Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F e Z o


F e Z o
veterán

A pendrive-ok nagyon döfik.

H2O über alles!

(#2) F34R


F34R
nagyúr

Adattarolasra meg mindig nagyon draga ~300-350k, az IOPS-nal melyik veletlenszeru ? Random 4k read qd1 akkor rendben van.

(#3) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Miccsoda szépen formált és újszerű pinadrájvok... Pfffff

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

4x4T ssd kéne. :)

(#5) BiP válasza ncc1701 (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahhoz kéne némi fizetés is :)
(no meg a józan ész elvesztése)

(#6) King Unique


King Unique
titán

Mondjuk az új pendrive-ok nem nagy szám kategória, mert a Ventura Ultra sorozat übereli a maga 480 GB-os tárolókapacitásával és 445/450 MB/s sebességértékeivel. Meg ők legalább nem nyomatják az USB 3.1 Gen 1 bulshitet [link], mint a Kingston... :DDD

(#7) Vole válasza ncc1701 (#4) üzenetére


Vole
tag

5-6db -ot en is bevallalnek. Ha kicsit lejjebb megy az ar, es vegre valaki keszit egy kulso tarolot hozzajuk ( mint pl. a mostani 8 HDD bay -em ), akkor mar szereztek is egy vevot :)

(#8) radi8tor válasza F e Z o (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Régóta terveztem USB3-as pendrive vételét, úgy néz ki megérte várni. Ezek is egyre olcsóbbak/gyorsabbak lesznek.
Bár a 64GB-os "csak" 400/100 megára képes.

King Unique: jó gyorsak azok, de elég ormótlanul néznek ki. :(
Ahogy olvasom a ház hűtésként is használ (benne levő vezérlő 4W-ot is felvehet írás során).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9) King Unique válasza radi8tor (#8) üzenetére


King Unique
titán

A nagyobb teljesítményű pendrive-ok, általában méretre is nagyobbak kicsit. Lehet nem a legszebb a Ventura Ultra, de a teljesítménye pazar. Én már unom sok gyártónál a gyatra írási képességekkel megáldott modelleket. Persze előbbi teljesítmény kihasználásához Win8.x+ kell, ami natíván támogatja az UASP adatátviteli módot és kihajtható vele a 3.0. A normál, BOT módban üzemelő pendrive-ok tudása rendre megáll ~ 250 MB/s körül.

[ Szerkesztve ]

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egyre jobban az erősödik meg bennem, hogy az ssd piac ketté fog válni, lesznek a gyors m2 csatis pcie alapú, de viszonylag kis adattárú ssd-k és mellette lesznek a sata alapú, de akár 2-4TB-os társaik nagyjából egy árban.
Mondjuk ez nem biztos, hogy baj, de ennek kell még pár év.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) radi8tor válasza King Unique (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézegettem a véleményeket róla és sokan panaszkodnak intenzív melegedés miatt. Annyira meleg lesz, hogy még a vezérlő vissza is veszi a sebességét 20 megára. :(

⭐ Stella

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Egy 64 vagy egy 128 GB-os pen drive jöhetne :K. Amúgy nem értem, hogy mi szükség volt a JBOD-ra az SSD-nél (egy NYÁK-on van minden, miért lenne 2 SSD?).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) radi8tor válasza bteebi (#12) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert a vezérlő nem tud 2TB-nál nagyobb méretet kezelni. (vagy nincs annyi csatornája, amennyire szükség lenne a NAND-oknak)

⭐ Stella

(#14) bteebi válasza radi8tor (#13) üzenetére


bteebi
veterán

That makes sense :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) King Unique válasza radi8tor (#11) üzenetére


King Unique
titán

Azért említettem meg, mert a jelenlegi kínálatban ez a leggyorsabb pendrive. Arról, hogy melegedik (fémházas elvileg) és emiatt a sebesség drasztikusan visszaesik, esetleg ez típushiba lenne, nem tudok nyilatkozni. Egyik tagnak van ilyen Ventura Ultra 120 GB [link], de nem panaszkodott ilyesmire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.