Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) somogyib


somogyib
őstag

Ez jópofa, még nem hallottam róla.

A képről hirtelen azt hittem, hogy valami Windows hír lesz :)

(#2) haxiboy


haxiboy
veterán

Végre lecserélhetem a g:hu alkalmazást...valami szörnyű, ~7 éve is ugyanúgy néz ki, nehezen kezelhető. Meglátjuk ez mit tud, a következő túrára már viszem magammal ^^

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) noorbertt válasza haxiboy (#2) üzenetére


noorbertt
őstag

C:geo nem elég jó?

(#4) noorbertt válasza noorbertt (#3) üzenetére


noorbertt
őstag

Szerk

Bocsánat látom hogy ez magyar adatbázishoz való.
Igazából az lenne nagy durranás ha a c:geo-hoz lenne magyar adatbázis, de a magyarnak magyar app kell :)

(#5) petrot válasza noorbertt (#4) üzenetére


petrot
tag

Sziasztok!

Az app fejlesztője vagyok, ezúton is köszönöm a cikket és a lehetőséget :)

A nemzetközi geoládákhoz annyit fűznék hozzá, hogy volt tervben, hogy azok is látszódjanak, de már nem adnak ki api kulcsokat a geocaching.com-hoz. Így marad a magyar adatbázis, amit viszont lelkes geocacherek fejlesztenek ingyen, így ott meg az api funkciókra kell néha többet várni..

Mindenesetre rengeteg terv van még az alkalmazással kapcsolatban, ezeket a szabadidőm függvényében fogom lefejleszteni.

(#6) haxiboy válasza petrot (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Nagyon király az app. Holnap megyünk ki is próbáljuk :R :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) ttamas válasza petrot (#5) üzenetére


ttamas
tag

Esetleg ha megvalosithao lenne, hogy a kozeli pontokat terkepen is mutatja, nemcsak listaban tavolsag szerint ....

(#8) Bone123 válasza petrot (#5) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mi is köszönjük a megkeresést!

Épp ma vadásztam le egy ládát Hűvösvölgy környékén, jó látni, hogy rengeteg lelkes követője van a dolognak. Hajrá a fejlesztéshez!

(#9) noorbertt válasza petrot (#5) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Félre ne értsd, nem lenézem a munkádat csak nem értem miért kell különcködnünk.
C:geo tárt karokkal várja a segítő embereket és egy csomó oldalt támogat.
geocaching.com,de,pl,nl,us,ro,UK,su csak a magyar nincsen :)..

http://www.cgeo.org/development

(#10) petrot válasza noorbertt (#9) üzenetére


petrot
tag

Nem különcködni akartam, csak mikor megismerkedtem a geocaching-el, nem találtam iOS-re rendes alkalmazást, így gondoltam írok egyet :)

A fő irány mindig is ez volt, az Androidos verzió csak egy járulékos plusz, mivel az alkalmazott technológia (ionic framework) lehetővé teszi, hogy ugyanazt a kódot mindkét platformra buildeljem. Androidra a magyar adatbázissal is van vagy 3 alkalmazás, iOS-re viszont semmi.

A sors fintora, hogy sokkal többen használják Androidon, mint iOS-en, de ez talán azért is van, mert ezidáig nem nagyon volt reklámozva a dolog, egyedül a geocaching.hu egy eldugott oldalán szerepel a többi alkalmazás közt..

(#11) petrot válasza ttamas (#7) üzenetére


petrot
tag

Nem teljesen értem a kérést, a közeli pontokat látod a térképen :)

(#12) jamez


jamez
senior tag

Nagyon köszi, elsőre gyors és jól mukod. :C :C :R

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#13) jimhun válasza petrot (#10) üzenetére


jimhun
senior tag

Most próbáltam, Iphone 4s-en, 8-as iOS-el. Nem indul el sajnos. Ahogy rákattintok az ikonra egyből visszadob az Iphone menübe.

(#14) tixem


tixem
addikt

Van e olyan lehetőség, mint például locus-ban, hogy letöltöm az egész ország térképét és az összes láda pontját? Magyarul full offline legyen :) Turistautak térképet szoktam használni. Vagy ez még nagyon távoli?

Egyébként tetszik, letisztult, egyszerű. Végre kukázhatom a gc:hu-t.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15) #96302336 válasza tixem (#14) üzenetére


#96302336
törölt tag

Locus-ban használj vektoros térképet. Azon ott az egész ország térképe. A Turistautak.hu térkép is jó, de az egész ország kb 15 Giga nagyságot foglal, és szinte használhatatlanul lelassítja a telefont indításkor.
MapsForge térképek ingyenesek, és hetente frissülnek! [link] Van beépülő geocaching modulja is a locus-nak.

(#16) #96302336 válasza petrot (#5) üzenetére


#96302336
törölt tag

:R :C
Nagyon jó kis app. Azért külön hatalmas köszönet, hogy ios-re is elérhető, mert ott aztán tényleg nagyítóval kell keresni hasonlót, főleg hazait. Terjesztem is.

(#17) zool1


zool1
őstag

Ha ládát akarok keresni, továbbra is marad a Garmin gps. A telók gps-étől kiráz a hideg... ;)

(#18) peter_k válasza petrot (#10) üzenetére


peter_k
tag

Jó kis programnak néz ki. Köszönjük!!
Kérdésem az lenne, hogy van-e arra lehetőség, hogy előre letöltsem a térképet vagy annak egy nagyobb részét? Nem szeretnék mobil adatforgalmat, ha kirándulok, meg talán gyorsabban is működne. Eddig osmand-ot használtam turistautak rátéttel, ami nagyon gyors és szuper program, de a ládák miatt ezt is kipróbálom.

(#19) petrot válasza jimhun (#13) üzenetére


petrot
tag

iOS9-től felfelé működik csak, a 8-assal a felhasznált pluginok miatt már nem kompatibilis :(

(#20) petrot válasza peter_k (#18) üzenetére


petrot
tag

A fő térkép jobb felső sarkában tudod elérni a letöltés menüt. Itt jelenleg 3 lehetőség van:
- látható ládák adatainak letöltése (a leírásokat pl. nem tölti le a program minden ládához alapból, mert nagyon sok helyet foglalna)
- látható térkép csempék letöltése aktuális +5 zoom szintig
- ládák környékének letöltése: ez lényegében hasonló az előzőhöz, annyi különbséggel, hogy minden zoom-szinten a ládát középre helyezi és az így látható térképcsempéket tölti.

A turistautak.hu csempéi nem cachelhetők a publikus verzióban, a következő verzióban viszont már az lesz (konkrétan tegnap oldotta meg a geocaching.hu rendszergazdája)

(#21) jFox


jFox
őstag

Nagyon jó az app. már egy ideje nézegetem a tabletemen. Kicsit más a filozófiája mint a g:hu-nak de jól használható. Mondjuk nekem a másikkal sincs bajom...
Offline térkép az nagyon jó lenne bele. :K Tudom, hogy le lehet tölteni szelvényeket, de ha pont a helyszín közelébe akarok rákeresni, hogy van-e itt kereshető láda, akkor legalább a térképpel ne terhelje a mobilnet-et.

syn7h37ic: A Locus-ba hogy tudod beletenni a magyar geoládákat? Bár már régen próbátam, de azzal a geocaching plugin-nal csak a .com-os ládákat engedte letölteni.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#22) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ahh az igazi kincskereso dedikalt GPS-t hasznal :DD

I'm gangsta!

(#23) jamez válasza Yodafon (#22) üzenetére


jamez
senior tag

nekem garmin 60csx van. nem mai darab. Mellé ez nagy segítség.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#24) Yodafon válasza jamez (#23) üzenetére


Yodafon
senior tag

Az app? Én etrex 10-el nyomtam ami a 60csx mellett kb. egy pattintott szakócának felel meg és kiválóan tudtam vele cachelni :V

I'm gangsta!

(#25) jamez válasza Yodafon (#24) üzenetére


jamez
senior tag

én is lenyomtam 650 körüli ládát annak idején vele. :K

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.