Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Na ez teljesen felesleges lenne.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#2) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem hiszem hogy lenne értelme.

A térerő veled van!

(#3) csakany2001


csakany2001
senior tag

Erre van egyáltalán igény?

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#4) jksx


jksx
senior tag

A 7" az tényleg durva, de 6"-al azonnal bevállalnám.

(#5) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Most tablet, vagy phablet? Nem mindegy, mert egy tabletek nagyobb kávája van, mint egy phabletnek.

(#6) csakany2001 válasza .Szaki. (#5) üzenetére


csakany2001
senior tag

Elméletileg ez pont határeset.A P8 Max még Phabletnek számított,gondolom még ez is.(0,2" a különbség)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#7) jksx válasza .Szaki. (#5) üzenetére


jksx
senior tag

Annak van valamilyen racionális magyarázata, hogy egy tabletnek miért nagyobb a kávája?
Manapság már az akku kapacitás is "összement" a tabletekben is, tehát ez nem indokolná a nagyobb méretet.

[ Szerkesztve ]

(#8) moleculez válasza jksx (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Kezelhetőség.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) .Szaki. válasza jksx (#7) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem a kényelmesebb fogás miatt, még tokba állítható, stb. Egy tabletnél nem szempont, hogy tudd egy kézben tartva használni, vagy zsebre vágni. Én is pl telefonon igénylem a minél kisebb kávát, a táblagépnél pedig kifejezetten jó, hogy van egy vaskos kerete, ahol meg lehet fogni. De ez csak az én filozófiám, lehet más van a dolog mögött.

(#10) janeszgol válasza jksx (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmi. Én azt mondom, ha van benne telefon funkció és minimum 5.5 col, az phablet, amiben nincs, az táblagép. (Önmagában a sim megléte még nem elég a phablethez.) Persze mikrofonos fülessel még lehet IP-n telefonálni. Legalábbis úgy tudom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) doooo


doooo
veterán

A mai telefon méretek között, annyira értelmetlen egy ilyen "apró" tablet.. Meg egyébként is. Az igazi tablet kategória (szerintem) valahol 10"-nél kezdődik. Az ilyenek viszont nem olyan kompaktak mint egy telefon, de nem is akkorák, hogy élvezetes legyen a tartalomfogyasztás, meg úgy általában a használat.

(#12) #65577472


#65577472
törölt tag

Dual SIM-es phablet lesz, nem táblagép.

(#13) macskea válasza .Szaki. (#9) üzenetére


macskea
őstag

Nem hinném hogy egyéni téveszme, én is ezt vallom. :D Vagy mehetünk kézen fogva a diliházba.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#14) macskea válasza doooo (#11) üzenetére


macskea
őstag

Ahogy nézzük. Nekem például 8" az ideális tablet méret. Valószínűleg nekem a mobilitás a fontos, a telefonom is kicsi, és a tabletnek is annak kell lennie. Ha nagyobb kell, ott a laptop. Meg nagyobb kell? Ott a desktop két monitorral. Egy tablet egy kézben fogva is legyen gond nélkül tartható, tudjam elrakni bárhova, ez mind arra mutat, hogy nekem a kisebb a jobb.

Nyilván aki mondjuk telefonnak is egy phabletet használ, annak a ~6" és a 8" közti különbség már nem indokolja a külön eszközt, nem elég a differencia, valószínűleg hamarabb választ egy 10" vagy a feletti tabletet.

Mondjuk mindettől függetlenül a 7" már tényleg felesleges, akkor inkább nem egy ilyen ÉS egy telefon, hanem EGY phablet a nagyobbak közül. Amúgy ha tippelni kellene, a célcsoport az azok az általános iskolások, akik a hétvégi Tesco bevásárlás alkalmával kisírnak magunka egy ilyen a sajtos tallér mellé. Apa meg megveszi "Ez volt a legolcsóbb nem noname" jeligére. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#15) Prien


Prien
addikt

Jelenleg nincs 6" fölötti Samsung phablet, úgyhogy még beférne a portfólióba bőven! :K

A kevés is több a semminél.

(#16) jksx válasza macskea (#14) üzenetére


jksx
senior tag

Nekem a szemem már nem a régi, telefonnak egy phablet lenne ideális 6" mérettel. (jelenleg egy 5.5"-ost nyúzok). Tabletnek viszont én is a 8"-ra szavazok, a hordozhatóság miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.