Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJosef

    őstag

    válasz Noda10 #650 üzenetére

    Én azt javaslom, hogy az összes alkalmazást amit nem használsz, törölj, vagy tiltsd le.

    Próbáld meg a Google asszisztens launch-ert.

    [ Szerkesztve ]

    Forget about it

  • gombasm

    aktív tag

    válasz Noda10 #650 üzenetére

    Ha kicsit visszaolvasol, találhatsz megoldást, nem túl hosszú (sajnos) ez a topic :( .

    A sok Asus által telepített alkalmazás, ami alapból nem eltávolítható, okozhat gondot. Másik launcher is sokat segíthet, ízlés dolga, én a Nova launcher -t használom, nagyon jól beállítható és gyors.
    A gyári alkalmazások eltávolítására vagy kikapcsolására egy rootolt eszközön van lehetőség, ehhez is kicsit vissza kell olvasnod és ott a megoldás.

    A nagyon lassú gép ennek ellenére valami hibát jelez, javaslok egy teljes újraindítást (Beállítások -> Biztonsági mentés és visszaállítás -> Gyári adatok visszaállítása), ekkor úgy indul újra a géped, mintha most vetted volna ki a dobozból, természetesen a legutoljára frissített szoftver verziód megmarad.

    Jó kis gép ez, szerintem a factory reset megoldja a gondodat!

    Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

  • kkdesign

    senior tag

    válasz Noda10 #662 üzenetére

    Tisztítóprogramokat nem kell szerintem feltenni, Clean masterben kapcsolj ki mindent, minden játékgyorsító élmény program töltésjavító humbukkot, állandó védelmet is, hagyd meg neki azt, hogy felesleges fájlokat törölhesse, meg max a ramot. De ramra meg ott a "redőnyön" a tisztító.

    Szerintem több karbantartó dolog nem kell a droidnak. Van egy automatikusan induló alkalmazások app, ott is állogathatsz dolgokat, én egykét appot leállítottam, így csak akkor megy ha elindítom és nem tartja a ramban. :) (így csak ritkán küld értesítést az adott alkalmazás, de nekem pl nem is kell azokból értesítés)

    Launchernek vagy az alap asus launcher ami jó, vagy a nova launcher prime. én az utóbbi mellet voksoltam, mert nekem az jobban bejön. Ram használatban közel azonos a 2 launcher bár nova nekem folyamatosabb működést biztosít! :)
    Letiltani root nélkül is letudod a legtöbb appot. Nekem a play ujságostól kezdve play filmeken át asus programok 90%án át minden ment a levesbe! :) root nélkül is elég sok hely lett így! És így az a veszély sem fenyeget, hogy ha jön frissítés elromlik a gép tőle. Így simán frissíthet! :) de ez csak az én véleményem, olvasd el a többiekét is ha írnak! ;)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés