Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) dezz válasza PPeter (#19) üzenetére


dezz
nagyúr

Én is értékelem a dramatikus kijelentéseket, mint pl. "semmit". Messze nem annyit, mint te, az vili. El is fogadok sokmindent, amit írsz. De nem mindent.

Mit értesz szaksajtó alatt?

Azt is készséggel elhiszem, hogy még sok akadály van a Blu-ray előtt.
Kérdés, a HD_DVD-nek valóban annyival könnyebb lett volna-e a dolga.
Úgy gondolom, csak szándékosan lehet nem-észrevenni, hogy az ipar kb. egy szalmaszálat nem tett keresztbe a HD_DVD sikerre vitele, ill. később megmentése érdekében. Végig igencsak magára hagyták a Toshibát. Sőt, néhány nyilatkozat arról tanúskodott, hogy nem csak nagyobb, de jópár kisebb cégnek is lényegében mindegy volt, melyik nyer, csak végre dőljön el a dolog, mert a bizonytalanság viszont nagyon is árt mindenkinek.

És végre eldőlt... Ennek hatására az utóbbi 1-2 hónapban jelentősen emelkedtek a Blu-ray eladások. (És ez nem Sony sajtóbejelentés.) A magasabb árak ellenére. Btw, szerintem te is tudod, hogy a kis mértékű áremelkedés csak átmeneti.

Azt valahogy nem tudom elképzelni, hogy a Blu-ray brancsban lévő neves cégek a Sony két szép szeméért álltak a Blu-ray mellé, és nem azért, mert úgy gondolták, jó lóra tesznek. Meg azt sem, hogy mindannyian olyan hülyék lennének, persze élen a Sonyval, hogy most csak álljanak egyhelyben, bután nézve, hogy no akkor most mit is csináljuk ezzel a kék lemezzel.

ps. én messze nem imádom annyira a Sonyt, mint amennyire te utálod. Most ne mondd, hogy nem, mert ez süt az írásaidból. Nem is ennek vetek alá mindent. A legfontosabb a harc befejeződése. Mint már írtam, nem tartom jó dolognak, ha valaki ennek kihírdetése után még tovább lövi az "ellent", azaz legszívesebben keresztbe tenne a rendeződési folyamatnak, és az új piac megnyílásának.

Igaz, a mérlegem nyelve egy kicsit alapból errefelé billent ki, részben a PS3 miatt (ez sem sima fanboyság, de ez nem ide tartozik), részben mert évekkel a HD_DVD feltűnése előtt találkoztam vele, mint professzionális felszerelés (amiben mellesleg a Sony eléggé ott van), részben mert jobban tetszik a Java, mint a MS megoldása, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.