Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Látom továbbra is ragaszkodnak a gyártók az USB 2.0-höz. Miért nem raknak a helyükre 3-as alapút? Miért ragaszkodnak az USB terén az elavult portokhoz? Vagy mi az, ami csak USB 2.0-n működik?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) Duree válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


Duree
veterán

Na ezt én is szeretném tudni.

duree54

(#3) 1dude válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


1dude
aktív tag

100 -ból 99 -en azt mondanák, amit te. A maradék 1 meg azt mondaná :

- olcsóbb, mint a 3
- kevesebbet fogyaszt, mint a 3
- van helyzet, ahol kisebb a lag, mint a 3 esetében
- win 7 nem kezeli nativan
- nem annyira komplex a nyák része, mint a 3 -nak
stb

Gondolom ráteszik, mert elfér, amúgy meg nem lenne rajta se 2, se 3 plusszban.

Ugyan ez a kérdés az EATX -re is, ott is vannak ilyen válaszok.

A helyzet meg az, hogy "semmire" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) ricsip


ricsip
addikt

x570 után azt vártam volna, h. az x670 már dual fan-os lesz :DDD

-

(#5) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

ez csak gamer csicsa vagy ezek a lapok életképtelenek a sok rárakott doboz nélkül?

/s

(#6) Foglalt név válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nálam a GPS tracker és a OBD programozók is elég hektikusak 3.0-val. Mondjuk egy motorvezérlő programozás közben nem lennék vidám ha megcsúszna a dolog.

(#7) Televan74 válasza 1dude (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Aki ilyen platformra Windows 7 -et rak fel, na az meg is érdemli. ;]
A többi válasz lehetőség is csak süket duma! :C

Én a WiFi -t sokalom egy asztali gépen, de ha már rajta van akkor uccu neki! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) 1dude válasza Televan74 (#7) üzenetére


1dude
aktív tag

Ezt vedd úgy, hogy "ingyen" van és elfér rajta, ezért van ott.

A WiFi meg jó dolog, 2022 -ben már azért lehet gigabites mesh a házban.

[ Szerkesztve ]

(#9) Goblin12


Goblin12
őstag

Valaki át is olvassa mostanság a cikkeket vagy csak mennek kifele?

Mosfet baseplate mi a fene az a baseplate? backplate maybe, de még a képen is backplate van. . .

(#10) tlac válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

pont jók arra, hogy azokba menjen az egér és a billentyűzet

meg azok az usb3-as pendrive-ok, amik nem jól érintkeznek és többször kellene ki-bedugdosni, hogy lássa a gép :)
(2-esben jól fog menni)

(#11) Synthwave válasza Goblin12 (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA



:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) dudika10 válasza tlac (#10) üzenetére


dudika10
veterán

Meg a webkamera, a mikrofon, a hangkartya es ugy altalanossagban a periferiak 90%-a.
Nem kell mindennek nagy savszelesseg meg tobb, mint 500mA.
Szemely szerint en orulok, hogy nem kell feleslegesen fizetnem a ki nem hasznalt 3.0-s portokerr.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#13) Cefet


Cefet
aktív tag

Értem... szóval ezek is irreálisan drágák lesznek. Thx... :(((

(#14) Synthwave válasza Cefet (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mint mindenkor minden high-end cucc megjelenéskor...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) ricsip válasza dudika10 (#12) üzenetére


ricsip
addikt

1080p30 de inkább 60p RAW már bőven nem megy át usb2-n, és akkor a 4K-ról ne is beszéljünk. 720p15 bőven elég hómoffisz videókonferenciához, vagy kovid alatt a gyereknek az otthontanuláshoz, de azért ettől már jóval feljebb jár a (videó)technika 2022-ben.

Eleve már 12-14 évvel ezelőtt azon izzadtak a webcam gyártók, hogy mindenféle hardver tömörítésekkel a kamerába beépítve sikerüljön a FHD stream méretét lecsökkenteni, hogy aztán azt már a gagyi usb2-n át lehessen préselni. Csak attól a kamera lett drága, nagy, forró, és nem mellékesen a hw kodek rugalmatlan és nehezen kihasználható.

Azóta lett usb3, innentől megint mehet minden szoftverből a fix (kamera)hardver helyett, persze a kamerához kötött PC-nek a CPU-ján.

[ Szerkesztve ]

-

(#16) <Dénes>


<Dénes>
csendes tag

Tényleg kíváncsi lennék egy hozzávetőleges árra.
Nem építettem gépet már vagy 20 éve :D vajon mibe fáj egy "gamer" kategóriájú PC? Költői kérdés csak :))

(#17) memory0911 válasza <Dénes> (#16) üzenetére


memory0911
újonc

hát ez az új platform valószínűleg drága lesz, már csak a DDR5 miatt is.
De jelenleg 1080p-re (vagy 1440 p-re ha nem akarsz mindent maxon) gép ár mindennel együtt kb. 420 000 Ft + monitor. De ezzel pár évre meg is vagy.

(#18) dudika10 válasza ricsip (#15) üzenetére


dudika10
veterán

Amirol te beszelsz, az boven belefer a maradek 10%-ba.

Tobbszaz emberel beszelek zoomon havonta, az esetek nagy reszeben kepernyomegosztassal, ami azt jelenti, hogy 5x5 centis kis kockaban van a kep, oda a 720p30 is boven eleg, es tapasztalatom szerint ez a jelenleg elterjedt.

Szoval nem igazan cafoltad meg, hogy az esetek (hasrautotettem) 90%-aban eleg a 2.0 es telepakolni az osszes lapot 3.0-s csatlakozoval felesleges koltsegnoveles. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19) ricsip válasza dudika10 (#18) üzenetére


ricsip
addikt

720p15 bőven elég hómoffisz videókonferenciához, vagy kovid alatt a gyereknek az otthontanuláshoz, de azért ettől már jóval feljebb jár a (videó)technika 2022-ben.

Ez miért nem igaz szerinted?

-

(#20) Synthwave válasza <Dénes> (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem olyan 60-70 pénzről fognak indulni a lapok. A GODLIKE/Ace meg...gl. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Televan74 válasza Synthwave (#20) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az lesz a belépőszint?!? ;] :DDD

Meglátjuk az árakat, lesz itt még konzol hiány! :P

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Synthwave válasza Televan74 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az X670 nem belépőszint, hanem high-end chipset.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) bartos96 válasza Synthwave (#20) üzenetére


bartos96
tag

Az intel alapjan jo lenne ha a b650 van 60 ba :W

(#24) Televan74 válasza Synthwave (#22) üzenetére


Televan74
nagyúr

Látom elromlott az irónia detektorod! :D

Szerintem a legolcsóbb X670 -es lapok is 100k körül lesznek. Bár ne legyen igazam! ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#25) Synthwave válasza Televan74 (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

RAM-mal lesz ez csak igazán drága.

Ami baj, mert eléggé jól jönne egy 6 vagy 8 magos Ryzen 7000 APU (valami korrektebb B650-ben); úgy tudom, akkora lesz az új IGP sebességtöblete, hogy nagyon nem akarózik 5700G-t venni. :(

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Televan74 válasza Synthwave (#25) üzenetére


Televan74
nagyúr

Most nézem a DDR5 Ram árakat. Ami tetszene DDR5 -be(2*16GB -os kit) az duplája mint amennyiért a DDR4 -et vettem. Alaplap szintjén sem várnék nagy csodát, hisz az aránylag jól felszerelt B550 lapom is 50.000 Ft -tól kapható. Ezen a felszereltségi szinten A B650 szerintem drágább lesz.
Processzorban én ésszerű fejlesztésnek részemről az 5700X -et tartanám, mert a 8/16 -os igp -vel felvértezett processzorok nem fognak megállni 160.000 Forint alatt. Bár itt megjegyezném, hogy ne legyen igazam.
Most ha nézem az én termékeim használt piaci árát és az új termékek lehetséges árait, nagyon valószínüleg tartom hogy egy darabig nálam a AM4/DDR4 marad a nyerő.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) Gibo válasza Televan74 (#26) üzenetére


Gibo
senior tag

Detto ugyanez a helyzet nálam is... ráadásul szerintem AM5-nél az elején azért még bem lesz minden kerek, én majd a második körben fogok nekiállni az újratervezésnek (Ryzen 8000-el). A mostani x570 Aorus Master helyett a hasonló kategóriás lap sem lesz 100k alatt, az biztos.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.