Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem egészen értem én ezt? Igazából a gémerek nem nagyon erőltetik a 4K felbontást, mert kielégítő grafikai megjelenítésnél (magas fps, mindenféle képjavító fícsörök) nem tudja meghajtani a 8 Megapixelt csak valami elmebeteg konfig (Titan SLI, Fury CF) Miért nem csinált az Acer egy visszafogottabb dizájnt amit a professzionális felhasználók is tudnának használni. Oké ezt is lehet használni, mert nem a monitor hátulját nézi a grafikus :D, de így egy kicsit bazári. Mondjuk sehol sincs "bazáriságban" az Asus monitorához :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) Sebestyen01 válasza KillHates (#1) üzenetére


Sebestyen01
őstag

24" FHD IPS 144hz, ez olyan nagy keres? :W Adtak a szarnak egy pofont :K Nem tudom hogy mibol szurik le azt hogy a gamereknek 4k-ban kellene gamelni, mert azt eroltetik, vagy ha nem akkor ott a fasza TN panel 8 biten, vagy szarabbaknal 6 biten, 150-ert :W

[ Szerkesztve ]

(#3) gyiku


gyiku
nagyúr

mire lesz singe gpu, ami ezt meghajtja, addigra remelhetoleg ertelmesebb aron lesz.

hüllő

(#4) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Nekem van egy BENQ 32-es moncsim, ami ugyan ezt tudja (dolgozom rajta).
Akkor most nekem is GAMER moncsim van ezek szerint???

(#5) Sebestyen01 válasza Olajka02 (#4) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem mert az nem g-synces, ami jo dolog lenne, ha nem 4k-ban lenne elerheto a legtobb cuccon, bar hozzateszem hogy 1440p-ben is elerheto egy ideje, es ott alakulgatnak az arak mar, de az atlag csoro gamernek meg az is nagy felbontas!

(#6) Devilhun_HUN válasza Olajka02 (#4) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Szabad megtudni pontosan melyik modell?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#7) Devilhun_HUN válasza Sebestyen01 (#5) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Nekem még fhd van és még így is szépek a játékok. Akkor bele se merek gondolni a 4k milyen szép lehet. Még nem láttam hogy milyen egy 4k monitoron játszani. De majd idővel veszek egyet. Persze nem 400k-ért

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#8) Sebestyen01 válasza Devilhun_HUN (#7) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem is a szepseg, hogy ne lenne szebb, hisz 8mpixel van elottted, es egy 28-as moncsin eleg nagy tud mar lenni a pixelsuruseg! Az eroforrasehsege a fo visszatarto ero az aron kivul /nem tn paneles csodakra gondolok amit mar 130-ert hozzavagnak az emberhez hogy nesze 4k/
Nyilvan mindenkinel tervben van, csak elobb jojjon ki mondjuk olyan HW ami meg is tudja mozgatni azt normalis sebesseggel! :K

(#9) FID


FID
őstag

Ide vele az asztalra! Nekem bejön a kinézete. Hajaz az első Predi moncsira.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10) Olajka02 válasza Devilhun_HUN (#6) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Benq BL3201PT én nagyon elégedett vagyok vele és tökéletes a munka mellet játékra is. :)

(#11) MK VII válasza Sebestyen01 (#2) üzenetére


MK VII
veterán

"Nem tudom hogy mibol szurik le azt hogy a gamereknek 4k-ban kellene gamelni, mert azt eroltetik"
Nagyon egymás kezére játszanak a hardvergyártók... Hypeolják a 4K monitorokat, tolják az ember arcába, hogy vegyél, de vegyél hozzá VGA-t is meg i7-et meg a többi sallang..
Persze aki nem akar úgysem vesz csak sajnos a legtöbb ember nem így működik.. Boldog boldogtalan veszi hitelre az óriás TV-ket, mert az a trendi.. Ugyan ez van a telefonoknál és már a számítástechnikában..
Nem az az érdekük, hogy minőségi terméket csináljanak megfelelő áron hanem, hogy mindenáron akard azt a szart amire hitelt veszel fel..

(#12) Sebestyen01 válasza MK VII (#11) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Na de aki kicsit is ert hozza tudja hogy nem letszukseg i7 4k melle, mert pont hogy nem hasznalja a nagy felbontasnal annyira a procit, mint sem a vga-t :DDD
De amugy egyet ertunk! :K

(#13) maross válasza KillHates (#1) üzenetére


maross
veterán

Nem csak versenyszinten levo gamerek vannak, en is boldogan jatszom 4k-ban a 970-emmel (es igen, zavar ha valami csak 30fps korul van, alatta meg azonnal ki is lovom, nem 4k ready, marad a fullhd vagy ablakban a 2560 ).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#14) KillHates válasza maross (#13) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen-igen, de azért azt látom a gémer-es topic-okban; hogy vallás szinten űzik ezt a dolgot; megveszik az egy kilowattot is fogyasztó nagyvasakat amiket még rommá tuningolnak (határértékre húzott procik, nyögdécselő VRM-es VGA kártyák, világítós aktív hűtéses DDR9-es ramok) és a futásidejük 80%-ában torrent meg facse megy a gépen :DDD

Persze ami a 4K-t illeti baromi jó dolog, nekem is az van 15.6"-os notebookomon. Két böngésző egymás mellett elfér, ha valamit dolgozom ki tudom rakni az összes ablakot egymás mellé. És a SeriousSam is kényelmesen elteker natív felbontásban a gagyi vga kártyámon.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15) atike


atike
nagyúr

Komoly egy monitor... Árban erős... :DDD De jó lenne... :)

(#16) maross válasza KillHates (#14) üzenetére


maross
veterán

A 15.6" uhd hasznossagarol meglenne a velemenyem :), nekem 28" uldolgel az asztalomon (munkara vettem), 2 bongeszo ahogy mondod, de windows 100% betumereten hasznalhatatlan 40centis tavolsagrol is. Ezert is kene 32", de inkabb 34", ha mar valaszthatok. Nem tudom hany szazalekos nagyitason hasznalod a bongeszot, de ha ugye mar nagyitani kell, akkor akár a felbontas is lehetne eleve kisebb. Persze ha valami egyeb celzott grafikus dologra kellett, akkor nem szoltam.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17) MK VII válasza Sebestyen01 (#12) üzenetére


MK VII
veterán

Igen igen.. Nem a proci a lényeg a 4K-hoz ez tiszta.. Természetesen csak a példa kedvéért írtam, a minél nagyobb pénzköltési lehetőségek közé sorolva.

(#18) Sebestyen01 válasza MK VII (#17) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Sajnos a dx12-es cimek gepigenyehez is irva van :DDD

(#19) KillHates válasza maross (#16) üzenetére


KillHates
nagyúr

150%-on használom. Teljesen jól látható minden.

A nagy felbontás első körben a munkafelület kiterjesztéséről szól de a második dolog az, hogy növelheted a betűméretet úgy ahogyan neked az olvashatóság szempontjából kényelmes, viszont a megjelenített képeket illetően sokkal részletesebb minden. Van már sok weboldal ami érzékeli a felbontást és a megjelenő képeket eleve nagyobb felbontásban tölti be a böngésződbe. Ha egy HD-s monitort használsz akkor 1MP-es képeket tölt be, ha 4K-sat akkor 4-5 MP-es képek jelennek meg.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20) Scholes9


Scholes9
nagyúr

IPS panelek elég "szépen" megrekedtek az 1000:1-es kontraszton, ezen kicsit turbózhatnának valahogy :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) ribizly


ribizly
veterán

Azért azt meg kell hagyni, hogy az Acer elég szépen lefedi a piacot. Csodálkozom is rajta, hogy a többi gyártó nem nagy kapkodja magát. Természetesen az igazi bankot robbantó kombináció (24" + 1080p + IPS + 144Hz + G-Sync/Freesync), mert még várat magára és sok gamer csak azért nem szalad bele a mostani monitorokba, mert egyrészt borzalmasan drága, másrészt meg tartanak tőle, hogy a magasabb felbontáshoz milyen vas kell majd a játékok alá. Egyébként az a vicc, hogy ha valaki eddig tudott tartani egy frame per second szintet fullHD-n valamilyen képjavító eljárás (FXAA, MSAA) mellett, annak abból vissza lehet venni, mert a magasabb PPI miatt kb. ugyanott lesz (vagy jobb képet kap), mint előtte fullHD-n és a felbontáskülönbségből adódó teljesítmény veszteséget meg is spórolta, miközben sokkal folyamatosabb a képe és jobbak a színek. Persze ez senkit sem nyugtat meg miközben annyiba kerül, mint egy egész jó config és "csak" egy monitor...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#22) Etzel


Etzel
aktív tag

Hali.

Most lenne lehetőségem a ket monitor közül az egyiket meg venni. Kérdés melyiket? :S
Az xb271HU vagy xb271HK?
Igazából játékra kellene.
A HU tudja a 165hz ami mar feleslegesnek számít de a HK meg 4ks viszont azon "csak" 60hz tud.
Érdemes bedőlni a parasztvakitasos 4k-nak? Hmm-hmm
Vélemény?
Köszi előre is ;)

(#23) DLIVEKING999 válasza Etzel (#22) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Semmi kép ne vegyél 4K-s monitort játékra. Mert a jelenlegi Vga generáció nincs felkészülve erre a felbontásra. Én egy ASUS PG279Q ROG SWIFT szemeztem ,de inkább várok vele amíg le megy az ára olyan 150 e alá és akkor elgondolkodok rajta :)

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#24) Etzel válasza DLIVEKING999 (#23) üzenetére


Etzel
aktív tag

Igen szerintem megvárom az első tesztet élesben az uj nvidia kártyákról. Mert ezek a benchmark testek nekem nem mondanak semmit. Egy bf4 vagy gta5 teszt inkabb.
En az Asus elozo tn paneles 278-at néztem de most is ips monitorom van nem mennek vissza tn-re.
A 279 rog meg mar közel 40-50 rugoval több mint Predator így lehet az lesz. Nem hiszem hogy erőltetni fogom a 4k-s monitort a TV-m is "csak" fhd megis 720p filmeket nézek rajtuk mert fele annyi a mérete torrentről es annyival nem latok jobb minőséget :/

(#25) kpal


kpal
veterán

Z35 jobban bejön , bár nem az ív miatt, hanem hogy nagyobb és annál csak 2560 is elég 200Hz-hez . Azért elég vga izzasztó.

(#26) 84stangman válasza Etzel (#24) üzenetére


84stangman
újonc

egy honapja van ez a monitorom, bkinek kerdese lenne.... megtalal

I7 6700K@4.7Ghz, 16GB DDR4, MSI Gaming GTX 1080, Acer XB321HK, 512GB 950pro nvme m.2 ssd, 4TB WD Green

(#27) 84stangman válasza DLIVEKING999 (#23) üzenetére


84stangman
újonc

Ez butasag, en elvagyok 4k-n ha huzom a cpu/gpu-t :)

I7 6700K@4.7Ghz, 16GB DDR4, MSI Gaming GTX 1080, Acer XB321HK, 512GB 950pro nvme m.2 ssd, 4TB WD Green

(#28) Etzel válasza 84stangman (#27) üzenetére


Etzel
aktív tag

Kb 1,5 hete adtam el a a predator. Ebayen megvettem akciósan £320-ért múlthétvégén eladtam £650-ért még igy £759 akciósan itt kint angolban. Aztán elutaztam északra kocsikáztam vagy 5 órát oda-vissza és lett egy Asus Rog Swfit PG279Q-m meg egy 1tb-os Samsung Evo 850-em cirka £500-ért így nem jártarm rosszul. Tegnap vettem egy I5 6600k-s gépet, már csak a Super Jetstream Palit 1080gtx-et meg a ssd-t kell beleraknom aztán mehet a menet. Most a jó "öreg" ( több mint 4 éves) I7 3770k-val játszok. Lusta vagyok átrakni és win10-et telepíteni. A mostani win7 már több mint 3,5 éves és semmi bajom vele :D

Volt nálam egy AOC 24"-os 144hz g synces de csak Fhd-s monitor jó jó volt de a FHD miatt kicsit overkillnek éreztem a 1080gtx-et. Megvettem a 4k-s acert de az meg akkor volt előttem és ami mégjobban idegesített, hogy 60hz... az előtte lévő 144hz után az ember már nem akar és ahogyan és is tettem nem fog vissza menni 60hz-re. Eladtam és jött az 27"-os 1440p-s IPS, G sync, 165hz Asus rog. Imádom, pont tökéletes méretű iszonyat brutál a 165hz (persze játékok mint Division meg BF1 vissza kell venni ultráról High-ra hogy legyen is 165 frame-em) de megérte váltani. Ez marad nálam :R

(#29) 84stangman válasza Etzel (#28) üzenetére


84stangman
újonc

Szia,

azt tudod, hogy 4k-ban meg nincs is tobb, mint 60Hz? amugy nem tudom, ez mennyire bant teged jatek kozben? :S

Csak kerdezem :)

I7 6700K@4.7Ghz, 16GB DDR4, MSI Gaming GTX 1080, Acer XB321HK, 512GB 950pro nvme m.2 ssd, 4TB WD Green

(#30) Etzel válasza 84stangman (#29) üzenetére


Etzel
aktív tag

Szia

Nem sajnos nincsen meg :( ez volt a lehető legjobb ips g sync es 32". A 27-este azt írtak nagyon apró a 4K.
Jövőre lesznek csak bemutatva a magasabb hz-es 4K-s monitorok. Illetve lattam egyet egy nemet kézi kamerás felvételt de nem derült ki milyen márka milyen hz-en :F

Igazából nem tudom neked körül írni miért jobb a magasabb hz a 60hoz képest. Az en szememnek folyamatosabb nem olyan pulzáló éles mint a 60hz. Ha teheted egyszer próbáld ki. Kérj kölcsön jársz vele fps-éket. Jobb hidd el. Habár nem minden éber látja/érzékeli a különbséget. En megvettem kipróbáltam es éreztem hogy ez nem az en monitorom. De csakis a 60hz miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.