Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

"A videós szekció 105 ponton zárt jófajta képstabilizálással és színekkel, megbízható fókusszal és dinamikatartománnyal, plusz korrekt részletességgel az előnyoldalon."

Fizetett humbuk, vagy más osztály csinálja ennek a szoftverét, mint a Huaweinek?

(#3) joey04


joey04
titán

Biztos jó a kamerája, de a dxomark eredmény nem számít.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Plazmacucci válasza Lami66 (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jók a tesztjeik csak a pontrendszerük nem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) #24536576 válasza Lami66 (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

"remélhetőleg nem is lesz" 😆 "Karantén" miket előhoz egyesekből.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem is a pontozassal van bajom. Megvizsgalnak egy csomo mindent, majd puff egy pontszam. Raadasul nem egyforman latjuk jonak a dolgokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) janeszgol válasza #24536576 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Barmelyik Samsungnal jobb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) andor80 válasza joey04 (#3) üzenetére


andor80
senior tag

Persze nem számít... :D Végűl is az egyik legrészletesebben tesztelő szkmai oldal ..
Mindenki más szerint is megérdemelten vannak a mobil képalkotás csúcsán évek óta elérhetetlenűl a huawei-honor csúcsmobilok...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#10) #24536576 válasza andor80 (#9) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hogy lehet egy olyan telefon a csúcs, aminek több generációs lemaradása van videózásban?

(#11) Lami66 válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


Lami66
őstag

Nem a pontokat kell nézni, hanem a tesztképeket.
És a szöveget sem árt elolvasni.

(#13) joey04 válasza andor80 (#9) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Plazmacucci válasza Lami66 (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönjük. Tehát a pontozás, ami az embereknek a 90%-át elsőként érdekli, elismered, hogy nem mérvadó és nem azt kell nézni. Jól van.
Elmondom szerintem miért paréj az a pontozás. Először is ugye van egy összesített toplista aminek az elején általában az éppen megjelenő flagship van. A gond ezzel csak annyi, hogy nem az abszolút képminőségre utalnak a pontok, amire az olvasatlan többség asszociál.
Egyszerűbben: hiába csinál egy öt éves Nexus 6P jobb point and shoot képeket főkamerával mint egy Galaxy S10, ha az nem tud nyolc féle látószöget meg 960 fps felvételi módot, és így lesz köztük vagy 50 pont különbség a Samsung javára.
Ez már csak azért is szomorú mert azok aránya elenyésző akik értik a pontozást. De az átlag józsi meg megnézi, hogy a legújabb P40 Pro most 142 pontot kapott a tábla alapján mindegy, hogy mire és így egyértelmű neki, hogy az a legjobb kamerás telefon, mert a DxoMark azt mondja.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) dutrás válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


dutrás
őstag

A képeket amit készítenek akkor már meg se nézik? :Y

Irónia

P50 pro/P40 Lite

(#16) #16514048 válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


#16514048
törölt tag

Szerintem meg a legtöbb embert a teljes kamerás teljesítmény érdekli, nem kizárólag az egyik látószög állóképeinek az "abszolút képminősége".

És inkább vegye is meg az átlag Józsi az S10-et a Nexus helyett, mert összességében sokkal használhatóbb cucc az fotózásra/videózásra.

(#17) Plazmacucci válasza #16514048 (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kisarkítod a példámat, szokás szerint.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) janeszgol válasza dutrás (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Az esetek többségében tuti nem. A pontozásnak mindig hatalmas ereje van. Látod itt sem olvassák el sokan a tesztet, csak a végső érétkelést. De lásd játékmagazinok. Amelyik játék 85%-nál kisebbet kapott, az vacak. Automatikusan sz*r. Meg sem nézik, miért kapott annyit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Firehand


Firehand
tag

Átlag Laci vagyok....
Nem érdekel a pontszám sem a Dx... sem, mert nem nekem csinálja a tesztet.
Mire kell nekem a telefon?
Előkapom és automata módban gyorsan szép képet csináljon. Ne legyen benne bemozdulás életlenség stb...

Miért ez az igényem, mert kisgyerekem van és ő nem áll meg 30 másodpercre, de még 10re sem hogy állíthassam a telefont.... Majd megfog 5-6 évesen biztos, de jelenleg csak szálad játszani, mesét olvasni....

Hasonló a videó igényem is. :-)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#20) rajd válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


rajd
tag

Én alapból veled értek egyet, de azt sem szabad elfelejteni, hogy a DxOmark leközli a "részeredményeket" is, ha valaki utánamegy, megtalálja azt a szempontot ami neki fontos.
Persze ezért is megtévesztő az össz.pontszám, mert ha autót vesz az ember akkor is valakinek a csomagtartó mérete a fontos, valakinek meg a fogyasztás. Az "év autója" csak reklám bullshit ott is...

Ami inkább érdekes, hogy miért kerülnek fel a kínai telefonok (Hua, Xiao) hamarabb, mint a már két hónapja megjelent más gyártó termékei (most S20-ak, tavaly az iPhone...) Így hajlamos vagyok azt hinni hogy meg van támogatva a dolog hátulról, és akkor már ezek a pontszámok sem tűnnek egészen szavahihetőnek.
Azért ezt a Honor30Pro+ -t kipróbálnám, GMS-HMS ide vagy oda, az idén megjelent készülékek közül ez tetszik eddig a legjobban...

(#21) #24536576 válasza rajd (#20) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem, hogy hamarabb, már a bemutatón ott virít a pontszám... :U

[ Szerkesztve ]

(#22) francz'70 válasza andor80 (#9) üzenetére


francz'70
aktív tag

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy az élmezőnyben! Azért egy csúcsmobil tulajdonsága legyen már a kiemelkedő videó készítés is, ahol a huwi csúnyán elmarad!
A fotók terén pedig olyan kicsi a különbség a flagshippek között, hogy "átlag józsi" nem is veszi észre, de a frame drop-os videót, ....na, azt már észreveszi :D

(#23) #16514048 válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


#16514048
törölt tag

Amit te akarsz, hogy pontozzanak, az a fotós tulajdonságoknak csak egy része és nem az határozza meg önmagában, hogy mennyire jó a kamerája egy telefonnak.
Nem tudom ebben mi a sarkítás, de esetleg ellenérvekkel is jöhetnél személyeskedés helyett, ha nem értesz egyet...

(#24) Plazmacucci válasza #16514048 (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azon mit nem lehet érteni, és mit kell mellette érvelni, hogy nem az a készülék csinálja a legjobb fényképet ami a pontok alapján az első? Márpedig a többség azt hiszi, hogy így van.
Erre beböfögöd, hogy az átlag józsi ne a Nexust vegye, hanem az S10-et (nem mondod?), mint aki nem érti a példa lényegét, és meg kell mondania a frankót. Értetted te elsőre de ugye ki ha te nem...
Az meg nem személyeskedés ha felhozom példának az állandó szarrágásod, és ha egyszer véletlenül ki merlek figurázni a fotós topikban akkor 50 hsz-es sírás sorozatba kezdesz. :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) #16514048 válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


#16514048
törölt tag

Gondolom ez az utolsó bekezdés se volt akkor személyeskedés...
Ezért van mindig az a sok hsz, mert ilyenekkel válaszolsz, aztán könyörögni kell, hogy valami értelmes módon is reagálj már arra amit írtam.

Persze, hogy értettem elsőre is mit mondasz. De én arról beszélek, hogy szerintem jobb ez a pontozás, mert ez ad teljesebb képet a kameráról és a többség számára ez relevánsabb, mint kizárólag az egyetelen látószög "abszolút képminősége".

Ha már nem akartad annyival letudni, hogy "nem értek egyet", akkor erre kellett volna személyeskedés helyett inkább valami ellenérvvel válaszolni, hogy miért jobb az a fajta pontozás (főleg az általad említett átlag Józsi számára), ami csak egyetlen aspektust értékel.

[ Szerkesztve ]

(#26) Drakmusz válasza #16514048 (#25) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem kell ezt túlgondolni.
Régebben egyébként ez volt a véleményed, csak a miheztartás végett.
[link]
Teljesen természetes hogy 2020-ban senki ne vegyen 5 éves Nexust pusztán azért, mert jó a kamerája.
Te egyébként látod manapság a nagy átütő erőt a mobilos képalkotás kapcsán?
Mindenfajta rosszindulat nélkül, komolyan kérdezem.
De írok neked egy példát, talán így egyszerűbb.
Egy U11 felhasználó lecseréli a mobilját, szeretne valami korszerűbb vasat.
Vesz egy Huawei P20-at, utána meg elszontyolodva nézegeti monitoron a nyaralós képeket.....
Egy S10 tud komolyabb közelit lőni mint egy S6?
Erősen kétlem.
A felhasználók többsége pedig nem akar ilyen alaposan belemenni a részletekbe.
Szerintem pont fordítva van a többség, mint ahogyan gondolod.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#27) #16514048 válasza Drakmusz (#26) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Nem értem a pontozási rendszerüket, nyilván a különböző funkciók is befolyásolják azért a pontszámot, egy 6P például nem tud annyi mindent, mint egy mai csúcsmodell, biztos sokat számít náluk ez is."

Tény, hogy változott azóta a véleményem, azokat a "különböző funckiókat" is tartom ma már minimum annyira fontosnak a fotós tudás szempontjából.

És most ez alatt nem csak a különböző lehetőségeket kell érteni, hanem a zoom/ultra széles kamerák minőségét is, ezeket értékeli a dxo is.

Az lehet, hogy a főkamera nappali képminősége bizonyos helyzetekben nem lett annyival jobb.
Viszont lett azóta jobb és gyorsabb hdr algoritmus, éjszakai mód, illetve azért én azt látom a környezetemben, hogy használják az emberek a zoom-ot, használják az egyre pontosabb portré módot (amihez eleve a 50-75mm körüli lencse jó a kisebb torzítás miatt), készítenek lassított felvételeket, stb.

U11-ről P20-ra váltva azért ezeket is észrevennék. Ezek mind a kamerás tudás részét képezik, amit ma már úgy gondolom, hogy bele kell számítaniuk az összpontszámba.

Az már más kérdés, hogy a mai napig jelen van az, amit a régi hozzászólásban írtam, hogy egy agyon zajszűrt képre pozitívumként felsorolják a zajmentességet. Meg eleve a legtöbb tulajdonságot nem méréssel, hanem ránézésre, 2-3 konkurens telefont mellétéve pontozzák.

Szóval teljesen mérvadónak ma sem tartom őket, de nem azért, mert nem azt értékelnék amit kell, hanem mert nem jól.

[ Szerkesztve ]

(#28) Drakmusz válasza #16514048 (#27) üzenetére


Drakmusz
őstag

Én egyébként szívesen látnék egy régi/új tesztet az adott márkákra lebontva.
Mondjuk összehasonlítva több generációt.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#29) andor80


andor80
senior tag

Huawei(honor) ismét Abszolute az ő kamerás mobiljaik a legjobbak évek óta.
[link]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30) <Lacy85> válasza #16514048 (#25) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez a pontozás sehogy nem áll össze. Talán a P40 Pro-nál volt, hogy videóra több pontot kapott, mint az iPhone 11 Pro.
Pedig ha valakinek van legalább 1db jól funkcionáló szeme, az látja, hogy ~3 fényév van a 2 telefon videós képességei között. Csak nem a Huawei javára. :D
Tavaly is valamelyik Xiaomi-t hozták ki az év legjobbjának. Ahhoz azért kellett pofa, hogy ki merjék rakni.
Az aktuális győztes fan táborának jó, mert tudják vele simogatni a "tudtam én, hogy ez a király" faktort, de amúgy meg egy fizetett humbuk az egész oldal.

(#31) Lami66 válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


Lami66
őstag

P40 pro 102 pont
I11 pro 105 pont
Kb 30 mp volt rákeresni

(#32) rajd válasza Lami66 (#31) üzenetére


rajd
tag

P40 Pro :105
i11Pro : 102
(mondjuk én 35 mp-et foglalkoztam vele)😉

(#33) <Lacy85> válasza Lami66 (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor szerintem szánj rá még pár másodpercet. :D

(#34) h4h01 válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


h4h01
senior tag

Ahhoz is kell legalább egy műszem, hogy összességében a p40 pro a jelenlegi legjobb fotós mobil, ja? Esti fotók pedig legalább 4 fényév előnyben vannak a többitől ja? (csak hogy a te szóhasználatoddal éljek)

De gondolom, ha valamelyik samsung lenne a toppon, akkor az már melengetné a te szívedet is nem?? Nah ugyeee.. :B

(#35) <Lacy85> válasza h4h01 (#34) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"De gondolom, ha valamelyik samsung lenne a toppon, akkor az már melengetné a te szívedet is nem??"

Őőő, nem. Veled ellentétben én nem tudok rajongani egy fémdarabért. :N
Nekem tök 8, kit raknak egy bérteszter oldal élére.
Akkor is nulla lenne a hitelességük, ha épp a Samsung fizetne többet.

[ Szerkesztve ]

(#36) joey04 válasza h4h01 (#34) üzenetére


joey04
titán

max az egyik legjobb. éjszaka meg max a legvilágosabb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Lami66 válasza rajd (#32) üzenetére


Lami66
őstag

Ja, sikerült összekeverni, pedig a fotós pontszából sejthető volt melyik a P40 pro :WCsak mutatni akartam, hogy fél perc alatt ki lehet keresni konkrét adatot.

(#38) #16514048 válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem annyira tudományosan tesztelik a telefonokat, mint a rendes fényképezőgépeket, ezért elég össze-vissza pontszámok tudnak kijönni.

Bár hozzáteszem, hogy én az i11 videóját nem tartom közel sem olyan nagyra, mint sokan mások, ez a villódzás szerintem ultra gáz, amit itt legjobban az égen lehet látni, amikor elkezd futni a srác.
Ezt rengeteg iPhone-os videón láttam már és bármilyen kicsi kijelzőn nézve is zavaró.

Ha a Mi Note 10-re (CC9) gondolsz a Xiaomi alatt, azt meg én második helyre raktam volna a Mate 30 mögé, úgyhogy azzal speciel túl sokat nem tévedtek szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#39) francz'70 válasza #16514048 (#38) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ez a villódzás elég érdekes, de számomra az akadozós, nem folyamatos mozgás az, ami nagyon zavaró tud lenni!
A linkelt videódban jól látszik, hogy a Huawei eléggé küzd a gyorsmozgásoknál. :F (ezt már több huwi videónál észrevettem) A három közül az iphone-é a jobb/részletesebb, de a samunál a legsimább, szinte röccenésmentes ez a videó!

(#40) kalimist


kalimist
aktív tag

Továbbra sem tudnak elszakdni a DSLR-től. :)

Huawei caught claiming DSLR images were taken with its phones

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.