Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crus


Crus
őstag

"részletes és egyedi másolatára."

Lehet, hogy boomer vagyok, de vazmeg'... ez egy értéktelen, nulla, semmi, zéró. Attól, hogy a többiek hülyék, még neked nem kell hülyének lenned. A bitek lényege pont az, hogy reprodukálható az állapotuk... úgy kb. végtelenszer. Már pedig ami végtelenszer előállítható, annak nincs túl nagy értéke. Azért ez mégse egy Unreal Engine 5, amit sok éven átfejlesztett pár 100 diplomás programozó.

Tessék: MERRY CHRISTMAS. Kinek, mennyit ér? Esküszöm részletes és egyedi MÁSOLAT :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#2) Skynet258 válasza Crus (#1) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha színesben csináltad volna én adtam volna a tiédért 1 millió eurót. Így viszont nem kell. Feketében. Hát 2021 vége van te meg feketében akarod eladni. Haggyámá... :DDD
Amúgy én igyekszem minden digitális hülyeségben naprakésznek lenni, de ez az NFT dolog egyelőre nekem sem tiszta teljesen, hogy mitől röpködnek ilyen magas árak ebben a szegmensben...

https://geekpulse.hu

(#3) Armagedown válasza Skynet258 (#2) üzenetére


Armagedown
őstag

Valaha a tulipánhagyma is sokat ér Hollandiában :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) Televan74 válasza Skynet258 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért mert az emberek nem normálisok. Tisztelet a kivételnek. Olyan dolgokért fizetnek vagyonokat ami legtöbb esetben egy delete -t sem ér. Digitális javak ami ma trendi, holnap meg mehet a kukába.
Ez is jó áron fog elkelni, csak azért hogy valaki a világ legelső sms -ét a telefonján tudhassa.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) azbest


azbest
félisten

Még, ha az eredeti telefont, amely mutatja azt az sms-t máig... de amúgy tényleg csak parasztvakítás. Persze a cég marketingesei kitalálták, hogy ez menő és önmagát kifizeti a marketing kampány.

#2Skynet258
régen a pénzmosáshoz sok készpénzforgalom látszata kellet, amit azért munkás megoldani, plusz költséges is volt. Aztán ugye ott vannak a műtárgyak, de rájöttek, hogy az is macera és költséges, ha tényleg régi és egyedi dolgokkal mossák a pénzt. A jelenkori műtárgyakra könnyebb rámondani valami fiktív árat (paca fehér lapon x millió). De azért azzal is van macera. Sokkal egyszerűbb egy fiktív, digitális, nem létező dologgal pénzt mosni. De mint látjuk még a kriptoval is macerás a pénzmosás, mert ott is forgatni kell hozzá hardvereket. Helyette mennyivel egyszerübb egy jpg képre bemondani fiktív összegeket.

#6fatpingvin
micsoda világ, hogy ma már az milliós érték, ha wc papírra ráírhatja valaki a nevét

[ Szerkesztve ]

(#6) fatpingvin válasza Skynet258 (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

az NFT lényege nem az hogy az adatállományt teszi lemásolhatatlanná, csak ezt ugye a sok jobbantudó szereti félreérteni.

kizárólag a technikai oldalát nézve (hogy ki mit gondol róla azt mindenkire rábízom) a NFT annyiról szól hogy a blokkláncba belefagyasztja azt az információt, hogy ez és ez az adatállomány ehhez és ehhez az azonosítóhoz tartozik (nagyon leegyszerűsítve). ettől még persze maga az adatállomány teljes mértékben elérhető és másolhat marad, viszont ezt a hozzárendelt azonosítót önkényesen nem lehet átvariálni a blokkláncban. magyarán lényegében arról van szó hogy a láncban lesz róla egy permanens bejegyzés hogy ez az adatállomány a tiéd, ami meghamisíthatatlanul ott marad amíg a blokklánc létezik.

szóval jöhet egy random jobbantudó egy random fórumon és idemásolhatja akár a NFT bitpontos állományát, ettől még a blokkláncban a bejegyzés nem az ő nevére fog szólni. szóval a NFT nem magát az állományt kizárólagosítja hanem a tulajdonos nevét írja bele a matematika nyelvén egy hamisíthatatlan jegyzőkönyvbe.

mondok egy gyakorlati példát az alkalmazásra ami eszembe jutott: tegyük fel írok egy regényt. nem szeretném kiadni, ugyanis nem vagyok híve annak hogy egy kiadó gazdagodjon az én szellemi termékemből, viszont szeretném publikussá tenni, ugyanis nem magamnak írtam. ennek egy lehetséges módja az hogy bemegyek a jogi útvesztőbe, ahol ki vagyok szolgáltatva a nálam gazdagabb elemeknek, ugyanis tudjuk hogy működik az igaszságszolgáltatás, a licenszek is csak addig érnek valamit amíg a holdernek van érdekérvényesítő képessége. viszont azt meg tudom tenni hogy a kész produktumot beépítem egy blokkláncba, ezáltal lényegében csináltam belőle egy NFT-t, ami innentől engem egyértelműen azonosít mint az adatállomány tulajdonosa. Ez természetesen csak a praktikum szintjén igaz, a jogi megközelítés más kérdés, de ha ebbe a cuccba én beletettem azt is hogy milyen licensszel bocsátom közre, a blokklánc meg adja a timestampet, akkor innentől kezdve van kézzelfogható igazolásom arről hogy ez az enyém és hogy milyen feltételeket szabtam a felhasználására.

ez persze csak egy példa volt, hogy a jogászokkal ki mit szájkaratézik az más kérdés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) #56573440 válasza Skynet258 (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem helyettesíthető digitális tokenek. Kb olyan mint egy egyedi pl focis kártya amiből 1-et gyártottak valaha. Ezt is úgy lehet gyűjteni mint a festményeket csak digitálisan, de a gyűjtés itt kb jellemzően sokadlagos szempont ugyanis legikább kereskedni is lehet ezekkel...

Nyilván baromságnak tűnik így elsőre -meg másodikra is- de volt aki 150k usdt fizetett egy csgo skinért szóval...

(#8) fatpingvin válasza #56573440 (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

azzal a különbséggel hogy nem maga az adatállomány lemásolhatatlan, hanem a jegyzőkönyv hamisíthatatlan ami rögzíti hogy ez az adatállomány a tiéd.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) seolwon válasza fatpingvin (#6) üzenetére


seolwon
tag

Tehát egyértelmű, logikus felhasználásra te sem tudsz példát? Mivel jogászokkal kell karatézni ebben az esetben így is, úgy is.
Az ilyen új dolgoknál mindig az az érv, hogy ez a jövő, csak a kétkedők még nem értik. Az NFT-vel eljutottunk oda, hogy a támogatói sem értik. :))

(#10) Crus válasza fatpingvin (#6) üzenetére


Crus
őstag

Remek leírás és példa.

A regény ellenben "valami", az egy szellemi termék. De egy rakás NFT semmiféle értéket nem tud képviselni, mert attól, hogy belekódolom egy fűszál DNS szerkezetébe a nevem, attól még az egy értéktelen fűszál marad. A Mona Lisa értékét értjük és könnyen el is tudjuk fogadni... régi, szép, nem akárki készítette, pontosan ugyan úgy lemásolhatatlan. Nem úgy egy NFT, ami pl. Kis Béláé... attól, hogy az övé, még nem értékes.

Az az első SMS ráadásul amit küldtek, esélyesen már nem létezik abban a készülékben, amire küldték. Ugyan ez igaz lehet nagyon sok NFT-re. Anno a készítője összeszórta paintben 10 perc alatt, feltöltötte a Redditre, vagy a 9Gag-ra, majd lassan terjedni kezdett. A szerző közben 12x cserélt gépet, OS-t, mindent is, az eredetileg létrehozott jpg már rég elveszett. Erre 15 évvel később kikiáltják, hogy tessék itt van egy 100.000. másolat, egyedi azonosítóval láttuk el, legyen mondjuk 12.000$, deal?

Ez így egy őrület.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#11) fatpingvin válasza seolwon (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Tehát egyértelmű, logikus felhasználásra te sem tudsz példát?"

nem szeretném tőled azt olvasni hogy valamit nem értek ha a tök egyértelmű példát a logikus felhasználásra amit fentebb írtam nem tudtad értelmezni.

a NFT annyit jelent hogy felvettél a blokkláncba egy bejegyzést a kérdéses adatállományról a saját azonosítódra. ennyi, nem több. ezen nem tudom felfogni mit lehet nem érteni.

hogy most ez nagyon trendi és nagy pénzek mozognak benne, ezt én is f*szságnak tartom, de még új a cucc, nyilván van körülötte egy hype meg az újdonság varázsa. amúgy meg tök ugyanaz mint a modern art aukciók, amik közismerten csak a pénzmosásról meg az adóelkerülésről szólnak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) fatpingvin válasza Crus (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez két nagyon különböző kérdés. én a NFT mint technikai lehetőségről beszéltem, te az anyagi vonzatáról.

egyébként még egyszer és utoljára, a NFT-knél NEM magát az állományt értékesítik, hanem a kizárólagosságot. van akinek ez az érték. akármilyen abszurdnak tűnhet elsőre, ennek semmi köze nincs ahhoz hogy előtte hányszor másolták. hogy ennek mennyi értelme van arról lehet vitatkozni, de ha belekezdtek azt kérlek nélkülem, ugyanis ebben nem akarok állást foglalni, nem gondolom hogy ezt objektív mércével, általános igazságként meg lehetne ítélni.

a fűszál DNS-es példádon viszont biológusként kicsit meghaltam belülről :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) Myers


Myers
senior tag

Ezeket egyébként milyen jellegű emberek vásárolják? Pénze kell, legyen, ok. De kell valami műszaki véna is. El nem tudom képzelni, hogy egy milliárdos celeb, pl Kim Kardashian megveszi, majd az 500 fős bulin ezt ordítozza:
- Kim: Látjátok, megvettem az első SMS-t!
- Valaki visszaszól: te hülye vagy, honnan tudod, hogy ez az első sms?
- Kim: Ott van a blokkláncban a bizonyíték, látod, látod? Ott a róla szóló blokklánc! :D
- Valaki: Mi van? :F Mit szívtál? :D

Egyébként szívből gratulálok azoknak, akik ezeket el tudják adni sokszáz k dollárért.

http://www.muszaj.hu/

(#14) fatpingvin válasza Myers (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért nem bölcsészettudomány a NFT mint technológia működése hogy ne lehessen megérteni... ha a blockchain működését érted (ami azért lássuk be egy jobb képességű nyolcadikosnak megy, ha a pontos matematikai hátterét nem is fogja tudni, de a megértéshez nem is kell) akkor a NFT-t is érted, ugyanis ez csak egy specific felhasznmálási módja a blokkláncnak.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) Hieronymus válasza Myers (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem is értem miért nem izgulsz rá a következő tartalmú üzenetre. :DD :C :DD
"Kérjük nyolc munkanapon belül rendezze számlatartozását."

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) biscuit válasza #56573440 (#7) üzenetére


biscuit
aktív tag

"Nyilván baromságnak tűnik így elsőre -meg másodikra is- de volt aki 150k usdt fizetett egy csgo skinért szóval..."

Sokmindent értek (és nyilván sokmindent meg nem) a világban, de ezt amíg élek nemfogom megérteni. A blokklánc meg kriptopénz még hagyján, de ez?!?!?!? Számomra nettó agyrém.... :(

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#17) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Mivel ez valószínűleg nem az eredeti bithalmaz az eredeti vevő készüléken, ezért eredetiként hivatkozni rá kicsit túlzás. A részletes protokoll viszont tartogathatnak érdekességeket, ha eddig nem volt publikus. Kíváncsi vagyok, hány sorból áll és milyen programnyelven íródott.
A jótékonysági árverezés azonban megsüvegelendő, egyben ki is zár bizonyos embereket ;]

#13 Myers Tippre a bitcoin árfolyamán meggazdagodó réteg, akik a digitális kultúrában nőttek fel. Nekik pl. egy GIF "eredetije" sokkal többet érhet, mint egy XIX. századi vagy kortárs festmény a nappalijukba.

#16 biscuit Egy egyedi skinnel azért lehet a játékban villogni, míg az NFT esetében marad a tudat, hogy "AZ ENYÉM!" :U

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#18) biscuit válasza Myers (#13) üzenetére


biscuit
aktív tag

"Egyébként szívből gratulálok azoknak, akik ezeket el tudják adni sokszáz k dollárért."

Iam rich app, különböző e-bayes aukciók, ahol képzeletbeli barátokat, kézzel készített, limitált kiadású igazolást vehetsz arról, hogy gazdag vagy, stb.... akkor pont ezen vagy "felakadva"?!?!?! :K

#17Necroman_Mk2

Azt én értem, hogy lehet vele villogni, de kinek és miért?!?!? 10 éves vérpistikének? Egy random faceit szerveren? Instán? Komolyan kérdezem... Milyen "státuszszimbólum" egy skin? Mitől lesz az? Azért mert sokat fizettél érte? :U

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#19) fatpingvin válasza biscuit (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

a technológiát nem érted vagy a jelen példa által demonstrált "felhasználási területet"? mert az utóbbit én bár értem de hülyeségnek tartom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) biscuit válasza fatpingvin (#19) üzenetére


biscuit
aktív tag

Az idézetben leírtakat nem értem kedves Pingu! :) Arra reflektáltam! Amit a kommentem elején leírtam, abban csak jelezni szerettem volna, hogy nem vagyok boomer így a 41. életévemben és nem "sz@rozok" le semmit ami új vagy számomra nem érthető elsőre. De Necroman_Mk2-nek címzett válaszomban kifejtettem a "problémám"! :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#21) fatpingvin válasza biscuit (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

sry, am dumb :DDD második olvasásra felfogtam.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) biscuit válasza fatpingvin (#21) üzenetére


biscuit
aktív tag

Esetleg, ha egy fűszál DNS-ébe kódoltam volna, elsőre is megértetted volna!!! No offense Crus!! ;)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#23) Silεncε


Silεncε
őstag

Az se normalis (vagy penzt akar mosni), aki ezeket megveszi

(#24) #56573440 válasza Silεncε (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ugyanolyan nagy kockázatú befektetés mint bármi más a mai digitális termékek között. Sok celeb meg meme gyártó kisiparos kihozza egy sorozat grafikát pl, beszállsz olcsón, hype vonat indul, eladod drágán. Legalábbis a jellemző felhasználás az ez... A legtöbb projekt meg kereskedő oldal kriptóban dolgozik, innentől gondolom megvan hol a buli a biznisz.

A saját szellemi termék tulajdonjogának bejegyzésére meg ez pont annyira alkalmas mint bármi amit eddig alkalmaztak. A lopás és illegális felhasználást nem akadályozza meg, es utána ugyanúgy max ügyvéddel mehetsz jogi útra és csókolom.

(#25) Hieronymus válasza #56573440 (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Jelen esetben.
Dire Straits - Money For Nothing
Talán nem adómentesen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) seolwon válasza fatpingvin (#11) üzenetére


seolwon
tag

Te írtad, hogy attól még a jogi részét ugyanúgy meg kell oldani. Tehát azzal, hogy felteszik a blokkláncra nem érnek el igazából sokat.
A fúziós erőmű is bonyolult szerkezet, de mégis könnyű elmagyarázni, hogy miért lenne jó megcsinálni. Na az NFT-nél ez hiányzik.

(#27) Cooper911 válasza Crus (#1) üzenetére


Cooper911
senior tag

Nana...
Mióta megvették a "láthatatlan szobrot", azóta ilyenen nem akadunk fenn. :D

Egyébként December 3-án karácsonyi buli?
Jól nyomták :D "Azokban még volt anyag" :))

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#28) fatpingvin válasza seolwon (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

feladom. azzal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni ha valaki nem akarja érteni amit magyarul leírok.

szerintem tök egyértelmű volt hogy ez egy blokklánc szintű biztonsággal tanúsítja hogy a cucc a tiéd. ennyi. nem több.

én jobban bízom a matematikában mint az intézményekben, ezért látom értelmét.

most már tényleg utoljára írom le és a többi értetlenkedőre nem fogok reagálni: a NFT nem több mint egy digitális javak tulajdonosságának (direkt nem tulajdonjogot írtam) igazolására alkalmas ESZKÖZ.

komolyan olyan érzés ezt magyarázni mint ha azzal próbálnék vitatkozni hogy "értem hogy a kalapáccsal be lehet verni a szöget, de mire jó?"

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Ebből a pénzből remélem futja majd olyan emberre, aki felveszi a telefon az ügyfélszolgálaton...

Üdv B.

(#30) Hieronymus válasza fatpingvin (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt kb. mindenki érti amit leírtál.
A kiakadás azon van, hogy sokak számára teljesen értéktelen dolgokért jelentős pénzeket képesek fizetni a vásárlók. Főleg úgy, hogy sok esetben a tulajdonjog korlátozott.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) fatpingvin válasza Hieronymus (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

"sokak számára teljesen értéktelen dolgokért jelentős pénzeket képesek fizetni a vásárlók"

én meg azt nem értem hogy ezen miért kell úgy felhőbörödni mintha most láttak volna először ilyet...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) #56573440 válasza fatpingvin (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az megvan hogy ha publikalsz valamit akkor jellemzően ugyanúgy szabályozható a felhasználása blokklánc nélkül is?
A szerzői jogok a mű keletkezésének pillanatától nálad vannak, nem értem te miről beszélsz amikor intézményeket emlegetsz, de senki nem jár be semmilyen intézménybe egy konnyvel, szoborral, festmennyel hogy levedesse es papírt kapjon bármiről is. Ez nagyon nem így működik... Ez nem szabadalom...

Ez nem más ebben a kontextusban ahogy használnád a peldaban, mint a szerzői jogai megjelenése egy másik platformon is. Működhet csak e nélkül is működött eddig is, ez meg nem kényelmesebb, olcsobb vagy hatékonyabb, csak new age-ebb es blokkláncabb.

Na az hogy a saját nftden be tudod kapcsolni hogy később minden adásvétel után részesedés üsse a markod az már egy mondás. De az az uzlet része már...

(#33) fatpingvin válasza #56573440 (#32) üzenetére


fatpingvin
őstag

"A szerzői jogok a mű keletkezésének pillanatától nálad vannak"

igen, elvileg. meg gyakorlatilag is, de ezt b*szhatom ha mondjuk egy nagy cég azt mondja hogy pedig ezt én csináltam, nem fogom tudni kiperelni belőlük. ezt értettem az intézmények alatt, hogy az erről ítélő bíróság, az eennek a jogi kereteit adó törvényhozás, papíron persze minden törvény egyformán vonatkozik mindenkire, a gyakorlatban pedig tudjuk hogy minden további nélkül meg lehet venni az out of jail ticketet. én úgy vagyok benne hogy soha ne bízz azokban akik annyira gazdagok hogy az már legális. a matekot viszont nem tudod lefizetni.

de ez már egy nagyon más téma aminak tényleg semmi köze a NFT-hez mint technológia.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) btprg válasza Yahhher (#29) üzenetére


btprg
senior tag

+1

Mondjuk attól még hogy Magyarországon ez a legalja a telefontársaságok között a rossz térerővel, elérhetetlen ügyfélszolgálattal és társaival, lehet hogy külföldön jó... (Vagy nem.)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#35) #56573440 válasza fatpingvin (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem, gyakorlatilag... Ne viccelj már, az internet nem felejt időben élsz. Ha bármit publikálsz annak bizonyítható nyoma van.

Ha a nagy cég azt mondja hogy az övé, akkor szerinted most az éves sokszáz milla usds büdzséből fizetett ügyvéd gárdát alkalmazó cég majd azt mondja hogy jaj várjál már, a duci pingvin könyvet nem lehet behúzni, mert nft es ott a time stamp... Ahaaaaaaaaaa

Segítek, pont leszarja. Bíróságra mehetsz ahol szanaszét ügyvédel, addig járat le, addig túrja fel a múltad, addig húzza az eljárást amíg lelkileg es anyagilag sem bírod tovább. Aztán visszaperel hitelrontásért, ellehetlenít emberileg es szakmailag is. És magyarázhatod mindenkinek hogy mi az nft time stamp, de kutya nem hall.

Hagyjuk, láthatóan kissé natív bagy ezzel kapcsolatban...

(#36) fatpingvin válasza #56573440 (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

"az internet nem felejt időben élsz. Ha bármit publikálsz annak bizonyítható nyoma van."

ez tök jól hangzik amíg olyan dologról beszélsz amit NEM akarsz hogy felszínre kerüljön. ha valamit viszont fixen azt szeretnéd hogy megmaradjon, erre való a blockchain.

tényleg hagyjuk.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) Necroman_Mk2 válasza biscuit (#18) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Pontosan azért, amit leírtál: villogás, felvágás a többiek előtt, hogy neked egy tényleg igazi, egyedi skined van, mert anyagilag megengedhetted magadnak. Játék közben persze valószínűleg nem fogja senki más figyelni, max egy dobogós eredményhirdetés alatt látható (ha van, a CS-ben nem tudom), de a tulajdonosa elitista-sznob lelkét ez megnyugtatja.
Ugyanez vonatkozik persze a tényleg egyedi kinézetű fizikai tárgyakra is, legyen az egy aranyozott konzol vagy egy spéci karóra.

#25 Hieronymus Azért az bazinagy "LCD" tévéképernyő befigyelt már 1985-ben :D

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#38) biscuit válasza Necroman_Mk2 (#37) üzenetére


biscuit
aktív tag

Ezt értem és el is fogadom, DE, 150k USD-ért mondjuk vehetsz egy jó sportautót, amiről mindenki tudja, hogy neked aztán tényleg több van mint amennyire szükséged lehet. Nade egy skin?? Ha nem ismered a skint és nem tudod, hogy mennyit adtak érte (direkt nem azt írtam, hogy mennyit ér), az emberek 99%-ának az égegyatta világon semmit sem mond. "a tulajdonosa elitista-sznob lelkét ez megnyugtatja" ez lehet a megoldás kulcsa! :K

" dobogós eredményhirdetés" mégcsak ilyen sincs. Onnan tudhatod meg, a másik milyen skint használ, ha dob neked egy fegyvert amin a skin van, vagy béna és lelövik és akkor felveheted azt amit elejtett. Ennyi! :U

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#39) #56573440 válasza fatpingvin (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

az meg rohadt irreális, maximum egy marék embert megmozgató felhasználási forma. Nem mellesleg az elején említett példáddal is szembe megy, minek írsz könyvet ha utána el akarod rejteni pl...

Nyilván ha pl van nálam egy olyan dokumentum ami nagyon nem kéne nálam legyen, a CIA összes beépített ügynökének minden bizalmas adatával azt nyilván buli lehetne beletenni mert ott nem számít a gas fee, és nem kell aggódni hogy hogy és hol tárolom le úgy offline, hogy azt ne találja meg nálam senki. Na most azért ez valljuk be elég meredek felhasználási forma.

tényleg hagyjuk mert az ilyen nagyon meredek eseteken kívül konkrétan nincs nagyon más ahol ez -nyilván a kereskedésen kívül- értelmet is nyerne.

(#40) fatpingvin válasza #56573440 (#39) üzenetére


fatpingvin
őstag

"minek írsz könyvet ha utána el akarod rejteni pl..."

oké, tényleg hagyjuk :D eddig az volt a benyomásom hogy legalább a blokklánc működésével kapcsolatban minimálisan képben vagy, de ez a megjegyzésed nyilvánvalóvá tette hogy abszolút nem. így felesleges beszélni a témáról.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) Crus válasza biscuit (#22) üzenetére


Crus
őstag

Még régebben láttam, hogy lehetséges a teljes genetikai kódhoz hozzácsatolni teljesen inaktív részt, ami tartalmazhat akár egy szignót is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#42) fatpingvin válasza Crus (#41) üzenetére


fatpingvin
őstag

actually ez az egyik legegyszerűbb génsebészeti manőver... csak olyan encodingot kell használni ami nem viselkedik promoterként se genetikailag értelmes kódoló szakaszként.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) biscuit válasza Crus (#41) üzenetére


biscuit
aktív tag

Nem kétlem! Azért hoztam fel a fűszálas példád, mert Pingu bilológus és gondoltam ez egy remek lehetőség a fricskára, úgy, hogy közben senkit sem sértek meg! Ezért is írtam, a no offenset! :K (csak második olvasatra sikerült értelmeznie a korábbi kommentem, gondoltam, ha az ő nyelvén írnám akkor nem volna félreértés.) :DDD

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#44) Apollyon válasza fatpingvin (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tök jó a blockchain elve, csak rengeteg gond van vele végülis, például, hogy amire épp használják értelmetlen. Azért ez nem ugyanaz mint egy Van Gogh festmény, vagy egy zenei CD. Az első sms ugyanúgy a megalkotók nevéhez fog tartani örökre, mint ahogy a Van Gogh festmény, vagy zenei CD. Tök mindegy, hogy te vettél rá egy rendszámot két raklap pénzért, és meggazdagodott rajta valaki ezen az NFT árverésen. Max ott lesz majd egyszer a wikipedia cikk alsó részében, hogy volt egy hülye, aki ezért fizetett.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45) Major Lion válasza Apollyon (#44) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mit ertesz azalatt hogy a Van Gogh festmeny a megalkoto nevehez fog tartani orokre?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46) Apollyon válasza Major Lion (#45) üzenetére


Apollyon
Korrektor

*tartozni, csak typo, bocsesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47) Major Lion válasza Apollyon (#46) üzenetére


Major Lion
senior tag

Es ez igaz is, o az alkotoja marad orokre, de a kepeinek mar nem a tulajdonosa. Es a kepeinek tulajdonlasat mindenki valami papirral bizonyitja. Az NFT is csak ennyit tesz, nem tobbet.

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#48) Apollyon válasza Major Lion (#47) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen ez igaz, csak éppen nem sok értelme van. Festmény esetén egy fizikailag is meglévő tárgyról beszélünk, amit nem lehet csak úgy lemásolni, eszmei értékkel is rendelkezik.

Zene is hasonló, az éppen meglehet CD-n vagy bakeliten, frankó booklettel, fizikailag kézbe tudod venni. De amióta az mp3 és társai, főleg youtube, meg úgy a komplett internet korlátlanul, minden azonnal kell attitűddel jelen van, már egy zenei albumnak sincs akkora értéke mint korábban.

Ez a két szó, hogy kellemes karácsonyt, mint NFT (nem mintha az NFT önmagában nem lenne az), jó nagy átdobás a palánkon, még legalább ha meglenne az eredeti mobiltelefon amire küldték, oké lenne, félig. Viszont így, hogy most erre kitalálták, hogy akkor "rakjunk rá blokkláncot", fergeteges. Persze nekem mindegy, ki mire költi az ezer meg milliónyi euróját-dollárját, mert nyilván csak nagyon nehezen találni hasznosabb helyet a pénznek, de ez az NFT is egy ékes példa arra, hogy a pénzes, könnyen becsapható rétegnek lett kitalálva.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49) Hieronymus válasza Apollyon (#48) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Végül is mi különbség a "kizárólagos tulajdonjogot szerez a világ első sms-ét továbbító eredeti kommunikációs protokoll részletes és egyedi másolatára" mint az Apple első összerakott gépét megvásárlásai között?
Az egyik egy ma már nem használt protokoll, a másik egy talán sohasem volt teljesen üzemképes számítógép.
A protokollt nyomtatni lehet, bekeretezve mutogatható.

Mind a két dolog értékét a bele fektetett hit határozza meg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) Apollyon válasza Hieronymus (#49) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az első apple gép egy fizikai, valóban megvalósult materiális képződmény, kézzel fogható.
A merry christmas sms állítólagos tulajdonjoga meg se nem szellemi termék, mint egy zene, se semmi. Csak pénzégetés, meg egy bizonyítvány, hogy valaki egy balfék volt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.