Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csaber


Csaber
senior tag

"Például a leggyorsabb, Core i9-es modell esetében úgy kell számolnia a gyártóknak, hogy két mag akkor tudja elérni az 5,3 GHz-et, ha ahhoz biztosítanak 135 wattnyi energiát " Tegnap volt április 1 :DDD laptop és mellé kiskocsival húzza maga után az aksikat :DDD

(#2) Puma K


Puma K
veterán

Gondolom ezt is eltiporja az AMD Ryzen 4000 hordozható gépek beszánt szériája :))

AMD's most important product ever - Ryzen 9 4900HS - videó

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3) Samott válasza Csaber (#1) üzenetére


Samott
addikt

Tegnap olvastam egy ilyet (valami kiszivargot tesztbol):

Just for comparison, the 65W Core i7-10700 consumes 176W at full load while the AMD Ryzen 7 3700X (65W) consumes 91W.

Igaz ezek desktop cpu-k, de bakker. Ne irjuk mar ra hogy 65W, ha haromszor annyit eszik...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4) opr


opr
veterán

Akkor most vegul tulajdonkeppen az derult ki, hogy a tegnapi Abu-fele cikkben csak a roviditesek voltak aprilis elsejei trefak, mert amugy a maradek halal komoly? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Robi BALBOA válasza opr (#4) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Tudod, mindennek van valami igazság alapja. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#6) dokanin


dokanin
aktív tag

Szeritem kiadhatnának egy i11-et is, ami 5 ns erejéig a 6 GH-et is tudja 150W-os lökettel.

(#7) Robi BALBOA válasza dokanin (#6) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Erre intel -Fogd meg a söröm! :D :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#8) Lacika112


Lacika112
aktív tag

"Core i9-es modell esetében úgy kell számolnia a gyártóknak, hogy két mag akkor tudja elérni az 5,3 GHz-et, ha ahhoz biztosítanak 135 wattnyi energiát."

2mag/135 watt = Te vagy az prescott ?
Valaki szóljon Abunak tegnap volt bolondok napja.
Ez még viccnek is rossz, laposba már tényleg nem piskóta megoldani az áramellátást, a másik meg ha ezt úgy akarják ne 2 másodpercig menjen egy ifa aksiparkot kell maga után húznia meg 10kg lesz a lapos hogy elférjen benne annyi réz ami lehűti :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#9) QwErTy42 válasza Puma K (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ez azért elég csúnya.
Ez után már csak a nagyon elvakultak tudják magyarázni a bizonyítványt.
Remélem, hogy a következő munkaállomásomban majd 2 év múlva már valami hasonló szörnyeteg lesz.
Mert a mostani 6820HQ-ra hiába van ráírva , hogy tud 3,6 GHz-et, a minap egy renderelésnél láttam, hogy szegényke a 3,2-n megállt. Pedig nem egy másfél kilós ultrabookról van szó.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) Puma K válasza QwErTy42 (#9) üzenetére


Puma K
veterán

+1

Értem én, hogy a laptopokba-hordozható eszközökbe nem lehet adott fogyasztású terméket beletenni hogy az ne fojtsa vissza magát terhelés közben... de amit most letett az asztalra az AMD az eléggé szimpatikus a számomra :K

Pont ezek miatt voltam úgy, hogy a laptop legyen akárhány kilós felejtős tartós terhelésre... erre tessék... itt az ellen példa, hogy lehet ezt így is :K

Ráadásul a linkelt videóban lévő gép mekkora már...?
Nem is egy batár méretű dög hanem egy bőven hordozható és mobilis kategória.

Már csak azt kellene megoldani, hogy konfigurálható legyen az aktív CPU magok és feldolgozószálak száma, hogy adott használati mód mellett mekkora teljesítményre van szüksége az embernek :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11) Kansas válasza Puma K (#10) üzenetére


Kansas
addikt

"Értem én, hogy a laptopokba-hordozható eszközökbe nem lehet adott fogyasztású terméket beletenni hogy az ne fojtsa vissza magát terhelés közben..."
Már hogyne lehetne, így készült a full throttle Macbook Pro(2018) is i9-cel...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) dokanin


dokanin
aktív tag

És arról nem szólnak a hírek, hogy ezt a 135W hőt, hogyan tervezik elvezetni egy laptopban?

(#13) #06658560 válasza Csaber (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

DTR WS-be simán elmehet, amelyik bootolni sem hajlandó ha 230W alatti táp van rádugva.

(#14) holczy válasza dokanin (#12) üzenetére


holczy
aktív tag

Ahogyan már egy ideje kivitelezik a tervező laptopokban. Némelyikhez 2 táp kell. 200-300.000ft árkategóriában ne várj csodát.

(#15) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Engem inkabb 6W alatti gyors processzorok erdeklnenek, hogy lehessen vegre olyan gyors passzivan hutott Windows laptopokat kesziteni mint amilyen gyors egy Snapdargon 8xx-es procis Android telefon vagy tablet. (Na jo, ez az eroforras zabalo Windows miatt valoszinuleg utopia, de azert jo lenne eros passzivan hutheto procikkal kijonni, amik nem kerulnek annyiba mint a Core M7-ek, es nehany mp-nel tovabb is kepesek 100%-on dolgozni...)

(#16) Kansas válasza holczy (#14) üzenetére


Kansas
addikt

A táp nem vezet el semennyi hőt, az ahhoz kell hogy a rendszer a hőt létre tudja hozni. ;]

Elvezetni valahogy úgy lehet, ahogy az Acer Predator Helios 700 esetében csinálják. Pedig abban "csak" egy i9-9980HK van.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) Taranti


Taranti
senior tag

Azért az nem semmi magaslabda a trolloknak, hogy ""i9-10980HK ++ az Intel 14nm+++ gyártástechnológiájával." :DDD
Mit szól ehhez Bjarne Stroustrup?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Laptopba meredek ezek az értékek, innentől akár bármely desktop CPU-val szerelve is eladhatóvá válhatnak a gépek, zárhatják a mobil fejlesztő részleget, a pénzt meg átcsoportosíthatnák megfelelő kapacitású hűtés és akkumulátor fejlesztésére.

#miafaszomnaklaptobba5,3GHz

(#19) gt87 válasza dokanin (#12) üzenetére


gt87
csendes tag

Szerintem valahogy így :D https://youtu.be/VLKVvpwgGW0

[ Szerkesztve ]

(#20) Darmol válasza dokanin (#12) üzenetére


Darmol
senior tag

Felsőbbrendű Intel technológia. Megengedik a 105 fokos proci hőmérsékletet, és 1 liter desztvíz elég lesz több mint négy óra üzemre.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21) Lacika112 válasza gt87 (#19) üzenetére


Lacika112
aktív tag

várj! várj! várj!
Ha a "65 wattos" proci 180 wattot kér ezt pedig 135 wattosnak vallják be....
az a szimpla radi kicsi lesz, 140X280 a minimum lesz.... mondjuk a mobilitásán nem sokat ront majd :C az aksi park korlátozóbb tényező lesz :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) vakablak93 válasza #16939776 (#18) üzenetére


vakablak93
őstag

a clevo szörnyei sokéve asztali cpu-kkal mennek ők meg tudták oldani a hűtést , max róluk tudom elképzelni hogy ezek normálisan hűtve legyenek...
egyébként egyetértek, ennyi erővel egyszerűbb a sima asztali proci.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#23) vakablak93 válasza Darmol (#20) üzenetére


vakablak93
őstag

:DDD

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#24) Ixion77 válasza dokanin (#12) üzenetére


Ixion77
őstag

Pont ugyanúgy, ahogy az akku is leadja tartósan azt a teljesítményt: sehogy.
Ezért is lett kabaré a laptop-CPU választás. A 15W-os ultrabook CPU a vendor által állítható 8W-tól 28W-ig akármennyire, a 45-ös is variálható össze-vissza. Ezen felül a vendor beállít különféle hő és teljesítménylimiteket az CPU-n az adott laptophoz. Így elértünk oda hogy már szinte mindegy hogy milyen CPU van a gépben, az számít hogy milyen a hűtőteljesítmény és a laptop gyártója milyen értékeket állított be a firmware-ben.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#25) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Sokan elfelejtitek hogy ezek a csúcsértékek mindig időhöz is kötve vannak... teszem azt az a 135wattot is maximum 6 másodpercig engedi felzabálni, már ha teljesül az összes többi kitétel, mert akárhogyanis ez a proci is 45wattos TDP-vel jön, és az alap frekije 2,4Ghz. K verzió révén megengedett a kilengés, de azért na.
És az hogy az asztali processzorokat az eberek, meg úgy általában a Z-s lapok minden korlátot kilőve használják, az is egy másik kérdés :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#26) Peter Kiss válasza Samott (#3) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A TDP nem fogyasztást jelent.

(#27) Samott válasza Peter Kiss (#26) üzenetére


Samott
addikt

Akkor hutes igenyt, reszletkerdes. Bar amit elfut azt fel is veszi gondolom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28) Kristof93


Kristof93
senior tag

Viccnek is rossz amit az Intel muvel. Legalabb nem hoztatok le a hivatalos "benchmarkokat" amikben az intel 2-3 generacioval ezelotti laptopokhoz hasonlitgatja ezt az uj szeriat, kulonbozo gpu-val (1080 vs 2080)!!

(#29) andy19770128 válasza vakablak93 (#22) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Igaz. Azonban azt hiszem 65 wattosak a cpuk amiket használnak. Ha nem akkor korlátozzák ajax órajelet

(#30) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Miért nem nevezik nevén? Ez nem 10. Generáció, csak 6++++ 🤔😜

(#31) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezeknek már a részvényesek sem örülnek gondolom. Comedia Lake vagy noComment Lake.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#32) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Emlékszem a 486DX2-m idejében – bár az remek kis proci volt – senki sem gondolta volna, hogy az "örök első" Intel egyszer ilyen végtelenül kínos helyzetbe kerül. Ez több mint ciki és abszolút Krzanich vezetői stílusa okozta. :W Állítólag nagyon sok hozzáértő szakembert félreállított, sokan elmentek és olyanokat nevezett ki felelős posztokba, akik jól nyaltak. A szakmaiság és a technológia (amin az Intel és bármelyik techológiai cég alapjai és jövője fekszenek) szinte egyáltalán nem volt a fókuszában. Egy igazi pöcs.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#33) Puma K válasza Kansas (#11) üzenetére


Puma K
veterán

Jahjj erre emlékszem :D

Ez több rétegből összetevődve egy rohadt nagy égés mint az Intel mind az Apple részéről, hogy ezt a gépet ilyen formában arra a célra így ki merték adni :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) opr válasza ElEvEn11 (#32) üzenetére


opr
veterán

Volt mar ilyenre pelda, meg az eredeti athlon - athlon64 korszakban, bar igaz, akkor talan nem volt ennyire latvanyos a kulonbseg, meg nem is tartott ennyi ideig.
Szvsz nem kell felni, meg ~2ev, es elmulik ez a helyzet, aztan remelhetoleg fej-fej mellett halados arversenyes korszak jon. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) [K2]

55-65W TDP meg 135W fogyasztás... ha valamelyik sarkkör környékén élnék, tuti lecsapnék erre a kihagyhatatlan ajánlatra :DDD

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#36) [K2] válasza Samott (#3) üzenetére

Ne keverd a TDP (hőtermelés) keretet a fogyasztási kerettel. Lényegesen kevesebb hőt termelnek a processzorok, mint amennyit energiát fogyasztanak.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#37) [K2] válasza QwErTy42 (#9) üzenetére

Frequency: 2700 MHz
Maximum turbo frequency:
- 3600 MHz (1 core)
- 3400 MHz (2 cores)
- 3200 MHz (3 or 4 cores)

Tehát igen, 3.6-ot tud, de csak 1 magon. Van egy fogyasztási kerete a processzornak. Abba nem fér bele, hogy minden a maximum felett üzemeljen folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#38) ElEvEn11 válasza opr (#34) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Na most konkrétan azon agyalok, hogy volt-e olyan, hogy igazi árverseny egyáltalán. Talán az AMD részéről, amikor nagyon akart szaladni az Intel után. Na de úgy komolyan... Volt egyáltalán? :B Mert valóban jó lenne. :K

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#39) opr válasza [K2] (#36) üzenetére


opr
veterán

Ez nem igaz, a processzor a felvett energia nagy reszet konkretan hove alakitja.
A pillanatnyi fogyasztast viszont valoban nem erdemes osszehasonlitani a TDP-vel, mert a TDP egy atlag.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) opr válasza ElEvEn11 (#38) üzenetére


opr
veterán

DIY piacon volt, amugy az intel megoldotta... Mashogy. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) andy19770128 válasza ElEvEn11 (#32) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Prescott időszak ugyan ez volt a c2d előtt és a PIII közt

(#42) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na sok szerencsét. Papíron 45W-os processzorok de ezek turbó nélküli minimális terhelesnel értendő. Komolyabb terhelesnel (cpu igényes játék, rendelés, stb) lazán túllépi a 45W-ot. 6 magos procinal kb 70W, 8 magosnal 4.6 ghz-en akár 120W terhelés is osszejohet könnyen. A legtöbb laptop meg 70W-ot sem képes lehűteni, 120W-ot meg majdnem az eselytelen kategória. 10980hk esetében el lehet felejteni az 5 GHz all core turbot is, egy 1.5 millió forintos gt76 vagy Asus Chimera talan 90C alatt tudja tartani folyékony femmel 4.6 GHz beállítással. 10875h-t is majd berakjak 1 milliónál olcsóbb gépekbe, de jó hűtés helyett BIOS szintén tdp korlát lett beállítva hogy kb 60W-nal throttlingoljon és így éppen 90C alatt fog maradni.
De ugyanez a helyzet a 6 magos procikkal is. Most piacon lévő laptopok 90%-a a 8750h/9750j procit sem tudja tdp trükközés nélkül lehűteni .
Mindig is ezt csinálták és most is ez lesz. Szoval aki nem akar minimum 1 milliót rakolteni ezekre a gépekre az ne is almodjon arról hogy max teljesítményén fogja használni ezeket a procikat. Jah és persze throttling mellett is olyan hangos lesz a hutes mint egy porszívó.

1 kéz is majdnem sok hány laptop van ami 120W terhelest le tud hűteni és egyik sincs 1 millió alatt.
Szóval ha valaki *csak" 600.000 ft-ot ad ki egy "olcsó" gepert mert neki elég a 6 magos, meg az is készüljön hogy tdp throttling lesz rendereles alatt mivel még azt is képtelen lehűteni. (Főleg gyári pasztaval)

Mondjuk a legtöbb vevő ennek tapsolva örül, mivel a legtöbb vevőt Vér István fele emberek teszik ki akik azt se tudja mi az az órajel vagy tdp és nem zavarja őket hogy a legújabb influencer videojuk renderelese közben az össz mag terhelés 30%-al kevesebb mint kellene vagy nem banjak ha a Fortnite megakad mert energia takarékos beállítások és tdp trükközés miatt a CPU órajel nem stabil és ossze-vissza ugral :U

[ Szerkesztve ]

(#43) andy19770128 válasza opr (#34) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Pici igazság van benne amit mondasz. habár normális hűtővel egy 939 es cpu 75 fok fölé nem ment. Hajtottam 6 magos Phenom 2 eseket anno. 85 fokban megálltak egy 10 000 ft os hűtővel. az azért nem volt egy nagy nóvum. a 9590 es 8 magos egy tisztességes 20 000 ft léghűtővel kihűthető volt. A Prescottra meg ugy emlékszem hogy tehettem rá 4 ghz es válltozatokra bármit vizen kivül 100 fok közelében ment. igaz stabil volt.

(#44) andy19770128


andy19770128
aktív tag

na erre varjatok gombot
Nyilván visszaveszik a turbót és az óalap órajelet valamennyire
Bár nem egy ultrabook.
De a cpu 2 ventit kapott. 4-4 hőcsővel.

https://www.notebookcheck.net/Schenker-s-XMG-Apex-15-is-the-world-s-first-Ryzen-9-3950X-laptop.459563.0.html

na erre varjatok gombot

(#45) M@cika válasza opr (#34) üzenetére


M@cika
őstag

Inkább fizetek egy kicsit többet az AMD-ért, csak xopjon az Intel még 3-4 évet. :-)
Legalább addig el kellene jutni, hogy az összes eladott Laptop 40%-a AMD legyen.

Nasit a kis fehér medvének!

(#46) opr válasza M@cika (#45) üzenetére


opr
veterán

"Legalább addig el kellene jutni, hogy az összes eladott Laptop 40%-a AMD legyen."
*Laptop és server és desktop és embedded
Amúgy teljesen egyetértek. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) Viszpi válasza M@cika (#45) üzenetére


Viszpi
tag

Jó rég óta én is AMD gépet rakok össze amikor váltok 5-6 évente. Cég szinten viszont nem jellemző csak úgy a váltás. Ha 8-10 éve Inteles laptopokat vesznek, amit 3 évente cserélnek, a legtöbb cég nem fog csak úgy AMD-re áttérni. Szerencsére akadnak kivételek is, pl ahol én vagyok ott kb 1 éve ryzen 2500U-s AMD-s laptokokat adnak mindenkinek (1000+ fős cég). Más kérdés, hogy teljesítményben egy szálon ezek gyengébbek még és egyszálra írt programoknál komolyabb munkára csak korlátozottan alkalmasak. Többszálon jól működő progiknál viszont hasítanak. Majd a mostani ryzen 4000 lesz igazán jó vétel laptopban AMD-nél.

és.. hogy ON is legyek. Tényleg jó lenne ha bevezetnének ilyen official tesztcsomagokat, időkkel stb, hogy végre elejét lehessen venni ennek a marketing baromságnak, hogy 30-ból egy kiépítésben 5 mp-ig tudja a 4,5GHz-et és akkor már mindegyikre rá lehet írni ugyanazt a proci specifikációt. Enélkül hamarosan az lesz mint a dinamikus kotraszt meg mega kontraszt 1:100000000 -os számokkal... :(

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#48) M@cika válasza opr (#46) üzenetére


M@cika
őstag

Én nem akartam a többi szegmensre kitérni, de nyilván az is kell. Ha csak DIY szegmens lenne, akkor az Intel lehúzhatná a rolót, de mivel az eladások nagy része egybegép, amire sok-sok milliárd kenőpénzt letoltak a nagy gyártóknak.....

Viszpi: Jó lenne, de akkor hogy vernék át a tömegeket? :-(

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#49) Balu77


Balu77
őstag

Nincs itt semmi különleges, Intel mindenfélét kitalál és bemarketingel, mert félti az aranytojást tojó kis tyúkját, a mobil piacot. Erre pedig megvan az alapja, hisz az Amd most egy igen jó termékkel jött a piacra. Én jobban tartok attól, hogy Intel újra előveszi a piszkos kártyát, mint anno az Athlon64-ek idejében és fű alatt elkezdi a partnereket zsarolni, vagy megkenni. De biztosra veszem, hogy az Amd árversenyben is elkapja a grabancát, mert kell a piaci részesedés, így talán ebből nekünk is jut egy kis árelőny. Habár ahogy esett a Forint mostanság. :DDD

Azon viszont elgondolkoztam, hogy ha egy laptopban van egy 65-90-es akksi, az hogy fogja bírni a nagy terheléseket, amit ezek az Intel procik csinálnak? Vagy ha még töltőről is megy, ami mondjuk 90W-os, akkor is miből fedezi a 135W-ot? Lesznek olyan fesz. droppok, hogy győzik majd megtervezni hozzá a sok kondit, attól meg csak mégdrágább lesz az egész Inteles történet. Nem vagyok elkötelezett senki felé, de most hajrá Amd.

izé

(#50) opr válasza Balu77 (#49) üzenetére


opr
veterán

Ne keverjuk az akkumulatorok kapacitasat a maximalisan leadott teljesitmenyukkel!
Pl van olyan 16850es cella, ami 3.7V-on rovid ideig akar 30A-t is le tud adni, ez 111W. Egyetlen cella. Igaz, nagyon rovid ideig, melegszik tole, mint a rosseb es nagyon nem tesz jot az akkunak, de letezik. Ez alapjan siman lehet olyan 4-6 cellas akkumulatort csinalni, ami akar 160W-os csucsokkal is megbirkozik komolyabb karosodas/melegedes nelkul. Persze draga, nehez, es ugy igazabol elettartam szempontjabol se elonyos, de amugyis valoszinu, hogy ez a bemarketingelt 5,3Ghz akkurol valojaban max 4 lesz, vagy meg annyi se.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.