Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

A CeBIT-en várhatóan számos gyártó bemutatja majd az Ion 2-es rendszerét, ami azt is jelenti, hogy a termékek egy része már ezen a héten forgalomba kerülhet.

de nem itt mutyiországban :W

(#2) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

"...Persze a gyártási költségek mindenképpen megnőnek, de ezt a termékek vételárával lehet kezelni..."
Erről azonnal egy szó ugrott be: anyátokat!
Kíváncsi leszek ennek az új megoldásnak az erejére, a régi ional szemben.

(#3) Muton


Muton
addikt

egy hordozható rendszernél nem pont az lenne az előny, h minnél kevesebb ic-vel oldják meg? :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4) #06658560 válasza Muton (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nicns intelnek normális vga-ja, akkor nem nagyon fog menni a csökkentés.

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

hiszen a rendszer üresjáratban az Intel IGP-jére vált

+

A GT218-as GPU-nak hála a termék képes a Windows 7 Aero felületének összes funkcióját alkalmazni

=

mégiscsak érdekes a fogyásztása, mert így mindig be lesz kapcsolva

(#6) Abu85 válasza JoeYi (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A netbookok Win7 starterrel érkeznek, ott alapból nincs Aero. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Móci


Móci
addikt

"A lapka összesen 16 stream processzort tartalmaz, de ezek közül az összes csak akkor lehet aktív, ha asztali nettopba vagy 12 hüvelykes netbookba rakják a rendszert. A 10 colos kisgépek esetében csak 8 feldolgozót enged bekapcsolni az NVIDIA."

10-es kijelzővel dögölj meg öcsém, nem kell neked a powa. Aztán ha hdmi-n nyomnád ki a hd-t, akkor se legyen 16 cuccod. Elég a fele. ;)

Szépen hozzásimult az nvidia az intelhez. Grafikus chip van, chipkészlet nincs, nyereség komoly korlátozások, s vita nélkül.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

"...továbbá akadásoktól mentesen lejátssza a HD videókat és az interneten fellelhető flashanimációkat."

Ezt hogy is gondolják? Az új flashplayer GPU gyorsítása sz*rt sem ér, csak videókon gyorsít.. a többinél a proci dolgozik... Legalábbis van pár flash animáció, és banner ami még a 4 magos procikat is megizzasztja (kb mintha a Crysis futna) Ezen a GPU sem segít, ez biztos.

(#9) Abu85 válasza Ren Hoek (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az új flash player még beta. Illene kivárni a teljes funkcionalitású végleges verziót, mielőtt teljesen leírjuk. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a Flasht írjuk le, hanem a Pine Trail-ben rejlő nyugodt erőt... ;)

Amúgy ja! Ezzel az nV gyak feladta az egyetlen értelmét az ION-nak... No nembaj. Eddig se vettei ilyet, eztán se fogok.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Bici válasza Ren Hoek (#8) üzenetére


Bici
félisten

Mindig, minden rendszerben lehet csinálni döglassú animációt.
A Flash 3D gyorsítása már a 10-esben is megvan, de az még csak a Pixel Blender-rel készült effekteket gyorsítja. Ezt meg kevesen használják még. Valszeg nem is nagyon lesz ebben változás. A SL is pont olyan lassú, mint a Flash az animációk terén.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Azért nem semmi, hogy az ion2 olyan GPU-val ad lendületet, ami talán 6 éve lett volna középkategória. Az Intel szégyellhetné a GMA-t nagyon. Még a "vegetáló" S3 is alázza őket.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#13) stevve válasza Móci (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Biztos, hogy elég DXVA esetén, de még CUDA-t használva is a maradék 10. szerintem legalábbis

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom igaz e, de úgy hallottam néhol, hogy bizonyos esetekben ez a megoldás, alul marad az előző generációval szemben. Legalábbis teljesítményben.

(#15) Depression válasza Móci (#7) üzenetére


Depression
veterán

Hdmi-hez ott van a nettop, ahhoz olyat kell venni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) Móci válasza Depression (#15) üzenetére


Móci
addikt

És ha a user nem vesz? Vannak ilyen elvetemült emberek. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) Thom! válasza antikomcsi (#14) üzenetére


Thom!
veterán

10"-ig csak 8 stream proci dolgozik azért volt gyengébb alá Acer 532G

[ Szerkesztve ]

(#18) rankesz válasza antikomcsi (#14) üzenetére


rankesz
veterán

Ez az ION2 körülbelül akkora innovációt fog hozni mint a pájntré atom platform az előző generációhoz képest = semmit! ÉS még sokkal drágább is lesz!

Anno mikor még csak pletyka volt az ION 2 akkor nagyon vártam, VIA cpu-ról ment a susmus... de ez most így nagyon kiábrándító :(((
Jó hogy nem vártam és vettem ION nettopot az ősszel

MOD: most látom, nem sok magyar oldal foglalkozik a géppel. Konkrétan egy se.
Tesztet is csak itt találtam

[ Szerkesztve ]

(#19) Ren Hoek válasza Bici (#11) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, épp ezért felesleges azt állítaniuk, hogy az ION 2 akadozásmentesen fogja lejátszani a flash animációkat. Mert egy így kb 0%-ban igaz. Kicsit összetettebb flash vagy SL oldalak meghalnak egy pinetrail alatt.

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt már értem, hogy mi lesz 10 és 12 colnál, de 11 colos 720p-ra melyik szabály vonatkozik?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

"az NVIDIA megoldása még néhány játékhoz is megfelelő teljesítményt biztosít"- Tetrisz! HaHa :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#22) vlaci79


vlaci79
senior tag

Miért nem adja ki az Nvidia különálló pci-os kártyaként az ion2 chipet?
Régi Atomos konfiggal rendelkezők tudnának örülni neki.
Köztük én is, és végre lenne rajta HDMI kimenet, full HD-s film lejátszással :)
VLaci

[ Szerkesztve ]

(#23) Laci.M válasza Robi BALBOA (#21) üzenetére


Laci.M
senior tag

A GMA-től minden jobb, ez is megváltás lesz. Kár h 12 colon van csak 16 számolóegység. Nekem bevállt a 10 col, nagyon egyszerű, és könnyű hrdozni.

Aláírás

(#24) Bici válasza Ren Hoek (#19) üzenetére


Bici
félisten

Ja, de ők sztem a videókra gondolnak, mert az emberek 99%-a a Flash=Youtube szerint gondolkodik.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) nbg válasza stevve (#13) üzenetére


nbg
senior tag

Lehet, hogy rosszul emlekszem ra, de nem 16 sp a cuda also hatara?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26) Zanik válasza Abu85 (#6) üzenetére


Zanik
addikt

Én láttam netbook-ot Home Premiummal is!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27) D.Orion


D.Orion
veterán

Látom nem cska az én véleményem az, hogy gyakorlatilag az ION 2 egy hatalmas visszalépés az előddel szemben. Oké, hogy licens nélkül nem gyárthat chipsetet Intel CPU-hoz, de ez akkor is édes kevés. Persze nem kell gamer vga a nettopokba, de ez édes kevés. Most nem 100%-on fog menni az Atom, hanem 70-en...

(#28) lorenzen válasza Robi BALBOA (#21) üzenetére


lorenzen
aktív tag

N330+Atom kombináción játszottam már CoD2-öt.
A Crysis játszható, bár néhol azért darabos minimum beállításokkal is.

Talán nem akkora visszalépés az ION2, hogy sokkal rosszabb legyen a játszhatóság.

A másik oldalról nézve, hiába lenne sokkal gyorsabb az ION, a proci és memória limit megmaradna.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#29) Robi BALBOA válasza Laci.M (#23) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát a GMA-tól fényévekkel jobb az tuti :DDD

(#28)lorenzen: Én egy 32 stream procit azért el tudtam volna képzelni, annyit még talán valamennyire a proci is bírt volna szuflával, na de mindegy ha 16 sikerült akkor ezt kell elfogadni, de a 8 stream az már tényleg túlzás, most miért nem maradhatott a 10"-osban is 16 Stream, annyival többet fogyaszt vagy mi.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30) Abu85 válasza Zanik (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát nem lennék a gyártó helyében. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) tlac válasza vlaci79 (#22) üzenetére


tlac
nagyúr

pci-e-ben megveheted gt 210 néven
és linux + xbmc-vel kapsz egy profi htpc-s lejátszót

(#32) vlaci79 válasza tlac (#31) üzenetére


vlaci79
senior tag

Sima PCI-nak lenne értelme atomos konfigokba.

(#33) stevve válasza nbg (#25) üzenetére


stevve
nagyúr

Meglehet.... én úgy tudom, hogy nem fizikai korlát, csak 16-tól felfelé példálózik az nVidia, de lehet, ghogy tényleges korlát. Ha így van, akkor viszont menjenek a fenébe :)

(#34) nbg válasza stevve (#33) üzenetére


nbg
senior tag

Igen, en is erre akartam kilyukadni.. :DDD

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#35) PetX


PetX
aktív tag

Nem értem én eztet...
Most majd arra fogják a dolgot h egy 10"-os kijelzős netbook nem tudja majd elszállítani a hőt, vagy miért?
Én az ION mellett eddig azért tettem le a voksomat, végre lesz egy kis "mütyür"-ben is elégséges 3D teljesítmény erre visszafejlődünk? Áhh...
Pont azért akartam ION-os netbookot mert mondom néha elel szenvednék 1-2 régebbi játékkal, ha már más vas nincs a közelben.

Linux mennyire komálja az ION-t amúgy, mintha néztem volna nv honalpján de nem igazán láttam drivert hozzá.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#36) rankesz válasza PetX (#35) üzenetére


rankesz
veterán

Linux nagyon jóban van az ION-al
XBMC vagy XBMC@PH

(#37) DriderG


DriderG
tag

Mekkora hülyeség... Éreztem, hogy nem lesz itt semmi komoly fejlesztés, amikor az Acer már 2 hónapja bemutatta az "ION2"-es netbook-ját... Ez egy G210-es GeForce... sőt, még az sem, csupán a grafikus mag... az eredeti ION-hoz képest nem kis visszalépés, ugyanis ott a ATA/SATA/PCI/memóriavezérlő is volt egyetlen chipben, most meg egy különálló vezérlővel hozzáhegesztenek az Atom-hoz egy mezei, legalább 2x átnevezett GPU-t... nem esik le senkinek, hogy az új Atom-ba azért integrálták a grafikus magot, hogy könnyebb/olcsóbb legyen előállítani, illetve kevesebbet fogyasszon? :Y Az nv olyan mélyre ássa magát, hogy a végén a Föld másik oldalán találja majd magát, mondjuk pont az ATi háza-táján... Nem baj, a Fermi még kompenzálhat egyest-mást (bár jobb lenne, ha már most nem csak a hibás-selejtes példányokról és a TSMC rossz gyártósorairól lenne hír), de ne sírjanak, hogyha az első/második negyedév pocsék eladási eredményeket hoz majd...

(#38) D.Orion válasza DriderG (#37) üzenetére


D.Orion
veterán

Én nem védem az Nvidia-t, de azért legyünk tisztában a helyzettel.

Az INTEL miatt lett olyan az ION 2 amilyen. Az INTEL nem engedélyezte az NV-nek, hogy chip-setet készítsen az új procijaihoz, az Atom 2-höz se gyárthat chip-et. Ezért lett az ION2 ilyen amilyen. Szóval még mielőtt így lekárogod az NV-t legyél tisztábana helyzettel. Az eredeti ION 2 az elődhöz mért zseniális chip lett volna.

Nekem sem tetszik ez az ION 2, de ez van, ha az Intel beszól.

(#39) TESCO-Zsömle válasza D.Orion (#38) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért nem csak Intel-nek van jó procija. Én az ION2-t kizárólag VIA Nano-val vártam az Intel szívózásai után.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40) D.Orion válasza TESCO-Zsömle (#39) üzenetére


D.Orion
veterán

Persze VIA mellé is lehet párosítani, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e VIA+ION2.

(#41) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Nem tud valaki egy ion1 vs ion2 tesztet véletlenűl...
Kiváncsi lennék a külömbségekre...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#42) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

hát ezt a témát akár törölhetnék is...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#43) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Amennyien követik...:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.