ebben nyilván van felelőssége van a népcsoportnak. De felelőssége van a teljes társadalomnak is.
Sőt a társadalomnak van több lehetősége a kívánt irányba terelni.

Erre nem akar megoldást keresni és segítséget nyújtani a társadalom egésze. Sok munkával, és több generáción keresztül húzódó programokkal elérhető lenne egy mindenki számára előnyös állapot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#868) updog válasza #51736960 (#866) üzenetére


updog
senior tag

"nem lehet összevetni egy hazáját védő embert egy köztörvényes bűnözővel. Petra helyében én is felrúgtam volna őket, sőt az összes többit is."

Nem titkolom, hogy elég vegyes érzésekkel követem az ún. "menekültválságot", és a gondolataimban - sajnos - nekem is néha szerencsétlen módon az egyének ellen nyilvánul meg a tehetetlen dühöm, de ez... Remélem a lányod nem örökli a mentalitásodat.

(#867) Hieronymus "Sőt a társadalomnak van több lehetősége a kívánt irányba terelni." pont valamelyik nap olvastam itt (többek között) ugyanezt a gondolatot, érdemes elolvasni, és nem csak kicsiben érvényes gondolatok ezek. Attól, hogy homokba dugjuk a fejünket, semmi nem változik, csak baromira meg fogunk lepődni, amikor kihúzzuk onnan.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#869) Воланд válasza #51736960 (#866) üzenetére


Воланд
titán

Miért, pontosan mi baja lesz a lányodnak attól, hogy burkás strandolókat kell kerülgetnie? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#870) ZCoyote válasza Воланд (#869) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az, hogy a burkás strandolókhoz az európai nőkkel közismerten lovagiasan bánó kanok is tartoznak.

Romani ite domum.

(#871) Hieronymus válasza Воланд (#869) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy dolgot figyelembe kell venni.
Az egyéni és csoportos szokások és hagyományok megtartása mellett, nagyon fontos a befogadó ország társadalmába és szokásaiba történő beilleszkedés.

Ha ez nincs meg, akkor szegregáció lesz a következmény, akár önkéntes alapon is. Kialakul a kezelhetetlen helyzetek. Csak a németországi törökök példáján okulva, kijelenthető.

A befogadó ország törvényeit és szokásai el kell fogadniuk a menekülteknek. Nem egy második otthon országba érkeztek. Kapnak lehetőséget a tisztességes életre, a megélhetésre.
Akinek nem tetszik, az menjen olyan országba, amely jobban felel meg az ízlésének. Pont.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#872) #51736960 válasza updog (#868) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem tudom milyen mentalitást örököl a lányom, de én azért igyekszem rendesen felnevelni. Én magam is sok baromságot csináltam életemben, de soha nem loptam, és soha nem ártottam olyannak, aki békén hagyott. Megadom a tiszteletet az időseknek és összességében pozitívan állok minden ismeretlenhez.

De ez a migráns ügy túl van a határon számomra, törve-zúzva jönnek, és ahová megérkeznek ott sem tudnak viselkedni. Persze, köztük is vannak mindenfélék, de én sajnos egyszerű fazon vagyok, és ha sokat csalódok egy adott típusú emberben akkor az egész csoportot elítélem és elutasítom. Ugyanez van az itthoni kisebbséggel, az elmúlt 40 évem alatt annyi rosszat tapasztaltam tőlük, hogy már nem próbálkozom megértéssel vagy elfogadással. Pedig egy időben komolyan tetszettek a liberális tanok, fiatalként gyakran képzeltem el, ahogy kézenfogva az összes náció átsétál a szivárvány alatt a happy end-be, komolyan hittem ebben. Csak azóta eltelt egy csomó idő, és sokminden megváltozott a világban és bennem is...

(#873) updog válasza #51736960 (#872) üzenetére


updog
senior tag

Lehet hogy kicsit keményen fogalmaztam meg a véleményemet, elnézést ezért, nem szeretnék látatlanban ítélkezni rólad vagy a családodról :R

Amire ki akarok lyukadni, hogy ha felületesen nézzük a dolgot, igazad van, és a legtöbben hajlamosak pont ugyanerre jutni ("ha sokat csalódok egy adott típusú emberben akkor az egész csoportot elítélem és elutasítom"), és a kisember csalódottsága/tehetetlen dühe fajul odáig, hogy felrúgja a gyermekét karjában tartó menekültet.

Nem tudhatod, mit hoz a jövő, és egyelőre borzasztó szerencsések vagyunk, hogy eddig is a világ élhetőbbik felén (ötödén...) tölthetjük mindennapjainkat. De nem az a megoldás, hogy bezárkózunk, fallal vesszük körbe magunkat, kizárunk mindenkit, mert biztos van köztük olyan, aki ártani akar. (és akkor itt egy szóval sem mondom, hogy nem várható el cserébe mindenkitől az alkalmazkodás, törvények betartása, stb.)

A másik dolog (a konklúzió ugyanaz): a legjobb barátom 10 éves korom óta egy roma srác, főiskolát végett, végtelenül jófej ember. Kb. a cigánysoron nőttünk fel együtt, szóval ismer(t)em az ottani világot.
Az elmúlt 20 évben kicserélődött nem hogy az utca, de a teljes falu kisebbsége. Az önkormányzat elkezdett betelepítgetni, és a rendes családok nem tudtak együtt élni az újakkal, inkább elköltöztek. Ha az országból mondjuk kiválasztjuk a mi falunkat, megnézzük a kisebbséget, és azt mondjuk, hogy tessék, ez a helyzet, kb. annyira reális, mint a parlament dolgozói alapján jövedelmet és adózási morált becsülni országos szinten.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#874) #51736960 válasza updog (#873) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nincs harag :R
Az az érdekes, hogy ezt a "régi cigány vs új cigány" történetet én is ismerem, egy kis tiszai faluból, ahol sok időt töltök. A régiekkel tényleg nem volt sok gond, tudnék pozitív példákat is mondani. Az újak meg olyanok mint a sáskajárás, pl. nemrég az összes útjukba kerülő bicikli kerekét kivágták késsel a gyerekek, mert unatkoztak. Az ott lakó magyarok egyébként tündérek, nagyrészt idősek, ha csak ők élnének a faluban akkor kb. olyan lenne mint mennyország a földön.

(#875) 8th válasza updog (#873) üzenetére


8th
addikt

a kisember csalódottsága/tehetetlen dühe fajul odáig, hogy felrúgja a gyermekét karjában tartó menekültet.
Úgy felrúgta, hogy konkrétan hozzá sem ért szegény ártatlan kis menekülthöz.

Rendőrök is agyba főbe tudták verni akit csak értek 2006-ban, ugye? De azok ellen akik illegálisan iratok nélkül agresszívan behatoltak hazánk s egyben az EU határain belülre, nos azok ellen nem tettek semmit. Ordítoztak meg futkostak ott köztük mint egy sereg idióta...

(#876) Arpee78 válasza Arpee78 (#844) üzenetére


Arpee78
senior tag

Fordulat. Nem fogták el, de azonosították, bolgár nemzetiségű. Magyarok és migránsok(kivéve a bolgárok) ünnepélyes fellélegzést tarthatnak.

(#877) Воланд válasza Arpee78 (#876) üzenetére


Воланд
titán

Bulgária a több száz éves történelmével, EU, ENSZ, NATO tagságával európai országnak számít vagy nem? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#878) Arpee78 válasza Воланд (#877) üzenetére


Arpee78
senior tag

Európai vagy sem mit számít? Egy bolgár nem lehet migráns? Én, magyar emberként nem lehetek migráns? Jogom van hozzá. Most a szobában tettem is egy lépést Németország felé. Szerk: visszaléptem, halasztom a projektet.

Sőt, hogy nevezzük azt a svéd vagy norvég urat aki elgyalogol Afganisztánba és menedékjogot kér. A menedékjog kérés nem is feltétel.

Egyébként a migránsok - most a topik szóhasználatának megfelelően értve - egy része albán és koszovói, az pedig földrajzilag európa, még ha nem is EU tag.

Látod lehet velem értelmesen beszélni.

Je suis migrant

[ Szerkesztve ]

(#879) Воланд válasza Arpee78 (#878) üzenetére


Воланд
titán

Erre utaltam, de látom nem jött le...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#880) Arpee78 válasza Воланд (#879) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nem kell hamut szórnia a fejére, ügyesen megfogalmazta a mondandóját:
"európában nevelkedett európai értékrendet magának valló férfi nővel ilyet nem tesz, soha semmilyen körülmények között."

Európában(bulgáriában) nevelkedett az illető, de nem vall európai értékrendet. Sokan vagyunk így, itt a topikban is.

(#881) 8th válasza Воланд (#879) üzenetére


8th
addikt

Csak azért mert Bulgária földrajzilag Európához tatozik és EU tagország még nem tekintek rá európai államként ahogy Albániára sem. Minden téren óriási a szakadék bármelyik nyugati vagy akár közép-európai ország és ő köztük.

(#882) Воланд válasza 8th (#881) üzenetére


Воланд
titán

Ezt valahogy sejtettem...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#883) Lauda


Lauda
félisten

Fiuk lanyok, szerintem ne etessetek a trollt.

(#884) Воланд válasza Lauda (#883) üzenetére


Воланд
titán

Azért mert más a véleményem, már troll vagyok? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#885) Lauda válasza Воланд (#884) üzenetére


Lauda
félisten

Nem azert. Te semmi mast nem csinalsz, csak a masik velemenyet tamadod, kerdeseket teszel fel, megkerdojelezel, minositesz. Ellenben sajat velemeny nincs, valasz a kerdesekre nincs. Szintiszta trollkodas amit csinalsz. Reszemrol off.

szerk Valaszoltal, csak nem a kerdesre. Megint ujabb kerdest tettel fel benne ahelyett, hogy a sajat velemenyedet leirtad volna a kerdesre. Mindegy engem nem izgat, ha nincs kaja nincs troll sem.

[ Szerkesztve ]

(#886) Воланд válasza Lauda (#885) üzenetére


Воланд
titán

Válaszoltam a kérdésedre, te pedig reagálás helyett elegánsan trollozol egyet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#887) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A svédek is pfúj, rohadt rasszisták, ugye?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#888) Lauda válasza Vakegérke (#887) üzenetére


Lauda
félisten

Nem semmi, pedig a svedek elegge menekultpartiak voltak eddig ahogy olvastam.

(#889) Воланд válasza Vakegérke (#887) üzenetére


Воланд
titán

Mindegy, hagyjuk, mintha a falnak beszélnék.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#890) 8th


8th
addikt

Amikor a szőke kék szemű Jürgen robbantani akar. Ja nem.[link]

(#891) Vakegérke válasza 8th (#890) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze nem büntethető, mert gyerek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#892) Hieronymus válasza Vakegérke (#891) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem büntetésnek hívják, de a fiatalkorúakat biztonságba lehet helyezni, Németországban is.
A koncentrált oktatás - nevelés, hatékonyabb eljárás a büntetésnél.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#893) Lauda


Lauda
félisten

Brusszelben elutasitottak a javaslatot, hogy zart taborokban legyenek a menekultek, amig folyik az ugyuk. Na ezt megint olyan okoskak dontottek el, akiknek nem pusztitottak le a kertjet, a gyumolcsoset, nem molesztaltak a gyereket.

(#894) Vakegérke válasza Lauda (#893) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ennek fejében tőlünk is nyugatra szöknek a migránsok, hadd örüljenek nekik az okosok.

Megjegyzendő, a német-osztrák határon határon a németek ellenőrzik a bemenő forgalom járműveit, nehogy bejusson hozzájuk migráns.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#895) Arpee78 válasza Lauda (#893) üzenetére


Arpee78
senior tag

Milyen indoklással utasították el?

(#896) Hieronymus válasza Arpee78 (#895) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A józan ész azt diktálja, hogy a menekült és bűnöző(esetleg terrorista) nem azonos kategória.

Mégha van némi átfedés a két csoport között, a gyors és hatékony szűrésnek elegendőnek kell lennie.

A tisztességes menekülteket nem szabad a radikalizálódás útjára kényszeríteni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#897) Lauda válasza Arpee78 (#895) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudom. A miniszterelnok probalta brusszelben elerni azt, hogy amig az ugyuk elbiralas alatt van, addig a taborokban legyenek es ne jarhassanak ki. Pont amiatt, mert iszonyu rongalast csinalnak mindenhol. De a miniszterek tanacsa elutasitotta, szoval tovabbra is flangalhatnak szabadon magyarorszag teruleten.

[ Szerkesztve ]

(#898) Arpee78 válasza Lauda (#897) üzenetére


Arpee78
senior tag

Pedig szerintem pont a zárt tábor lenne a legjobb megoldás. (A kitoloncolás, a be nem engedés, a szabadon flangálás és a kiváltó okok kezelése mellett.) Az EU – élén Németországgal – gondolom a rossz emlékű II. VH-s haláltáborok miatt nem preferálja ezt.

De ha kellően nagy területű és kellően jó életkörülmények vannak, akkor abba nem köthet bele semmi emberjogi szervezet. Nem is tábornak, hanem országnak lehetne minősíteni, korlátozott autonómiával, határozatlan időtartamra. Az ottlakó migráns egy alapos átvilágítás után meg költözhet ahova akar az EU-n belül, ha talál munkát vagy tanul és jó a magaviselete. Idővel akár állampolgárságot is kaphatna.

Ez már sokaknak eszébe jutott, köztük Orbánnak is, ő Líbiában alapított volna egy giga migránsvárost, deportálva oda az összeset. Másvalaki egy görög szigetet nézett ki nekik, de a svéd tundrára alapított enklávé is előjött.

Egy darab giga migránsváros helyett, szvsz jobb lenne több, a nyelvi különbségek miatt nem tudnának együtt dolgozni és csak a konfliktus lenne az eltérő vallások, stb között. Sőt, esetleg az elnyomott migráns nőknek is külön tábor, mint ez a brazília falu, jót tenne a túlszaporodás ellen. Szerintem az EU-n kívüli elhelyezés sem annyira fontos, ha már úgyis az EU-ra hárul a finanszírozás.

Valaki fentebb a zárt táborra azt mondja drága. Egy 100 ezres tábor őrzése, sokkal olcsóbb /fő mint egy 100 fős, ha még földrajzi akadály is besegít (tenger, folyó, hegy) még olcsóbb.

Magyarországon egy migráns napi ellátása 4500 Ft körül van ha jól tudom, ebben minden benne van, Kaja, szállás, fűtés, orvosi ellátás. Ha őrzött tábor(pár száz fős), akkor kb 6000 Ft. A börtönökben ülő rabok pedig napi 10 ezer Ft-ba kerülnek, várhatóan sok migráns ott fog kikötni.

A másik költségcsökkentő tényező a munkájuk. Ugye nem beszélnek nyelvet, az esetlegesen létező szakmai tudásuk sem feltétlen kompatibilis az európai elvárásokkal. De egy relative zárt táborban, homogén közösségen belül ez már nem tényező. Nyilván egy afgán hatékonyabban együtt tud dolgozni egy másik afgánnal, de egy német mellett várhatóan munkanélküli lesz. Ha munkanélküli lesz, frusztrált lesz, ha frusztrált lesz akár terrorista lesz belőle vagy csak piti bűnöző. Lehet sokan nem, de a kockázat akkor is ott van.

(#899) Lauda


Lauda
félisten

Belgaknal is tobb mint tiz gyereket vettek orizetbe bombamerenylet elokeszulete miatt. Azert hasznaljak a kicsiket, mert rajuk nem gyanakodnak es konnyebben atjutnak az ellenorzeseken.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Hieronymus:] Angela hol vagy? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.