Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallerlaller


hallerlaller
addikt

csavarhúzóval ;] azállatja, pénzérmével illik kinyitni, az mindig kéznél van.

amúgy a készülék valamiért nem tetszik :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2) Dzsano


Dzsano
tag

Ez elég kevés... A szokásos Samsung tepsiforma, nem is látszik strapabírónak.

Itt van a Motorola Defy+ és a Sonyericsson Active, erősebb processzorral nagyobb kijelzővel és / vagy érdekesebb kinézettel.

(#3) kokyt


kokyt
senior tag

Ilyen paraméterekkel jelentősen a Defy alá kellene mennie árban, de nem teszi, sőt, az állítólag "drága" Defy+ árát is túllépi. Nem olcsóbb mint egy egy éves azonos kategóriájú telefon, és még kevesebbet is nyújt. Ez olyan Samsung... ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szerintem f@sza. A vas is jó, a dizájnnal sincs gond (ez persze eléggé szubjektív) és - már amennyiben jó minőségű - plusz pont a 3,2-es kameráért. Bőven jó az a felbontás, még jobb minőséget is produkálhat, mint az átlag 5 megapixelesek, persze feltéve, hogy odafigyeltek rá. Várom. :)

(#3) kokyt
Cserébe van hozzá friss droid, szerintem értelmesebben néz ki (de ez, mint mondtam, tényleg nagyon szubjektív) és ennyi. Másban tényleg vagy ugyanaz a szint, vagy alatta van.

[ Szerkesztve ]

(#5) Neil Watts válasza kolosanyi (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

Defy-hoz is. MIUI néven :D

(#6) kolosanyi válasza Neil Watts (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ami még jobb is, mint a TW nevű rettenet. De ezt mondhatod Gipsz Jakabnak. :D (Egyébként én is MIUI user vagyok :) )

(#7) kokyt válasza kolosanyi (#4) üzenetére


kokyt
senior tag

Defy+ -ra ha jól tudom hivatalosan van 2.3.6-os droid. Ok, a külső tényleg szubjektív, nekem is tetszik a Galaxy, ahogy a Defy is, de sajnos ha lehet hinni a jelenlegi neten fellelhető áraknak, akkor a Samsung-nak esélye sincs ellene.
Jó lenne tudni milyen GPU van az XCover-ben, neten nem találtam semmi értékelhetőt erről a soc-ről.

(#8) tjb007 válasza kolosanyi (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerintem meg a Defy+ megeszi reggelire (főleg úgy, hogy azonos árszinten van mindkettő).
A Marvell SoC meg nem tudom hogyan került képbe, lehet, hogy a Samsung végig akar menni az összes chipgyártón és a következő telefonban már MediaTek SoC lesz.

(#9) Neil Watts válasza tjb007 (#8) üzenetére


Neil Watts
veterán

jajj, ez így estére nagyon fájt! MediaTek, LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) kolosanyi válasza kokyt (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is nézegetem a SoC adatait, de nem nagyon találom. A Marvell oldalán sincs túl sok dolog, vagy csak blna vagyok. Mindenesetre ez már azért jelentősen jobb, mint az MSM7227 kategória.

(#8) tjb007
Furcsa is. Qualcomm, Broadcom, TI, most Marvell. Nem kispályáznak az biztos. :D

(#9) core2
Azért vannak a MediaTek-nek elég jó megoldásai. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) tjb007 válasza Neil Watts (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pedig nagyon efelé halad a Samsung, volt már Broadcom, most a Marvell és ki tudja miket fog még a telefonjaiba pakolni.
Kísérlet rulez.

(#10) kolosanyi

"ez már azért jelentősen jobb, mint az MSM7227 kategória."

Azért megnézném, hogy a 7227A ellen hogyan teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nem nagyon fér össze a két kategória amit ötvözni akarnak. Persze ha az extra védelem csak +10-15% felárat jelentene a hasonló paraméterekkel rendelkező, de nem strapa telefonokhoz képest, lenne rá kereslet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) solanthugor


solanthugor
aktív tag

Érdekes hogy az xxlgsm az első ip67-es szabvánnyal rendelkező okostelefonként aposztrofálja, holott az a moto defy-je volt.
Árban nagyon el lőtték a dolgot, és szerintem a hvga felbontás és a 3,65-ös kijelző sem jó párosítás....
Ha strapa okosteló akkor sztm moto a nyerő, esetleg a sony, bár az nem ütésálló, de lényegesen erősebb SoC-al rendelkeznek, ráadásul a moto felbontásban is veri...
Ami tetszik a promóképen szereplő telefonon az a sár meg a víz, na az szép... :DD

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#14) kolosanyi válasza tjb007 (#11) üzenetére


kolosanyi
veterán

Valóban, a 7227A elvileg már elég jó kis cucc lesz. Kíváncsi lennék rá, hogy hogy muzsikál élesben. :)

(#15) amanoba


amanoba
őstag

Amilyen árakon találtam eddig, aszerint botrányonsan túl van árazva, max 45-50 körül kellett volna kezdenie...nem értem mit akar a samu.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#16) tjb007 válasza kolosanyi (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Engem inkább az érdekelne, hogy ez a Marvell csoda mire képes, a 7227A -t már ismerem.

(#17) dokee78 válasza Dzsano (#2) üzenetére


dokee78
félisten

Az Active kellene a 3 közül igaz az nem ütésálló.
150MB belső tárhely,na jól el van eresztve,HTC Wildfire S-nek 150MB és nem sokmindenre elég.

[ Szerkesztve ]

(#18) Blyan válasza dokee78 (#17) üzenetére


Blyan
félisten

Hát valóban nem, a nálam lévő Defy Minin 16 MB szabad hely van, röhejes. :(((

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19) sheep


sheep
addikt

kár a felbontásért és a kameráért
a samsung mindíg elqur valamit ami miatt nem veszem meg a telefonjait
sgs: nincs vaku, szar gps
ace: gyengusz hw,
nexus s: túl nagy és szar video képességek
sgs2: túl drága a tudásához

ezeket mindegyiket próbáltam, de inkább defyt vettem, most pedig se-t
persze ez csak az én véleményem, nem akarok senki lelkébe taposni

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#20) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Erről is lehetne cikk a blogban:
Ics update: [link]

(#21) dr. Kind válasza Dr.Anonymus (#20) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Ez már belekerült a frissítések elérhetőségével foglalkozó cikkbe.

(#22) dokee78 válasza Blyan (#18) üzenetére


dokee78
félisten

van nálad defy mini?

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr.Anonymus válasza dr. Kind (#21) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Köszi :)

(#24) Blyan válasza dokee78 (#22) üzenetére


Blyan
félisten

Van
Nem mondhatnám, hogy ezek versenytársa lesz .

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#25) fatal` válasza kolosanyi (#4) üzenetére


fatal`
titán

"Cserébe van hozzá friss droid"

Talán az Xperia Activehoz nincs? 2.3.4 van rajta és nem sokára ICS lesz.

Ez meg a szokásos ronda Samsung tepsi :(

(#26) Blyan


Blyan
félisten

A formája tetszik, de egy Galaxy W kialakítású lenne az igazi, méret, hw, stb.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) GALARDO


GALARDO
addikt

Drága, ronda(szubjektív), ráadásul nem is tud annyit, mint egy Defy +. Miről is beszélünk?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#28) maximilian4


maximilian4
addikt

Én defy, defy+, xcover, active négyesfogatból az active-ot választanám.
Kinézetre szerintem a legkülönlegesebb és nekem a legszebb, persze ez szubjektív.
Ugyan ezt a felbontást adja 3" kijelzőn és ott a Bravia, meg a led megvilágítás. A hardver is kifejezetten kényelmes és jön rá az ics. Mindez szinte ugyan azon az áron mint az xcover.
Elég furcsa a samsung árpolitikája.
Nekem egy xperia mini pro-m van, ami szerintem az egyik legjobb vétel az okostelefon piacon. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#29) Prof01


Prof01
veterán

Nagyon szeretitek ezt a "manifesztálódik" szót. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#30) Pete55555 válasza Prof01 (#29) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem tetszik, külön jó, hogy nem néz ki tipikus strapatelefonnak. Viszont az árával remélhetőleg nem szállnak el, mert azért ez gyengébb mint egy Defy+

...Szeretem leracsniztatni...

(#31) kolosanyi válasza tjb007 (#16) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na igen, arról legalább van elérhető info.

(#19) sheep
Mi a baj a Nexus méretével? Szerintem pont kézbeillő (persze ez egyéni dolog). Viszont a sz@r videó nem igaz, attól még, hogy nem 720p lehet jó. Meg szerintem annyira azért nem drága az SGS2 (persze az, de még mindig a legjobb droidos, vagy legalábbis az egyik legjobb).

[(#25) hunfatal/B]
Én is a Sonyt venném a vas miatt, meg azért az jóval különlegesebben néz ki.

(#32) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez ennyiért elég drága....Inkább a defy+

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#33) sheep válasza kolosanyi (#31) üzenetére


sheep
addikt

igazából az a bajom hogy az sgs-en rettenet nagy a kijelző utáni túlnyúlás mindkét végén a telefonnak, plusz elég vastag is alul
olyan szappantartó kinézete van az egésznek
amint csinálnak egy olyan telefont ami szinte csak egy kijelző (4, 4.3) minimális kerettel, jó áron, már veszem is meg
lehet hogy hülyén hangzik de nekem ez fontos :)
amúgy hardveresen jó telefon, de azért a kamera csak közepes és jobbat vártam

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34) kolosanyi válasza sheep (#33) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát ez nagyon egyéni dolog. Én a Nexust pont jónak ítélem, sőt még nagyobb is lehet a kijelző nekem. Mondjuk én nagydarab vagyok, nagy tenyérrel. :) A túlnyúlás meg nem zavar, meg kell is rá szerintem, mert nem lehetne normálisan megfogni. A vékonyság meg kifejezetten idegesít. A mostani Nexusnál vékonyabbat nem akarok. Sőt, lehetne vastagabb is a jobb fogás érdekében. Meg akkor elférne benne egy nagyobb akksi és jobb optika is.a

(#35) maximilian4


maximilian4
addikt

Így is bőven elférne benne egy jobb optika, csak ez volt a költséghatékony megoldás.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#36) kolosanyi válasza maximilian4 (#35) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát azért ha megfigyeled pl az N8-at, ott látszik, hogy a normális szenzor és optika igényli a helyet, azért is a dudor a kameránál.

(#37) maximilian4


maximilian4
addikt

De egy strapamobiltól ne várjunk 12 megapixeles kamerát. :) De például a Razr-be ott van 7.1 mm-ben egy 8mp kamera vagy ott az S2. Ami szerintem már bőven jó optikának számít telóba. Ha már nagyon fényképezni akar az ember, azt úgy sem telefonnal fogja.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#38) formax


formax
tag

Engem a strapabíróság nagyon érdekelne. Igazából teljesen átlagos felhasználó vagyok, de nagyon szeretnék már egy olyan telefont, ami 1-2 évesen jól néz ki, nem úgy, mintha régészeti lelet lenne, vagy az Ecserin vadásztam volna. Ne legyen csupa karc a kijelzője, ne kopjon le a festék a műanyagról, ne essen ki a bekapcsológombja. Ilyen extrákat várhatok-e ettől a géptől?

formax

(#39) maximilian4 válasza formax (#38) üzenetére


maximilian4
addikt

Ettől a géptől elvileg elvárható. Az ismerősömnek Defy van, elég régóta. Többször leejtette, a zsebében hordja a kulcsokkal együtt, sőt még olykor a fürdőkádba is magával viszi. :)
Mindezek ellenére sehol egy karc a kijelzőn, a készülékház is sértetlen, a Defy, Defy+ biztos jó választás. Főleg úgy hogy ugyan ezen az áron morcosabb hardverrel rendelkezik.

Maxi

(#40) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ezzel kesett egy jo evet a sama :(

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#41) maximilian4 válasza formax (#38) üzenetére


maximilian4
addikt

Találtam egy strapavideót. [link]

Maxi

(#42) Blyan válasza maximilian4 (#41) üzenetére


Blyan
félisten

Ez egy promó, nem igaz strappa teszt. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43) maximilian4 válasza Blyan (#42) üzenetére


maximilian4
addikt

Igaz-igaz. :))

Maxi

(#44) namaste válasza kokyt (#7) üzenetére


namaste
tag

Vivante GC800 GPU van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.