Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Pedig ez a BAT hűtő nem mai darab!! Valaki tudna egy linket adni a BAT hűtőhöz? Mennyibe kerül egy ilyen denevér??

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) rudi válasza Flashback (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

A Bat nagyjából 11000 Ft és itt az utódai is Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) castorr


castorr
tag

''A déli híd sem állt a borda útjába, de egy nagyobb verziónál már gondok lehetnek.''

Déli? :F Nem Északi?

Amugy :R:R

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#4) aronocs


aronocs
tag

Kepalairas: ''90 lamella, több mint 3,5 négyzetméteres felület''

Csunya hiba. 3689 cm2 = 0.3689 m2

Keretik javitani!

respect

Aut inveniam viam aut faciam.

(#5) viharhozo


viharhozo
addikt

Ilyenkor van bajban az ember. Az Xbitlabs tesztjeben a 9500 13 fokot vert a 7700-re. Namost a ket teszt egyszerre nehezen lehet igaz. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6) csudri


csudri
őstag

A cikk fasza, de a terméktől nem ájultam el. Amikor anno kijött a 7000-es széria, akkor mindent lealázott, most meg egy nem is friss konstrukció is jobb nála. Hmm, érdekes...

(#7) Flashback válasza rudi (#2) üzenetére


Flashback
addikt

thx!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8) HERR Z


HERR Z
veterán

ennek így nem sok értelme van...minek vegyek 14 rugóért egy hűtőt ha egy 10ezres elveri?:D
Az ajánlott mellé egy ''csak Zalman fanoknak'' felirat is mehetett volna....

off: Big Typhoon tesztet azért még elviselnék, látva Xbiten mennyire kente el ezt

(#9) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Eddig sem estem hanyatt a Zalman procihűtőitől és ez most sem változott. Szép-szép érdekes a formája a kék led viszont tök felesleges és a teljesítménye sem annyira nagyon lenyűgöző. A mostani hűtőmnél sem halkabb sem jobb sem árában megfelelőbb nincs úgyhogy maradok tisztelettel! :R:)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#10) anulu


anulu
félisten

HERR Z! vagyis nekem pl! :B

Zalman: :R!
nagyon tetszik, a kialakítása pont jó, a kék LED tetszik is, meg illene is a gépházamba! mellesleg pont a hátsó ventik ''elé'' nyomja a levegőt, és így közvetlenül mehet ki hátul. nekem best!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hááát..Közel ennyit tud a fele ennyibe kerülő Gigabyte G-Power BL is:U

(#12) Gergello


Gergello
addikt

szerintem drágácska a teljesítményhez képeset, bár teccik, hogy pont a hátsó ventihez nyomá a lvegőt onnan meg ki

(#13) Yany


Yany
addikt

Úgy tűnik az a BAT télleg jól sikerült. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#14) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

nahh..úgy látom nem döntötte le az u8-120 at..még a bat et sem..
akkor maradok annál..olcsóbb is (10 750)..és nem is log le az alaplapról..halkabb is..és jobban is hűt :)
lehet ha lesz 1 12cm -s monstrum ebből is akkor az azért megelőzheti :)

Nos Omnes Una Manet

(#15) ^Bundi^ válasza anulu (#10) üzenetére


^Bundi^
senior tag

az u8-120 pont ugyan ezt tuggya, csak kevesebbért és jobban :)

Nos Omnes Una Manet

(#16) Parci válasza viharhozo (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rudi majd válaszol részletesen, de más rendszerben, másképp mérnek, az abszolút különbség nem feltétlen mérvadó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Lidi


Lidi
aktív tag

beteg egy darab ez....
- középső csőnél miért keskenyebb a bordázat ? ( pont a procimag fölött )
- a hőcsöveknek a bordák közepén kellene lenniük, nem pedig a bordák belső peremén
- a cucc másik oldalára nemtudom mennyi levegő jut, szerintem a venti kufújja oldalra aztán annyi

(#18) dabadab válasza HERR Z (#8) üzenetére


dabadab
titán

''ennek így nem sok értelme van...minek vegyek 14 rugóért egy hűtőt ha egy 10ezres elveri?''

A Bat vmivel jobban hut, cserebe hangosabb, marpedig eleg sok embernek ez utobbi a fontosabb szempont. Ha a Bat jobban hutene es halkabb is lenne, akkor mondhatnank, hogy elveri.
Es akkor meg egy szot sem szoltam a kulalakrol, marpedig bizonyos korokben az is szempont, hogy a plexin keresztul minel csinosabb belsosegeket lehessen megtekinteni.



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#19) ^Bundi^ válasza dabadab (#18) üzenetére


^Bundi^
senior tag

az u8-120 az halkabb mint a bat ha minden igaz és jobban is hűt..szvsz halkabb ennél is és pláne jobban hűt :)
ha az nem is, de az u8-92 tuti halkabb az meg úgy hűt mint a bat :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#20) I. Richard válasza HERR Z (#8) üzenetére


I. Richard
senior tag

Egy Big Typhoon tesztet én is szívesen látnék:D:D,g

csak annyit szólnék a témához, hogy 14 ropi nagyon sok pénz, főleg a konkurenciához képest.
Jól néz ki ez a hűtő, de a külcsíny nem minden...:D

Amúgy jó lett a cikk:R

(#21) Paqito


Paqito
senior tag

Ahogy elnézem, a Ph! tábornak nem jött annyira be ez a hűtő így a tesztek és a képek alapján. A denevér pár fokkal előzi meg a Zalman rettenetet, tehát szvsz pozitív argumentációban valahogy így hangozna a dolog: adott -jelen esetben- két felsőkategóriás hűtő -nagyjából- azonos képességekkel megáldott cooler, tehát aki ilyet keres annak nagyon mellényúlni nem lehet, illetve nem tud.
Magánvélemény ON: Biztos érdemes itt ezen a pár fokon ''fennakadni''? A ''való világban'' úgyse nagyon lehet ennyire extrém melegedésű procit kifogni. Meg amúgy is: A64-re bármi jó...........:P ;) :DDD
Magánvélemény OFF.


Hogy bármelyik hűtő megér-e tizenezer pénzeket.... :F
Nekem nem. A hazait sem hallom, csak a ''bőrömön'' érzem, hogy hideg, a zsebemen meg, hogy occsó.... :D

Szerk: Ja, azt majdnem elfelejtettem grat a cikkhez, jó lett nagyon! :R :C



[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#22) HERR Z válasza dabadab (#18) üzenetére


HERR Z
veterán

akkor említsük a Big Typhoont....halkabb és jobban hűt és szintén 10k de mivel elég új ezért kevés infója van az embereknek róla -magyar oldalon én még nagyon tesztet nem láttam róla...
külalak....hát nemtom ilyen erővel lehetne totálgiccs procihűtőket is csinálni hogyha már nem is a teljesítmény a lényeg /amúgy még mindig a víz a legszebb:D

(#23) Robaj


Robaj
addikt

Artic cooling freezer 64
Majd iet akarok A64-hez, 4.5K és egész halk, jól hűt
Hát igen, feleannyiba kerül...

(#24) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem tetszik, bat elég fosul néz ki és hangosabb is, nem kevéssel....számomra zavaró a hangja...az én 7000cu-m hangját a Bat melett nem is lehet hallani..az a 2-3 fok meg nem izgat mivel az említett 7000-es 25-26 fokon tartja a proccomat + CnQ :C
AMD-re bármi jó szal :U

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#25) dabadab válasza HERR Z (#22) üzenetére


dabadab
titán

XBitLabs szerint a Zalman halkabb, raadasul a BT oleg ronda is :)
Nem mondom azt, hogy mindegy a teljesitmeny, mert nyilvan nem az - a Zalman teljesitmenye nyilvan ott van az ''eleg jo'' kategoriaban.

DRM is theft

(#26) jpisti


jpisti
senior tag

Na ez már nem kissé fura!
''az AMD-re minden jó''
Páréve meg: az AMD, az az ami keresztül ég a lapodon ha nem vigyázol!

MEGA LOL :DDD


A cikk jóra sikerült, bár hiányoltam a már-már hagyományos ''érme egyensulyozást'' viszont látom lassan az lessz a hagyomány, hogy: ''Tesztkonfigurációnk egyfajta legrosszabb esetet szimulál. Ugyan a 3,2 GHz-es Prescott első hallásra nem tűnik annyira veszélyes jószágnak, a mi esetünkben egy extra processzorról van szó. Még a régebbi Socket 478-as foglalatba illeszkedik, bla-bla-bla...'' ez lassan olyan lessz mint a cigis dobozon a +döglessz felirat. :U

Grat a cikk-hez. A hűtőtől viszont többet vártam.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#27) erdey_a


erdey_a
őstag

14 rugó? Én ennyit szánok a procira :B

Drága holmik ezek :(
Viszont kinézetre tetszik, mitagadás...

Vérboci

(#28) Integra


Integra
titán

/légyszi érvelj, az ilyen jellegű kirohanások csak további hasonlókat szülnek. köszi, Parci/

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) dabadab válasza Integra (#28) üzenetére


dabadab
titán

Mostanaban mintha szokatlanul feldult lenne.

DRM is theft

(#30) Yany


Yany
addikt

Ja még annyit szerettem volna mondani, hogy a tisztelt cikkíró formában volt, élveztem olvasni az anyagot, gratula! Nem csak a tartalom, de a stíl is bejött. Ilyen művekre van még szükségünk...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) Paqito válasza Integra (#28) üzenetére


Paqito
senior tag

Na ja, de csakis fogmosás után... :D

Gondolj csak bele mennyi 12 éves hardverfetisiszta rohangál, akik nagggyon menők lesznek majdan a gallery-ben ha beszereznek egy ilyet, a régi, ócska, fostalicska CNPS7700 helyett....

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#32) killahdrums válasza Integra (#28) üzenetére


killahdrums
senior tag

...pfff :(

There is no God, just Technology...

(#33) killahdrums


killahdrums
senior tag

Az én véleményem:

1. A BAT nagyon nem szép (!) és most finoman fejeztem ki magam, hangjáról nem is beszélve, meg hát kicsit csókos ez a dolog, hogy a BAT a ''hű de nagyon hűtő''... ennyit erről. :U

2. A kinézet tény és való, hogy szubjektív. Nekem nagyon tetszik, beszerelve még jobban néz ki. A VGA-mon is vf700 LED van. Szal igen harmonizál a dolog, nem beszélve a DFI lapom UV reagens narancssárga foglalatairól... :DDD

3. Tisztelet és becsület a PH!-nak, de egy teszt nem teszt. Minimum négy-öt tesztet elolvasva vonom le a következtetéseim. Nekem valahogy a PH! hűtő tesztjei sosem nyerték el a bizalmam. :U

Itt olvasható a hűtővel szerzett első tapasztalatom: Bővebben: link

Én teljesen megvagyok elégedve vele, és szvsz gyönyörű! :)


Szerk.: fLeSs aláírása jutott eszembe: Fikázni könnyű, alkotni nehéz...

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#34) Loha


Loha
veterán

Nem szóltam...

[Szerkesztve]

(#35) TeeJay


TeeJay
félisten

Hát nem tudom hogy vagytok vele de nekem a BAT is tetszett meg a régi Zalman is meg a BAT újabb verzióva az U8-120 vagy mi na az meg pláne tetszik.
én amennyit ránézek a procihűtőre évente 1-2 alkalommal:DD

de lényeg a lényeg hogy a Coolink 12centis ventivel szerintem tuti halkabb mint ez a 95mm Zalman csoda meg hát az U8-120 (de javítsatok ki ha nem ez a neve) még a BAT-et is elverte halkabban.

hát nekem inkább Coolink kellene mert nem hordom a gépem soha sehova, meg sem mozdítom és nálam nem a hűtési teljesítmény számít hanem a hang.

ja és kinek van amúgy is pénze atomkazán procikra?
örül az átlag nép ha egy Athlon 64 középkategóriát kifog de még szerintem sokan az alsókategóriás A64-nek is örülnek.

azokat a procikat meg egy ilyen hűtő vígan megdermeszti:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) Integra válasza Paqito (#31) üzenetére


Integra
titán

de komolyan mondom...
ilyen agyrém árak csak magyarországon léteznek. és most vonatkoztassunk el a számtech cuccok árától, ez global minden terméknél így van.
kimész bécsbe és egyszerűen ledöbbensz.. tényleg őrület ami itt van:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) anulu válasza Paqito (#31) üzenetére


anulu
félisten

''Gondolj csak bele mennyi 12 éves hardverfetisiszta rohangál, akik nagggyon menők lesznek majdan a gallery-ben ha beszereznek egy ilyet, a régi, ócska, fostalicska CNPS7700 helyett....''

1: már elmúltam 12...
2: 7000A-AlCu-t cserélnék erre :U

amúgy meg nekem igenis fontos, hogy hogy néz ki a gépem belűlről. ez a kék pedig pont illik a nagy egészbe. és a formája is piszkosul bejön. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) Paqito válasza Integra (#36) üzenetére


Paqito
senior tag

Ez tartja ''lendületben az ország''ot... :D
Amúgy természetesen 100%-ig egyetértek Veled. Én akkor haraptam le majdnem a sajátomat, mikor a Mi$t*@l-ban ugyanaz az AC hűtő kb 6k-ról 2,4k-ra esett három hónap alatt... no comment

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#39) Paqito válasza anulu (#37) üzenetére


Paqito
senior tag

Értem én értem...:), és remélem nem vetted Magadra, én a konzumkultúra egy ekvatáns példáját próbáltam -sajnos bunkó modón, ezért bocsánat- kidomborítani. Sok helyen leírtam már, erről, és az ilyen esetekről mit gondolok, itt egy link, bár egy alaplapról szól, de mivel elmúltál már 12, ezért tudsz olvasni a ''sorok között...'' :))) Bővebben: link

TOTO-zom egyet :DDD A 7000A-AlCu-hoz képest nyersz majd 4 fokot

Peace, és mégegszer bocs, ha sértő voltam

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#40) busman


busman
addikt

Grat a cikkhez,nagyon jó lett.satlakozva az ''ellentáborhoz''én se vennék ekkora monstrumot pláne nem ennyiért...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41) rudi válasza viharhozo (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Lényegében a cikkben le van írva miért annyi a különbség amennyi. Processzor miatt, szellőzés miatt, ház miatt, szenzorok miatt. Az Xbitesek ha jól emlékszem nyitott környezetben mértek (ez meg a többség gépére nem jellemző), ettől lehettek jelentősebb eltértések.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42)



addikt

Nekem denevérem van és nagyon nem bántam meg.

1. Kinézet: Nem teljesen mindegy? Bent van a házban, sosem látod, nem az a dolga, hogy szép legyen, hanem hogy hűtsön, szvsz ez nem érv.

2. Hang: lehet, hogy valamivel hangosabb a Bat, de annyival jobban is hűt, ergo ha nem kell hűtőteljesítmény, még jobban leszabályzod és még halkabb lesz, ha meg kell akkor van benne tartalálék, ami jó.
Amúgy én 1300-1500 közötti fordulaton használom, és csak azért ilyen magas, mert így is elnyomja a táp, szal tökmindegy...

3. Ami viszont fontos szempont még, az ár: 1 hónapja vettem a Batot 9800Ft-ért, ehhez képest 40%-kal(!!) drágább a Zalman, aminek egyetlen (szubjektív) előnye, hogy ''szép'', jah bocs, nem szóltam...:D

szerk: ja és az enyémnek is van kék ledje...:)

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#43) anulu válasza Paqito (#39) üzenetére


anulu
félisten

OK-OK, no prob, csak vhogy nem szeressem, h a kék LED-ről, sokaknak az jön le, h ''némmá a hülyegyereket!...''

tényleg semmi gond :)

őszintén megmondva, nem amiatt a 4 fok miatt venném meg, hanem, mert
1: a hátsó venti felé fújja a meleg levegőt
2: a LED miatt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) Paqito válasza anulu (#43) üzenetére


Paqito
senior tag

:R
Őszintén remélem, hogy megtalálod a számításod, illetve a huzatot a dobozodban. Egy biztos, hűteni fog.... :D <-egyben megvan a mai közhely is... :DDD

Legjobbakat


[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#45) Fori23 válasza rudi (#41) üzenetére


Fori23
őstag

Én is pont azt néztem. Az meg a másik dolog, hogy ott függőlegesen, vagyis a legideálisabban állt a hűtő. Nem vagyok egy HP szakértő, és nem tudom, mennyit számíthat ezeknél, de a 9500-nál elég rendesen kell ''felfelé'' is mozognia a lecsapódott párának. Kíváncsi lennék, hogy prociizzasztás közben, elfektetve a házat változna-e a hőmérséklet? Elvitt-e pár fokot a formatervező?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#46) Loretto


Loretto
veterán

Nah hazaértem Bp-ről és lám mi fogad. :D
Akkor, a cikk elejének volt egy kis ''csavarjuk a szavakat amennyire lehet'' beütése, valahogy nekem túl volt ''dumálva'' :B
Mielőtt post-ot ragadtok, mért hőzöng mindeki az árától? Zalman esetében lehetett tudni hogy nem 2 fillér lesz.
Csomagolás előtt le a kalappal (mondom ezt mikor kb 5 perce bontottam ki a tagan easycon tápot, hát arról is lehetne mesélni :D), adtak a külsőségre.
Mejegyzés a 7000-es szérián nem 95mm-es a vanti hanem 92 nemde?

Azt azért ne tévesszük szem elől hogy a bat 12-es ventivel, ami szerintem később igen morgós lesz (többszász, többezer üzemóra után) szerintem...
Akkor lehet majd igazán összemérni a batel mikor 12-es ventivel lesz szerelve...
Azért elfogadnám, mégha nem a leg költséghatékonyabb.

Paqito:Elkenődnék ha csak 2-3 fokot verne a 7000A ALCU-ra

Soirée...

(#47) anulu válasza Loretto (#46) üzenetére


anulu
félisten

ehh, mekkora a táp (W) és mennyibe került? 7000-esen 92mm a venti, 7700-on 120mm.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) Loretto válasza anulu (#47) üzenetére


Loretto
veterán

Go msn..;)

Soirée...

(#49) twollah


twollah
nagyúr

Fureszelos videot akarok!

(#50) LukE válasza twollah (#49) üzenetére


LukE
veterán

egyszer telleg ossze kene jonni. Valaki hoz flexet, vagy lancfureszt, nehanyan kamerat, fenykepezoket, es vegul valaki egy twollah-ot. Aztan lehetne fureszelni ;]

j/k

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.