Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na hát már illik nevén nevezni a gyermeket ha már jövőre jön:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) hackeeeee válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már?! Már mióta keringenek a pletykák.. Mondjuk mostmár legalább "hivatalos forrásból" is lehet tudni róla..

Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle, vajon mennyit tudnak még csiszolni magán a win7-en. Láttam win7-re valami win8-as témát, ha talán afféle dizájn lesz, akkor az tetszene.. :D Dehát, még távol van a vég.. :)

Véleményem szubjektív...

(#3) FRENK1988 válasza hackeeeee (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

arra mondom, hogy hivatalosan is megnevezték:) Mert eddig hivatalos megerősítés nem volt e tekítntetben

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) pzstm válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


pzstm
titán

ez persze még továbbra is változhat(na) akár :B

Amúgy: WIN8 topik ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5) RootRulez


RootRulez
félisten

Várjuk sok szeretettel...

═════════════════════════════════════════

(#6) szumo válasza pzstm (#4) üzenetére


szumo
senior tag

Nem a design a fontos.
Működjön rendesen.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7) pzstm válasza szumo (#6) üzenetére


pzstm
titán

egy percig sem mondtam, hogy az lenne a fontos :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8) eszgé100 válasza szumo (#6) üzenetére


eszgé100
őstag

szerintem a win7 egy elég korrektül működő rendszer, ha ezen a vonalon haladnak nem okoznak csalódást. emlékszem régen az xp-t évente legalább egyszer újra kellett telepíteni, mert a sok használattól annyira teleszemetelte magát, win7-el még sose kellett ilyet csinálni mióta felraktam és lassulást sem érzek.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9) Kriza


Kriza
őstag

Ha jövőre jön, akkor én már XP-vel fogom kihúzni addig. :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) #16820480


#16820480
törölt tag

kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. azt esetleg megcsinálják benne, hogy a görgetéshez ne kelljen belekattintani a listákba, hanem elég legyen föléjük vinni az egeret? ez az egyik dolog, ami nagyon bosszant, amúgy tök használható rendszer a 7.

(#11) rt06 válasza #16820480 (#10) üzenetére


rt06
veterán

mintha remlene hasonlo, bar lehet, az arra vonatkozik, hogy csak azon ablakok folott gorgessen, melyek eloterben vannak
ritka idegesit beallitas szerintem

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12) orbano válasza eszgé100 (#8) üzenetére


orbano
félisten

hát, én már érzek. pedig nem vagyok az a mindentfeltelepítős hülyegyerek... azért van még hova csiszolódniuk. plusz sok apróság hiányzik a felhasználói felület okosításából, az érintésvezérlésről már nem is beszélve.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) #16820480 válasza rt06 (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, ha aktív ablakoknál megoldják, hogy nem kell a görgetendő elembe kattintani, az már javulás lenne, de igazából rendszer szinten kéne átvenni.

(#14) #64791808 válasza #16820480 (#10) üzenetére


#64791808
törölt tag

Tudtommal ezt be lehet állítani, TweakUI-val.

(#15) Sweet Lou 6 válasza #16820480 (#13) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ez engem is idegesített. ez megoldja ezt a gondot: WizMouse

sweetlou6.wordpress.com

(#16) Integra válasza #16820480 (#10) üzenetére


Integra
titán

rájt:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezt eddig is tudtuk, hogy 2012-ben jön, nem?

(#18) dave666


dave666
aktív tag

Várom, kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb :K

Dave666

(#19) Воланд válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


Воланд
titán

Eddig úgy volt, hogy RTM 2012 Q3 vagy Q4, GA meg 2013 Q1.

Bár ez a "jövőre jelenik meg" ("And yet, as we look forward to the next generation of Windows systems, which will come out next year, there's a whole lot more coming.") még mindig nem elég pontos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) hackeeeee válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért mondtam, hogy nem volt annyira újkeletű a hír. Itt most azon van a hangsúly, hogy mostmár hivatalosan is beszéltek róla, hogy jövőre érkezik (elméletben, gyakorlatban meg még a fene tudja). Eddig erről nem volt "hivatalos" megerősítés. Vagy volt? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21) WonderCSabo válasza Воланд (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor én még vmi régi infóra emlékeztem. Köszönöm.

(#22) Воланд válasza hackeeeee (#20) üzenetére


Воланд
titán

Nem volt.

(#21) WonderCSabo: Nincs mit!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) FTeR válasza #16820480 (#10) üzenetére


FTeR
addikt

gyárilag nem valószínű, már vistánál megmondták, hogy user tesztek szerint problémásabb megoldás, mint a jelenlegi (mert nem mindig működik).
viszont van rá shell ext.

(#24) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

lassan már ott tartunk, hogy évente adnak ki op renszert....tiszta EA...lsd fifa sorozat... :(((
,gondolom a skype-t véletlenül kihagyják az ócska msn javára... :(((

(#25) WonderCSabo válasza WhiteWalker (#24) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL.

(#26) Воланд válasza WhiteWalker (#24) üzenetére


Воланд
titán

Jah végülis a win7 2009. október 22-én jelent meg a boltok polcain, az pont egy éve volt.

Az msn-t meg már 2006 óta Windows Live Messengernek hívják. ;]

[ Módosította: ollie ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Narxis


Narxis
nagyúr

Várjuk sok szeretettel, nehéz lesz lepipálni a Win 7-et. :)

Thanos was right.

(#28) Debians


Debians
tag

Lassan csak elmegy nyugdíjba ez a paprikajancsi...

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#29) Ic3man


Ic3man
tag

Érdekes, de nem hiszem, hogy jelentős újítások lesznek.
Sokkal inkább izgat a Midori, már ha lesz valaha... :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#30) WonderCSabo válasza Debians (#28) üzenetére


WonderCSabo
félisten

és még te csodálkozol, hogy letrolloznak

(#31) rt06 válasza Debians (#28) üzenetére


rt06
veterán

igazan mehetnel te is
ha nem is nyugdijba, azert lennenek otleteim, hova

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#32) orbano válasza rt06 (#31) üzenetére


orbano
félisten

ezt meg miért kell?

WonderCSabo: neked azért lehetne annyi eszed, hogy inkább nem szólsz be egy ilyenre... :U

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) kariad


kariad
senior tag

Ha tagadnak akkor hamarosan lesz! :))

(#34) deathtania


deathtania
senior tag

szerintem itt nem az asztali win8ra gondolt, hanem a tabletes, okostelefonos nagyonlebutított verzióra, mivel "windows systems"-et mondott. win7ből is van telókra meg ilyenekre, amilyen verziót szerintem jóval könnyebb fejlesztgetni, mint egy PCre szánt változatot, de javítsatok ki, ha tévedek. üzletileg is egy rossz lépés lenne már jövőre kihozni a win8at PCre, amikor még a 7is felfutó ágban van...

okostelefonokra meg kell a látvány, meg az újítás, mert a win7mobile eddig nem hozta be a hozzá fűzött reményeket eladásban...

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#35) #51736960


#51736960
törölt tag

kinézetre eléggé hasonlít a win7-re (ami nekem nem teszik) :(
nem baj, majd a windows 9-re hátha megerőltetik magukat az ms designerei.
addig meg kitart az xp :)

(#36) rt06 válasza orbano (#32) üzenetére


rt06
veterán

mert 19 szakmai hozzaszolasabol legalabb 15 hasono szinvonalu trollkodas, ami mellesleg a moderacuio szerint rendben van (es ugy tunik, az is csak bennem merult fel, hogy egy visszatero jatekosrol van szo, aki csak ezert - marmint trollkodni - jott vissza)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37) Воланд válasza deathtania (#34) üzenetére


Воланд
titán

Ezzel összefüggésben elképzelhető, hogy először a win8-as tabletek jelennek meg, legalábbis többen ezt jósolják, főleg Ballmer beszéde után. Aztán majd 2013-ban jön a win8. Persze ez találgatás. Mondjuk elképzelhető, hogy jövő héten többet fogunk megtudni.

(#35) Loveless: Metro UI? Azért az eddigi információk alapján lesz különbség a w7-hez képest. Arra meg nem is mondok semmit, hogy win9-ig xp-t akarsz használni...

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én valahol úgy hallottam, hogy teljesen más felülete lesz ennek mint az eddigi windows-oknak, ennek van valami igazság alapja? Valami 3D-sségről beszélnek, persze nem mint a moziban :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) 5h4rK válasza Воланд (#37) üzenetére


5h4rK
tag

Arra meg nem is mondok semmit, hogy win9-ig xp-t akarsz használni...
Nem ertem ezt a hozzaallast ... En egyaltalan nem hasznalok Windowst ( ami most mellekes ), de utoljara amikor a gepemen Win akkor XP -t hasznaltam es ha valamilyen okbol kifolyolag vissza kellene terjek Win -re, biztos, hogy ugyancsak XP lenne. Nem latom azt, hogy miert is lenne nekem az jobb, foleg, hogy meg egy rakas penzbe is kerul.
Linux alatt is Gnome 2-t hasznalok, mert hasznalni szeretnem a gepem nem pedig a "csicsa's" oprendszerben gyonyorkodni ...

(#40) Воланд válasza enginev3.0 (#38) üzenetére


Воланд
titán

Metro UI, kb ugyan olyan mint amilyen a Windows Phone 7 felhasználói felülete. Persze, hogy ezt hogy hozzák össze az jó kérdés. Az szerintem tuti, hogy az egész felület nem lesz lecserélve arra (legalábbis pc-n nem, tableteken meg szerintem csak az a felület lesz), viszont egy-két elem be fog kerülni a pc-s változatba is.

(#39) 5h4rK: Plusz szolgáltatások, jobb erőforrás kezelés, felhasználóbarátabb, szvsz stabilabb, jönnek hozzá frissítések még egy jó darabig. Így hirtelen ennyi érv jutott eszembe a win7 mellett.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) rt06 válasza 5h4rK (#39) üzenetére


rt06
veterán

ok, de a gnome melle hasznalj 2.4-es kernelt, 3-as gcc-t, meg ugy mindenbol 9 evvel ezelotti verziot, ami a rendszer szerves resze
utana pedig ne ertsd, hogy miert nem tamogatott a rendszered, miert fut rajta egyre kevesebb program

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#42) 5h4rK válasza rt06 (#41) üzenetére


5h4rK
tag

Ne hasonlitsd ossze a Linuxot a Windows -al. Nem errol volt szo, ott csak a design -ra gondoltam, kulonben is ... a Windows egyik nagy elonye az onmagaval volo kompatibilitas
Az XP szerintem ma is boven eleg atlagos hasznalatra ( foleg ha egy idosebb geprol van szo).
Gamerek eseteben tokeletesen megertem a valtast.

(#43) Воланд válasza 5h4rK (#42) üzenetére


Воланд
titán

"Gamerek eseteben tokeletesen megertem a valtast."

Én meg ezt a hozzáállást nem értem. Mitől lesz valaki gamer? Mert új oprendszerre vált, ami jobban kihasználja az igényeit? Vagy hogy van ez?

Eléggé érdekes dolog így általánosítani...

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) 5h4rK válasza Воланд (#40) üzenetére


5h4rK
tag

"Plusz szolgáltatások" - mi az ami annyira fontos?
"jobb erőforrás kezelés" - ha van eroforras amivel gazdalkodni ... ( erre emlitettem a regebbi gepeket )
"felhasználóbarátabb" - nem lehet felhasználóbarátabb mint amihez mar hozzaszoktal ... barmennyire is kenyelmes, akkor is uj es at kell ra szokni. En pl. nagyon ritkan hasznalom, de a Control Panel - ben alig talalok valamit, mivel NEKEM ( es gondolom sok mas szemelynek ) kezreallobb az XP ( mert azt szoktuk meg, azt hasznaltuk eveken at )
"stabilabb" - nekem az XP is stabil volt
"jönnek hozzá frissítések" - 2014 -ig az XP-hez is ( fixme, nem biztos, hogy jol emlekszem )

:)

(#45) 5h4rK válasza Воланд (#43) üzenetére


5h4rK
tag

XP = DX 9 ... ennyi ...

(#46) rt06 válasza 5h4rK (#42) üzenetére


rt06
veterán

nem kivantam osszehasonlitani, mindossze az altalad felvetett parhuzamot egeszitettem ki
xp es w7 kozott messze tobb kulonbseg van, mint ket gnome verzio kozott

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#47) 5h4rK válasza rt06 (#46) üzenetére


5h4rK
tag

Igen, de mint mar mondtam, csak a design -ra gondoltam. Tehat nincs szuksegem forgo kockara meg ehhez hasonlo dolgokra => az XP fapados kinezete boven eleg ( sot! annak idejen a Classic temat hasznaltam :) )

(#48) Воланд válasza 5h4rK (#44) üzenetére


Воланд
titán

"mi az ami annyira fontos?"

Bitlocker, start menu search box, uac, wu, így hirtelen. Jah, meg ie9.

Régebbi gépeken is jól elfut a win7, persze nem ezeréves gépekre kell gondolni (amúgy meg nem arról volt szó, hogy ilyenre tegyen w7-et, ha neki xp kell hát használja azt, de ha majd xy program nem indul el rajta, mert már nem támogatott az xp, akkor ne az ms-t szidja).

"nem lehet felhasználóbarátabb mint amihez mar hozzaszoktal "

Miért nem? Akkor nem lenne az, ha nem lehetne hozzászokni. Szvsz sokkal kényelmesebb használni a w7-et, mint az xp-t (kb semmit nem kell keresnem, elég ha beírom az adott program/szolgáltatás/akármi nevét a fentebb mát említett search box-ba).

Control panel - két kattintás és visszakapod a régi nézetet.

2009. április 14-től biztonsági frissítéseket kapnak a felhasználók, más hibajavítást, sp-t nem. Ez 2014-ig szól, de csak az sp3-al rendelkező verziókra vonatkozik.

Amúgy felesleges hitvitát folytatni, hogy kinek mi a jobb. Az, hogy neked nem tetszik az új design, nem kellenek az új szolgáltatások egy dolog, de más nem biztos, hogy így van vele. A lényeg az, hogy a fejlődést meg kell szokni, főleg az informatikában. És nem véletlenül adtak el eddig 350 millió w7 licencet.

(#45) 5h4rK: Na nem mintha olyan sok dx11-es játék lenne. De ez a gamerek általánosítás akkor is baromság. Finoman fogalmazva.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) bambano


bambano
titán

Engem érdekelne egy-két dolog:
- lesz-e sok vállalat, aki azt mondja, hogy alig tértünk át a w7-re, nem érdekel a w8
- lesz-e sok vállalat, aki azt mondja, hogy ha már eddig kibírtuk xp-vel és nem migráltunk se vistára, se w7-re, akkor már kibírjuk a w8-ig?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) julius666 válasza 5h4rK (#47) üzenetére


julius666
addikt

Classic témát nyugodtan használhatsz win7-en is, ha éppen arra áll a cerka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.