Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

szeretem a kütyüket, de óra akkor se kellene, ha a legdrágább fajtát nekem adnák ingyen! :N

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Sok funkciót bele lehet rakni, de sok embernek így is teljesen felesleges marad.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Nem mindenkinek hasznos. Én pl egy Gear Fit2-t nyúzok, nekem hasznos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

Az egész csak annyit mutat meg, hogy emberek képesek hordozható kütyüre kiadni 30-40k-t de 100+-t meg kevésbé... Jó a 360 motorolám, refurbished 25k-ért hozzámvágták, az utódot még 50, szájhúzva 60k körül el is vállalnám, nade 100-ért kizárt. Nem azért mert nem lenne rá, hanem mert basszus a mi maxom volt 70, és elvi kérdés hogy egy kiegészítő ami tudásában és szolgáltatásaiban korlátozottabb ne legyen már drágább. Jóval...

A többiek is ezt játsszák, 130 és társai? Hogyami? Mire? Minek? Értem én a viccet csak ennyit nekem, meg ahogy a példa mutatja az ilyesmire nyitottak számára se ér meg. Főleg hogy akkora fejlődést se látok mint a telefonoknál...

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Szamomra sem vonzo. Bar en nem hordok orat. De ha esetleg hordenek is, nem ilyen kvarc szart, akkor mar rendes orat. :D

(#6) joey04


joey04
titán

drága, buta, gyorsan merülő szar mind, brutális kompromisszumokkal.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) #56573440 válasza joey04 (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

Attól függ mire használod. Nekem pl rendesen megkönnyíti az életemet...

(#8) DS39


DS39
nagyúr

Amióta van mobiltelefonom, leszoktam a karóra hordásáról. Így számomra ez is felesleges.

De ha választani kellene, egy klasszikus órát preferálnék.

(#9) Solten


Solten
addikt

Ja. De ezt mi mar megjosoltuk anno nem? ;]

Saor Alba

(#10) feliks


feliks
senior tag

Nem az okosórával van a baj, hanem a gyártókkal, mert förtelmes geek cucc szinte mind, amit egy dagadt rendszergazda még csak-csak felvesz, de az emberek többsége aligha.

Hogy lenne sikeres az okosóra koncepciója?
--> Ha óra lenne, nem egy geek förtelem
--> Ha alapvetően órának nézne ki (és nem kéne hadonászni, hogy az időt mutassa)
--> Ha az óraságát nem akadályoznák az okos funciók (pl. moto360 lemerül nap közepére, ez nem óra, hanem egy vicc)

Például a Withings Activité HR Steel jó irány. Óra, ami analóg, sok napot kibír, csatlakozik a telódhoz, átjönnek az egyszerű értesítések, fitnesszfunkcióval rendelkezik, konfigurálható mobilról, és van egy kupac feature benne. Emellett elsősorban órának néz ki, hozzáadott funkciókkal. Igen, ez nem "okosóra", de az iránynak szerintem ennek kellene lennie, nem a csuklószámítógépnek.

Ha pedig a kijelző és az appok nem nélkülözhetőek, akkor ha már 2010-ben a SonyEricsson X5 Pureness nevű kütyü tudott átlátszó kijelzőt villantani, nem gondolom, hogy 6 évvel később nehéz lenne egy analóg óránál megoldani, hogy az óraüveg ugyanúgy átlátszó kijelző legyen, amin ha kell, megjelenik az app, ha meg nem, akkor átlátszó legyen, és ne valami borzalmas geek cuccnak nézzen ki..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#11) Pete55555


Pete55555
addikt

A címre válaszolva: Igen.

Topik zárható.

;] :P

...Szeretem leracsniztatni...

(#12) hanati64


hanati64
tag

Két éve használok Sony SmartWatch 3 okosórát. Javításba kellett adnom egy hete, és nagyon hiányzik.
Hozzászoktam, hogy minden ami fontos nekem a telefon funkciója közül az rezgéssel jelez a kezemen és eldöntöm, hogy előveszem a telefont vagy rá ér később is lereagálnom a hívásokat, üzeneteket, különböző jelzéseket stb...

(#13) Thusor válasza hanati64 (#12) üzenetére


Thusor
őstag

Én 1 éve használom a Sony SmartWatch 3-at. Mi történt a tiéddel? Eddig nekem nagyon szuperül működik. Nekem is óriási segítség hogy nem kell mindig kikapkodnom munka közben a zsebemből a telefont. Látom hogy fontos, vagy nem a jelzés.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#14) #16820480


#16820480
törölt tag

Inkább fitnesz kiegészítő kell nekem is, mint óra. Persze sosem hordtam órát, de egy analóg óra funkcionalitása nem is hiányzik, dísznek meg nem veszek ilyesmit. Egy pulzusmérős karperecnek több funkcionalitása van számomra, és jóval olcsóbb is.

(#15) mackoman


mackoman
tag

Majd ha egy Apple watch vagy más okos órák elemmel fognak működni és max 2évenként kell cserélni az elemet,akkor esetleg jobban el fog terjedni az okos óra.Akkor talán én is vásárolok ilyet.Addig maradok a Tissot órámnál.

[ Szerkesztve ]

(#16) mackoman válasza hanati64 (#12) üzenetére


mackoman
tag

Sony?Sok jóra ne számíts...örülhetsz ha olyan állapotban kapod vissza,ahogy beadtad....

(#17) Thusor válasza mackoman (#16) üzenetére


Thusor
őstag

Ja, mert az Apple sokkal jobb? Oh...mindig jön egy megmondó ember.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#18) hanati64 válasza Thusor (#13) üzenetére


hanati64
tag

Kb az elmúlt egy hónapban háromszor, rövid idő alatt lemerült az akkumulátora, A hard reset sem segített rajta így megnézetem, hogy mi lehet vele. Egyébként minden nap reggel töltöm és egy nap alatt kb. 30-40 %-ra esik a töltöttsége az akkunak.

Sheratan: A feleségemnek egy Xiaomi Miband 2 van. A legfontosabb telefon jelzéseket tudja, pulzus mérős, fitnesz funkciókkal, elmegy egy töltéssel 28 napot, és 8.000.- Ft volt. És még az időt is mutatja.

(#19) #56573440 válasza feliks (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

"(pl. moto360 lemerül nap közepére, ez nem óra, hanem egy vicc)"

Reggel szedtem le a töltőről, 80%-on áll.

"Például a Withings Activité HR Steel jó irány."

Nem az szerintem.

"átjönnek az egyszerű értesítések, fitnesszfunkcióval rendelkezik"

Inkább ne írja ki csak rezegjen, mert annyira egyszerűek azok az értesítések hogy telefonon hamarabb megnézem mi van. Elegáns óra és fitnesz meg a viccelünk kategória ugye? Tudom, a gyártó is ezzel reklámozza, de az max egy lépésszámláló meg egy közepesen pontatlan hr szenzor. Ebből meg szép gráfokat lehet húzni csak érdemi információt nem tartalmaz mert pontatlan mint állat.

"Igen, ez nem "okosóra""

Ez nekem pont a két világ hátrányainak metszete. Kvarcórának drága, a hr szenzor miatt indokolatlanul vastag, szintén lemerül egy idő után, cserébe közepesen elegáns, de pont azok a funkciók vannak benne amiket ezzel nem fogsz használni, vagy semmi értelme nincs.

"akkor ha már 2010-ben a SonyEricsson X5 Pureness nevű kütyü tudott átlátszó kijelzőt villantani"

Japp csak a tesztek alapján az olvashatósága, a használhatósága, meg úgy alapvetően minden gond volt, és 16 éve is 200k-n nyitott. Persze maga az elv csábító lehet, ez a megoldás szerintem is messzemenően a legjobb lenne. Csak a trendek meg nem erre mutatnak sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#20) Thusor válasza hanati64 (#18) üzenetére


Thusor
őstag

Ez lehet szoftveres gond is. Sajnos a legutóbbi frissítésekre sokan panaszkodnak. Nekem 24 óra alatt merül le olyan 30%-ra. Tehát olyan 1.5, max 2 napot kibír, attól függően mennyit használom. Mindig bekapcsolva használom a kijelzőjét, de a háttérvilágítást kiszedtem, csak akkor megy ha tényleg tapizom, mozgásra nem.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#21) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Tömören: AZ

(#22) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Abszolut.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#23) hanati64 válasza SkyLine3000 (#21) üzenetére


hanati64
tag

Valakinek értelmetlen valakinek nem, és van olyan is aki még nem tapasztalt vele egy percet sem és lehúzza őket hallomásra.

(#24) Cathulhu


Cathulhu
addikt

az okosórát birtoklók száma 2020-ra elérheti a 21,1%-ot, a jelenlegi 15,8-cal szemben

Mármint milyen vizsgált csoportban? Mert erősen kétlem, hogy jelenleg egy milliárd okosóra lenne forgalomban.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) ViZion


ViZion
félisten

hmmm... máris rájöttek? Én adtam nekik még 1 évet... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) arn


arn
félisten

Sportorakra kellene koncentralniuk. Amugy nagyon keves embernek van ra szuksege.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) Goxi válasza Narasim (#1) üzenetére


Goxi
tag

Naa! Ennek szerintem azért fussál neki megint, kicsit őszintebben.

(#28) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nincs rá szükségem, különben már vettem volna.

(#29) #16820480 válasza hanati64 (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, bár én pont nem szeretem az értesítéseket a csuklómon, mert nem túl intelligensen csinálja, és ha mondjuk üzengetek valakivel Messengeren, vagy Whatsappon, akkor folyton rezeg, pedig ugye ha használom az appot és válaszolgatok, akkor elég egyértelmű, hogy a kezemben van a telefon, és látom az új értesítést is. Úgy kellene, hogy adott appból akkor jelezzen, ha mondjuk 5 perce nem nyitottam meg, csak ehhez valami mélyebb támogatás kellene az oprendszerben, azt hiszem.

(#30) sirály12


sirály12
őstag

Régen is ezt mondtam, hogy a többségnek kb felesleges.
Csak egy újabb felesleges kütyü, ami lóg az emberen. És ahhoz képest értelmezhetetlenül drágák. Nehogy már egy ilyen óra 100-150k-t érjen. Normálisak ezek?
Tehát a kérdésre a válasz: Igen

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31) fornettisuti válasza Fejvadi (#28) üzenetére


fornettisuti
veterán

+1

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#32) Polllen válasza #16820480 (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a megoldás a viber-ben pl. nagyon régen létezik. Ha valamelyik eszközödön meg van nyitva, nem csipog a másik. Okostelefon-tablet viszonylatban nagyon jól jött, amikor volt mindkettő.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Magam részéről gagyinak tartom a legtöbb okosórát, már sokszor külsejükben is, inkább megbízható, hagyományos órákat használok. Ha vennék is egyszer egy ilyen jellegű hordható okoskiegészítőt - haszna éppen lenne: egészség monitorozás, értesítések gyors megtekintése munka közben telefon előkapása nélkül -, akkor is inkább aktivitásmérőre ruháznék be, aránylag jó üzemidővel, max 20 ezerért, nem ilyen 40-80-100 ezres bohócságokra, hogy a kétszázezres Apple okosórákat már ne is említsem.

[ Szerkesztve ]

(#34) #16820480 válasza Polllen (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez jó, de mondjuk telefon, tablet vagy számítógép esetén megy, de a Miband az rezgett minden egyes értesítőre, azt nem úgy kezeli a rendszer.

(#35) .DLL


.DLL
veterán

Átolvastam a topikot, hátha találok benne gondolatébresztőnek olyan felhasználást, ami nekem is jól jönne, de szerencsére nem találtam, így továbbra sincs szükségem ilyenre. :)

(P.H.)

(#36) Polllen válasza #16820480 (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a baj. Alapnak kellene lennie!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem tömegtermék. Elhiszem, hogy az operáló orvosnak vagy az adótorony tetején lógó karbantartónak hasznos de az emberek többségének felesleges szvsz.

Thanos was right.

(#39) sajo13


sajo13
senior tag

A jó irány a Pebble Steel (volt). Egy okosórába nem kell 4 magos proci, meg csili-villi kijelző. A Pebble Steel 7-10 napot bír, fém, a kijelzője állandóan látszik, igaz monokróm, hasonlít egy órára, értesítések megjönnek rá, stb, stb.

Ezt az irány kellett volna folytatni, nem a csuklóra erősített miniatűr telefont erőltetni.

(#40) guriga1234


guriga1234
addikt

A képlet egyszerű: akinek kell, az vesz, akinek nem kell, az nem vesz.
Csak megmagyarázni nem kell, hogy ki miért nem vesz, mert arra senki sem kíváncsi. Pláne akkor, ha valakinek tényleg kéne, de nincs rá pénze, viszont ideológiát azonnal tud kreálni, hogy miért nem vesz (és ez nem csak okosórára igaz).

(#41) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nyilvan Felesleges !!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#42) .DLL válasza sajo13 (#39) üzenetére


.DLL
veterán

+1, főleg az e-papírra, így még a jól használható kategória eshet egy ilyen óra, nagyon jól olvasható komoly energiafelhasználás nélkül. Hasonlót elfogadnék akár "butaórában" is.

(P.H.)

(#43) emvy válasza sajo13 (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt meg nem vettek elegen.

while (!sleep) sheep++;

(#45) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Azok... hagyományos karórát én többre tartom. :U

Xr

(#46) Mr. Deluxe


Mr. Deluxe
tag

Az a baj, hogy meg egy okosora sem kesztetett arra, hogy letegyem a Doxam. :N :N :N

(#47) Balzak83


Balzak83
senior tag

Én miband2-vel az alvásomat szoktam ellenőrizni, sok minden kiderül belőle. Mondjuk egy okosórát nem biztos hogy elviselnék éjszaka, de a miband tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Fontos hogy a szolgáltatásokhoz illeszkedjen az ár, de még ekkor is jellemzően a fitness/sport trackerekre van nagyobb igény. Még az Apple Watch esetén is látszik, hogy azon az áron már nem működik az Apple marketingje sem. Az eladott kompatibilis iPhone-okhoz képest az eladott órák száma elenyésző.

Amíg nem adnak az órának valami igazán hasznos és erős feature-t, addig el kell felejteni a 200 dollár feletti árazást. Főleg a 100 dollár alatti megoldásoknak van piaca.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) .DLL válasza #32839680 (#44) üzenetére


.DLL
veterán

Nem kell olyan komoly válaszidő egy órába szerintem, de végülis mindegy a memory-LCD is jó, ha reflektív réteg van mögötte. :)

(#47) Balzak83: Pl. mi derülhet ki az alvás monitorozásából, és ezek az adatok mire használhatók?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50) feliks válasza #56573440 (#19) üzenetére


feliks
senior tag

"Reggel szedtem le a töltőről, 80%-on áll."
Egy első gen, Ambienttel, folyamatos BT kapcsolattal? értesítésekkel, automata fényerővel?
Nekem jó ha reggel8tól délután5ig bírja kb, pedig nem egy agyonhasznált, ezeréves darab.

""Például a Withings Activité HR Steel jó irány." -- Nem az szerintem."
Ezalatt arra céloztam, hogy hagyományos órára építeni okos funkciókat értelmes elképzelés, nem pedig egy számítógépet miniatürizálni, nem a konkrét termékre, és szolgáltatáskínálatra értettem.
Tehát a klasszikus óra okosítását kellene továbbvinni, jobban megoldani a kijelzőt, bővíteni a funkciókat, stb.

"Ez nekem pont a két világ hátrányainak metszete. Kvarcórának drága, a hr szenzor miatt indokolatlanul vastag, szintén lemerül egy idő után, cserébe közepesen elegáns, de pont azok a funkciók vannak benne amiket ezzel nem fogsz használni, vagy semmi értelme nincs."
Kvarcnak nem drága, csak nem elég elegáns, de ha nem csak ez a cég menne ebben az irányban, nyilván lenne elegáns is. Egy jó quartz, például az én PRC200-as Tissotom 150.000 forint, egy Steel HR amazonon 60.000, ami nem irracionális ár érte.
Azt írod lemerül, de ismerősnek, aki 40 millist használ kábé 20 napra jön ki az üzemidő, ami már (szerintem) elfogadható, ellenben az általam tapasztalt 1 nappal.

"Japp csak a tesztek alapján az olvashatósága, a használhatósága, meg úgy alapvetően minden gond volt, és 16 éve is 200k-n nyitott. Persze maga az elv csábító lehet, ez a megoldás szerintem is messzemenően a legjobb lenne. Csak a trendek meg nem erre mutatnak sajnos."
Természetesen, de egy 3,5 collos értintőképernyős mobil is 300 rugó volt 8 éve, retek ppivel és betekintési szögekkel. De ha néhány cég beleállna és fejlesztené, egy 100-150 rugós igényes óra helyett egy klasszikus óra okos funkciókkal sokak fantáziáját megmozgatná, ellenben a jelen iránnyal. :)

[Be Happy]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.