Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) exec79


exec79
tag

mi a meglepő? Legalább nem beszélnek félre. Remélem senki nem veszi meg a DLC-t

(#2) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Előbb a lóvé, aztán majd javítjuk a saját(!) hibánkat! Tipikus manapság...

(#3) mentoloshypo válasza exec79 (#1) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Az a baj, hogy igen. Itt sose volt és sose lesz összetartás a gémerek között, pedig egy kis bojkott a játékkal kapcsolatban észhez térítené a kiadót!
De ilyen nem lesz, innentől kezdve meg magasról tesznek arra, hogy háborognak a játékosok.

(#4) alevan válasza exec79 (#1) üzenetére


alevan
őstag

DLC-t? Még a játékot sem vettem meg (és mostmár valszeg nem is fogom...).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) alevan


alevan
őstag

Mivel Xbox-on játszom játékokkal, így nem nagyon olvasok patch note-okat, de most elkezdtem kicsit barangolni a cikkben linkelt fórumon, és megtaláltam az utolsó kiadott patchek változáslistáját az AO-hoz. És itt szerintem nem csak WB-vel van gond, hanem magukkal a fejlesztőkkel. Hogy hagyhattak PC-n annyi hibát ajátékban, hogy az 1,05 patchben is jókora lista singleplayer hibajavitás van? És a fennmaradó hibákról ne is beszéljünk. Mi az, hogy "nem mernek" kijavítani egy skin-t, mert elronthatja a játékot, vagy FPS csökkenést okozhat. Egy skin, melynek az a hibája, hogy már alapból sérültnek, amikor meg lett szerezve (vajon a skin köré építették fel a játékot? vagy nem tudom elképzelni, hogy ....).

Azért áljon meg a menet. Ezt meddig művelhetik tovább a kiadók (és a játékfejlesztők)?

Ott van pozitív példának a GTA V. Igaz, hogy dollármilliókat költöttek rá, de az inkább a marketingre ment el. Én két nappal a megjelenés után kezdtem játszani vele, és egy égbekiáltó hibával, de még kisebbekkel se nagyon találkoztam (konkrétan kettő kisebb hibát találtam, de javítva lettek egy update-val).

Vagy ott van a Arkham Assylum. A Rocksteady egyik remekműve, és alig volt benne hiba (melyeket tudtommal már pár nappal megjelenés után javítottak).

De ez röhejes. Már mást nem lehet mondani. Olyan ez, mintha a mosógép, amit most vettünk nem rendelkezne csak alap funkciókkal, előmosást, centrifugát csak DLC-képp lehetne vásárolni, és a rossz mosóporadagolás hibáját csak azért nem javítják, mert egy új centrifugakombót fejlesztenek. (És valszeg ez a jövő :( )

Edit: és az még nagyobb vicc, hogy Wii U nem kapja az említett DLC-t. Egyáltalán adtak valamilyen magyarázatot?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) #13110016 válasza alevan (#4) üzenetére


#13110016
törölt tag

Hát az tuti, hogy én sem. A hozzáállás meg...

(#7) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Szánalom ez az egész. Pedig tervezem hogy beszerzem pc-re, bár így kimarad, ha így állnak az emberekhez akkor tuti felejtős... :W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8) Xaels válasza alevan (#5) üzenetére


Xaels
félisten

GTA V úgy bebugolt kb. 20perc játék után, hogy tölthettem be az utsó mentést és ez szimplán egy fodrász székből felállás alatt jött elő.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) kispecek


kispecek
aktív tag

Nekem meg nem lesz rá időm hogy megvegyem........

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#10) Bici válasza alevan (#5) üzenetére


Bici
félisten

Általában a nem a fejlesztők a hibásak a bugokért.
Valószínűleg nem kaptak elég időt újabb tesztelési körre, vagy az ismert hibák javítására.
A fejlesztők általában maximalisták, a tesztelők meg pláne. A hibákat a vezetőség sürgetése szokta okozni (túlórák, fenyegetőzés, rossz légkör, olyan döntések, amiktől elmegy a kedve a lelekes embereknek is az egésztől.).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Wlac válasza Bici (#10) üzenetére


Wlac
Ármester

Általában valóban a kiadó sürget, de elolvasva az eredeti bejegyzést, nem úgy jön le, hogy itt is ez a helyzet. Nem azt írták, hogy nincs kapacitásuk, vagy hogy felsőbb utasítás miatt nem foglalkoznak a bugokkal, hanem azt, hogy nem is tervezik, hogy javítják őket. Ez pedig nagy taplóságra vall a részükről, mivel alapból az ő hibájuk miatt van bug, akkor nekik is kellene rendbe hozni. Lehet persze, hogy tévedek, és valóban a kiadó miatt nem tehetnek semmit, de akkor mondja azt, vagy legalábbis próbálják meg normálisabban lekommunikálni az emberekkel, mivel jelenleg valóban az jön le, hogy "Hibás a játék? Kit érdekel, nem javítjuk, inkább lehúzunk egy DLC-vel!"

“The wha-"

(#12) alevan válasza Bici (#10) üzenetére


alevan
őstag

Nem minden esetben a kiadó a mumus. Tavaj olvastam valahol egy blogoldal-t, ahol az egyik játék fejlesztője (nem tom már melyk, nincs PS-em, de ps exkluzív) bevalotta, azért nem javítanak bizonyos bugokat, mert ötletük sincs, hogy kellene megoldani.

A kiadó csak kiadja a feladatot. A játékfejlesztők kell eldöntsék, mire képesek és mire nem képesek kiadásig. Persze ígérnek manapság mindenféle extrát, viszont pont emiatt az extrák miatt nem képesek az alap játékmenetet rendesen megcsinálni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) petya1992


petya1992
tag

Még decemberben akartam a multit kipróbálni és csontra kifagyasztotta a ps3-mat, úgyhogy tényleg nem ártana neki frissítés :U

(#14) wednesday válasza Wlac (#11) üzenetére


wednesday
őstag

Ilyet csak az ír le, hogy a vezetősége a hibás, akinek megvan az új állása, mert, hogy ott többet nem fog dolgozni az biztos.

Meg nem a fejlesztő dönti el, hogy ő most mégis mivel foglalkozzon, a patchel vagy a DLC-vel. Ezt megkapja feladatként. Ugyanúgy a kiadó dönti el mikor adnak ki egy játékot, vagy mennyi időt fordítsanak tesztelésre stb.

Igen, van olyan, hogy nem a kiadó vagy a vezetés hibája, vagy nyomása miatt nem sikerül úgy egy játék ahogy.
De ez is a kiadó felelőssége (vagy inkább a projekt vezetőké), hogy tisztában legyen a dolgok menetével. Pontosan tudja, hogy mik a problémák, hogy áll a csapat, mit tudnak határidőre tartani. Ezért a munkáért veszik fel a menedzserek a legvastagabb fizetést az egész társaságban. A felső vezetés ne védekezzen azzal, hogy ő nem tudott semmiről, meg félre tájékoztatták, meg azt hitte tökéletes a játék stb.

(#15) Wlac válasza wednesday (#14) üzenetére


Wlac
Ármester

Persze, nem is arra gondoltam, hogy a mellüket verve ordítsák, hogy "a mocsok WB a hibás", de normálisan is lehetett volna tálalni a dolgot. Elég lett volna azt írni, hogy jelenleg nem tudnak erőforrásokat áldozni a javításokra a DLC fejlesztése miatt, de utána megpróbálják kijavítani a hibákat. Az azonban, hogy el is ismerik a hibákat, és közlik, hogy mivel csak minor bugokról van szó, ezért nem érdemes velük foglalkozni, szimplán undorító hozzáállás, és kizárólag az ő saruk. Lehet persze azt mondani, hogy a kiadó sürgette őket, azonban nem hiszem, hogy külön kérte volna a hibák implantálását, így pedig minden ilyen jellegű dolog marad a fejlesztő hibája, mivel első körben ők nem voltak képesek normálisan elkészíteni a játékot.

“The wha-"

(#16) Bici válasza Wlac (#15) üzenetére


Bici
félisten

A magyar fordítás eléggé félrevezetőre siekrült.
Az eredetiben azt írja, hogy sajnos nem fogják megcsinálni ezeket a hibákat. Ez tipikusan azért lehet, mert nem kaptak rá időt, pénzt, felhatalmazást, de már ők nem tudták nézni a fórumos felháborodást, és inkább írtak valamit.
Kamuzhatták volna azt, hogy megpróbálják később megcsinálni ezeket, de az mire lett volna jó?
A DLC után nyilván nem szabadidő jön, hanem a következő project, amit tegnapra kell megcsinálni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) wednesday válasza Wlac (#15) üzenetére


wednesday
őstag

Igen értem, amit mondasz, hogy elég hanyag komment született a részéről. De még a végén lehet az lesz, hogy a botrány miatt fognak vele foglalkozni, mert nagyobb lesz a visszhangja, mint egy szimpla ígérgetésnek. Mert egy ilyenre azok is felhördülnek, akiknek meg sincs a játék.

Szerintem egy játék sem játszható első körben, de még második vagy harmadik körben sem, nagyon fontos a tesztelés fázis. Na meg a csapatmunka és a csapatok közötti koordináció. Ha nem tesztelik le rendesen, hogy bugot okoz valami, akkor nem fogod tudni, hogy egyáltalán ki kell valamit javítani. Nagyon sok helyen elvérezhet egy projekt és van olyan, hogy mindenki egy picit hibás benne. Úgyhogy a felelőst meglátni rálátás nélkül elég nehéz.

Igazából azért szokták a kiadót (a felső vezetést) alapból hibásnak kikiáltani, mert valahol ők felelősek az egész projektért. Ez nem azt jelenti, hogy alsóbb szinteken nincsenek felelősök, arról is a vezetésnek kell gondoskodnia.

(#18) vg


vg
addikt

Ránéztek a pc-s eladásokra aztán rájöttek, hogy nem érdemes egy fillért sem tovább beleáldozni.

(#19) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Kisebb bugok miatt nem hiszem, hogy visszatérnének a javításhoz, hiszen az eladások már kezdenek lecsengeni, akkor meg inkább a Dlc-kre kéne fókuszálni. Valahol érthető. Ha egy két hónapja kiadott game lenne, akkor még megértem a fórumozókat, de már szinte mindenki végigvitte. Ha jön is egy javítás csak annyit mondanának rá, hogy jó itt van, de már nem érdekelné senkit 95%-ban. A játszhatóságot nem befolyásolják, idáig is végig lehetett vinni. Fölösleges rongyrázás ez már. Ez nem egy bugfield.
A Dlc-ket meg úgy próbálják már összerakni, hogy ne legyen benne hiba.
Nekem is megvan a Season Pass játék közben nem a glich-eket keresem, hanem játszok a játékkal.

Live poor, die ritch.

(#20) Vistaboy válasza Bici (#16) üzenetére


Vistaboy
veterán

Javítom, köszi. :R

Ui.: Nem vagyok perfekt angolból, ha hibázok, írjatok privit és kijavítom. Szándékos félrevezetésről szó sincs.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#21) Bici válasza Vistaboy (#20) üzenetére


Bici
félisten

Nem gondoltam szándékosságra, sorry, ha így tűnt. :B
Köszi a javítást! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) Dilikutya válasza vg (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ránézek a cikkre, és rájöttem, hogy szó sincs PC-ről, valószínűleg érint minden platformot. Nincs meg a játék, várom, hogy 5€ legyen, többi se került többe nekem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) xtremez


xtremez
aktív tag

Persze nem szabad megszakítani a menetrendet! Pénz pénz pénz. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.