Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sonar


sonar
addikt

RIP

A három testőr afrikában ő alakította a Nagy Levint.
A filmet sokan kritizálták, de én a mai napig bármikor meg tudom nézni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2) gban


gban
Közösségépítő

Civilben is mindig hozta a talpig úriembert.
A Katona művészbejárójánál dolgoztam egy vendéglátóipari egységben, minden áldott nap amikor elment mellettünk, beköszönt nekem egy fejbiccentéssel, akár épp odanéztem, akár nem, pedig egyszer sem volt a vendégünk.
Viszont szerintem annyit megérdemelne hogy a post címében ki legyen írva a neve, így senki nem keresi, és nem is mindenki tudja kiről van szó.

Postázást nem vállalok.

(#3) SyMbioTe

Mr. P. Smith, I'm not very happy. :(

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#4) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nem is tudtam, hogy ő volt a hangja...fiatalon érzesebb volt a hanga.
Mellesleg pont karácsonyi szünetben adták le az aranylabásokat...https://port.hu/adatlap/film/mozi/a-nemzet-aranyai-a-nemzet-aranyai/movie-246136
Benedek Tibor vízilabdázó emlékére.

Lehet tudták, már hogy baj van és az apja is meg fog hamarosan halni és leadták...
Utolsó fellépése https://www.instagram.com/reel/C14wObTMV6U/
https://www.youtube.com/watch?v=WnbsiAWrEyI
Olvasom COPD-ben légútszűkületben szenvedett.

[ Szerkesztve ]

(#5) UnA


UnA
Korrektor

Csak Fritz Teufel fórumtag meg ne tudja :)

(#6) Dilikutya válasza sonar (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az egy borzalmasan rossz film, rosszkor is készült, amikor a magyar közönségfilm talán a mainál is rosszabb volt. Mentségére szolgáljon, hogy Rejtő szerintem megfilmesíthetetlen. A regényeinek csak egy része a párbeszédek, cselekmény, legalább olyan hangsúlyos az elbeszélő is az ő stílusával, azt nem lehet filmre átültetni.

"Örökös vigyora nemegyszer tévedésbe ejtette azokat, akik kissé könnyelműen a külsejük után ítélik meg embertársaikat, és ezért a vigyorgó Jimmyt felületesen kezelték vagy kicsúfolták.
Az ilyen emberek, felépülésük után, sokat gondolkodtak a látszat megtévesztő benyomásairól, és elhatározták, hogy a jövőben senkiről sem vonnak le következtetéseket alapos tájékozódás híján."

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) totron válasza Dilikutya (#6) üzenetére


totron
addikt

Mindmáig rejtély előttem, hogy az erőszak, mint olyan hogy tud ekkora néptrigger lenni. A ringben, ketrecharcban és az ott zajló mérkőzések látogatóinál értem, az olvasó, tévéző embernél nem (előzetesekbe is mindig kötelezően belekerül egy ütés). Emiatt Rejtőt is pronyónak tartom, tényleges érdemei mellett is. Az meg egy érdekes kérdés, hogy a mai korban hogyan venné ki magukat, milyen ívet futnának be művei. Feltételezve persze, hogy egy 2024-re adaptált formátumban és a megfelelő platformon jutna el a közönséghez.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dilikutya válasza totron (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Merthogy az is. Rejtő nem egy nyugatos szépirodalmár, ő vállaltan ponyvákat írt. A sztori nem is kiugró, a stílusa, a karakterei miatt élvezetes. Kb. mint Tarantino.
Nem vagyok benne biztos, hogy akarnám látni Rejtőt 2024-re igazítva. Max ha Tarantino vagy Guy Ritchie csinálja. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) totron válasza Dilikutya (#8) üzenetére


totron
addikt

Nem szépirodalomhoz képest az ami, önmagában értettem. Mindegy, közízlés, ez van. Egy NÉBIH-szóvivő szavai jutnak eszembe párizsi kapcsán: "aki szereti egye".

(#10) sonar válasza Dilikutya (#6) üzenetére


sonar
addikt

Ízlések és pofonok. Szoktam mondani, hogy a trash metálnak is van közönsége aki szereti.
Rejtőt megfilmesíteni valóban nem egyszerű, de kis magyar szinten akárhogy is nézem szerintem hozza a többi Bujtor (Ötvös Csöpi) meg a Bud Spencer filmeket.

Nyilván ha Jason Statham lenne senki Alfonz Guy Riche rendezésében az más benyomást keltene az emberekben.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.