Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Na talán most már lesz értelme a SATA3-nak...

(#2) dbius


dbius
veterán

"A 2,5”-es alumínium burkolatba zárt SSD egyébként kezeli a TRIM funkciót, méretét tekintve pedig 64, 128, 256 és 512 MB-os változatokban lehet megvásárolni majd."

Ezt javítani kellene.

Egyébként impresszív eredmények, de számomra még mindig magas az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#3) kovy79


kovy79
őstag

A 64GB-os PhotoFast-nél vicc a 110$-os ár??
Ha nem, máris rohanok megvenni (még akkor is, ha 130$ lesz).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4) canniball válasza kovy79 (#3) üzenetére


canniball
nagyúr

Japánban annyi. Nálunk ezt simán szorozhatod minimum kettővel...ha egyáltalán elérnek ide...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5) Chosen


Chosen
addikt

kovy79: +1

canniball: sajnos szintén +1

(#6) macilaci78 válasza dbius (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Impozáns eredmények, de milyen tesztkörnyezetben?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) Hebry


Hebry
senior tag

A PhotoFast meghajtó 128 GB , ha itthol is annyi lenne, mint japánban nem gondolkodnék.

(#8) berVi válasza canniball (#4) üzenetére


berVi
senior tag

semmi gond, van ebay meg amazon is a világon.

(#9) qfm


qfm
senior tag

110$-ért még én is beneveznék egyre, pedig nem terveztem meghajtót váltani. (bár nem is fogok, mire ide ér, olyan drága lesz)

(#10) vinibali válasza Nordic (#1) üzenetére


vinibali
őstag

a számból vetted ki a szót:)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#11) djculture


djculture
félisten

Esetleg a régebbi lassú termékek ára akkor már csökkenhetne is...

(#12) ^Clown válasza qfm (#9) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

110 dolcsi a 64Gb-os verzióért egész jól hangzik. De ettől függetlenül csatlakozom az előttem szólókhoz: nem igazán akarnak lejjebb menni az árak, egy dolog változott kb. 1 év alatt, mégpedig az, hogy már a 64Gb-os verziók is elérhető áron érkeznek, 1 éve még a 32-40Gb-osokra volt ez igaz. Azt hittem, hogy mostanra már a 128Gb-os SSD-k lesznek 150 dolcsi körül. Sajnos nem jött be.

(#13) inferno88


inferno88
őstag

Kár,hogy ilyen drágák.Annyira elfogadnék egy ilyet a gépbe..500MB/s....még átlag 350-nel se lenne egy szavam sem.

Semper fi!

(#14) LGLuke


LGLuke
őstag

A 128GB-os verzió nincs 40k HUF átszámolva. Az nem olyan szörnyű vétel egy gyors gépbe.
Komplett Win7 és az összes szoftver ráfér, sőt bőven marad hely, tehát attól sem kell félni, hogy a vezérlő mindig dolgozni fog, hogy a félig törölt cellák tartalmát felszabadítsa és újra rendezze...

(#15) bteebi válasza LGLuke (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. Szerintem még 50 k-ért is (relatíve) megérné, bár 45-nél többet nem szívesen adnék ki érte. Meg azért megnézném, hogy valós környezetben milyen eredményeket produkál, mennyire lassul... mert ezek így nagyon impresszíven hangzanak, de ha az 500 MB/s a specifikáció ellenére 2 hónap múlva már csak 250-300 MB/s, akkor annyira azért nem rózsás a helyzet. Még akkor se, ha az még mindig nagyon gyors :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) atus72 válasza bteebi (#15) üzenetére


atus72
senior tag

Ha csak sebesség adatot kapunk az semmit nem jelent...
kérnék mellé egy IOPS-t is akkor tisztább képet kapunk a tényleges sebességről, egyébként meg ha igazak a leírt árak akkor tuti befutó lehet...
Nem tudom hogy megfigyeltétek-e de noname cégek is elkezdtek ssd-ket gyártani, ahogy a fenti példa is mutatja nem is szarokat... hajrá...

(#17) bit_bro válasza atus72 (#16) üzenetére


bit_bro
tag

A Photofast messze nem noname cég.
Az utóbbi 1-1.5 évben rendre ők dobták piacra a leggyorsabb SSD-ket (1000-1500 MByte/s).
Link
Viszont eddig főleg PCIExpress csatolóval forgalmazták a termékeiket.

(#18) .mf válasza atus72 (#16) üzenetére


.mf
veterán

Photofast én noname... ez inkább a saját informálatlanságodat jelöli...

Btw. el van írva, a képen XV2 van, a cikkben XV3.
Jóféle lesz ez a SF-2000, igaz továbbra is kérdéses, hogy eleve tömörített adatoknál mennyire csökken ez a sebesség. Igaz én már annak is, vagy talán annak még jobban örülnék, ha 20-25k-ért lehetne olyan 100-120GB SSD-ket kapni, amik stabil 200/150MBps-ot tudnak, és jó az IOPS teljesítményük.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) ló úr válasza .mf (#18) üzenetére


ló úr
őstag

Arra még várni kell,h olcsóért legyenek jó SSD.k,főleg nálunk.. :(

Am. meg azt csak én vettem észre,h a Supertalent pendrivenál 4-8-16 GB osak lesznek kaphatóak azt írja a kedves szerző,és be van rakva képnek egy 32 GB-os változat belőle? Kicsi fail.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#20) szki válasza ló úr (#19) üzenetére


szki
őstag

Ha folytatódik a Forint erősödése, akkor azért várható egy kis árcsökkenés idehaza is.
Aztán vélhetően 1-2 éven belül SSD-ből is túltermelés lesz, mint most DDR3-ból, és várható árzuhanás.

Aki teheti, az gyűjtögessen csak SSD-re, mert jelentősen növeli a komfortot ("összkomfortos" gépbe kötelező). 64 GB minimum kell, de inkább 128GB.

Jómagam másfél éve nyúzok egy Indilinx vezérlős 64GB-ost (7600 üzemórát ment), és elégedett vagyok vele!

[ Szerkesztve ]

(#21) bbrain


bbrain
tag

@techpowerup:
Flash-memory expert PhotoFast is releasing its fastest SATA solid state drive (SSD) series, the GMonster 3X V1. Based on a new controller, the drive supports SATA 6 Gb/s interface, and significantly relies on the higher interface bandwidth. These drives carry read speeds of up to 430 MB/s, writing at up to 300 MB/s. Available in 64 GB, 128 GB, and 256 GB variants, these drives have different read/write speeds: the 64 GB model reads/writes at up to 370/120 MB/s, the 128 GB model at 410/190 MB/s, with the 256 GB model running full throttle at 430/300 MB/s. The controller makes full use of the NAND flash memory installed as data-area, while it has its own 128 MB DDR3 memory to carry out its tasks and use as cache. Aimed at consumers, these drives carry MTBF of 1.5 million hours. October is when these will hit the shelves, though prices have not been announced yet.

Nem teljesen ugyanaz a leírás!

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#22) bbrain


bbrain
tag

A korábbi PH!-s hírben ezek az értékek szerepeltek: [link]

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#23) bbrain


bbrain
tag

Nem tudok olvasni, ez már a V2...

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

SandForce SF-2000 vezérlős 60 gigás SSD-t akarok 30eFt alatt. :K

(#25) KFA2


KFA2
csendes tag

Ha szerencséd van akkor találsz.de szerintem 35min.

(#26) Srodney válasza dbius (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

igen,eléggé meglepödtem de szerintem 64gb-os 22k-ért már jobb ár/érték arány....

(#27) qky


qky
tag

Super Talent Dataguardian: "...4, 8 és 16 GB-os méretekben lesz kapható..."

Akkor a képen látható 32 gigás méret kamu?

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#28) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Az a 110$ számomra hihhetelen. Alig várom hogy megjelenjen. Egyből rendelek kettőt az ebay-en..

(#29) Kroni1


Kroni1
veterán

Nagyon jó sebességek és elég jó árak! Egy 128-asért jó a 200 dodó, külföldről lehet hogy veszek is majd egyet!

(#30) Angel1981 válasza canniball (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Valszeg ezek már 25 nm-es csíkszélességgel készülnek, és akkor egyáltalán nem hihetetlen ez az ár.
Anno az 50nm-ről 34nm-re történő átállás során is jelentős árcsökkenés volt.
Most lehet az lesz, hogy az új, nagyon gyors (300 MB-os tempónál gyorsabb) SSD-k lesznek olyan árban, mint mostaniak (150-250 MB-os tempó), míg az utóbbiak ára jelentősen csökkenni fog.

(#31) Trolluska


Trolluska
tag

Azért a PhotoFast árai finoman szólva is barátiak egy ilyen sebességű SSD-hez. Ami viszont biztos, hogy a nagy többség konfigja az életben nem fogja elérni normál használatban ezeket az értékeket.
Javaslom figyelmesen elolvasni [ezt], mielőtt valaki a sebesség miatt aggódna. Mert azért gyanítom (inkább remélem), hogy senki nem arra használja az SSD-t, hogy BD filmeket másolgasson rajta ide-oda.

(#32) pincehely


pincehely
addikt

Lassan le kell cserélnem a kis Kingstonomat, ha így növelik a tempót.
Csak az ár is drasztikus csökkenésbe foghatna végre.
De sajnos ahhoz nem eléggé széles kört elégít ki.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#33) _csocso_


_csocso_
senior tag

Jó cuccos ez a Photofast és a kisebbek ára sem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#34) Kroni1 válasza pincehely (#32) üzenetére


Kroni1
veterán

szerintem ha rendszernek használod akkor nem kell lecserélni, nem is vennéd észre a különbséget sebességben.. rendszerlemezen nem sokat mond a szekvenciális sebesség, inkább az I/O műveletek száma. Az meg ráadásul ha jol tudom általában a vezérlő beállitásától függően ellentétesen arányos a szekv. sebességgel.

(#35) Badman 4ever válasza szki (#20) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem hiszem, hogy 1-2 éven belül javulna a mostani helyzet:
Seagate: nem lesz itt SSD-forradalom

Mint írják: egyszerűen nem áll ma rendelkezése és még jó ideig nem is fog rendelkezésre állni akkora NAND-gyártókapacitás, amekkorára a notebookpiac tárolási igényeinek kiszolgálásához szükség lenne. Tavaly a világszerte előállított laptopokba épített merevlemezek összkapacitása 69 exabájt volt (1 exabájt 1 millió terabájtnak vagy 1 milliárd gigabájtnak felel meg). Ehhez képest a 2010-ben gyártott teljes NAND-mennyiség valamivel több, mint 11 exabájt kapacitást adott ki, amelynek ráadásul mindössze 7 százaléka (0,86 exabájt) került SSD-meghajtókba, a többit mobiltelefonokba, táblagépekbe vagy memóriakártyákba építették be.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#36) canniball válasza berVi (#8) üzenetére


canniball
nagyúr

Tartok tőle hogy ott sem fogod ennyiért venni...

Angel1981!
Én nem emlékszem olyan nagy árcsökkenésre...de neked legyen igazad!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37) Kroni1 válasza Badman 4ever (#35) üzenetére


Kroni1
veterán

ezt azért erőlteti a seagate mert eléggé az ssd ellen vannak, ergo nekik is érdekük hogy ne terjedjenek el túl gyorsan..
ahol van kereslet ott a nagy tőkéjű cégek a gyártókapacitást érdekes módon mindig nagyon gyorsan meg tudták növelni eddig is, ha érdekükben állt.. profit forever!

[ Szerkesztve ]

(#38) Badman 4ever válasza Kroni1 (#37) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez igaz, de egy gyár nem fog pár hónap alatt kinőni a földből és maximális kapacitással elkezdeni üzemelni azonnal, szóval idő, míg lesznek gyárak, nagyobb gyártókapacitás és ebből adódó akkora termelés, ami megindítja az árakat a lejtőn. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

Na kezd érdekes lenni az SSD-k világa is! Remélhetőleg a "régebbi"-ek árát jól lenyomja majd...

(#40) adwin válasza Nordic (#1) üzenetére


adwin
tag

Reméljük.

Üdv adwin

(#41) szki válasza Badman 4ever (#38) üzenetére


szki
őstag

A Seagate hírnél már kitárgyaltuk, hogy aki kimarad, az lemarad. Azaz a SG jelentős profittól fog elesni, hogy csak a hagyományos HDD-kre koncentrál továbbra is. Nem véletlen, hogy januárban CEO csere volt náluk.

El fogja önteni a piacokat az SSD, és leesnek az áram max 2 éven belül!

(#42) Kroni1 válasza szki (#41) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetértek.. És remélem is h igy lesz. A gyárak meg ha nem is max termelés mellett nyitnak egyből, de kb. pár hónap szoktak kinőni a földből ha arról van szó. Amúgy a pekingi olimpia előtt meg felépítettek egy várost pár hónap alatt, olyan metrovonallal ami nekünk 10 éve nem készül el, talán ezért sem hisszük el a dolgot..

(#43) inferno88


inferno88
őstag

Nagyon várom már azt,mikor tényleg lejjebb mennek az árak és a hagyományos vinyók csak mediatárak lesznek,nem rendszerlemezek.

Semper fi!

(#44) Duree


Duree
veterán

Úgy látszik egy helyben toporgunk az árakkal.Pedig jó lenne olyan hírt olvasni,hogy az SSD-k ára jelentösen csökken.Gyorsak korszerüek,megbízhatóak,de nagyon drágák

duree54

(#45) atus72 válasza .mf (#18) üzenetére


atus72
senior tag

"Photofast én noname... ez inkább a saját informálatlanságodat jelöli..."

Saját leírásuk szerint 2003-tól vannak eredményeik, SSD pedig 2008-tól....
[link]

Ne haragudj de 5-10 éve ez a cég szinte még nem létezett, én ilyen értelemben írtam hogy noname, pontosan arra világítottam rá hogy egy noname cég is SSD esetében extrém dolgokat tud alkotni mivel ezen termékek esetében nem kell irdatlan pénzeket beruházni a fejlesztésbe szemben a chipgyártással vagy a merevlemez gyártással. Számomra ezért vicces hogy a nagy tradicionális hdd gyártók miért nem kapcsoltak időben és futtatták fel az SSD szegmenst is mert a tudásuk, technológiájuk adott volt.

(#46) Badman 4ever válasza atus72 (#45) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Számomra ezért vicces hogy a nagy tradicionális hdd gyártók miért nem kapcsoltak időben és futtatták fel az SSD szegmenst is mert a tudásuk, technológiájuk adott volt.

A HDD mechanikai eszköz, sok benne a mozgó rész, míg az SSD gyártásnál nem felejtő memóriákról beszélünk, nem ugyanaz a kategória, tehát a technológia nem feltétlen adott. Az SSD gyártáshoz jártasnak kell lenni a memóriagyártásban és ez a jártasság egy HDD gyártónál nem feltétlen van meg.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#47) Insolent válasza atus72 (#45) üzenetére


Insolent
aktív tag

"Számomra ezért vicces hogy a nagy tradicionális hdd gyártók miért nem kapcsoltak időben és futtatták fel az SSD szegmenst is mert a tudásuk, technológiájuk adott volt."

Erre talán két magyarázat is van, illetve személyes vélemény, lehet hogy a tudásuk, technológiájuk megvolt de azt a korszakot éljük hogy minél több és több tárhely legyen "olcsón" és még nagyjából energiatakarékosak is legyenek.
Másik dolog az SSD-k élettartalma, egy HDD az is x év után is HDD marad míg egy SSD hát passz nekem most halt meg az egyik, pedig normálisan használtam. Még azért ez a technológia gyerekcipőben jár, meg azért valljuk be magunknak egy SSD baromira luxus dolog ár/giga arányt nézve.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#48) atus72 válasza Insolent (#47) üzenetére


atus72
senior tag

Hogy ment tönkre az ssd, milyen jelensége produkált?
adatvesztés?

(#49) Insolent válasza atus72 (#48) üzenetére


Insolent
aktív tag

Jelenség úgy kezdődött hogy rendszer belassulás, a gép kikapcsolás után bekapcsolás már eldobálta a fájlrendszert a C-n és mindig backupoltam, a rendszert, ezt kb 4 alkalommal játszotta el. Én marha nem is gyanakodtam, rá hogy tönkre mehet, de megtörtént, PQ és Paragon is látta kvázi a rajtalévő NTFS táblát csak törölni, módosítani nem tudtam.
Gondoltam frimware ápgrédelek, azzal be is tette a kulcsot végleg az SSD-nek, pedig tényleg a hozzávalót szedtem le, be bootolás program indítás majd upgrade elkezdés és kb a negyedénél faild hiba majd kilépés ennyi. Utána már teljesen más néven mutatkozott be a BIOS-nak, gondolom a vezérlőjének a nevét olvasta ki,és a vicc a PQ és a Paragon is 4Gb formázatlan kapacitást mutatott amit nem tudtam formázni, Supertalent 32Gb-os csoda volt.
Később nem próbálkoztam az újbóli ápgréddel, hanem jól kimérgelődtem magam és vettem egy OCZ Agility 2-t.

Szerintem majd valamikor kap egy százas szöget és falra akasztom.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.