Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zed1983


zed1983
őstag

Oké, hogy hangszigetelt ház, de más extrát nem tudnék megemlíteni, ehhez képest 20K-s ára, én sokallom egy kicsit...
A HAF 932-név : A nevét olvasva egy picit formabontóbbra és egy pár újításra gondoltam, de ez csak a neve :(((

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#2) Barney™


Barney™
aktív tag

Egy apró hiba: "Termék megnevezése Cooler Master HAF 932"

(#3) Egzee


Egzee
őstag

egy gépet nem így kell lehalkítani, hanem normális hűtőket kell alkalmazni... nagyobb procihűtő, komoly táp, nem referencia videókártya hűtés...

(#4) NoLF válasza Egzee (#3) üzenetére


NoLF
addikt

viszont ha egy ilyenbe teszed a felsorolt alkatrészeket, már megint beljebb vagy :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5) Ijk


Ijk
nagyúr

Hát én annyira nem vagyok nagy hangszigetelt ház hívő. Amit a burkolat le tudna adni hőt, az itt kb. 0-ra esik. Ezen kívül a fő zajforrások, a ventilátorok a ház lapjához vannak rögzítve, tehát rájuk nézve szinte semmit nem ér. Inkább érdemes jó ventikbe áldozni a felesleges pénzt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) Barney™


Barney™
aktív tag

Arra azért még kíváncsi lennék, hogy egy 295gtx vagy egy 4870x2 kártya és a hdd tartó fém között hány mm marad?? HA egyáltalán marad valamennyi ;]

(#7) rudi válasza Barney™ (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem sok, 1-2 :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza Barney™ (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Javítva, köszi!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Barney™ válasza rudi (#8) üzenetére


Barney™
aktív tag

nincs mit:) de még maradt egy hiba a harmadik, utolsó grafikonon ..
Csak másik topicban, már haf932sileo500nak hívják :C

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza Ijk (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek a ventik ezen a fordulatszámon a műanyagos rögzítés miatt is eléggé kussban voltak. Legalábbis így a kezdetek kezdetén. Idővel minden bizonnyal kikopnak, ahogyab bármilyen más ventilátor.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Barney™ (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Ehh, mindjárt tekerek rajta...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Barney™


Barney™
aktív tag

Visszatérve a házikóhoz..
Mennyivel jobb lett volna, ha a tápocska alulra kerül.. És a 690-es hdd rögzítőjét kapja...
Nah jó elég az álmodozásból, az már lehet sileo 600 lenne :)

(#13) zed1983


zed1983
őstag

Visszatérve az első hozzászólásomra, a második mondat most már érvénytelen!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Sileo 500=hangszigetelt Centurion 534, joval dragabban...

Egyedül azt kifogásoljuk, hogy a váz fémjére illeszkedő peremeken nincs semmilyen hangelnyelő. Ide érdemes lehet néhány rétegnyi szigetelőszalagot ragasztani, hogy még tovább csökkentsük a rezonanciát.

Akkor viszont nem tudod helyereakasztani a haz oldalait, mert az oldal fulei nem eleg hosszuak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) nyunyu válasza Egzee (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

egy gépet nem így kell lehalkítani, hanem normális hűtőket kell alkalmazni... nagyobb procihűtő, komoly táp, nem referencia videókártya hűtés...

Meseljek a Centurion 5-ombe zsufolt 15 kilonyi vizhutesrol? :))
Igy is idegesit a szivattyu suvito hangja, mindjart visszaepitem a szonyeget a haz oldalaba, hogy elnyelje.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) Skizz


Skizz
addikt

Szvsz irreálisan drága.

(#17) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

"Itt megmutatkozott a hőszigetelő anyagok hűtésre gyakorolt káros hatása."

Hangszigetelő anyagok lesznek azok, nem?

(#18) #65675776 válasza rudi (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk a ventilátorok szabályozhatóságához hozzátartozik, hogy szerencsétlen lapnak is képesnek kellene lennie szabályozni Őket. De a többségük max azt az egy megveszekedett CPU_FAN-t tudja szabályozni, azt is szinte paraméterezhetetlenül. Normális megoldást még mindig csak az Abit-tól láttam (μGuru). Csak ugye az már elmúlt. A BIOS-írók idiótaságára vagyunk bízva. 3rd party programot meg ilyesmire biztosan nem raknék fel, mert semmi garancia a működésére.

(#19) Akybron válasza #65675776 (#18) üzenetére


Akybron
aktív tag

Ha az alaplap esetleg egy bizonyos intel típus, akkor a fordulatszám szabályzás úgy működik, hogy kb 3 másodpercenként ki/be kapcsolgatja a ventiket, az áll/maxon forog állapotok között, egyfajta szirénázó effektet létre hozva. Marha kellemes :Y
Hamar át lett kötve fixre :))

73&DX HA5OJN

(#20) rudi válasza zsúrficsúr (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

dede!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

nekem mindig amolyan parasztvakításnak tűnnek ezek a habok... elite 331-ben vannak noctua ventijeim (jó árban kb ugyanaz:) ), és semmi hangja nincs. Értsd a samu monitorom tápjának a zúgása durván elnyomja a gép hangját :)
(arra egyébként tud valaki valamit? azon kívül hogy vegyek külső tápos monitort :) )

...csak én vagyok helikopter?

(#22) #65675776 válasza Sethdobaloah (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyomd tele PUR-habbal.

(#23) rudi válasza Sethdobaloah (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, meg tudod csinálni, mert van egy HD 4670-ed és a géped alig fogyaszt áramot. Ellemben egy HD 4800 vagy GeForce GTX sorozatú VGA-val és egy komolyabb négymagossal ehhez a mutatványhoz már a hangszigetelt ház lehet a jobb megoldás. Mert ott már komoly fogyasztás van, és komoly ventilátoros hűtés kell. Egyszer majd csinálok valami ilyesmit elemző cikket, csak szabaduljak ki az aktuális teszthalom alól.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) tibz03


tibz03
őstag

Nem sok értelmét látom az ilyen hangszigetelős házaknak én sem. Ha normális ventiket tesz bele az ember, az sokkal többet ér.

Na meg mi ez a nagy rezonancia-félelem? Ha nem gagyi a ház (és most itt messze nem a 30k-s árkategóriára gondolok), akkor ettől alapból nem kell tartani, nem kell hozzá semmiféle szivacs meg ventirögzítő-pöckök. :U Meg amúgy is, mi a fene rezonálna be egy átlagos gépházban? Nem mosógépet szoktunk beleépíteni. 1-2 darab normális HDD, meg 2-3 darab 600-800 RPM-en forgó venti kell, és semmi nem fog rezonálni.

(#25) nyunyu válasza nyunyu (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Igy is idegesit a szivattyu suvito hangja, mindjart visszaepitem a szonyeget a haz oldalaba, hogy elnyelje.

'csaba, most meg a katodsugarcso sipolasa zavar, kene venni egy 24"-es SIPS TFT-t...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) end09


end09
tag

ez hülyeség! Haverom a "Super Power" fantasztikus márkájú csodaházát, amit kerek ezerér vett itt vmi sráctól, körbe ragasztgatta tojástartóval.., és rávágatott falemezekből egy burkot... Elég nagy dög lett, de h hangja nincs az tuti :DD

(#27) nyunyu válasza tibz03 (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Na meg mi ez a nagy rezonancia-félelem? Ha nem gagyi a ház (és most itt messze nem a 30k-s árkategóriára gondolok), akkor ettől alapból nem kell tartani, nem kell hozzá semmiféle szivacs meg ventirögzítő-pöckök.

2db HDD MAR rezonal, barmilyen CM hazba rakod...
CM 4in3 vinyohutoje meg kalapszart sem er, ugyanis nem tudod ugy rogziteni a csavarmentes CM hazakban, hogy ne lotyogjon, igy a gumituskokkal lengescsillapitott aluminium oldalat csapkodja neki a haznak...

El kene mar felejteni ezt a kozepkategorianal alig jobb marka hypolasat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) nyunyu


nyunyu
félisten

Ja, olyan f@sza anyagbol van a Centurion 5, hogy 2 hete megskalpoltam, hogy a tetejere vagjak lyukat a tartalynak, vegul megse kellett, igy ma szegecseltem volna vissza, erre ugy kellett kalapaccsal utanallitani a haznak, mert teto nelkul szanaszet csavarodott :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) nyunyu válasza #65675776 (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk a ventilátorok szabályozhatóságához hozzátartozik, hogy szerencsétlen lapnak is képesnek kellene lennie szabályozni Őket. De a többségük max azt az egy megveszekedett CPU_FAN-t tudja szabályozni, azt is szinte paraméterezhetetlenül.

Nalam a GA-P35-DS3 siman szabalyozza a CPU-FAN-t es a SYSTEM-FAN-t is, elobbin 400rpm-en, utobbin 700rpm-en jart az amugy 1000rpm-es SilentBlade II 12, amig be voltak dugva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) #65675776 válasza nyunyu (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, a komolyabb GB lapok már képesek kettőt szabályozni. Továbbra is paraméterezhetetlenül. Hol van ez a μGuru-tól? Sehol! Már négy-öt éve megoldotta az Abit, a lapon levő összes ventilátor paraméterezhető szabályozhatóságát. Sőt, a GB K8 szériás lapjain is lehetett paraméterezni valamilyen szinten a ventilátorvezérlést. A mostani helyzet színtiszta visszalépés.

(#31) yorka


yorka
tag

Már megint egy CM ház teszt. Jó lenne, ha olvashatnánk más gyártó termékeiről is.

(#32) janos1988


janos1988
addikt

"Sileo, tehát érdemes járati őket." Az ertekeles elott.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#33) bsh válasza rudi (#10) üzenetére


bsh
őstag

nekem fél év alatt nem koptak még ki, pedig por az van bőven :-)
ez a ház nekem semmivel nem halkabb, mint az elődje, egy jó régi, még masszívanyagból készült "noname" ház volt. a ventiket ugyanúgy nem hallani ebben sem meg abban sem, a 4 vinyó hangja kábé ugyanúgy kijön belőle, a két optikai meghajtó visítása is, de legfőképpen a bfg 9600gt oc ventije, na azon semmit nem csillapít ez a hangszigetelés sem.
a hűtés meg nem olyan rossz azért, a procihűtő venti sose kapcsol be, kap elég levegőt.
a power gomb "plexi" nyomóján van az a kis pöcök, az nekem gyárilag le volt törve, még jó,
hogy megtaláltam a dobozban és kapott némi pillanatragasztót :) ritka szar konstrukció azzal a fekete hátsó dobozzal...

(#34) luw2win


luw2win
őstag

Én személy szerint egy picit sokallom azt a 20k-t érte...
Én kb fél éve vettem CM690-t 16k-ért :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#35) Mystic


Mystic
tag

A szigetelése jó lett, ezzel vége is az újdonságnak. Én azért a nagy nevek után várnék egy kicsivel szebb külsőt a cégtől. Néhány ezressel kevesebbért jobb vétel lenne.

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#36) Laslow


Laslow
senior tag

Reklámnak nem rossz, de már novemberben kibeszéltük ezt a házat, és az lett a végeredmény, hogy gyakorlatilag semmit sem halkít...
http://prohardver.hu/tema/re_megerkezett_az_uj_cooler_master_haz/friss.html

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#37) hibavissza


hibavissza
veterán

Úgy látom sem a számítógépházak tervezői, sem a hozzászólók többsége nem tanult anyagszerkezettant sajnos. Poli-metil-metakrilát. Sztem. 20-ból kijönne.

(#38) Solten


Solten
addikt

Szigeteles ide vagy oda, eleg "teszkos"-belseje van (CM Elite szeria?). Nem er meg 20k-t. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#39) tibz03 válasza Solten (#38) üzenetére


tibz03
őstag

Szerintem se.

Igazság szerint kezd a PH! tesztekben "Sponsored by Cooler Master" hangulat uralkodni... Vagy csak én vagyok paranoiás? :U

(#40) .mf


.mf
veterán

"gyedül azt kifogásoljuk, hogy a váz fémjére illeszkedő peremeken nincs semmilyen hangelnyelő. Ide érdemes lehet néhány rétegnyi szigetelőszalagot ragasztani, hogy még tovább csökkentsük a rezonanciát."

Szikszalag sajnos nem számít sokat.
Praktiker, baumax, hasonló építési- és barkács-boltokban kapható öntapadós hőszigetelő csík ablakhoz, abból nem csak D és P profilú van, hanem van teljesen lapos, I profilú, 1-2 mm-es is, én azt használom. Viszont evvel nehezebb visszarakni az oldalát, kell egy kicsit nyomogatni...

Az árát egy kicsit sokallom. 20k-ért 2 noname házból lehet ennél talán csendesebb házat varázsolni. Én inkább barkácsolok, mint ekkora felárat fizessek :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) LGLuke válasza tibz03 (#39) üzenetére


LGLuke
őstag

Én is csatlakoznék. Szerintem drága a 20k HUF, mert nem nyújt ezért semmi extrát, csak 1 kis szigetelést, amúgy nem vehető észre semmi különbség a többi CM házhoz képest. 15-16k lenne az ideális, azért viszont jó vétel lenne.
Egyébként pofás házikó.

(#42) .mf válasza Sethdobaloah (#21) üzenetére


.mf
veterán

A monitorod zúgását nem a háttérvilágítást szabályzó áramkör okozza?
Próbáltad már a háttérvilágítást a menüjében kicsire venni; vagy maximumra, és utána a videókártya beállításánál add meg, hogy vegye le a fényerőt. Nem elegáns, de úgy hallottam, több ilyen problémát is megoldott már.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) #65675776 válasza hibavissza (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

És az miért lenne jó?

(#44) CsíkosMókus válasza tibz03 (#39) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

jobb lenne, ha nem lenne teszt egyáltalán?

(#45) nyunyu válasza .mf (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Az árát egy kicsit sokallom. 20k-ért 2 noname házból lehet ennél talán csendesebb házat varázsolni.

2k volt 1nm padloszonyeg a hazamba, fele megmaradt :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) nyunyu válasza hibavissza (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

Úgy látom sem a számítógépházak tervezői, sem a hozzászólók többsége nem tanult anyagszerkezettant sajnos. Poli-metil-metakrilát. Sztem. 20-ból kijönne.

En sem. :DDD

Plexit nagyon nem favorizaljuk, mivel pillanatok alatt szanaszetkarcolod, raadasul erosebben meghuzol egy csavart, mint kene, aztan elreped a 'csaba...

Kerdezz meg errol par szakertot a vizhutes topikban, jo paran szivtunk mar ilyennel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

másfél hete rendeltem egy ilyet, kiváncsi vagyok milyen lesz...

Öntörvényű Sünmalac

(#48) tibz03 válasza CsíkosMókus (#44) üzenetére


tibz03
őstag

Érdekelne, hogy sikerült a hsz.-emből ilyet kikövetkeztetned.

Egyértelműsítek: kezd CM-reklámoldalnak tűnni a PH! Tele van CM-tesztekkel, ami magában véve nem baj, de más miért nincs? És miért jön ki minden CM termék győztesként a tesztből, amikor a "közhangulat" ezzel általában véve nem ért egyet? (Lásd: ez a teszt, vagy Elite házak tesztje stb.)

(#49) nyunyu: Kb. ezt akartam mondani, csak árnyaltabban. :U :D

[ Szerkesztve ]

(#49) nyunyu


nyunyu
félisten

Ugy is felfoghatjuk, hogy mar megint fizetett hirdetest olvashattunk :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) nyunyu válasza tibz03 (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

(#49) nyunyu: Kb. ezt akartam mondani, csak árnyaltabban. :U :D

En nem szeretek arnyaltan fogalmazni :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.