Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Az Intel kiszállt

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

"időközben a profitorientált nagyvállalatok is beszálltak a versenybe"

Na, itt van a kutya elásva... :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) FTeR válasza Bici (#1) üzenetére


FTeR
addikt

nem látom hol a probléma, ha olcsóbban adnak jobbat és/vagy jobb az ár érték arány.

(#3) Bici válasza FTeR (#2) üzenetére


Bici
félisten

Hol olvastad, hogy olcsóbban?
Az előző erről szóló cikkben az van leírva, hogy drágább az intel gépe, de valóban erősebb. Ebből sokat nem lehet leszűrni.
Valószínűleg egyeduralkodó lesz az intel megoldása, ami szintén nem a fejlődő országoknak kedvez.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) FTeR válasza Bici (#3) üzenetére


FTeR
addikt

direkt erre írtam az és/vagy részt. ha a kedves 3. világnak jobban megéri a drágább, akkor ez van.
(az már más kérdés, h mitől éri meg neki)

halkan megjegyezném, h az amd is profit orientál cégecske.

(#5) Bici válasza FTeR (#4) üzenetére


Bici
félisten

Ezt vágom, de a lényeg mégiscsak az, hogy volt egy terv, ami nem tetszett az intelnek, és lehetetlenné tette, hogy a saját termékét előnyben részesítse. Nem az intel megoldásával van a probléma, hanem a rivális kipöckölésén, hogy még véletlenül se legyen versenyhelyzet.

A drágább megoldást meg kötve hiszem, hogy a nép érdekében választották egyesek, hanem némi lefizetés is lehetett a dologban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) dabadab válasza FTeR (#2) üzenetére


dabadab
titán

A problema ott van, hogy a jelek szerint az Intel celja leginkabb az volt, hogy kinyirja az OLPC-t. Ennyi. Nem akar helyette mast adni, a ClassMate meg egyelore inkabb tunik marketingszovegnek, mint valos termeknek.

DRM is theft

(#7) FTeR válasza Bici (#5) üzenetére


FTeR
addikt

ha mindenki az OLPC mellett van, akkor hol a verseny? a verseny az, h jön egy másik és le akarja nyomni a konkurenciát...

(#8) Bici válasza FTeR (#7) üzenetére


Bici
félisten

Nem mondtam, hogy az intelnek is az OLPC mellé kell álllnia, hanem tisztességesen versenyezzen, és ne úgy, hogy a másikat belülről teszi tönkre. Csináljon jobbat, olcsóbbat, vagy reklámozzon hatékonyabban, vagy bármi.
De ami itt történt, az nem tisztességes, akármerről nézzük.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) orbano


orbano
félisten

"Az Intel szerint – tette hozzá – e piacon is szükség van többféle alternatívára."

Mármint ezen a területen is szénné kell magát valakinek keresnie :(((

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ez annyira várható volt ;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#11) Vamp


Vamp
senior tag

Ennél semmirevalóbb programot el sem tudtam volna képzelni.

Foglalkoznának inkább kútásással. Afrikában ugyanis a víz nagy kincs, annak hiánya okozza a rettentő éhinségeket. Nem a segélyszállítmányok fogják megoldani a kontinens problémáit, hanem talán egy cég, aki hajlandó lesz végre kutakat fúrni mindenhol.

Ekkora szemét szart, hát mégis mit kezdjenek a 188 dolláros 100 dolláros laptoppal, ha kajára nem telik?????

(#12) dabadab válasza Vamp (#11) üzenetére


dabadab
titán

Mindig szorakoztato dolog az, amikor valaki nulla hatterinfoval felszerelkezve nagyon osztja az eszt :)

Gondolom, megosztod velunk is, hogy pl. Uruguay, Bolivia es Brazilia miota van Afrikaban es egeszen pontosan hol is kellene bennuk kutakat furni.
(Valamint Afrikaban is eleg sokan vannak, akiknek van vizuk es nem eheznek, pl az OLPC projektben erintett Nigeria ilyen orszag.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) fastervótam válasza dabadab (#12) üzenetére


fastervótam
tag

hol is kellene bennuk kutakat furni

Na ugyan hova, hát bele a földbe, mindig csak lefelé. :)

(#14) Versus válasza Bici (#8) üzenetére


Versus
senior tag

"hanem tisztességesen versenyezzen, és ne úgy, hogy a másikat belülről teszi tönkre"

Ezt a sort nem tudom értelmezni.

Premium Vintage

(#15) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, az AMD most nagyot szakíthat, csak oda kellene figyelni, hogy összejöjjön a projekt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) #96302336 válasza dabadab (#12) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez a PC-t a fejlődő országoknak szerintem is kicsit fura. egy kb. 35.000 forintba kerülő laptopról van itt szó. Azokban az országokban, ahová szánják, az átlagjövedelem ennél sokkal kevesebb. Van, ahol se villany, se egyéb közmű, ami itt az EU-ban általános. Így eléggé kétes az OLPC sikere ennek fényében, amit mutat a megrendelés hiánya is. Főleg, hogy a "százdolláros" ára 188$ Majdnem kétszeres árkülönbözet.

(#17) #96302336 válasza dabadab (#6) üzenetére


#96302336
törölt tag

A laptopon ma egy Linux-alapú, teljesen egyedi operációs rendszer fut, amelynek kifejlesztésében a Red Hat segített. Több ország – például Líbia és Nigéria – éppen a Windows hiányára hivatkozva fordult el a géptől, és választotta inkább az Intel által fejlesztett, valamivel drágább, de nagyobb teljesítményű Classmate PC-t. Ha elkészül a Windows a XO-ra, talán más kormányok még meggyőzhetők.

Egy korábbi PH cikk idézete.

(#18) Jim Tonic válasza #96302336 (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ember általában olyan cuccot vesz, amit a zsebe elbír. Azaz max egy havi keresetét szánja egy notira. Sok hely van, ahol ennyit tudnak szánni számítógépre.

A legnagyobb biznisz azonban nem ebben van. Egy ország gazdasága, fejlettsége nagyban fejleszthető azzal, ha minél több otthonba eljuttatja a számítógépet. Ha a fejlesztésnek ezt a módját választja, nem mind1, mennyit kell költenie a projektre. Hát erről szól ez a cucc.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) #96302336 válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hát inkább PC-t vegyenek, mint fegyvereket...

(#20) Bici válasza Versus (#14) üzenetére


Bici
félisten

Úgy értettem, hogy először beszáll támogatóként, alapozik rá az alapítvány, aztán meg kimászik, és összedől amit ráépítettek...
Tuti, hogy szándékos volt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) dabadab válasza #96302336 (#16) üzenetére


dabadab
titán

Azert ezt a 188 dollart (a 100 dollaros arat jo par evvel ezelott talalta ki Negroponte, azota azert tortent egy s mas, pl a dollar arfolyama zuhanorepulesbe kezdett) erdemes lenne osszevetni azzal, hogy pl mennyibe kerul egy altalanos iskolas gyereke tanitasa (ugy remlik, hogy azokban az orszagokban, amik az OLPC celcsoportjanak szamitanak, altalanos az iskolakotelezettseg). Minden bizonnyal ez az osszeg ehhez kepest nem olyan rettenetesen magas (tovabbi tenyezo lehet az, hogy az XO reszben kivalthatja a papir-alapu oktatasi segedeszkozoket).
Egyebkent meg mi a fura abban az elkepzelesben, hogy a harmadik vilag orszagaiban felnovo gyerekek ne arra az eletpalyara keszuljenek, hogy kozepkori modszerekkel foldet muveljenek vagy vmi multinak vegezzenek betanitott munkat, hanem vmi XXI. sz-i tudasuk legyen? Marmint azon tul, hogy aki szegeny, az maradjon is az?

A nigeriai kormany meg a Classmate-tel kapcsolatban legjobb tudomasom szerint csak vmi szandeknyilatkozat-feleseget tett, konkret megrendelesrol szo sincs, ahogy a CM sorozatgyartasarol se.

DRM is theft

(#22) #96302336 válasza dabadab (#21) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igaz. A papíralapú oktatóanyagok is eléggé drágák. A dollár valóban zuhant...
Az nagyon is jó dolog, hogy a gyerekek a harmadik világban tanulhatnak, talán ez az egyetlen lehetőségük maradt a kitörésre.

(#23) 04ahgy válasza #96302336 (#22) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[Link, ] [link.]

A második linkből: "A XO-ba számos olyan megoldás került, amelyet máshol nem használnak, ráadásul mind a processzorteljesítmény, mind a memória kapacitása megnehezíti a Windows és az azon futó alkalmazások portolását – mondta."

Az elsőből: "A munka azonban lassan halad, mert a laptop mindössze egy gigabájt kapacitású flashmemóriás háttértárat használ, ami kevés az operációs rendszer és az Office futtatásához. (Az Intel Classmate-ben 2 GB háttértár van, ott a portolás 9 hónap alatt be is fejeződött.)"

Érdekes, de ezt én nagyon nehezen hiszem el. NLite a megoldás (persze csak otthonra). A minap szórakozgattam vele, és 135MB méretűre sikerült az - amúgy teljesen működőképes - iso. Feltelepítve szűzen nem volt 300MB. Firefox, MPlayer, DirectX, alaplapi driverek, bazinagy ATI driver, Office XP után lett 800M. Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok mérnök, tisztában vagyok azzal is, hogy az nLite sem professzionális cucc, de nem hiszem, hogy 40 mérnök ne tudná 1GB alá zsúfolni az XP + Office párost... Nekem sikerült.

Továbbá az XP használhatóan fut egy 500-600MHz-es PIII processzor + 256MB RAM felszereltségű gépen. De még 128MB-tal is beéri. Azt is kötve hiszem, hogy a csökkentett tudású XP kevesellné a 128M RAM-ot...

HGyu

MOD: véletlenül ment válasz, általános hozzászólás akart lenni...

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24) orbano válasza 04ahgy (#23) üzenetére


orbano
félisten

eleve nem értem miért kell bele vindoz... félre ne értsetek, rühellem a linuxot, föl nem tenném magamnak, de pont egy ilyen gépre kiváló lenne egy saját fejlesztés... plusz az árnak is jót tenne szerintem... na mindegy, kicsit rosszallom, hogy a MS itt is monpól helyzetbe folyik be...

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) 7


7
addikt

Egyetértek, szerintem is ronda egy húzás volt ez az Inteltől.

Windows meg komolyan minek erre a masinára? Csak azért, mert ismertebb? Nigéria meg Líbia döntéssel megbízott emberei ezek szerint vagy hülyék a számítástechnikához, vagy megkenték őket. Végülis mindegy, tény, hogy begyöpösödött gondolkodásmódra utal, és emiatt tovább szívnak ezek az országok is.

(#26) dabadab válasza 04ahgy (#23) üzenetére


dabadab
titán

Pedig az, hogy az 1 GB keves, a MS-tol jott, ok kertek meg plusz SD csatit azert, hogy legyen eleg hattertar a Winnek:

"James Utzschneider [...] says a shrunken version of Windows XP could potentially run on 2 Gbytes of flash memory. The XO, however, can only hold 1 Gbyte."
(itnews.com.au)

DRM is theft

(#27) dabadab válasza 7 (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Windows meg komolyan minek erre a masinára?"

Igen, ez jo kerdes. Az se lenne tul jo otlet, ha mondjuk a mosogep vezerlojere telepitene az ember Windowst, mert lehet, hogy futna rajta az MS Office, de mosni azt pont nem tudna.

DRM is theft

(#28) Jim Tonic válasza orbano (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezen felül egy embedded Linux erősen csökkentené az erőforrásigényt, valamint a készülék árát. Ráadásul felesleges rá, mert játszani nem fognak rajta, komoly Office nem kell rá (az OpenOffice pont elég), minden egyéb megoldható Linux alatt is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Az Intel kiszállt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.