Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) eastsider


eastsider
nagyúr

én februárban voltam Telcen, s sztem egyáltalán nem volt nehéz....
össz 82,5%-os lett (az európai bizonyítványon Grade 2 azaz good).
tétel, levélkidolgozás nem igazán volt.. max annyi, h a témakörökről, azok alapján beszélgettünk a tanárommal... illetve írtam fogalmazást..
itthon csináltam a nyelvtan tesztet (2000feladat)....
hallgatást fullra nem gyakoroltam, illetve az írásbelit sem...
bár a szóbeli nagyon könnyű ezen a vizsgán, inkább arra gyúrtam rá....

a 60%-ot akkor adják meg, ha írásbeli, s szóbeli is megvan külön-külön 60% (vagy minden feladat kivéve a nyelvtan? -valahogy így)

a TELC könyvben azért voltak kurvakönnyű feladatok, mert azok még a 2006 (asszem) előtti vizsgára készítettek fel, ami azóta alapfoknak számít..

ja az európai bizonyítvány az egy jobb minőségű, vízjeles lap. fontosabb adataimmal, illetve osztályzattal (1-4) nekem mitn fent írtam 2-es... aláírásokkal, dombornyomással...

a nyelvtan, ami volt, az tudtam, hogy LOL lesz...
mindenhol olvastam, hogy milyne nehéz az írásbeli, meg ilyenek, nincs rá idő stb... én vagy 3x átnéztem még az egészet, míg be kellett adni..
ja, a partneremet meg előtte megismertem, eldumálgattunk, amíg várni kellett....
a szóbelinél a vitánál mindössze 2 pontot vesztettem, úgynézki, azt nagyon jól összehoztunk (másik kettőnél 4 pont minusz...)

én sokkal nehezebbre számítottam.... nem tudiom miért tűnhetett Neked nehéznek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.