Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomassyno

    csendes tag

    Jónagyot, jónagyot!

    Talánságos megjelenésemre számíthattok netán tán. De meglehet, hogy talán nem :DDD

    Mekkora a kert? Van egy 2 hálófülkés papíron 6, inkább csak 4 személyes sátram, meg emellett egy olyan 1.465 személyes kis sátram, ha igény mutatkozik reá elvihetem mindkettőt.
    A bográcsban mit terveztetek rotyogtatni? Gulyás? Pörkölt? Csilisbab? :D
    Hányni hova lehet? :DDD (a bográcson kívül ;] )

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #28 üzenetére

    És valami ereklye vagy szent hely is található a Bacsis Birtokon (továbbiakban BB :DDD ) amelynél kifejezhetjük hódolatunkat? Meteorit, fal, forrás (vizes nem a kedves fórumozó:D), stb...?

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz nem_tom #30 üzenetére

    Bacsis-ranch = Bacsis Birtok + a kert végében elásott Ewing család...

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #40 üzenetére

    No fos, no para, majd jön egy frankó napkitörés, elkaszálja a föld teljes elektromos hálózatát, aztán nem lesz gond a számítógépekkel... ha csak az nem, hogy nem fognak működni.

    MUHAHAHAHHAAAAAAAA ;]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz JetiRulez #42 üzenetére

    Áhh az egy szar :(
    Mondjuk csítelni jól lehet benne...

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #44 üzenetére

    Hát jah, de a legnagyobb baj, hogy csak elvétve van respawn...

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Titagyerek #57 üzenetére

    Hát ez már 5-6 éve volt de ez volt eddig a legmasszívabb karambolom.
    Frontál puszi valami régebbi BMW-vel. Persze a bmw-s kis geci piás meg poros volt, magáról nem tudott, nem tudta bevenni a kanyart és átcsúszott az én sávomba.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Titagyerek #60 üzenetére

    Kivilágítatlan részeg biciklis volt?:D Mármint elütve. Az se jó móka.
    Fú, legszívesebben tapostam volna a fejét ahelyett, hogy alápárnázom neki és földhöz szorítom amíg kiérnek a mentők miközben ő folyamatosan próbál feltápászkodni.
    A végén már üvöltöttem neki, hogy ne mozogjon már ember hát bármi baja lehet. Aztán persze csak kis agyrázkódás meg egy leminuszolt bicikli nameg az én szélvédőm+motorháztetőm :O

  • Tomassyno

    csendes tag

    Srácok holnap május 1!
    Akinek van kedve jöhetne Badacsonyba hegyet mászni :D
    Na és persze 3x berúgni.

    1.0 odaérvén megalapozzuk a mászási hajlandóságunkat fejenkínt egy liter borral,

    2.0 felérvén a hegytetőre immár kiszáradva és kijózanodva ismét belemerülünk egy magunkkal vitt liter borba amit szépen komótosan elfogyasztunk a kilátónál, ezután pedig erdőkerülés bozótosjárás, kullancsösszeszedés, négykézláb mászás, vukk oduból kikergetése, szakadékba esés kinek mi tetszik...

    3.0 ha neadjisten épségben leértünk a hegyről (vagy levittek) a vonat/hajó indulás előtt bevesszük magunkat ismét némi borra az opcionálisan választott standnál

    Akit érdekel pm rám :C

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #70 üzenetére

    Igazad van, ELFELEJTETTEM (reméltem, hogy nem kell már mondani), hogy viszek pálinkát is magammal :D :D :D

    Amúgy meg nem az a poén, hogy részegen hegyet mászol hanem, hogy több száz részeg emberrel mászol hegyet:D Olyan mint a maraton futás csak ez inkább vánszorgás/tántorgás hegynek fel, majd le.
    Persze itt is mint mindenhol vannak mocskos csíterek akik lent beülnek egy UAZ-ba és taxi gyanánt felvitetik magukat az aszfaltút végéig. Útközben szoktak is kapni a nyakukba mindenkitől némi folyadékot és a "csalók csalók!" jelző ordibálása sem ritka:D

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Tomassyno #71 üzenetére

    Sőt, olyan is volt, hogy 4 kis pöcs ment fel saját kocsival a sok sok ember között az úton, persze lépésben mert 1.5 auto széles az út.
    Egy részeg srác bedülöngélt a kocsi elé ami éppen gázfröccsel akart nagyobb távot megtenni, és lepattant a motorháztetőről a vezető oldali ajtó mellé.
    Mit ne mondjak, csaj vezette az autót láttam rajta bebarnult a tangesz:D
    A mögötte ülő srác egyből kipattant a kocsiból de azzal a lendülettel amivel kivágta a hátsó ajtót kőkeményen homlokon csapta szerencsétlen részeg gyereket aki éppen akart feltápászkodni a motorháztetőn előadott tigrisbukfencből :C :R :W
    Na hát mit ne mondjak egészen odáig semmi baja nem lett volna, itt viszont rögtön kiterült ájultan:)
    Persze jön a nagyoninteligens nagyonkultúrált középkorú proli csávó a nőjével lefele a dombon, nemkicsit tapétarészegen és, ahogy ez a történés eljutott a tudata értelmező részébe úgy kb 1-2 perc múlva, addig csak meredt bambán a kocsira meg a srácra, hirtelen elkezdett torka szakadtából üvölteni, hogyaszondja: GYILKÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓS! MOCSKOS GYILKÓÓÓÓÓÓÓÓS!
    Szerencsétlen csajszi aki vezette a kocsit már sírógörcsöt kapott az első "GYILKÓÓÓÓÓS" után, mi meg nem győztünk csodálkozni, hogy miféle népek vannak kis hazánkban, meg nagyon egyet értettünk miszerint ismét be kéne vezetni a tajgetosz egykor oly nemes intézményét.

  • Tomassyno

    csendes tag

    Fúúhh kemény volt ez a Badacsony mászás. De túléltük. Nem sokon múlt de túléltük :D

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Tomassyno #77 üzenetére

    +

    A tipp topp az az új kilátó volt, fából a külső és fémből (horganyzott vagy mi a szar) a belső csigalépcső meg terasz részek.
    A bibi csak az volt vele, hogy le volt zárva a lépcsősor kb. a 8. lépcső után, táblán feltüntették, hogy miért is: "a kilátó a kivitelezés megfizetéséig zárva tart" (persze ez csak az emberek 10% át tartotta vissza attól, hogy megkerülve a lerácsozott részt, mögötte bemászva a csigalépcsőre simán feljusson a tetejére).
    Nohát nohát. Csak nem tartozik a település vagy mittoménki a kivitelezőnek aki szépen elvégezte a munkát? Voltak táblák is kitéve azért, hogy ki meg milyen pénzből építtette meg, maga a project 80 miskát kóstált. Na mondom, ebből az anyagköltség kb 1.5-3 millió forint lehetett, kivitelezési díj meg 77 millió kb ? Vagymi, vagyhogy?

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #80 üzenetére

    Pont ezt mondom, hogy le volt zárva (ráccsal) de aki bevállalta felmászhatott mellette, tudod csigalépcső, és kanyarodik, mi meg bemásztunk a rácsozat után.
    Mint az a több 100 ember aki egész nap fölment a hegyre és nem hagyta, hogy ilyen kis semmiség mint egy lezárt kilátó ami ugye elvileg kész van, csak átadva nincs míg ki nem fizetik kedvüket szegje.
    Sőt volt aki nekiállt lebontani a rácsozást de nem vártuk meg mi lett a vége :(

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #88 üzenetére

    Ja hát Isten mentsen attól:D Csak valahogy mostanában nem jött rám az írói véna (lehet mert már pálinka folyik az ereimben) vagy csak nagyon lefoglalom magam mással:D Meg senki nem ír semmit.
    Tegnap előtt elkezdtem gta4-ezni... ÚRISTEN hát miez a játék??? :D Nem mondtátok, hogy ez ennyire kemény!:D:D:D
    Folyamatosan röhögök meg ámuldozok a játékon.
    Hogyan lehet vele multizni amúgy?
    Akarunk többen is játszani haverokkal Tunngle-n vagy valami módon gondolom ha lehet nektek is lenne kedvetek.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #91 üzenetére

    Hát ja most tudtam meg, hogy a lanhoz kell valami extra cucc Tunngle -nál (olyan mint hamacsi csak jobb:D), ha majd sikerült működésre bírni a multit szólok aztán akit érdekel annak leírom privátban :D

    Ja meg kicsit hanyattvert a játék gépigénye:D
    Persze elsőre azzal kezdtem, hogy feltoltam mindent fullgrafra, 16x élsimítás stb:D a játék akadás nélkül megy egy-két grafikai hiba van néha. Egyszer gondoltam egyet letettem tálcára, nézem a feladatkezelőt, hát a 4 magos 3.2ghz -es procit 80%-on használja, akárcsak a 4 giga ramot :D Huhh mondom az kemény:D

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #97 üzenetére

    Pszt! :D
    Viszont megcsináltam, működik. Mármint a LAN Tunngle -n keresztül.
    Akit érdekel írjon:D

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #100 üzenetére

    Sajnálatos. Én a helyedben tudván, hogy mekkora egy játék is ez (mert tényleg kegyetlen :K ) már rééééééééééééééééégesrégen megöngyilkoltam volna magam! Emo style ;] :C
    (addig nyaggatod a szerencsétlen bolti eladót, hogy milyen zsilett borotvát érdemes venni öngyi célzattal, hogy sííííííííííímán felajánlja / végrehajtja neked/rajtad a harakirit :DDD

    Ha ez sem segít akkor szólj bacsisnak abból a rengeteg számítógép alkatrészből csak összeheggeszt neked egy videjókártyát.
    Ha meg nem hát akkor minek gyűjtöd ha egyszer nem jók még arra sem, hogy egy nyamvadt videókarit összebugázz belőlük :D :DD :DDD

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz oPalRx7 #103 üzenetére

    Az vesse rám az első követ.... huhhh ezt nem gondoltam végig:D

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz oPalRx7 #105 üzenetére

    Igazából az Itong a kedvencem de nem vagyok válogatós e téren:D
    Mondjuk bacsisnak tele a szobája működésképtelen vinyókkal, az még nagyobbat üt:D

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz oPalRx7 #107 üzenetére

    Az ytong szót helyettesítsük be Microsoft-tal és máris mókás :D
    Asszem egyszer megkérdezték Bill Gétsz bácsit, hogy miért a Microsoft (kicsi és puha:D) nevet adta a szoftvernek:D Szerintem minimum elvörösödött:D

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    Jaaaaaaaaj gyerekek, hogy én (mi) mit szopunk ezzel a gta4-gyel multiban azt el sem tudom mondani. Vagyis de, mégiscsak!
    Szóval... Adott ugye a gta 4... ahhoz van ugye egy peccs (1.0.7.0) majd egy a peccshez tartozó cr... khömm repedés, aztután egy winfos live update és ennek az offline regisztrálása.
    Namármost, ezután Tunngle (vagy hamachi) indít, és van egy Teknogods beta22 nevű kedves aranyos kiegészítő alkalmazás ami segít nekünk abban, hogy vehemens agyfaszt kapjunk miközben szeretnénk LAN-on játszani igen mélyen tisztelt és szeretett gta4-ünkkel.
    De tényleg, Istentelennagymocskoszemétrohatagyfaszt.

    Tekintettel arra, hogy miután a játékon (gta4) belül elővesszük zsebünkből a cellular phone-t és rájamegyünk hogyaszondja multipléjör és megnézzük, hogy miféle szerverek vannak, ha akarunk csalatkozni egy szerverhez akkor duplaklikk, majd amint kiírja, hogy loading F12 (efftizenkettő) és egy nagyon szimpatikus női hang bemondja nekünk, hogy WORKING majd ha szerencsénk van indul a játék.
    Abban a csúnya esetben ha nem indul (disconnected/unable to join) kezdhetjük tépdesni a hajunkat szálankííínt, mert az jó!
    Igazából egész napon át tartó (igen mert kurvára ráérek sajnos) trájolás után sikerült megfigyelnünk azon jelenséget, miszerint 2 cimborám és én tök jól elvagyunk Nyúl Jork városában (liberty city) rendőröket, civileket és persze egymást mészárolva egészen addig míg a 3 cimbiől 1 azaz egy darab nem akar csatlakozni a szerverhez, mert abban az esetben vagy őt nem engedi be, vagy engem kibasz és vica verza.

    Bővítve: 1-es játékos csinál szervert, csatlakozik hozzá 2-es játékos, valamint én, akkor 3-as játékos nem tud belépni.
    Valamint: 1-es játékos csinál szervert, csatlakozik hozzá 2-es valamint 3-as játékos akkor meg én nem tudok belépni.
    Tehát van egy konkrét játékos akivel nem tudunk ugyanazon szerveren mindketten elleni, mert vagy neki nem jó vagy nekem nem. Képtelenek vagyunk rájönni, hogy ez mitől van.

    Help pls!

    Utóirat:
    Igen, Nem vagyok józan :R

  • Tomassyno

    csendes tag

    Adjon a Isten!

    Elöljáróban: Sten Sten!
    Azután pedig halál a májra!

    Hát gyerkőcök, ma is elvetemültem. Elgondolkodám eme dologról ami lészen az evolúció.
    Mert ugye teszem azt van ez a dolog, hogy evolúció. X+n - gyökalatt y/34= sokmillió év és ezek a tetves állatok olyan dolgokat találtak ki, hogy mi emberek csak a fejünket tudjuk fogni, hogy ugyanmégis ezt mint meg hogy!? :Y
    Néztem ugye a tívít (csak a szokásos spektrum, discovery, national geographic) aztán mutatttak benne ilyen mindenféle aranyos meg kevésbé de mindenképpen állat állatokat mint pölö az utánzó polip, aki fogja magát és hozzácsapja a lábait (mind a nyócat persze) a testéhez és úgy suhan a tengerfenéken mint egy kibaszott rája, ergo rájának álcázza magát (hogy minek ne kérdezze senki, lehet kisebbségi komplexusa van kitudhassa) és még sorolhatnám, teszem is.
    Van ugye a füge. Mindenki ismeri, ilyen bogyószerű szar, de inkább mégsem a lényeg hogy édes és ehető, fán terem. Minden egyes fügefajnak, mert ugye több is van ám nem csak egy... megvan a saját külön bejáratú darázsfaja aki kollaborál vele, akarom mondani reakcióba lép, vagyis nemis mert, igen ezaz szimbiózisban élnek! Az egyik darázsnak többszörösére nőtt a seggéből (potrohából) kijövő szopószerve amivel a gyimilcsből szíííííja ki a cuccot, nameg azzal petézik beléje. És ez cirka kábé 80 millió évig tartott, hogy ezt kitalálják, hogy a darázs növesztett magára egy ilyen cuccot meg, hogy a füge kontrakcióba lép az adott darázzsal na mindegy.

    De legyen csak a legalapabb/legáltalánosabb/leglegleg, hogy ugye vannak ezek a gyümölcsfák. Namármost mondjuk ott az alma. Megérik, lepotyog. Mindenféle baktériumok meg bogarak meg mittomén (de a vízbül veszi ki!) elkezdik csócsálni, nekiáll rothadni. A mindenféle állatok rájöttek ám, hohhóóó nem butákok azok, hogy az jóféle dolog. Egyrészt ha valami álladék megeszik jó fél kiló rothadt almát az jól be is baszarint tőle, másrészt pedig mindenféle pozitív eégszségügyi hatása is leend a rothadó almában végbemenő kémiai meg miegymás folyamatok hatásainak.
    Na és mivel az a kedves aranyos állat (emlős, hüllő, madár) megeszi a gyümölcsöt, végigmegy az emésztőrendszerén, viszont a MAGOT NEM emészti meg, hanem kedves kis kupacokban kifossa, ezáltal alapból trágyázza is, akár több kilóméternyire az anyafától.
    KÉRDEZEM ÉN: az elmúlt 80 vagy akárhány millió év során, hol jött el az a pont/pillanat amikor az adott fa (legyen mondjuk alma) kitalálta, hogy ő bizony olyan termést fog hozni ami ha megérik édes, az állatok szeretik, megevés után pedig öntudatlanul szerepet játszanak a szaporodásában??? Mert ugye ez egy elég komplex dolog,
    Tehát miért venné az almafa úgy egyáltalán a fáradtságot arra, hogy igensok energiát arra pazaroljon, hogy más élőlények számára termeljen gyümölcsöt, amit azok az ő szaporodására fordítanak??
    Engem ezek a kérdések igen jól fel tudnak baszni....

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #117 üzenetére

    True, True ... :R

    Viszont a füge először bokron nő, majd mikor a bokor megnő onnantól fa lesz belőle, tehát fán terem. Fügebokorról még nem hallottam ellenben fügefáról már igen. Nekünk is volt, csak pont most télen elfagyott.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #119 üzenetére

    Hehe, kösz a bókot, már így sem fér ki a fejem az ajtón :D
    Viszont én főleg írásban vagyok ilyen elvetemült, élőszóban annyira nem. De azért megvannak a pillanataim:D Főleg bebaszva ;)

    És ugye nemcsak az almafa hanem sok sok sok másféle növény is hasonlóképpen teríti az árút.
    Vagy ott van pl. az afrikai ha jól emlékszem akácia (?), de nem biztos, mindegy valami fa, amit a zsiráf nagyon szeret (főleg, hogy csak ő éri el a buzihosszú nyakával :DDD ), na az azt műveli, figyejjé nagyonkemény... amikor jön egy zsiráf, nevezzük csak szimplán Józskának, szóval jön Józska és elkezdi majszolni az egyik fa leveleit, az a fa pár levél elfogyasztása után elkezd magából olyan kémiai anyagot termelni amitől a levelei ilyen rosszízűek lesznek, és a Józska fujjolva köpi kifele. NADE! Nemámittennincsenvége a dolognak mert ezzel a rossz ízzel egyetemben, kibocsát ám még a fa magából egy másik vegyi anyagot, amit a szél ugye továbbvisz, és a közelben lévő ugyanolyan fajta fák meg ÉRZÉKELNEK, és ők is elkezdik termelni a rossz ízt kiváltó anyagot!!!

    A gyakorlatban ez ugye úgy néz ki, hogy gyün a Józska, eszik 4-5 levelet, jön a fujj, a 6. levél már nemfinom, átmegy egy másik fához, hátha majd az megintjó DE NEM BAZMEG!

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #121 üzenetére

    A kérdés teljesen jogos, az evolúció sokmindent megmagyaráz, viszont mégtöbb kérdést is felvet. Lényegében félmegoldás.
    A zsiráffal kapcsolatban az, hogy még nem találtak olyan csontvázat ami alátámasztja az evolúciós elméletet még nem jelenti azt, hogy nem is létezik. Folyamatosan váloztatni kell az elméleteket az előkerülő tárgyi bizonyítékok függvényében.

    Ezúton szeretnélek titeket előre figyelmeztetni, hogy dolgozom egy kisebb esszén az ismerősöd idegenekbe fektetett hitével kapcsolatban amit még a mai nap elétek fogok tárni, és hosszú lesz, de mindenképp érdemes elolvasni.
    Kéretik nem hülyének nézni, nagyon érdekes dolgokat fog tartalmazni. Nyitott gondolkodásúnak tessenek lenni.

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #122 üzenetére

    Jó hát igen persze, az Föld a biblia adatai szerint 4000 éves, és egyik pillanatról a másikra keletkezett ... persze. Az Istenhívőségnek ehhez amúgy semmi köze, ez elvakult fanatizmus. Attól, hogy valaki hisz Istenben még használhatja a józan paraszti eszét.

    Én is sokszor gondolkodtam azon, hogy régen ugye eretneknek volt nyilvánítva és csúnya tűzhalállal holt az aki meg merte kérdőjelezni, hogy a föld lapos vagy, hogy a Nap kering a Föld körül és nem fordítva.
    Amit már azért sem értek, mert igazából a fenti elméleteket is egy EMBER találta ki, miért kell azt bebetonozni, és az attól való eltérést büntetni? Tekintetbe véve, hogy a bolygók mozgása (mai tudásunk szerint:D) úgy van ahogy.
    A korai egyház logikáját követve Ezt is Isten teremtette az, hogy egy EMBER korábban tévesen határozta meg, hogy a Föld a naprendszer középpontja és körülötte keringenek a bolygók hát na. Miért volt probléma, hogy egy másik ember előállt egy pontosabb - persze szöges ellentétben lévő - gondolattal, amit tényekkel is alá tudott támasztani?
    Azt is mondhatnánk, hogy Isten adta neki az értelmet, hogy kitalálja ezt az elméletet.

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #125 üzenetére

    Nincs az az Isten! Még kitiltatnak a másgondolkodásúak...

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #127 üzenetére

    Fúúúú elkalandoztam. A téma gyűjtögetése közben találtam pár dolgot ugyhoyg már órák óta csak olvasok. Lehet nem lesz ma kész a dolog de a mi késik már elmúlt:D

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #127 üzenetére

    Sokat gondolkodtam hol is kezdjem a mondókámat. Íme!

    Már nem is emlékszem hol, talán a tévében hallottam az Arvisura c. műről, melyben Paál Zoltán (1913-1982) Ózdi palóc ember írt. A II. világháborúban találkozott az utolsó manysi fősámán unokájával Szalaváré Turával, aki átadta neki tudását, melyet haláláig írt, könyv formátumban csak 1998-ban adták ki. http://www.regevilag-arvisura.eoldal.hu/

    A mű a Hun törzsek (köztük a magyarok) régmúltja ha úgy tetszik őstörténete, mese vagy monda szerűen elmesélve/elbeszélve.
    http://www.regevilag-arvisura.eoldal.hu/cikkek/mi-az-arvisura_.html

    Nagyon érdekelt a dolog meg is vettem a két kötetes művet, (7-800 oldal darabonként). Sajnos időhiányból és érthetőségi nehézségekből fakadóan nagyon lassan haladok vele, sőt újra fogom kezdeni elölről jegyzetelési célzattal, de már az első pár száz oldalon olyan dolgokat olvashatunk amitől ha nem is esik le az állunk de mindenképp erősen elgondolkodtatnak.

    A könyvet olvasva sok-sok kérdés is felmerül az emberben, tekintettel a hatalmas és részletes információáradatra ami sok helyen túl részletes máshol pedig éppen túl bonyolult, többszöri olvasatra sem biztos, hogy világos. Sok helyen én magam is szkeptikusként állok a leírt dolgokhoz, máshol pedig pont a valóságalapra találok utalást, ahogy azt később bele is fűzöm a szövegbe.
    Minden esetre egy alternatív történelemfelfogást tesz lehetővé számunkra mindemellett ha csak meseként tekintünk rá akkor is érdekes és becsülendő. Sokan jönnek azzal, hogy hol van a könyvben említett dolgokra bármiféle bizonyíték. Most itt mondhatnám, hogy a Bibliában szereplő dolgokra sincs kivétel nélkül bizonyíték, sőt vannak dolgok amiket meg tudtak cáfolni mégis mindannyian tudjuk minő ereje van a könyvnek.
    A lényeg, hogy ne úgy tekintsetek a műre mint 100%-os történelmi tényeket taglaló doktori disszertációra.

    Engem pl. nagyon erősen emlékeztet a Gyűrűk Ura szerzőjének, John Ronald Reuel (J.R.R.) Tolkien – A Szilmarilok c. művére mely a Gyűrűk Ura előzményének tekinthető, Középfölde eredetével és történetével foglalkozik. Igen, mindkettőt olvastam :D

    A (***) -gal jelölt részek az idézett szövegben az én betoldásaim.
    A (...) -tal jelölt résznél az általam lényegtelennek tartott mondatokat eltávolítottam a szöveg rövidítése céljából.

    Álljon itt a könyv első fejezete, érzékeltetésül, hogy milyen hangnemben íródott.


    A palócok Ataisz regéje

    Sok ezer évvel ezelőtt egy hatalmas sziget létezett valahol a Csendes-óceánon, mesélik az ősi regék. Ataisznek, Ata-Isisnek nevezték boldog lakói. Mediterrán jellegű éghajlata alatt bőven termett a föld, s az ott élő - magas kultúrájú - népek az írás tudományát is művelték.

    Bejárták hajóikon a tengereket és a föld különböző helyen kolóniákat hoztak létre. A Mezopotámiában megtelepedettek, akik magukat Úr népének, a velük rokon népek némelyike pedig, sumírnak nevezett, Anina istenasszony tiszteletére létrehozták Anina-óm városát. Az Egyiptom földjén kolóniát létesítők - Hikszosz-óm nevű központjukkal - továbbfejlesztették az őshaza kultúráját. Isteni származású uralkodó¬ikat kúpalakú hegyek alá temették. Harmadik telepüket Dél-Ázsiában alapították, Parszi-óm fővárossal. Egy kalandozó csoportjuk - Indijó-óm centrummal - Peru kör¬nyékén állapodott meg, egy kis csoportjuk Indiában maradt.

    (***) Indijó-ómról olvasva egyből felrémlett egy korábban olvasott utalás miszerint Peru és az Amazonas vidékén fehér bőrű indián törzsek élnek elszigetelve és az 1920-as években a a Dél- és Közép-Amerikában dolgozó magyar mérnökök és munkások, a helyi indián munkásokkal magyarul beszélgetnek. (http://mariaorszaga.hu/index.php?menu=bovebben&kod=268&tipus=tortenelem&kat=1)

    Valamint egy műsor (talán az Echo tv-ben) ahol egy magyar néprajzkutató emberke - nevére sajnos nem emlékszem, dél amerikában ismerkedett a helyi őshonosnak tekintett népek népművészetével, ahol is éppen Peruban találkozott egy jelenséggel. A betegségben szenvedő falusi emberhez hívtak egy gyógyító embert, ha úgy tetszik sámánt, aki miután elvégezte a szerinte szükséges rituálékat, adott a beteg családjának ilyen szövetből készült különböző virágmotívumokat ábrázoló felvarrókat, melyeket a beteg ágya fölé, illetve a ruházatára kellett erősíteni, és gyógyító hatással bírtak.
    Közelebbről megvizsgálta ezeket és legnagyobb megdöbbenésére a virágminták közel azonosak voltak a magyar népművészetben megtalálható ábrázolásokkal, mintákkal (pl. tulipán, liliom) (***)

    Az agaba-népek a mai Kína partjaira hajóztak Ataiszból és felépítették Agaba¬ómot. A széttelepülők Ataisszal és egymással is fenntartották kapcsolataikat. Történt egyszer, hogy a mezopotámiai Ur-népe elhatározta, hogy Anina-óm mellett felépíti áldozati templomát. Az őshazából huszonnégy hajón segítségük érkezett, nemes építőanyagot, kézműveseket és hun lovasokat szállítva, akik a fuvarozásban segí¬tettek és a felavatási szertartás lovas-versenyét bonyolították volna le. A hasonló nyelvet beszélő rokon hun törzsek (avarok, kabarok, széki és kazahunok, úz kézművesek, tatár lovasok) jó versenyzők és kézművesek voltak.

    Ez időben - közel hétezer évvel ezelőtt - következett be a nagy kataklizma. Megrendült a föld, háborgott a tenger, a vulkánok tüze pirosra festette az esti égboltot. Később érkezett hajósok hozták a hírt Úr népének: Ataisz legnagyobb része elsüly¬lyedt, lakosainak csak elenyésző töredéke tudta a puszta életét megmenteni.

    Úr népe - az őshazával együtt elpusztult Uruk város emlékére - a főváros, Anina¬óm nevét Urukra változtatta. Az ottrekedt lovas hunok - mivel hazájukba nem mehettek vissza és élelmük kevés volt - a síkságra húzódtak, majd legelőik fogytával északra indultak. A széki-hun (későbbi székely) törzsből származó Magya fejedelem fiaival és 576 lovaslegényével 60 holdévig (60 holdhónap) addig vándorolt, amíg olyan vidékre nem érkeztek, amelyik az elsüllyedt ataiszi lakóhelyükre emlékeztette őket.

    Itt Magya fejedelem egy bőséges legelőn megalapította Paripa és Dabósa városokat, amely között felállították az egyistenhívő Úrnépe kegyhelyét, ahol a fejedelmi ifjak¬kal együtt 480 fiatal kötött házasságot Uruk városának leányaival.
    Az időnként fellépő szárazságok és betegségek elől a hunok többsége a legközeleb¬bi hegységen (Kaukázus) át egy termékeny síkságra telepedett. Ott várost alapítottak és azt Magya fejedelem legkisebb fiáról Magyarkának nevezték el. Másik fia, Kurd, Dabósa és Paripa városában maradt, majd mivel egy hegyi törzsből nősült és feleségének családjával együtt veszélyben volt, a hegyek közé költözött.

    Magya legnagyobb fia, Hunor és a lovasok többsége kelet felé ment tovább, s egy nagy lovas-pusztán felépítették Hunnor városát az Ataisz pusztulását követő 250. holdhónapban. (kb. 19 év múlva). Hunnor város a mai Mongólia déli részén, a Hun¬nor, azaz Hun-tó térségében feküdt. Később ezen terület sivataggá változott.

    Évszázadok teltek el. Ezalatt a hunok folytatták vándorlásaikat. A gazdagabbak letelepedtek Dabósa-Magyarka-Hunnor vonalának térségében, szegényebbjeik a rokon agaba-népek felé, keletre vonultak, ahol gyérebben lakott területek ígérkeztek.
    A Hangun (Sárga) folyó mellett élő, őshonos két népcsoport: a jürcsik és az ajnók háborúba kerültek egymással. A hunok a jürcsikek mellé álltak és az őshaza pusztulása után a 12 000. holdévben (kb. 930 naptári év) legyőzték az ajnókat. Hálából Jümmön jürcsik vezér a hunok ifjúságának adományozta Ordosz térségét. (…)
    A hun törzsek egy része a Hanguntól északra telepedett meg. Az úzok a folyó-ka¬nyartól nem messze állították fel székhelyüket, Ordoszt (farkas-verem), a vásárok színhelyét. A tengeröböl síkságon élő, Ataiszból származó rokonokkal felvették a kap¬csolatot, s velük cserekereskedelmet folytattak. Az agabák az itt töltött ezer esztendő alatt megsokasodtak. Az észak felé terjeszkedő kínajokkal gyakorivá váltak háborúskodásaik, s végül a kínajok elfoglalták az agabák által lakott tengerpartot. Az agabák egy része behódolt, többségük azonban a hunokhoz menekült. Vezetőjük egy Agaba nevű bölcs sámán volt, akinek leányát az úz törzs vezére, Uzon vette feleségül.

    A többségükben hajón menekülő rokonok magukkal hozták legértékesebb áruikat. Élelmük hamar elfogyott és tél közepére helyzetük aggasztóvá vált, éhínség fenyegetett. Az egyetlen számbavehető élelem a medve volt, de ennek vadászatát a hunok hite tiltotta. Az őshazából hozott hitük szerint a halász-vadász hunok hittek a medve égi eredetében. A medvék így igen elszaporodtak, s ínséges időkben az emberekre is veszélyessé váltak. Az agabák és a kézműves úzok nem voltak medvetisztelők és egy alkalommal egy túl harcias mackót leterítettek és egy ünnepélyen megettek. A hunok csodálkozva látták, hogy ezért nem sújtotta égi büntetés a medvehús-fogyasztókat. Ez az eset, ismerve az őshaza regéit, új ötletet adott Agabának.

    Ordoszba téli vásárra jöttek össze a hun törzsek sámánjai.
    Agaba felvilágosította őket: istenük azzal büntette meg a kegyetlenkedő medvéket, hogy medvetoron kell befejezniük életüket. Megindult a vadászat, amikhez Agaba népe a medvék elejtéséhez újfajta fegyvereket szolgáltatott. Az első medvetor holdtöltétől-holdtöltéig tartott. Ezen idő alatt - Agaba javaslatára - megalakult az Öregek¬Tanácsa, a huszonötödik napon pedig létrehozták a hunok törzs-szövetségét, 24 törzs részvételével. Példának őshazabeli szokásukat vették.

    Egyeztették mitológiájukat és megszervezték a törzsszövetségek rendjét. Agaba ja¬vaslatára újrakezdték az időszámítást, mivel a teleholdak holdév számlálása - a gyakori ködök miatt - nehézkes és eltéveszthető volt. Ezért mindenki egyetértett azzal, hogy egységes időszámítást kell bevezetni.
    Ekkor már az Ataisz pusztulása utáni 12968. holdévet írták (Kr. e. 4040-ben). Az új időszámítás szerint egy esztendő az egyik medvetortól a másik medvetorig tartott, tehát az egyik téltől a másik télig. Az első törzsszövetségi fősámán Agaba lett, aki írásukat is megreformálta és az általa alkotott rovásírást általánosan bevezette a sámánok körében. Az ő javaslatára kezdték el írni történelmüket is. A fősámánok mindenkori kötelessége lett, hogy a hun törzs-szövetség eseményeit a valóságnak megfelelően megörökítsék.

    Ezért történetírásuknak “Arvisura" azaz “Igazszólás" nevet adták és ezeket Agaba törzsének Ataiszból hozott aranylemezeire rótták, hogy az idő foga el ne pusztítsa őket.
    (***) ilyen aranylemezeket nemrég találtak a mai Olaszország területén egy korábbi etruszk település romjai között, de még nem sikerült megfejteniük mit tartalmaz a rajtuk szereplő írás és furcsán nagy titkolózás övezi az egészet(***)
    Legelőször közösen lerótták Ataisz hitvilágát. (…)
    Hunnor városának gazdagjai rokoni kapcsolatok révén Uruk népének vallását követték. (…)
    Az újonnan alakult 24 Hun Törzsszövetség ellenben szakított minden gátló akadállyal. Bár Ataisz regevilágát megörökítették, de ezen, időszámítás előtti 4040-ik év¬től eredetiben írták le az ősi rovások minden egyes regéjét. Mivel az Ordosz körüli település lakói úzok voltak, a rovósámánok mindig az ő nyelvjárásukkal rótták le az újabb Arvisuráikat. Nyelvük az úz nyelv, amely az évezredek alatt keveset változott, amit ma magyar nyelvnek nevezünk.


    Misztikus vonások és földönkívüliekre való utalások az Arvisurákban

    "A Bálványon (***egy hegyen épitett vallási/oktatási intézmény) foglalkoztak az égbolt megfigyelésével, és fogadták a Kaltes-asszony birodalmából érkezőket. A jövevények megállapítása szerint Földünk egyre inkább eltávolodik Kaltes-asszony birodalmától."

    (***) Itt jegyezném meg, hogy ez a tudás, miszerint a Föld és Kaltes-asszony birodalma – ha jól emlékszem ez a Sirius bolygó – egyre távolabb kerül egymástól, a világegyetem tágulásának köszönhető.

    Einstein 1916-ban tette közzé az általános relativitáselméletet. Egyenleteiből kikövetkeztethetően a Világegyetem változik, tágul vagy összehúzódik. Az akkori ismeretekre támaszkodó közfelfogás viszont a Világegyetemet állandónak, változatlannak tartotta. Einstein ezért egy kiegészítő tagot illesztett az egyenleteibe, hogy azok statikus Világegyetemhez vezessenek, ez a kozmológiai állandó. Később, a Világegyetem tágulására vonatkozó bizonyítékokat megismerve ezt a lépését élete legnagyobb tévedéseként emlegette.

    Ezt a múltkor egy csillagászati műsorban nagyon jól szemléltette egy úriember (tudjátok én ilyeneket nézek a tévében:D) mégpedig úgy, hogy egy gumiszalagra bolygókat szimbolizáló golyókat erősített bizonyos távolságokra egymástól. Amikor elkezdte széthúzni a gumiszalagot, a bolygók közti távolság megnőtt.

    Felteszem tehát a kérdést: hogyan/miként lehet birtokában egy a vadkommunizmusban élő ózdi kohászember a világegyetem ilyetén „titkának”?
    Tételezzük fel, valami úton módon hozzájuthatott csillagászati szakfolyóiratokhoz, netán volt egyetemi doktor csillagász ismerőse, de mondjuk ezt erősen kétlem. Ez számomra már önmagában elég furcsa. Sokan még manapság sem tudnak erről még hírből sem. (***)

    "A Világfelügyelő Aranyfejedelem hamar rájött, hogy Kaltes-asszony földjén az emberek sokkal okosabbak és fejlettebbek, mint Joli-Tórem birodalmában. Annak is megtalálták a gyógymódját, hogy ne pusztuljanak el annyian a járványos betegségekben. Ezért Hadur-Tórem olyan repülőket szerkesztett, amelyiken Kaltes-asszony birodalmából Joli-Tórem Földjének tájait meglátogathatják. Ugyanis az ősvízből ott is olyan élőlények fejlődtek, mint Kaltes-asszony földjén, csak az értelmük volt elmaradottabb. Ezért a Világfelügyelő Aranyfejedelem által szerkesztett szekérrel látogatást tettek Joli-Tórem Földjére. Volt rá eset, hogy az Égi-járművek hajtóműve elromlott és azt a Világfelügyelő Aranyfejedelem sem tudta megjavítani, ezért Joli-Tórem Földjén visszamaradtak az utasai. Először a Kaltes-asszony birodalombeli férfiak és nők egymás között szaporodtak. Ha valamelyik özveggyé vált, a Földiekkel párosodott, s így egészséges utódok születtek. Ezért a további nemzedékekben szokásossá váltak a kevert házasságok. Megfigyelték, hogy az így született gyermekek egészségesebbek lettek. Mivel a Vöröshasú Cethal elég gyakran megmozdult, a hátán lévő hordalék többfelé vált és a hordalékföldek között a tenger lett úrrá. Kaltes-asszony birodalmából a fiatalság különböző magvakat hozott meghonosításra és az egyes földrészeken termett növényeket ezzel keresztezve Földünk terményei megváltoztak. Az ősi Szelek-asszonya gyakran összeveszett az Ata-Isis birodalombeliekkel, ezért mérgében elküldte az üstökös sárkánykígyót az égi gyermekek bolygóinak megzavarására. Joli-Tórem Földjének szép fejlődését is megirigyelte, ezért Kemi-asszony Holdját az üstökös sárkánykígyó farkával a Földünkhöz vágatta. Kaltes-asszony és Joli-Tórem azonban ezt hamarább észrevette és a Földet kitérítette az útjából. Az üstökös sárkánykígyó farka azonban mégis el tudta érni a Földet és Joli-Tórem legkedvesebb földrészét, Atlantiszt a tengerbe süllyesztette. A farokcsapás következtében nagyon lehűlt a levegő. Mivel az Égiekkel keveredettek sokkal okosabbak voltak, ezért a melegebb vidékek felé iparkodtak az állataikkal és járműveikkel. Ataisz felé mentek, amely egy kissé kiemelkedett az ősvízből. Ezen katasztrófát Kaltes-asszony földjéről is megfigyelték, és újabb repülő szekeret küldtek Joli-Tórem Földjére. Tőlünk visszarepülve jelentették, hogy hozzájuk hasonlóan a Hold Joli-Tórem Földjén is állandó mozgásba hozta a vizeket.

    Úgy gondolták, hogy ezen örök-mozgás a vizekben Joli-Tórem Földjén is gyorsabb fejlődést hoz. Amikor a hóviharok a Földön lecsendesedtek, a Kaltes-asszony birodalmában lévő tudósok továbbfejlesztették Kaltes-asszony szekerét, és azon már biztonságosabb volt Joli-Tórem Földjét felkeresni. Így is minden tizediket tönkretette az ősi Szél-asszony. Mivel legtöbbször csak férfiak jöttek Földünkre, ezért az Égi férfiak a Földünk asszonyaival párosodtak. Eleinte minden ötödik gyermekük vagy kígyó-testű és ember-fejű, vagy medve-végtagú és ember-ábrázatú volt. Az ilyen torzszülötteket lakatlan szigeteken gyűjtötték össze. A kevésbé torzszülötteket településeik szélein őrségként alkalmazták, hogy az Égiektől származókat védelmezzék. A csupán Égiektől származók lettek a beavatottak, akik a magasabb tudománnyal rendelkező Kaltes-asszony birodalmának tudásával is rendelkeztek. A nagy katasztrófák és a Holddal való összeütközés következtében fellépő hideg korszakokban e beavatottak értesítették az Égiekkel kevert nagy tudású hozzátartozóikat, hogy induljanak el melegebb tájak felé. A haltestű, medvelábú, nyúlszájú és farkastorkú torzszülötteket azonban hátrahagyták, mert a jégmezőkön csak az erős, szívós, fejlett gondolkozású beavatottak és kevert emberek tudtak fele-fele arányban átvergődni."

    "A Kaltes-asszony szekerén érkező beavatott emberek ősi, 10 000 tűzszerzési évvel magasabb műveltségének egyik bizonyítéka az volt, hogy megszüntették az emberevést. Joli-Tórem Földjén az ősi időben szokásban, hogy a törzsek a fiatal lányokat és gyermekeket elrabolták egymástól és megették. Ez a szokás akkor szűnt meg, amikor Anyahita és 7 társa Égi-szekere elromlott és kénytelenek voltak Ataiszban maradni. Itt az 5 férfi és 3 nő először egymás között házasodott, majd később a régebbi időkben Kaltes-asszony földjéről jött keverék leszármazottakkal is. Anyahita, aki gyermekszülésben megbénult, megtanította a Kaltes-asszony birodalmából jött, égi-földi keveredésű ifjúságot az Égi birodalomból hozott újabb rovásírásra, mellyel gondolataikat maradandóan megörökíthették. Égi eredetű tanítás volt, hogy "emberek szeressétek egymást!"; amit Anyahita a róla elnevezett "Arvisura" feljegyzésekben megörökített."

    "Kaltes-asszony birodalmából, Kaltes-asszony szekereiről vagy Kaltes-asszony lámpácskáiról még sokáig fogják figyelni társföldünk bölcsei a mi Földünket és örülnek a fejlődésünknek. Az Égi-eredetű beavatottak mindig tudnak egymással érintkezni még nagy távolságokból is a gondolat-rezgések továbbításával. Ez a rezgés gyorsabban terjed a hangnál és a fénynél is. Földi hatalmasságok soha nem tudnak eléje akadályokat gördíteni, mert 1 tömény, azaz tízezer tűzszerzési évnek a szellemi fölényét nem lehet olyan gyorsan behozni, hogy Kaltes-asszony birodalmában közben a tudománnyal előbbre ne haladjanak."

    "Anyahitával együtt még 5 férfi és 2 nő ereszkedett le Kaltes-asszony birodalmából, Ataiszba. Amikor visszafele indultak, a ködben nekiütődtek a Kékleny hegység szikláinak, és még szerencséjük volt, hogy kisebb sérülésekkel megúszták. A szerencsétlenség után elhatározták, hogy Ataiszban maradnak és Joli-Tórem népével összeházasodnak. Egy darabig az 5 férfi anyasági csoportban élt a 3 nővel, de amikor Anyahitának a délceg Armogurtól a harmadik fia, Aton megszületett, a szülés közben a lábára megbénult, és ettől kezdve csak az Égi tudományokkal foglalkozott." "Az Élet-gyökerét, amelyet Kaltes-asszony birodalmából hoztak, a Bálvány és Kékleny hegységek árnyékos oldalán még termelték. Ez a beavatott eledelek készítéséhez kellett. Így Kaltes-asszony birodalmának lakóival a gondolatrezgésekkel fenn tudták tartani a kapcsolatukat."

    "A Kaltes-asszony földjéről jöttek minden kísérleti leszállásnál hoztak magukkal magvakat és Joli-Tórem Földjén meghonosították azokat. Nyájaikat a Kaltes-asszony birodalombeli Pulikkal őriztették, és az onnan hozott, de már itt kifejlődött delfinekkel játszadoztak a fürdőmedencékben."

    Akinek nem mondanak semmit (mint korábban pl. nekem sem) a fenti szemelvények, az olvashat egy áttekintést a Tórem hitű népek mitológiájáról
    http://mariaorszaga.hu/index.php?menu=bovebben&kod=352&tipus=tortenelem&kat=1

    Végezetül köszönöm megtisztelő figyelmeteket, remélem a megkövezés ezúttal is elmarad és nem úgy tekintetek rám mint aki értékes perceket netán félórát rabolt el életetekből :D

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Titagyerek #132 üzenetére

    Kérésed számomra parancs.

    Amúgy én sem akarlak megsérteni, de ha ezt sem van, nemvannincs kedved végigolvasni, hogyan érettségiztél le? Jajj hát miket beszélek... nyócátalánosoztál le? ;] :P

    Bezzeg ha egy játékról írnának ennyit ami szívednek kedves akkor még keveselnéd is a szöveget mi? :W

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Titagyerek #134 üzenetére

    Ja hogy te még ilyen kis fiatalka vagyol. Hátténkérekelnézéstet:D

    Amúgy Sheldon Cooper a te korodban már asszem a 2. diplomáján dolgozott (The Big Bang Theory) :DDD

    Ez a "nerd" kő papír olló - Rock, Paper, Scissors, Lizard, Spock (Star Track)
    Az olló elvágja a papírt, papír elfedi a követ, kő szétlapítja a gyíkot, gyík megmérgezi Spock-ot. Spock széttöri az ollót, olló lefejezi a gyíkot, gyík megeszi a papírt, papír megcáfolja Spock-ot, Spock elpárologtatja a követ, és ahogy mindíg, a kő széttöri az ollót.
    :D:D:D:D:D

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Tomassyno #135 üzenetére

    "Spock elpárologtatja a követ"
    Bocsi, fogalomzavar... helyesen: porlasztja.

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz JetiRulez #137 üzenetére

    Miért lennék nyugtalan?
    TELJESEN NYUGODT VAGYOK BASSSSSSZAMEG VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
    :DDD

    Bacsis, a földönkívülis rész kb a felétől van az előtte lévőt csak érdekességként tettem be.

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #139 üzenetére

    Dehogy sértődök én meg.
    Igazából magamnak köszönhetem, hülye fejjel azt gondoltam, hogy tudok belétek némi "kultúrát" verni:D
    Majd ha megyek bográcspartira viszek karót aztán azzal is megpróbálom :K ;]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #141 üzenetére

    Hát már úgy értettem, hogy tekintettel az elfogyasztandó alkoholmennyiségre, nem biztos, hogy egy ütésből ki tudlak fektetni... lehet több kell :DD

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz forras2 #143 üzenetére

    Én két feles után is erős vagyok, viszont egy liter után kevésbé fáj amikor ütnek :R
    És még le is szarom :P

    Egy kis gyakorlatiasság:D

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz bacsis #149 üzenetére

    Jajj te butus:D fogod a 3. lépésen látható papírlap cd-vel ellentétes oldali felét, és ráhajtod a cd-re. Tehát "félbe" hajtod a lapot.

  • Tomassyno

    csendes tag

    Hát ez aranyos.. mármint akinek van nője aki még ráadásul kocka is... :D
    Amúgy mindketten Diablo III-aznak :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Tomassyno

    csendes tag

    válasz Tomassyno #166 üzenetére

    Mondjuk az oltás, hogy a csaj játszik a normális asztali gépen, a csóka meg a vasalóállványra helyezett laptopon... Fordítva illene:D

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés