Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stranger28


stranger28
addikt

Gaming, killer, tribalsárkány, piros-fekete... ez aztán az e-pénisz-pumpa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) KAMELOT


KAMELOT
titán

MSI.....jó kis lapokat csináltak. Végre fekete az egész. Áruk szerintem hasonló lesz mint a sima változatoknak, picivel több.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3) Sondi1986


Sondi1986
addikt

1155 foglalat egy kicsit elkéstek vele!

(#4) #97716736


#97716736
törölt tag

Nagyon ütős színt kaptak, fekete-piros pont a kedvencem :))

(#5) toyone


toyone
őstag

Ma már láttam élőben. A CPU körüli hűtést úgy formázták meg hogy oldalról egy sárkány feje látszódjon, és a piros rész a sörénye. :)
Látszólag nem nagyon van változás a "simához" képest. Hard Core gamerek több lehetőséget láthatnak majd benne.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6) Zodicus


Zodicus
senior tag

Küszöbön a 1150 :U Kicsit elkéstek vele.

(#7) Retekegér válasza Sondi1986 (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Mert az 1155-ös foglalatba nem lehet elég jó procit rakni?

<< Heimdal >>

(#8) Sondi1986 válasza Retekegér (#7) üzenetére


Sondi1986
addikt

De lehet csak hát a 1150 nemsokára megjelenik és mindenki arra szeretne váltani, és a 1155 tokozású lapoknak le fog menni az ára, nemsokára.

(#9) #97716736 válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


#97716736
törölt tag

1150 hazánkban mikor lesz piacra dobva?

(#10) Sondi1986 válasza #97716736 (#9) üzenetére


Sondi1986
addikt

És az MSI lapja mikorra éri el a kis hazánkat?

(#11) Retekegér válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

mindenki arra szeretne váltani - szerintem meg a tudatos júzerek kevésbé, minek cserélnének komplett platformot?

<< Heimdal >>

(#12) Sondi1986 válasza Retekegér (#11) üzenetére


Sondi1986
addikt

én is most cseréltem FX8120-ról, i7 2600k-ra na meg valami használt lapra. :B

(#13) Gainka válasza Sondi1986 (#12) üzenetére


Gainka
őstag

mi bajod volt az fx-el? csak azért kérdem mert pont azt akarok venni

(#14) Sondi1986 válasza Gainka (#13) üzenetére


Sondi1986
addikt

keveselltem a BF3-ban.
De csak BF3-ban, mert a Crysis 3 meg a tomb raider nagyon szépen ment rajta.

(#15) philodox


philodox
csendes tag

Gamer e-peen alaplapra minek tesznek videókimenetet? Melyik gémer tolja integrált GPU-val? Ez komoly piaci rés?

(#16) KAMELOT válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak nemtudom mit vár mindenki a haswell-től. Nem lesz semmivel sem jobb. Talán pár %
IVY és haswell is 22nm-es. Majd érdemes lesz váltani Broadwell procira ami 14nm-es lesz.
Akinek régi gépe van annak megéri majd váltani HW-re. De SB és IB-ről nem.

(#15) philodox: Összes Z77-es lapon van VGA kimenet. Egy Z77-es sincs VGA kimenet nélkül.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) menpee


menpee
aktív tag

Megvakultam.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#18) Mans20 válasza philodox (#15) üzenetére


Mans20
addikt

Ha kihal a vga,akkor jól jön az integrált amíg nem lesz másik.

(#19) mghltm válasza philodox (#15) üzenetére


mghltm
addikt

jo ha van: vga-n elrontott bios frissites, vga csere/gariztatas esetere

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#20) Rypejakten válasza Sondi1986 (#14) üzenetére


Rypejakten
addikt

:D:D Szerinted i7-en jobb lesz? Pont ez az egyik játék, ahol nem jön ki túlzottan nagy különbség a 2 proci között, mivel a Frostbyte motor már számol a magtöbblettel, te meg ezért képes lennél platformot váltani.

Vegyél egy FX8350-et, legalább lapot nem kell cserélned, és kb. hasonló teljesítményt kapsz BF3 alatt.

(#21) Sondi1986 válasza Rypejakten (#20) üzenetére


Sondi1986
addikt

Már cseréltem! AMD fan vagyok úgy hogy nehezen cseréltem. :B

(#22) Televan74


Televan74
nagyúr

Mennyi különbség lesz az én MSI Z77A G45 -s lapom meg a MSI Z77A G45 GAMING között? :B
Ahogy nézem csak a színbeli különbség van.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) Rypejakten válasza Sondi1986 (#21) üzenetére


Rypejakten
addikt

VGA-limited volt valszeg, a procicsere árából egy 7970-et is vehettél volna, de a Te pénzed.. :U

(#24) zsoleszkai válasza Rypejakten (#20) üzenetére


zsoleszkai
tag

Az FX szériát nem igazán komázza a BF3, főleg hogy egy 7870 et nem tud kihajtani alapon a játék alatt, csak olyan 5Ghz környékén képes rá (ismerősömnek van így és panaszkodik rá).
Az LGA1150 idehaza biztos nem lesz nagy divat ebben az évben (ha igaz az hogy 100k fölött lesz az ára és az Ivy tól nem lesz erősebb).

Ha mán eléggé gamer lapokat rakott össze az MSI legalább valami jobb minőségű hangkártyát is dobhattak volna bele ha mán a lan kártyát kicserélték.

@Televan Alapjaiban ugyan az a lap, csak a lankártya és a színvilág különbözik tudásban ugyan azzal rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#25) Sondi1986 válasza Rypejakten (#23) üzenetére


Sondi1986
addikt

Pont hogy proci limitem volt mert a vga 70-90% tekert egyes pályákon és 40-60fps-t produkált.
Ja és a 61 fokos procinál meg leszabályzott. :(((

De most i7-el 60 fps alá nem megy.

(#26) Rypejakten válasza zsoleszkai (#24) üzenetére


Rypejakten
addikt

Ez hülyeség, nézz teszteket, BF3 multiplayer alatt a 6 és a 8 magos FX-ek is (a Visherákra gondolok, szóval 6300,8320/50) az i7-ek közelében teljesítenek.

(#27) Sondi1986 válasza Rypejakten (#26) üzenetére


Sondi1986
addikt

itt egy videó hogy a BF3-ban i5 i7 jobb az FX-nél, de mikor anno kijött a BF3 akkor fordítva volt, csak a sok pechtől feljavították az intelt.
[link]

(#28) blaca83


blaca83
őstag

Nagyon tettszenek mostanában az MSI lapok és minőségben is rengeteget fejlődtek az elmúlt 3 évben! :C
Kiváló minőség és jó tuningpotenciál. :DD

Abban viszont már lehet valami, hogy előbb is jöhetett volna kicsit, mert az igazi "kockák" nagy része biztosan váltani fog a 1150-re. Ha előbb kihozzák szerintem több fogyott volna!

@Televan:
-A cikkben is benne van ha figyelmesen olvasod, hogy mi a különbség a "Sima" és a "Gamer" között a színén kívül!

Mivel Gamer piacra szánták ez a lényege:

"Qualcomm Atheros Killer E2205-ös Gigabit Ethernet adapter, illetve a beviteli eszközökhöz dedikált interfészek, mivel a tervezők egy PS/2 és két USB portot kifejezetten úgy alakítanak ki, hogy tökéletes legyen a kompatibilitás az 1000 Hz-es frissítéssel dolgozó egerekkel és billentyűzetekkel, valamint ezek az aljzatok sokkal több ki- és bekötést viselnek el, mint a hagyományos megoldások. Előbbi a hálózati forgalom priorizálásával próbálja elérni az online játékok számára rendkívül fontos, minél alacsonyabb késleltetést."
:R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#29) KAMELOT válasza Televan74 (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt semmi. Összes lap ugyan azt tudja. Csak vannak benne pluszok.
Több PCI-E 3.0, több SATA, jobb hangkártya és jobb proci körüli VRM.
Én G41-es lapomban is simán megy a 3770K 4,5GHz-t :) És mivel egy HD7970/GTX680 elég a gamekehez ezért elég egy PCI-E 3.0. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) Gainka válasza Sondi1986 (#27) üzenetére


Gainka
őstag

egy 8xxx es procival , proci limited volt? azt azért nem hinném.

(#31) F e Z o


F e Z o
veterán

Nekem már kicsit furcsa ez a gaming kifejezés. Szerintem ezeket a deszkákat már nem is nekik gyártják, hanem az extrémtuningos bencshajhászoknak.

H2O über alles!

(#32) #97716736 válasza KAMELOT (#16) üzenetére


#97716736
törölt tag

Én is most nyáron akarok, i7-re váltani, de akkor inkább nem veszem meg az 1150-et, baromi nagy árral, hanem inkább 1155, ahogy mondtad az a pár % nem mérvadó. Meg az 1155 ennek le megy majd az ára remélhetőleg, ha kijön a 1150. :U

(#33) F e Z o válasza #97716736 (#32) üzenetére


F e Z o
veterán

Valamennyit esik majd az ára, de tavaly is ugyanilyen árban voltak a porckók, mint most. 2500k, 2600-ra gondolok most.

H2O über alles!

(#34) #97716736 válasza F e Z o (#33) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ezzel tisztábban vagyok, tél-tavasz végéig mindig felmennek az árak, remélem nyáron lesz árcsökkenés, bár ez a magyar forint erősségétől is függ :))

(#35) csucsbicep válasza #97716736 (#32) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem valószínű nagy árcsökkenés. Inkább ezek is előbb tűnnek el, legalábbis a csúcs lapok. Szerintem a H-s és B-s széria tovább fogja húzni, mert az 1155 nem fog egyből a kukába menni, mint az 1156, inkább 775-höz hasonló lesz a dolog.

(#36) king.mp


king.mp
aktív tag

Dízájn 5-ös, kiváncsi leszek, hogy mennyire lesz túlárazva.

[ Szerkesztve ]

(#37) blaca83 válasza king.mp (#36) üzenetére


blaca83
őstag

Ne viccelj rá van írva, hogy "Gamer".....Ez alapból minimum 50%-os felár! :P :DDD :))

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#38) nyunyu


nyunyu
félisten

A hangzásról mindegyik termék esetében a Sound Blaster Cinema 7.1-es megoldás gondoskodik, ami valójában a valamely jól bejáratott Realtek hangchip, a Creative szoftverével megspékelt verziója.

Marketing bullshitbol jeles:
Realtek a hangminosegerol hires, Creative meg a drivereirol. ;]

Atheros... Előbbi a hálózati forgalom priorizálásával próbálja elérni az online játékok számára rendkívül fontos, minél alacsonyabb késleltetést.

Na a masik gyongyszem.
Ennek max akkor lenne jelentosege, ha direktben a BIXre van kotve a geped.
Egyebkent meg a pinget/latencyt nagyban befolyasolja a szolgaltato+kabelmodem+gep elott levo router.

Itthoni netkapcsolatokhoz az RTL8101E is boven sok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) king.mp válasza blaca83 (#37) üzenetére


king.mp
aktív tag

Vagy több.

nyunyu: :C

[ Szerkesztve ]

(#40) emiki6


emiki6
veterán

Már vártam erre a cikkre. De előbb inkább monitort veszek. Ez a Sandy meg még jó lesz pár évig. Nem lesz sokkal drágább, mert akkor biztos nem vennék.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#41) tntmax


tntmax
aktív tag

Hű-hú!

Gémerségességes!

(#42) tecsu


tecsu
addikt

Már csak játékok kellenek! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) KAMELOT válasza emiki6 (#40) üzenetére


KAMELOT
titán

A te géped még elég sokáig jó lesz. 3-4 évig még tuti.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44) emiki6 válasza KAMELOT (#2) üzenetére


emiki6
veterán

Valójában maradtak a sötétbarna nyáknál.

Reméljük viszik a Veletech-re és láthatjuk élőben is.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#45) KAMELOT válasza emiki6 (#44) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja csak festve van. Vagy csak a képen látszik feketének? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46) emiki6 válasza KAMELOT (#45) üzenetére


emiki6
veterán

Menj fel az MSI oldalára, keresd meg, vannak ott jó kis képek, én ott barnának láttam.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#47) emiki6 válasza KAMELOT (#43) üzenetére


emiki6
veterán

Szép lesz, amikor jönnek a 7xxx procik nekem meg még 2500K-m lesz. Meg lesznek majd a radeon 9xxx-es vagy több kártyák. :DD :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.