Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Imibácsi válasza hemaka (#20) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Ez alapján nekem ez nem olyan egyértelmű: http://navigyurci.hu/2015/07/29/tomtom-trucker-6000-felhasznaloi-teszt/

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#22) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Külön kamerával nyilván jobban jártál volna. Az ár ellenben azért annyira nem magas, profi felhasználásról beszélünk. A fiam is kamionozott, sokszor néztem neki itthonról útvonalat, célt.
Szerencsére nem németbe járt, ott ugye nincs utcakép....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) Somatom


Somatom
veterán

Ez tényleg nem éri meg. Nekem gyakran módosítják a programot, és napi 4-6 rakodásom van. A köztes pont tervezés kifagyásánál már repülne is az ablakon. Ismeri az áthajtásos korlátozásokat a német bundásokon? A Primo Truck sajnos nem. Símán bevinne a 12 tonnás Durchfahrverbotokba (pl. Aalen, vagy Würzburg környéke).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ne felejtsük el, hogy pl. Németországban tilos dashcamet használni, el is kobozhatják a készüléket!
Úristen ez mekkora baromság már?? :Y Most komolyan mi közük hozzá mit csinálok a saját kocsimban? :((

I'm gangsta!

(#25) Hieronymus válasza Yodafon (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ne felejtsük el, hogy pl. Németországban tilos dashcamet használni, el is kobozhatják a készüléket!"

Németországban nem tilos használni. Sőt vitás ügyeken el is fogadhatja a bizonyítékként a bíróság a felvételt, De nincs kötelezettség az elfogadására.
A járművön viszont egyértelműen jelezni kellene, hogy kamera üzemel benne.

A bizonytalan jogi helyzetet egyértelműsítette, hogy a rendszám nem személyes adat. A felvételt nyilvánosságra is lehet hozni. Kommentálni viszont nem praktikus, mert személyiségi jogok megsértése okán perelhető a kommentáló.

Ausztriában korlátozták a dashcam használatot. Talán ma is, de nincs pontos információm.

Németországban a stabilan és alkalmilag telepített sebességmérő eszközök előre jelzése volt tilos néhány évig.
Ma már szabad és elég hatékony a figyelmeztető jelzés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.