Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

kíváncsi lennék, ha nálunk is akarna ilyet a google, mire jutna :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) joecontra


joecontra
addikt

Jól értem, hogy a Google saját hálózatot épít, amin lakossági netet akar szolgáltatni?
Nem tűnik rossz ötletnek, de ez lehetséges? Már úgy értem jogilag.

Bemehet egy országba, hogy csókolom üvegszálas hálózatot szeretnék építeni?

Vagy rosszul értem?

Üdv,
J

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Lehet őrültség de nem lenne olcsóbb megvenni az egyik szolgáltatót?
S utánna fejleszthetnének

(#4) bambano válasza joecontra (#2) üzenetére


bambano
titán

Miért ne lenne lehetséges? alapvetően csak pénzügyi korlátai vannak, jogi nemigen. és itt most nem arra gondolok, hogy mennyi az alkotmányos költsége a hálózatépítésnek, hanem arra, hogy a föld, amibe rakná, valakinek a tulajdona, azzal meg kell egyezni, azon a földön lehet haszonnövény, stb. stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) joecontra válasza bambano (#4) üzenetére


joecontra
addikt

Én csak kérdeztem, mert nem értettem. Akkor lakossági internetcsomagokat is értékesíthet a saját hálózatán ezek szerint.
Engem is érdekelne, hogy Magyarországon mire jutna. Mindenesetre lehet, hogy felrázná a T-t, hogy egy kicsit jobban kapkodjanak az optikai hálózat bővítésével.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6) ftc válasza joecontra (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

Sokszor a városok gátolják meg....

Erre tudom mondani varosunkat aki annyit mondott, itt nem lesz addig optika még nem irtok alá egy oylan szerződést, hogy mindent visszaállítotok az eredeti állapotára és lefeditek az egész várost optikával illetve a városhoz tartozó falukat. S aláírták igaz olyna feltéellel más nem kapja meg a hálozat építési engedélyt lakossági optikára

(#7) bambano válasza joecontra (#5) üzenetére


bambano
titán

de jure vállalkozási szabadság van ebben a kérdésben, de facto azért nem.
egy kilométer alépítmény a sztyeppén (értsd: külterületi föld, amin nincs érték) kb. 1 miller volt pár éve. Ugyanez átlagos városban felmehet 10 millerre is, illetve ha extrák a körülmények (pl. városközpont, sétáló utca, díszburkolat), akkor lehet több is.

Nálunk ahhoz, hogy szabad szemmel is észrevehető lefedettséged legyen, kellene 4-6 ezer kilométer alépítmény. Ez még irtózatosan messze van a teljes lefedettségtől, de ennyivel már el lehetne indulni. Ez ugyebár tisztán külterületen is 6 milliárdtól felfelé indul.

Utána meg kellene küzdened az összes tulajdonossal, akinek a földjén át akarsz menni. Erre vagy van valami szerencsés tulajdoni konstrukció, vagy van valami erős államérdek (mindkettőre volt már példa), vagy regeled a donkihote.hu domaint... esetleg a kenobioral.hu-t :)

Ha ez megvan, kész a gerincedhez az alépítmény, akkor már csak a nemzetközi gerincedig kell eljutni, meg a sajátodba eszközt kell rakni. Kész is a gerinced. Utána már csak a lakásokig kell eljutni egy olyan világban, ahol csak az nem tűnik el, ami:
- le van betonozva
- legalább 120 km/h-val halad
- vagy nagyon ráz.

Ha ez megvan, kezdheted is az árháborút a bent lévő cégekkel.

és akkor nem beszéltünk még az alkotmányos költségekről. aki nem jött volna eddig rá, hogy mit jelent ez a fogalom, ezzel lehet nagyon zártkörű rendezvényekre bejutni a 4. éves évfordulók után :)

nekem az ilyen grandiózus hálózatépítési projektekkel (itthon) az a bajom, hogy egyre inkább azt hiszem (a saját itteni tapasztalataim extrapolálásával), hogy nem szélessávot kellene először eljuttatni a kisebb településekre, hanem sima mezei áramot. Mer' konkrétan análisan vegzálhatod te a legjobb cisco routeredet is, ha három havonta kinyírja az az áram, ami a konnektorból jön vagy nemjön...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) LordX válasza bambano (#7) üzenetére


LordX
veterán

csak az nem tűnik el, ami:
- le van betonozva
- legalább 120 km/h-val halad
- vagy nagyon ráz.

Jellemzően mindhárom egyszerre :)

(#9) joecontra válasza bambano (#7) üzenetére


joecontra
addikt

Köszi a kimerítő választ! :R

Üdv,
J

(#10) Gergosz2


Gergosz2
veterán

hát nem tudom én már annak is örülnék ha vidéken nem csak nagyobb városokban hanem falvakban és kisebb városokban is megfizethető áron (nem 10+k /hó) lhetene 20- 30 megabites nethez jutni.

Nevetséges hogy lehetetlen normális nethez jutni sok helyen . Pl : mifelénk invitel vanés kb már 10 éve sz*rt sem fejlesztettek. Digi sem akar nagyon bejönni , pedik 4-5 km kábelt kéne fektetni.

Nem tudom hogy gondolták azt az EU-s "szakemberek " hogy 200-en valahányig minden embernek leglább 20-30 megbites nete lesz otthon. :(((

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11) gaborbp válasza joecontra (#2) üzenetére


gaborbp
tag

Szerintem egyszerűen csak arról van szó mint a mobiloknál is a Nexus modellek. Megcsinálják, hogy Nézzétek emberek ilyen is lehet egy internet szolgáltatás nem csak olyan gagyi amit a mostani UPC vagy T-home ad nektek.

Ezzel ugye nyomást gyakorolnak a szolgáltatókra, hogy igenis fejlesszék a hálózatot és minél több emberhez jusson el minél gyorsabb internet. Szerintem csak ennyiről van szó.

Hogy mi ebben a jó a Google-nek? Több ember az interneten = több Adsense reklámbevétel ennyire egyszerű :))

Bőven megéri neki

(#12) bambano válasza gaborbp (#11) üzenetére


bambano
titán

és akkor a gugli úgy fog nyomást gyakorolni a szolgáltatókra, hogy?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) gaborbp válasza bambano (#12) üzenetére


gaborbp
tag

Ugyanúgy mint a telefonoknál is csinál mindig egy referencia modellt amivel megmutatja Na nézzétek milyen fasza telefont csináltam emberek.

Ugyanígy a hálózatnál is. Kicsit gondolj bele a T-home, hogy engedheti meg magának, hogy ne neki legyen a leggyorsabb legmenőbb internet elérése. Vagy ugyanez érvényes a UPC-re is elég ha megnézed a mostani netes reklámjukat. (eddig mindig lassú volt a netem de most váltottam a UPC-re ... stb hülyeség)

A google nem akarja kiépíteni a teljes hálózatot esze ágában sincs!
Csupán egy kisebb városban vagy városrészben és ezzel elindítja a versenyt a szektorban.

(#14) ftc válasza gaborbp (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

A google komplett csomagokat akar adni :) S harcolni a piacon.. A telefon biznisz a teljesen más mint itt. Itt sokkal nagyobb a befektetés aminek meg kell térülnie

(#15) bambano válasza gaborbp (#13) üzenetére


bambano
titán

példa: a upc szerinted mennyire izgatta fel magát a digi miatt? hint: semennyire.
na ugyanígy fog járni a gugli is.
a t-home-nak most sincs leggyorsabb, legmenőbb internet elérése, csak azok gyorsabbak nála, akik még számítanak, úgymint upc meg digi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) gaborbp válasza ftc (#14) üzenetére


gaborbp
tag

Persze, hogy csomagokat fog adni másképpen hogyan értékesítené az embereknek? :))

De nem akar országokat lefedő hálózatot esze ágában sincs. A google mindig volt annyira okos hogy sose ment teljesen szembe a piac többi szereplőivel :DDD

Én mindenesetre szurkolok a google-nak eddig nekem ők a legszimpatikusabb multi akivel találkoztam :)

(#17) bambano válasza gaborbp (#16) üzenetére


bambano
titán

"nekem ők a legszimpatikusabb multi akivel találkoztam": jesszus...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) LordX válasza bambano (#15) üzenetére


LordX
veterán

A UPC-nek pár megás csomagjai voltak a Digi piacra lépése előtt. Most 120 Mbps-nél járnak. Úgy, hogy a Digi 80 megás netje az ország kb. 0,1%-nak érhető el (btw, szolgáltatnak ők normál kábelen is netet, kemény 4 Mbps sebességgel..)

(#19) bambano válasza LordX (#18) üzenetére


bambano
titán

megsúgom, nem azért lettek 120 megás csomagjaik, mert piacra lépett a digi, hanem azért, mert akkorra vált elérhetővé a technológia.

ha izgatná őket a digi, akkor tettek volna az ellen, hogy az előfizetőik elvándoroljanak. meg nem 9000 forintos árral mennének szembe a digi 80/25-ös 4700 forintos technológiailag sokkal jobb internetjével.

akik árversenyre várnak a google miatt, azok nyilván nem úgy képzelik el az árversenyt, hogy dupla áron kapják a vacakabbat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) LordX válasza bambano (#19) üzenetére


LordX
veterán

A Docsis 2.0 2003-as. Azzal 50 Mbps sebességet lehet elérni lefelé. Ahol a digi elérhető, nem 9000-be kerül a UPC netje, hanem mindenféle társasházi kedvezmény miatt annak kb. fele.

Egyébként meg nem a magyar viszonyokból kell kiindulni, a földfolyón tőlünk balra, ahol tényleges verseny is van.

(#21) bambano válasza LordX (#20) üzenetére


bambano
titán

az a tény, hogy egy technológiára vonatkozó szabvány 2003-as, még nem jelenti azt, hogy a technológia elérhető. azt meg pláne nem jelenti, hogy elfogadható költségszinten érhető el.

a társasházi kedvezménnyel a 120-as netjük 6000 forint, ami még mindig több, mint a digis net ára. most néztem meg a webjükön.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Csak az a baj, hogy ez a szupergyors hálózat fejlesztése megáll a nagyvárosokban. Nem fogják egyhamar a kisebb városokba megcsinálni... szvsz ahogy fórumtársak is mondták, egy kisebb nyomás a nagyvárosokban lévő internetszolgáltatókra, meg jó sok ingyenreklám a G-nek.

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#23) atti_2010 válasza bambano (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Úgy tudom hogy a Digi megállapodott az UPC -vel hogy Romániába megkapja az összes UPC klienst cserébe kivonul Magyarország-ról és átadja az összes kliensét az UPC-nek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) Depression


Depression
veterán

Ez komoly?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) syC


syC
addikt

Abszolút érthető a gugli cselekvése. Kicsit nagyobban gondolkodnak. Valamikor régebben azt nyilatkozták, hogy más irányba akarják terelni a számítástechnikát, mégpediglen abba az irányba, hogy mondjuk 10 év mulva te csak egy monitor előtt ülj amiben nincs processzor,ram, hdd, vga kártya. Minden netről jön, netes szerver számolja ki a játékod grafikáját és küldi neten át neked a frame-eket. Na ehhez kell nekik 1Gbit sávszél vagy még több. Drágának tűnik, de ha belegondoltok, hogy gyakorlatilag soha többé nem kell hardware-t vásárolnod(pontosabban tőlük bérled szarér-hugyér egy csúcs gép erejét) nem is olyan rossz dolog ez. Persze több kérdést is felvet, pl. privacy

(#26) bambano válasza syC (#25) üzenetére


bambano
titán

az ilyen megoldás neked mindig többe kerül. ha nem így lenne, nem csinálnák.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) syC válasza bambano (#26) üzenetére


syC
addikt

Egyértelmű. Monopol helyzetben viszont nem lesz más választás.

(#28) syC válasza syC (#25) üzenetére


syC
addikt

= Cloud Computing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.