Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) zsid válasza sakal83 (#249) üzenetére


zsid
senior tag

Egyáltalán nem olcsó minden, de az alacsonyabb áfa és vám miatt( nálunk 7,7% csak ), sok minden olcsóbb. A hardver kb egész évben olcsóbb volt.

"dragabb a 3600as mint nalunk akik magyarul beszelunk es gondolkozunk nem "svajciul""
3600XT 1db van készleten ( ahol én vásárolok ) 260 frank, az 86572Ft. A legolcsóbb XT otthon az árukereső szerint 88965Ft. :U

"Ezek a svajci hozzászólók akkor is az olajkitermelőket"
Látom nem értetted, mindegy. Sokak azt sem hajlandók megérteni, hogy Magyarországon szopsz a forintárfolyammal, szopsz a magas áfával illetve azzal, hogy kicsi a piac. Az AMD listaára teljesen korrekt, az meg hogy mire hozzád kerül mennyibe kerül azért nem őket kell savazni. Fordított esetben ugyanez lenne az intellel is és épp ugyanez van épp az nvidiával is.

#240 Timer
Félreértés ne essék, tényleg drágán van árazva az új generáció.

Az 5800x az igen. De az 5600X azért nem vészes. Persze az MSRP drágább lett 50$-ral, de azért a teljesítmény is nőtt, infláció is volt, globális agyf@sz is most aktuális. Azért valahol az is irreális, hogy elvárjuk a magasabb teljesítményt, a melósok a magasabb bért de a termék legyen olcsóbb vagy ugyanannyi. Ilyen a világon sehol nincs

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#252) Bandit79 válasza wwenigma (#104) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Vedd már ke légyszives azt a kiba nagy heggesztőszemüveget, irritáló már az AMD iránti defense munkád.... fizetnek érte? :)

(#253) Pro!Petya válasza Pingüino (#244) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az nem kenyere! :DDD (de ha még meg is teszi olyan mint szövegértés nála nem létezik) :D
Max kiragad egy két részt a kontextusból ,azt lefordítja a maga módján aztán írja tovább a marhaságait. Csodáltam hogy eddig is volt türelmed hozzá! ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#254) Bandit79 válasza Bandit79 (#252) üzenetére


Bandit79
aktív tag

..hogy on is legyek, köszönjük a PH- nak a "színvonalas "tesztet. Ja nem.
Valahigy sejteni lehetet, higy mindíg a fizetett hírdetés teszt szerint véletlen se lesz teljesen átfogó..
Milyen érdekes , pontaz a cpu is kihalt , ami legalabb kicsit szélesítette volba a látőkört.. ... Meg sem lepődöm. :R

(#255) wwenigma válasza Bandit79 (#252) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha nem vagy képes felfogni amit írtam, az nem engem minősít. #254-es hsz-ed alapján ugy latom itt neked van...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#256) Bandit79 válasza wwenigma (#255) üzenetére


Bandit79
aktív tag

..miért is? :) költői...

(#257) VirsLee válasza fanti (#246) üzenetére


VirsLee
őstag

Hogy lesz ésszerű megoldás a 10900k? Ezt fejtsd ki légy szíves számokkal alátámasztva. Drágább a proci, drágább lap kell alá, plusz a +90W TDP miatt drágább hűtés.
Az 5900x alig drágább a 10900k-nál és minden szempontból jobb.

(#258) Sanya válasza VirsLee (#257) üzenetére


Sanya
nagyúr

Na akkor mégegyszer, lassan írom, hogy értsd.
Aminemintelazszar. Ennyit akart a kolléga, nem olvas, nem néz utána, nem gondolkodik, nem barátja a pénzének, ő egy tökeletes intel ingyenharcos, aki meggyőzi a haverjait, hogy intelt vegyen mindenki. Márketing. Amd ingyen, 2x gyorsabban sem kéne neki, mert nincs rajta, hogy intel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#259) fanti válasza Sanya (#258) üzenetére


fanti
addikt

Ezt rám értetted?

Érdekes.

Három gépünk van idehaza, mindhárom AMD-s, egy 3400G, egy 3600 és egy 3900X.
VGA-ból is csak AMD van, egy RX 580 8GB és egy RX 5700XT (az én gépem az adataimnál). Talán csak a két kisebb proci B450-es Gigabyte alaplapjának az integrált LAN vezérlője Intel.

És ugye én nem vagyok a barátja a pénzemnek, amikor 120-ért vettem egy egy hónapos 3900X-et, mert felháborított az AMD ZEN3 árazása olyannyira, hogy eldöntöttem azt, hogy a következő öt évben AMD-ből még WC papírt sem fogok venni.

"Amd ingyen, 2x gyorsabban sem kéne neki, mert nincs rajta, hogy intel. "
-AMD ingyen : nos, mindent lehet mondani az AMD ZEN3-ra, kivéve azt hogy olcsó, vagy azt, hogy jó az ár érték aránya, mert pont hogy szar.
-2x gyorsabban : hát igen, mindenki azon hepciáskodott, hogy na a ZEN3 tól lefossunk a bokánkat olyan gyors lesz...ja persze, hoz átlagban 15%-ot jó esetben a ZEN2-höz képest...ami ahhoz volt elég hogy pont felzárkózzon az Intel legújabb procijainak a szintjére egy magon...

Dobj a forralt borhoz két szem Frontint is, hátha segít!
Mert az a szakmaiság amivel kommentelsz...nos igen, sajnos a prohardver tagjai felének a "szakmaiságát" példázza ékesen.

Virsli
Komám, látom nagyon penge vagy szövegértelmezésből!

"Én nagyon nagyra tartom az AMD-t, de ha most vennék gépet, az 5600X ellenében 10700K-ra alapoznék, ha meg nagyobban gondolkodnék, akkor meg az 5800X-el szemben a 10900K-t preferálnám.
Egészen egyszerűen azért, mert most pillanatnyilag ez az ésszerű megoldás."
írom én, amire te meg ezt reflektálod :
"Hogy lesz ésszerű megoldás a 10900k? Ezt fejtsd ki légy szíves számokkal alátámasztva. Drágább a proci, drágább lap kell alá, plusz a +90W TDP miatt drágább hűtés.
Az 5900x alig drágább a 10900k-nál és minden szempontból jobb."

De ha nincs meg még így sem a lényeg, akkor én kiemelem neked, hogy megfejtsük együtt ezt a nagy talányt együtt :
"5800X-el szemben a 10900K-t preferálnám" vs. "Az 5900x alig drágább a 10900k-nál és minden szempontból jobb"
Így megvan hogy én miről írtam? Remélem!

Gondolom sok lehetett a forralt bor, de semmi baj, ünnepek vannak!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#260) VirsLee válasza fanti (#259) üzenetére


VirsLee
őstag

Pont ezt kértem, hogy világíts már rá. Titok? Vagy Te se tudod miért lett ésszerű? Nem támadásnak gondoltam ezt kedves forralt borozó komám, egyszerűen csak írd le, hogy miért vennéd meg azt a túlhajtott, túlárazott procit, ami helyett 2 hónapon belül itt van az utódja, magasabb IPC-vel, PCIE 4.0-val és B560 RAM tuninggal. Szóval nekem csak ez szúrta a szemem, hogy a 10900k se munkára se játékra nem az ideális választás. Játék terén sokkal olcsóbban ugyanazt megkapod 5600x és 10700 formájában. Melóra 3900x, 5800x vagy 5900x. 10900k soha nem volt egy ajánlott proci, főleg amióta van 10850k is olcsóbban.

Szóval komám ha lennél olyan kedves és kicsit érveket is mondanál, azt nagyon megköszönném. Nyugodtan betolhatsz valami béna bejglis poént is, elvégre ünnepek vannak, csak ne felejts el közben értelmes dolgokat is írni.

(#261) Bossp válasza VirsLee (#260) üzenetére


Bossp
addikt

Nem tudom mit veszekedtek... Az M1 úgyis aláz mindent! Muhahaha :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#262) genlog válasza Bossp (#261) üzenetére


genlog
junior tag

De azon az Apple-nyereségtöbbletet is meg kell ám fizetni, bár kerék nélkül elgondolkodtató. :))

(#263) Bossp válasza genlog (#262) üzenetére


Bossp
addikt

Csak vicc volt. De sokkal olcsobban adja mint a gyengebb intelt :Ddd nem ertettem miert nem valtanak ryzenre... Hisz azok munka gepek de gondolom valami szerzodes... De belattak ok is hogy az intel forro feju faszsagai mar nem jarhatoak :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#264) poci76 válasza fanti (#246) üzenetére


poci76
aktív tag

A Sony és a Microsoft elvitte az AMD kapacitásának nagy részét. Ami megmaradt, az nagyon kevés. Sokan hajlandóak pluszban fizetni azért, hogy megkapják, ami van, ezért drága. Amint az AMD tud eleget gyártani, normális árak lesznek, sőt, jönni fog olcsóbb verzió is. Az ember vagy kivár, vagy a jelenlegi kínálat alapján választ. Ha Intelt, akkor Intelt. Az AMD nem tud mit tenni, mert ami kijön a gyárkapun, azt azonnal elviszik. Meglátod, nyáron már nem fogunk arról beszélni, hogy mennyire túlárazott az AMD.

(#265) VirsLee válasza Bossp (#263) üzenetére


VirsLee
őstag

Amúgy az szerintem nem rossz koncepció, mármint az M1 :)

(#266) Bossp válasza VirsLee (#265) üzenetére


Bossp
addikt

Hát egy fokkal jobb mint az all time throtthingolo intel. Ja nem vegtelen fokkal :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#267) fanti válasza VirsLee (#260) üzenetére


fanti
addikt

Nos, komám, akkor.

-Én azt írtam, hogy HA az 5800X lenne és a 10900K most a választható, akkor én az utóbbit venném, mert kapható is, és még is csak plusz két mag előny.

-Az 5900X-et meg sem említettem, egy szóval sem, te hoztad fel.
-De ha már felhoztad, akkor annak a processzornak a fényében, azaz 5800X, 5900X és 10900K, nos ezekből egyértelműen az 5900X a nyerő torony magasan mind munkára, mind játékra (1440p vagy 4K).
-Ha bevonjuk a körbe a 3900X-et is, ami nagyjából 150-160 ezer környékén szinte mindenhol kapható készletről aznapra, vagy legkésőbb másnapra, akkor meg TUTIRA azt választanám (ahogyan tettem is, mert 3900X-em van pár hete) mert ebből a négy processzorból (3900X, 5800X, 5900X, 10900K) teljesen egyértelműen a 3900X-nek van a legeslegjobb ár érték aránya, és mind munkára, mind játszani egy jövőálló, reálisan beárazott és kapható termék.

HA az 5900X kapható lenne és HA mondjuk 25 ezerrel lenne maximum árban fölötte a 3900X-nek, akkor nagyon meggondolnám...mert annyi többletkiadást a világhálón elérhető tesztek alapján még éppen megérne számomra is.
De így, hogy nagyjából 100 ezerrel kerül többe mint a 3900X...nos, így számomra finoman szólva sem alternatíva, ZEN3-as architektúra ide vagy oda.

"ami helyett 2 hónapon belül itt van az utódja, magasabb IPC-vel, PCIE 4.0-val és B560 RAM tuninggal"
Viszont ez meg érdekes, meg kell mondanom, hogy nem tudtam erről, hogy jön egy újabb Intel gen ilyen hamar.
Esetleg valami számozást tudsz róla, vagy kódnevet? ValamiLake lesz ez is?
Mert szívesen utánaolvasgatnék a neten ennek, érdekel, pláne úgy, hogy az IPC is nőni fog...akár árversenyt robbanthat ki a két nagy óriás közt.

És további jó borozgatást komám, én is azt teszem, és persze kellemes ünnepeket kívánok és hozzá jó egészséget!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#268) fanti válasza poci76 (#264) üzenetére


fanti
addikt

Egy szavadat sem vitatom! :R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#269) Robitrix válasza devast (#182) üzenetére


Robitrix
senior tag

ez nem mond ellent annak, amit én mondok. a 6/12-es procit játékra értettem, hogy elég. nyilván ha dolgozik vel az ember és kell a teljesítmény akkor a határ a csillagos ég. Egy mai középkategóriás proci bőven elég a játékokhoz. a teljesítmény nagy része úgyis a grafikától függ. Felesleges plusz 200 dollárt beleölni egy prociba, hogy aztán 150 fps helyett 155 fps legyen a proci miatt. akkor már játék cél esetében racionálisabb a megspórolt 200 dollárt inkább egy erősebb monitorba vagy jobb grafikába költeni. amíg a tipikus játék 4-6-8 programágon fut felesleges dolog 2-3-szor annyi magot és szálat alárakni, mert úgyse használja ki a játék. Olyan mintha az otthoni virágágyást kerti lapát helyett buldózerrel akarnám beültetni. :)

(#270) Pingüino válasza poci76 (#264) üzenetére


Pingüino
senior tag

De, ők akkor is azt fogják mondani.

(#271) Robitrix válasza atok666 (#171) üzenetére


Robitrix
senior tag

ennek az oka az, hogy mondjuk egy 8700K vagy egy 5600x közti teljesítmény különbség akkor jön ki, ha le van terhelve az összes mag és és szál. vagyis ha ki van hajtva a proci. amig 4 magot használó játékkal van leterhelve nem fog annyira kijönni a teljesítmény különbség. Szemléltethetném úgy is ha van két csöved, amiből az egyik 400 liter vizet tud átfolyatni percente a másik meg mondjuk képes 700 liter átfolyatására. De te csak arra használod mind a kettőt, hogy csak 100 litert eresz át rajta... akkor baxhatod a teljesítményt végül is. :)
az 5600X előnye ott van, hogy 1-2 év múlva, mikor majd jönnek lefele a már nagyobb teljesitményt és több magot és szálat használó konzolos játékok a PC-kre. Úgye az új konzolok már nem 2*4 magosak, hanem már 8/16-os procit kapnak. Nem kell azért sokat agyalni rajta, hogy az új játékokban már kihasználják a fejlesztők a lehetőséget, ha már kapnak több párhuzamos programágat futattni egyszerre, akkor egíre inkább élni is fognak vele. Így fokozatosan megjelennek majd a 8 mag feletti játékok is. lesz 10-12.... programszálat használó. Ezeket persze majd vissza is hozzák PC platrormra is. és nem fognak neki állni az amúgy ZEN 2 alapú x86 kompatibilis hardverről lebutitatni 4 vagy 6 magra. Az túl nagy munka logikailag újra szervezni a játékot. a sok munka meg plusz pénz és idő. Így csak azokat a részeket fogják átírni, amit feltétlenül meg kell tenni a PC és a konzol közti különbségek miatt. Így ha egy konzol játék már 10-12 magra vagy szálra van megírva, akkor az jó eséllyel szintén 10-12 szálat használva jelenik meg PC változatban is. Vagyis a közeljövőben meg jelenő játékok közt egyre több lesz olyam ami már jobban le fogja terhelni a PC-k procijait is. nagyobb terhelésen meg határozottan sokkal erősebb a 5600x, mint a a 8700K Közel van benne össz teljesítményben vagy 70-80% többlet. Ami persze azt jelenti, hogy ha most van egy 8700k procija az embernek, akkor nem feltétlenül szalad másnap a boltba lecserélni, de ha most venné, akkor hülyeség lenne a gyengébbet venni inkább az erősebbet a következő pár évre előre tekintve.

(#272) Robitrix válasza Sinesol (#209) üzenetére


Robitrix
senior tag

azért ez nem csak az AMD-n múlik. pár éve hogy is ált a forint árfolyama a nyugati valutákhoz képest és most hogy áll? :)

(#274) Robitrix válasza sakal83 (#249) üzenetére


Robitrix
senior tag

ezen ne csodálkozz. persze, hogy a svájciak akkor is is az olajtermelőket magasztalják, mikor nő a világban az olaj ára.... elvégre, amit azok megkeresnek többletet a növekvő olajáron végül is a svájci bankszámláikra kerül... :)

(#276) devast


devast
addikt

Azt nem értik itt meg sokan, hogy hiába lett jó ez az amd széria, a jelenlegi árazással, még az alzás normális árral is , ár/érték arányban versenyképes simán az intel. 5600x vs 10700kft nem egyértelmű. 5800x vs 10850k szintúgy. Egyedül az 5900x ami tényleg mindent visz adott áron, és nincs konkurencia igazából. És most mondhatjátok, hogy az intel sokat fogyaszt, meg melegszik, de aki ennyiért cpu-t vesz ígyis-úgyis vesz rá egy normális hűtőt, továbbá nem csak hátránya van, kapsz bugos beta biosok helyett stabilat. Jelenleg én így látom, mint 5600x tulaj. Lap sem olcsóbb, ha normálisat akarsz amd oldalon is rendesen megkérik az árát. Egyik választás sem egyértelműen jobb, mint a másik. Ennek tükrében nevetséges, hogy ph kihozza az 5800x-et, ami széria messze legrosszabb ár/érték arányú tagja "játékosoknak kötelező" főcímmel. Igazából azt veszel ami szimpatikus, gyakorlatilag nem jársz jobban egyikkel mint a másikkal. Továbbá vannak még zen2-ők is a piacon bőven, ami az egész 5000-es széria ár/érték arányát bőven túlszárnyalja ha munkáról van szó, akármelyik szegmensben.

(#277) Sanya válasza fanti (#259) üzenetére


Sanya
nagyúr

Árazás: minden sokkal drágább most, mint mondjuk egy évvelnezelőtt. Hogy azzen 3 nem éri meg, az pont emiatt van. Nincs dömping a piacon, így a nagykerek annyiért árulnal mindent, amennyiért akarnak.
Szállítmányozás: lassabb minden, mert hiányzik a polgári repülőgépek raktere, amiben ezek is jönnek. Emiatt jön ilyen kevés áru a gyártóktól. Persze lenne hajó is :), de a koronavírusra fogva lehet mindenhol árat emelni. Ugyanez van a laptopok piacán, de a nyomtatók piacán is.
Ár intel vs amd: nem bolond az amd sem, hogy ne törekedjen a profitmaximalizálásra, emiatt emeli az árát.

Nem veszek 5 évig AMD-t:
Azzal a 3900x procit ha tényleg ki tudod nőni 5 év alatt, akkor hratulálok. Nekem otthon laptopjaim vannak, de a mostani core i7 4510u már kicsit lassú nekem, de az egy 6 éves, 2 magos core i7, itt-ott már lassú. Megkapták a gyerekek rajzolni.
3900x kb tényleg elég 5 évig.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#278) fanti válasza devast (#276) üzenetére


fanti
addikt

Végre! :R
Köszönöm!

Igen, ez a PH részéről ugyanakkora baromság mint amikor az RTX 3060Ti-t "Népkártyának" titulálta...
Népkártya...na persze...260-300 ezerért...köszi PH!

A legutóbbi népkártya szerintem a Sapphire RX 580 8GB volt 90-ért öt éve. És a mai napig mindent visz High-on, 1080p-ben...
Vajon a 3060Ti öt év múlva ugyanígy mindent fog vinni High-on, 1440p-ben...? Na arra befizetek.
Ja, és milyen érdekes, hogy az öt évvel ezelőtti népkártyára ugyanannyi VRAM-ot tettek mint a 2020-as népkártyára...
Nahát! :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#279) joysefke válasza Sinesol (#230) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem az számít, hogy 6 vagy 8 mag, hanem hogy mennyi a nyers multi thread erő. Abban pedig a 6 magos Ryzen 5000 van ott mint a 8 magos intel.

Ugysnígy a 2700 sem lett soha jobb mint a 3600x. A 3600x multi threadben hat maggal tud kb annyit mint a 2700 nyolccal. Soha nem lesz olyan program ahol a 2700 el tudna húzni a 3600x től

(#280) fanti válasza joysefke (#279) üzenetére


fanti
addikt

De a 3600X sem tud elhúzni a 2700-tól...gyorsabb lehet valamivel, de soha nem húz el mellette!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#281) Bossp válasza fanti (#280) üzenetére


Bossp
addikt

All coreon annyit hoz. Jatekokban agyon alazza :D epp most csinaltam egy ilyen cseret minimalis rafizetessel...

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#282) fanti válasza Sanya (#277) üzenetére


fanti
addikt

Igen, igazad lehet, ezt meg még ki is emelem :

"3900x kb tényleg elég 5 évig."
Csak annyit mondanék, hogy egy 3900X-et sem növök ki gyorsabban mint egy majd kétszer annyiba kerülő, alig beszerezhető 5900X-et!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#283) Erdei88 válasza fanti (#278) üzenetére


Erdei88
veterán

2017 április 27-én debütál az RX580 8GB.

RX 580-on GDDR5 míg a 3060Ti-n GDDR6 van.

(#284) fanti válasza Bossp (#281) üzenetére


fanti
addikt

Akárcsak én!

Vettem egy 3900X-et, és a lányom gépéből eladtam a 2700-ast 50-ért.
Helyére beraktam a hat hete vett bontatlan dobozos 3600-as Ryzent, (63k) ami Maláy és PGT steppinges, így még egy teljesen alap Gigabyte B450 Aorus Pro-ban is röhögve megy 1.25 volton allcore 4.3GHz-et prime95-el meghajtva 75 fok alatt...

Nekem is marad a 3900X 5-6 évig, és neki is a 3600 ugyaneddig minimum!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#285) VirsLee válasza fanti (#267) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezt érdemes megnézni, itt kb. már kint vannak, hogy mire lehet számítani, de január közepe felé lesz a hivatalos bejelentés. A mérnöki példányok már rég kint vannak az embereknél. Fura generációnak ígérkezik, mert 11900k az 8/16 lesz csak, ugyanúgy, mint a 11700k.
A 25 ezres különség az sajnos nem fog összejönni, mert amikor megjelent a teljesen indokolatlan 3900XT, akkor a 3900X ára lecsúszott $65-t, a 5900X meg most "felcsúszott" $50-t. Ha nem menne MSRP alatt a 3900X akkor lehetne 25k-s különbség, így én több, mint a duplájára számítok.

Köszönöm, most értünk haza, úgyhogy neki is fogok a borozásnak. Kellemes ünnepeket :)

(#286) fanti válasza Erdei88 (#283) üzenetére


fanti
addikt

Köszi, akkor egy lassan 4 éves népkártya és nem öt, ahogy írtam. Köszi a kiigazítást.
GDDR5 vs. GDDR6.
RX 580-as népkártya lett a GDDR5-el, a 3060Ti SOHA nem lesz népkártya a GDDR6-al sem! SOHA!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#287) fanti válasza VirsLee (#285) üzenetére


fanti
addikt

Halászlé, bejgli, forraltbor!
Egészségedre!
:R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#288) devast válasza fanti (#282) üzenetére


devast
addikt

Mármint mire lesz elég 5 évig? Nekem úgy tűnik, hogy elmúltak azok az idők. Sandy i7 jól meghúzva tényleg elég volt 5 évig. Aki így gondolkodott 3 éve, és jól megvette mondjuk az 1700x-et mert 8 mag milyen jó lesz 5 évre, az jelenleg itt áll:

Ezt értsd úgy, hogy nem, a jelenlegi fejlődési ütemben messze nem lesz elég 5 évre. A chart-nak a teteje bele se fért...
szerk: és hozzátenném, hogy ez a normális. Az volt abnormális, hogy 2012 és 2017 között alig volt fejlődés, előtte 2-3 évente cserélni kellett a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#289) Bandit79 válasza fanti (#286) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Nem az rx 580 lett népkartya, hanem az elődei, meet copypaste volt...az a sorozat..
Én már csak tudom.. :)
580 már lecsúszott a hyperől ,mert az 1069 ti meg az 1050Ti vitte a prímet...

[ Szerkesztve ]

(#290) PuMbA válasza devast (#288) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem a konzolgen váltás voltak mostanában ekkora változások. Így, hogy kiderült, hogy 8 magos Zen 2 van a konzolokban, egy 3700X és barátai (5600X stb) bőven elég lesz 5 évig PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#291) fanti válasza devast (#288) üzenetére


fanti
addikt

És ez a diagram ez mi?
Nem látok rajta semmi jelmagyarázatot...
Csak az látom, hogy pl. a Ryzen 7 1700X és a Ryzen 5 3600 között annyi a különbség, hogy én azért még csak nem is finganék egy jó büdöset...pénzt meg semmit sem adnék érte!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#292) fanti válasza Bandit79 (#289) üzenetére


fanti
addikt

Nekem a népkártya a 4850 512MB volt anno!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#293) fanti válasza PuMbA (#290) üzenetére


fanti
addikt

Respekt!
:R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#294) Csupingo válasza devast (#288) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez igaz. Ismét felgyorsult a fejlődés. A pc aranykorában volt brutális. Hazavittél valamit a boltból, 1 hónap múlva már elavult. Rövid idő alatt jó nagy teljesítményugrások voltak. Gyakrabban cseréltem az alkatrészeket, mint alsógatyát. Szerettem is, mert akkor ez volt a hobbim. Már pár éve nem az mert nem játszom és csodálkoztam is, hogy pl. egy 2013-as i5-ös procival elhúztam 2020-ig úgy, hogy nem éreztem késztetést a cserére.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#295) NandoXXL válasza Erdei88 (#283) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A jó kis 470/480 átnevezve :) A 470-es 55-65e volt, és akkor nagyon jó price/performance volt. Ideje lenne kiadni 670-680 néven.

(#296) CPT.Pirk válasza Bandit79 (#289) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És Fanti,

Az RX570 lett AMD oldalon népkártya, mikor a használt piacra bekerült egy nagy rakás olyan RX570, amit korábban bányászatra vettek, csak közben oda már kevés lett és szabadulni akartak tőlük. :)

Én is így vettem 30..33k körül RX570-et két darabot is az elmúlt 2 évben, 1080P-re akkor nagyon jó befektetés volt, ha nem akartál 100K-s VGA-t venni. Meg igazából még most is az, ha nem AAA gémingre vágysz, vagy mondjuk Linux alá keresel játékra is fasza kártyát amivel nincsenek driveres problémák.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#297) Bossp válasza PuMbA (#290) üzenetére


Bossp
addikt

60 fps re biztosan :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#298) snecy20 válasza devast (#288) üzenetére


snecy20
veterán

Látva a fejődési ütemet az elmúlt években, 3900X mellé már nem lesz érdemes rakni aktuális csúcs VGA-t mondjuk 2 év múlva, mert nem fogja kihajtani. Már most is látjuk az élő példát, hogy bizony egy 3080 / 6800XT mellé kellenek a legújabb processzorok.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#299) PuMbA válasza Bossp (#297) üzenetére


PuMbA
titán

Többre is. COD next-gen konzolokon fut 100-120fps-sel, Dirt 5 fix 120fps-sel FullHD körüli felbontáson :) A 60fps azért cél jelenleg, mert a VGA-k ennyit bírnak kisajtolni 1440p és 4K közötti felbontáson. Szóval a konzolok a mostani játékokkal VGA limitesek, nem CPU, mint az előző generációban.

snecy20: "Már most is látjuk az élő példát, hogy bizony egy 3080 / 6800XT mellé kellenek a legújabb processzorok."

Hol?

[ Szerkesztve ]

(#300) Sanya válasza devast (#288) üzenetére


Sanya
nagyúr

A mai gpu limites időkben elég lesz. 144 fps-t fhdban mindenre, de még akár 1440p-re is. (A 4K 60 fps-t meséljétek az nvidia marketingeseknek, 60 fps eléggé szaggatós)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.