Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 5h4rK


5h4rK
tag

Mivel a bankomnal egyszer hasznalatos jelszavakkal lehet csak belepni, korultekintes nelkul barhonnan belepek. Az atutalast is kulon kell igazolni, szoval sokra nem mennek a digipassom nelkul ( bocs, de nem tudom a magyar nevet ).

(#2) wwhy válasza 5h4rK (#1) üzenetére


wwhy
veterán

Erste, K&H is1x használatos jelszavakat küld a mobilra -- ahhoz, h belépjenek, a mobilomat is el kellene lopni, SIM-et klónozni vagy mi.
Szóval nyugodtan belépek.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3) Tutu7030 válasza wwhy (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

takszöv csak a tranzakciókhoz használ sms-ben küldött jelszavakat. Viszont a cib bank fix aláírással dolgozik :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) wwhy válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


wwhy
veterán

Az Erste minden akcióra (belépés, tranzakció indítása) külön küld.
A K&H küld egy elsődlegest, azzal lehet belépni, és tran.-it indítani, de néha küld másodlagos jelszót is adott tranzakciókra vonatkozóan (nem mondták meg, mitől függ)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

WoW-ról tudok nyilatkozni, ahol az accountomhoz van csatolva authenticator (sok bank is használ ilyet).
Bármikor belépek bármilyen gépről (akár ide is beírom a jelszavam), ugyanis fél percenként újragenerált kódot kell megadnom, amit csak a nálam lévő fizikai eszköz tud.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) bul07


bul07
nagyúr

Erste-vel mit szívtam az elején
Amikkor aktiváltam a nettbankot küldtek jelszót én rendje és módja szerint meg is változtattam egyből és mentette is ,majd kilépés után az istenért nem tudtam belépni, és hívhattam a telefonos ügyfelet hogy generáljanak új jelszót, és ezt eljátszottam vagy 7x 8x mire kiderült ha hosszabb jelszót adok meg mint amekkorát lehetne(12karakter) de nem dob hibaüzenetet hanem menti, csak következőleg már nem enged be

Viszont a kártyás fizetést más gépéről én nem merném megkockáztatni mert azokkal az adatokkal már simán le lehet nullázni a kártyát

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7) bambano


bambano
titán

van olyan ember, akinél nincs mindig nála a számítógépe? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) 5h4rK válasza Viktor77 (#5) üzenetére


5h4rK
tag

Igen, en is errol beszeltem ( digipass ). Ez az ING banknal (is) van.

(#9) Jeanne d'Arc válasza bambano (#7) üzenetére

Pl én. Nehéz lenne cipelni. XD

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#10) twine válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


twine
addikt

Én éppen ezért és az ehez hasonló örjítően elmaradott technikai felkészültségük miatt hagytam az egész Takarékszövetkezetet a 'csába! Roppant mód idegesített hogy napjainkban olyan hiányosságok vannak nálluk hogy nem is értem hogyan működtethetik a rendszert! Pld: van 50 ropi a kártyámon! Vásárlok 50 ropi értékben,kártyával fizetek, majd percekkel később veszek le még készpénzt is! Mivel csak este(vagy reggel) "fordul" a takszöv-nél az "ellenörzés", igy "nyugodtan" meghaladhatom a keretem, ami a szerződésben nincs benne!!!! Soha nem kérek hitelkeretet! MIkor pedig rákérdezek a kedves kolleganőre hogy ez hogyan lehetséges azt mondja van ilyen,,,,és nekem kell tudnom mennyi pénz van a kártyámon :DDD :DDD ne haladjam meg a keretet, mert arra durva kamatot számolnak fel :C :C
Mondtam hogy köszönöm szépen......akkor kérném a folyószámla-szerződésem kettétépését! Majd a végén a kedves fönöknő még megkérdezte miért hagyom ott őket! :DDD Viszont a belépési kódomat havonta kellet változtatnom :DDD na mondtam hogy ezt a káoszt nem birom,,,,korrekt e-bankingot szeretnék....mióta egy nagyobb bankot választottam, azóta semmi bajom az e-bankingal, és a kártyám használatával!

[ Szerkesztve ]

(#11) KTTech


KTTech
veterán

A bankom 3 szintű ellenőrzést végez, ebből csak egy a jelszó, ami állandó... egy SMS (5 percig él) és egy speciális kód, amit nem begépelni, hanem kiegerezni kell... innen kezdve egy kis körültekintéssel szerintem használhatom máshonnan is. + minden tranzakciót vissza kell igazolni, ami még egy lépés.

Persze, ha ellopják az IMSI számom, akkor le tudják nyúlni az SMS-eket (bár az se kis bravúr), de akkor még mindig hiányzik a második szintű ellenőrzés, ami még képernyővideóval se megy.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12) geezer


geezer
aktív tag

Raiffeisen is külön SMS kódot küld, ha utalni akarok.
Ettől fogva legfeljebb kicsesszenteni tudnak velem, ha 3szor rosszul írják be a jelszavamat bejelentkezésnél, és mehetek a bankba újat kérni. De anyagilag megkárosítani nem ilyen könnyű, hacsak nem lopják el a telómat is.

(#13) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Mivel szinte minden bank generált kóddal dolgozik, a raiffeisen még a kártyámat is kéri ez nem akkora veszély mint amekkorának a vírusirtó cégek beállítják.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) ther


ther
aktív tag

A bank saját felületére való belépés az esetek többségében meg van oldva, viszont szerintem egy idegen gépen való online vásárlás már nagyobb kockázatot rejthet. Pl. Visa Electron kártyánál nem kell se PIN kód se semmi, minden rajta van a kártyán, szépen lehet logolni.

Aálírás

(#15) zazahoho válasza ther (#14) üzenetére


zazahoho
őstag

Így igaz :K ,lehet a felmérésnél nem vették külön a két dolgot :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16) Neil Watts válasza bambano (#7) üzenetére


Neil Watts
veterán

ejj te! Persze hogy van (en)! Na de van okostelo is a vilagon :P :P
Jajjj, jut eszembe: Tulsagosan paranoias vagyok, igy nem kockaztatok.

[ Szerkesztve ]

(#17) atti_2010 válasza zazahoho (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért a banki bejelentkezés elég egyértelmű, az online vásárlásnak meg szinte köze sincs a bankhoz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) rainmen


rainmen
aktív tag

K&H banknál miután kilépsz a fiókból, jön az üzenet, hogy a teljeskörű biztonság érdekében a böngészőből is lépjél ki... :U

[ Szerkesztve ]

(#19) atti_2010 válasza rainmen (#18) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha jelszólopó szoftverrel van fertőzve a gép ez már akkor lényegtelen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) rainmen válasza atti_2010 (#19) üzenetére


rainmen
aktív tag

Belépésnél jön egy mindig változó másodlagos, tehát az elsődlegessel csak akkor ér valamit, ha lenyúlja a telefont is. Gondolom a "Vissza" gomb miatt figyelmeztet.
Mindenesetre én csak az otthoni gépeimről csinálok bármit is.

(#21) kételkedem


kételkedem
addikt

Paranoid hajlamomnak köszönhetően csak a saját otthoni pc-ről bankolok! ;]
Az Erste szerintem megfelelő biztonsági szűrőket alkalmaz. :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22) atti_2010 válasza rainmen (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Belépésnél jön egy mindig változó másodlagos, tehát az elsődlegessel csak akkor ér valamit, ha lenyúlja a telefont is Persze ezt mar tegnap is leírtam csak arra reagáltam hogy a böngésző bezárása jelszólopás ellen nem garancia, viszont kártyával történő vásárláskor a jelszólopó hatásos fegyver.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) tope


tope
addikt

Rossz a cikk, mert nem a bejelentkezéssel van a baj, mert ha 1 másik gépről belépek és az alapján utána be bír lépni más is mint én, akkor nem kis gáz van annál a banknál, azt nyilvánosan kéne máglyán égetni.
Nálam is mint több banknál is van 1 felhasználó jelszó páros, majd ezután smsben jön 1 kód, majd ezután 1 adott számsorozatból kér 4 számot (egérrel lehet kijelölni) és ezután lehet belépni, ahol nem "ilyen" rendszer van az bukta.

(#24) Benoe


Benoe
csendes tag

Ne sértődjön meg senki, de a cikk, nem is tagadja, egy ESET sajtóközlemény alapján készült.
Sajtóközlemény = éppen csak nem direkt reklám. "Biztonságos, száraz érzés."
Ennyi köze van a biztonsághoz.

Inkább arról tessék cikkezni, hogy okostelefonról szabad-e bankolni?
Szerintem egészen hangsúlyosan, egyáltalán nem, iPhone-ról se, androidosról pláne nem, stb. (bankolás alatt a számlavezető bankkal való online kapcsolatot kell érteni).

Hitech is not that can be seen only from below. It is based on every other tech. So hitech is neither clean nor safe. - K. M.

(#25) Kassadin válasza bambano (#7) üzenetére


Kassadin
addikt

Mondjuk, akinek nem hordozható gépe van...

[ Szerkesztve ]

(#26) Neil Watts válasza Kassadin (#25) üzenetére


Neil Watts
veterán

GOTO #16, elképzelehető alternatíva, nem? :)

(#27) Lenry válasza Benoe (#24) üzenetére


Lenry
félisten

a szerintem nem szabad ölég gyönge indok bármire is, úgyhogy kifejtenéd ezt bővebben?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) rainmen válasza atti_2010 (#22) üzenetére


rainmen
aktív tag

Tény és való, nem is vásárolok kártyával... :)

(#29) 3psilon


3psilon
aktív tag

A biztonságos kapcsolat biztonságos.

A digipass azért jó, mert ha keylogger van a gépen, megszívtad. Igaz, úgy sem jó, ha megszerzik a jelszavadat...

Egyébként a netes bankkártyás vásárláshoz tényleg csak a kártyaszám + biztonsági kód kell, de úgy tudom, hogy ha más vásárol a nevedben, vissza lehet fordítani az utalást (és letiltani a kártyát természetesen), a kárt meg a bank állja.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#30) VIC20


VIC20
őstag

"Használsz-e bizalmas adatok beviteléhez (bankolás, e-mail stb.) olyan számítógépet, amelyik nem a tiéd?"

"Anyádat tegezd!" (Boborján - Hogy klasszikust idézzek.)

(#31) TOM-202


TOM-202
senior tag

Semmi esetre sem. Csak otthoni saját asztali gépről saját ellenörzött router és portkonfiguráció használatával bankolok online. Még notebook-ot sem alkalmazok mivel azt viszem magammal ide-oda és egy kicsit paranoiás is vagyok ilyen téren. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.