Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robyeger


robyeger
addikt

Igen kitart a HDD melett, ezért vettem tőlük egy WD Silicon Edge Blue SSD háttértárat :) Komolyra fordítva a szót inkább azért, mert full WinXP kompatibilis a kicsike, 512byte/sector és belső natív TRIM támogatás a JMicron 618 vezérlő segedelmével.
Amúgy dicsérni tudom a Seagate Hybrid winyóját is, tényleg a közönséges HDD és egy jobb SSD között helyezkedik el teljesítményben, de ár/értékben csak az 500Gb példány versenyképes.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2) Wyll


Wyll
őstag

"a hibrid megoldások esetében az operációs rendszer is kulcsfontosságú tényező"

A Momentus XT esetében, ha jól tudom, nem kell os szintű támogatás, belső algoritmus dönti el, hogy mely adatok kerülnek a flash-be - így elsőre valóban nem gyorsabb semmivel, de másodikra már érezhető gyorsulásokról csiripelnek a verebek.
Arról nem is beszélve, hogy ha egy oprendszert ilyenre hdd-re telepítünk, a telepítés végeztére az éppen telepített fájlok valószínűleg kiérdemlik a flash-részleget, hiszen épp a telepítés során egy jó csomót foglalkozva volt velük.
Nem értem a WD-t, ezek szerint a vinyókhoz is külön-külön driver fog majd kelleni? Szép új világ... :U

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Az utolsó bekezdés kicsit meglepett!
Akkor ezért késik az Intel is a tavaly év végére ígért 25 nm-es SSD-kel?
Tudommal most 2011 Q1-re ígérik.
Ki mit tud, ez tartható? :F

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Mit szívott ez az ember?
Vagy csak a számokat látja egy papíron?

(#5) berVi válasza Wyll (#2) üzenetére


berVi
senior tag

egyreszt a szoftveres megoldas sokkal osszetettebb lehet (ami mondjuk nem feltetlen elony), masreszt az os velhetoleg tobbet tud magarol, mint egy diszk belso algoritmusa.

(#6) PCrevRM


PCrevRM
tag

Valamit nem értek. Minek a 25nm, ha ennyi gond van vele? Nem mindegy, hogy a hibajavító áramkörök miatt drága, vagy a több szilícium miatt? Miért nem maradhatna 34 nm?

We are Outcast Consensus 1

(#7) berVi válasza PCrevRM (#6) üzenetére


berVi
senior tag

mert abbol sehogy se lesz teras ssd. peldaul.

(#8) kolanda


kolanda
tag

Akinek van használati tapasztalata már, annak az árak is egyre versenyképesebbek egy HDD-vel, főleg mobil fronton. Pár éven belül (és nem is olyan sokára) ugyanolyan filléres mulattság lesz, pont mint a memóriakártyák esetében, ma már sz*rért h*gyért utánad vágják a 8-16-32gb os kártyákat.

(#9) Tonyius777 válasza PCrevRM (#6) üzenetére


Tonyius777
tag

ha jól rémlik itt a PH-n írtak hogy 28nm a jelenlegi határ mivel ez még stabil

Üdv:Tony

(#10) Boxi88


Boxi88
őstag

Nekem van itthon 3db WD-m, nagyon megbízhatóak, remélem megtartják ezt a jó szokásukat még egy darabig, akármivel is rukkolnak elő... :U

(#11) berVi válasza kolanda (#8) üzenetére


berVi
senior tag

hat memkarit szvsz 16gb-osat 10k alatt nem nagyon kapsz, azt meg szarhugynak nem neveznem. foleg ha azt nezem, hogy a 16gb az edeskeves pc-s adattarolas szempontjabol. 15k-ert meg kapsz 500gb-os hdd-t. ez meg minden, csak nem versenykepes.

ha par = 10, akkor esetleg. 2 eve ezt halljuk, hogy kurvaolcsok lesznek az ssd-k. hat hogyne, most is utanad dobjak.

(#12) Duree


Duree
veterán

Igazuk van az SSD jelenleg rohadt drága és ahogy látom az árak nemigazán mennek lefelé.
Maradunk a jó öreg winyó mellett

duree54

(#13) lujó55 válasza Duree (#12) üzenetére


lujó55
őstag

Nekem meg pont úgy tűnik, nem is igen akarják a gyártók, hogy olcsóbb legyen az SSD. Mi meg megvesszük a HDD-t, mert tényleg olcsóbb.
Ez olyan, mintha mindenki lóval járna, mert olcsóbb a zab, mint a benzin.
Egyszerűen arról van szó, amíg pénz van az elavult technológiában addig hadd menjen. :(((

(#14) berVi válasza lujó55 (#13) üzenetére


berVi
senior tag

pontosan. addig mar nem terjed az agy, hogy ha olcsobb lenne, tobben vennek, es egysegnyi kevesebb profit tobbszor jonne be.

(#15) Taranti


Taranti
senior tag

Igen, már egy ideje az a véleményem, hogy nem a mostani SSD fogja végleg leváltani a HDD-t, hanem egy teljesen más megvalósítás.

Szerk: Ja, a régi vesszőparipám. Miért nincs 3,5" SSD, min.512GB, mondjuk 180/85 értékekkel (a válaszidő amúgy is a durva a HDD-khez képest), olcsón? Tonnaszám lehetne eladni.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#16) Dassler válasza Taranti (#15) üzenetére


Dassler
őstag

Hát az olcsót kivéve a többi kritériumnak azért van megfelelő termék.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#17) julius666


julius666
addikt

A laboratóriumi tesztek szerint drámaian megnő a bithibák száma, ami jelentősen korlátozza a chipek sebességét és megbízhatóságát.

Ehh, ezt nem is tudtam.
Ez gáz, így nem is nagyon lesznek olcsóbbak. :(((

Legalábbis a jelenlegi technológiákkal biztosan nem. Viszont a váltás szintén pénzbe kerül. :( :( :(

(#18) Pug válasza lujó55 (#13) üzenetére


Pug
veterán

Hát amíg vannak olyan tulajdonságai/előnyei amit az ssd-k nem tudnak kiváltani, addig én nem nevezném elavultnak ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) Findzs


Findzs
addikt

úgy lenne ez a hibrid hatékony ha a merevlemez flash alapú része külön meghajtóként lenne elérhető és arra lenne az op. rendszer meg egyéb dolgok telepítve mint egy különálló ssd -re de a hagyományos tányéros hdd -nek szerves része lenne egymás közötti kapcsolatuk közvetlenebb lenne

el tudnék képzelni a gépembe egy 1 TB/40 GB -os öszvér meghajtót :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20) mg105 válasza Findzs (#19) üzenetére


mg105
senior tag

ez egy nagyon jo otlet, csak az atlagfelhasznalo, akiket a felmeresekben vizsgalnak, nem akar/tud ennyire belemaszni a dolgokba es komolyabban, esszel konfiguralni a rendszeret. csak azt akarja, hogy gyorsan toltson be a bongeszo meg a feszbuuk.
egyebkent ha egy jol megirt firmware es szoftver komboval megoldhato lenne ezen funkcio ki/be kapcsolasa, akkor mindenki orulne. hatha lesz egy kis esze a WD-nek, es beletesznek egy ilyet. aki nem akar ezzel bibelodni, az nem teszi fel a drivert es a szoftvert, ugy meg a momentushoz hasonloan mukodne.

(#21) mistixx


mistixx
tag

Lelki szemeimmel már látom ahogy a háttérben leül egymással valamelyik OS gyártó és az egyik HDD gyártó, hogy valami jó kis piacbefolyásoló megállapodás aláírjanak. A fogyasztó meg értetlenül áll a jelenség előtt, hogy egy bizonyos Os alatt az egyik ilyen hibrid HDD sokkal jobb mint a többi. Aztán majd szépen lebuknak és kikerül a hír Ph-ra, és lesz min csámcsogni.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#22) Cs_Laci válasza Taranti (#15) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Baromi egyszerű a válasz: Mert 512GB Flash chip akármint csinálsz baromi drága, mert nagyon nagy a felülete és chip-ek a felület szerint árazódnak be. Nagyok sok tranzisztor kell 512GB-hoz, tehát csak a felület csökkentésével tehetőek olcsóbbá.

Attól nem lesz olcsóbb, ha 'régebbi' chipeket használnak hozzá: csak nagyobb az össz chip felület. Mindig a legfejlettebb megoldást a legolcsóbb gyártani (persze a fejlesztés költségét erre rakják rá, mert ez az újabb, de pusztán gyártani olcsóbb). Tehát nem tudnák 3.5"-be lassú chip-ekkel olcsóbban kihozni.

Ha meg már mondjuk az 512GB kapacitással a chipek önmagukban 500USD-be kerülnek, akkor ha te vagy a gyártó nem azon fogsz spórolni, hogy milyen vezérlést raksz mellé.
600 USD-ért tudsz csinálni agyament baromi durván gyors SSD-t, vagy 550USD-ért lassú vackot. Melyiket fogod gyártani???

(#23) Taranti válasza Cs_Laci (#22) üzenetére


Taranti
senior tag

Így már értem, köszi. (És bocs, hogy csak most válaszolok.) Ez viszont csak megerősít abban a véleményemben, hogy nem az SSD fogja leváltani a HDD-t; nem tud nagyon széles körben elterjedni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) Cs_Laci válasza Taranti (#23) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Egyelőre. Azért a tranzisztor alapú cuccok még mindig nagyobb ütemben fejlődnek mint a merevlemezek.

A 2x-re nő az adatsűrűság, attól a vinyó csak logaritmikusan lesz gyorsabb. És elé lassan duplázódik az adasűrűség. Itt meg elég egy csíkszélességet váltani és máris minden exponenciálisan kisebb-gyorsabb lesz.

Ettől még a köv 4 évben úgyis az lesz a trend, hogy laptopba és oprendszernek SSD, adatnak vinyó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.