Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vottokar


vottokar
senior tag

Nem lehet sikere, hiszen sehol sem látok rgb ledeket, Vagy legalább kéket!
Majd, ha lesznek pontosabb adatok is róla, (pl. ram méret) akkor kíváncsi leszek rá. Amúgy a csicsamentessége tetszik. Ez az Intel AnyWAN CPU amúgy miféle?

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#2) #07746304


#07746304
törölt tag

Pofás, nekem C5 V1.2 van. Az ár viszont 170 € lesz inkább itthon :(

(#3) tibaimp válasza vottokar (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez féle:
"The outstanding performance of
a dual-core Intel® Atom™ processor
lives at the heart of the Intel AnyWAN
GRX750 NPU. Built on 14nm technology
the application processor provides
dual-core Intel x86 processing at 32
or 64-bits running up to 2.5 GHz** for
outstanding performance while being
designed for only 6W thermal design
power."

2 magos atom, 2,5GHz-n, de mivel 2 csillagocska van ott, valszeg lehet valamit manipulálni vele, azt nem írják, vagy én nem találtam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) #07746304


#07746304
törölt tag

Az értesítő ledek elég szerencsétlen helyre kerültek rajta :(

(#5) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

WPA3 van?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#6) BiP válasza vottokar (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha valami kiderül (pl. ram), akkor az itt tuti meglesz azonnal.
https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_Archer_C2700_v1.x

megj: a címet nem értem. Milyen korlátozás?

(#5) SaGaIn: A spec oldalon nem említik.

[ Szerkesztve ]

(#7) Tidus válasza SaGaIn (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Az minek, főleg ha a védelemre is hangsúlyt helyeztek a fejlesztők.

Amúgy pedig egyik gyártó sem erőlteti, de talán az AX rendszerekben majd.

(#8) macilaci78 válasza Tidus (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor az USB 3 megjelent, mindenkinek az kellett, amikor a WPA2 megjelent, mindenkinek az kellett...
Egy 50 k-s hálózati komponenst az ember szeretne sokkal tovább használni, mint amennyi a gyártói garancia, ne a biztonság miatt avuljon már el gyorsan. Főleg hogy a csapból is IoT támadhatósága is folyik, ráadásul bulvárosan zavaros lével bőven nyakon öntve.
Engem az érdekel, hogy fw-frissítéssel lehet-e WPA3-at tenni egy routerre a jövőben?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) bambano


bambano
titán

vajon tudnak már távközlési chipsetet csinálni, vagy még mindig a puma szintjén ragadtak meg?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) cheatergs válasza BiP (#6) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem hallottál még az EU új direktívájáról, ami alapján mindenkinek alanyi jogon uannyi sávszélesség jár, aki pdg ennél gyorsabb, azt megbüntetik? :))

Am meg kell a fenének, hát h kössem be a LAN-ba, ha nem is támogatja a Win95-ös és 3.1-es gépeimet! ;]

Mindig minden mindegy

(#11) Tidus válasza macilaci78 (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Én meg 100k-s hálózati komponenst használok, aztán nem tudja.
macilaci,

[ Szerkesztve ]

(#12) MrT


MrT
csendes tag

MU-MIMO mi? Csak majd ne hogy ez is úgy járjon majd mint a csúcskategóriás (szintén TP-LINK) "Archer C5400" hogy (a honlapon ki van írva a mindenféle nagy mu-mimo reklámok alatt megcsillagozva apróbetűvel majd egyszer lesz hozzá firmware addig nem működik) 3 év elteltével még a mai napig nincs hozzá mu-mimo-t támogató firmware úgyhogy gyakorlatilag semmit nem ér csak annyit mint egy olcsó router, az új gamer változata az "Archer C5400X" meg még mindig csak papíron (képeken és leírás a honlapon) létezik már kb egy éve.

Kiváncsi vagyok hogy az ASUS csúcs routerén az "RT-AC5300"-en működik-e gyakorlatilag a mu-mimo vagy azon is csak elvileg, szinte ugyanaz a hardver van benne mint az "Archer C5400"-ben, eme ASUS csúcs router-nek szintén van egy gamer változata (szerencsére nem csak papíron mint a TP-LINK-nél hanem meg is vásárolható) a "ROG Rapture GT-AC5300", ennél viszont már nem is írják a hivatalos honlapon sehol azt hogy mu-mimo, akkor ez sem tudja azt a funkciót használni? Talán a 4 általam említett router közül egyik sem?

[ Szerkesztve ]

(#13) sutszi


sutszi
veterán

Volt korrektori átnézés ezen a cikken?

A cuccos akkor kezd igazán az elemébe érni, amikor számos felhasználó egyszerre telepszik rá a sávszélességre:

Mi az, hogy cuccos?! A színvonalat kicsit fentebb kéne emelni.

a Link Aggregationnek köszönhetően pedig a négy meglévő Gigabites LAN portból kettőt összekapcsolhatunk, hogy a NAS-unk számára 2 Gbps heverjen parlagon.

A parlagon heverés azt jelenti, hogy kihasználatlanul van valami. Ez ide abszolút nem illik. De lehet az író nincs tisztában a jelentéssel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) ekkold válasza sutszi (#13) üzenetére


ekkold
őstag

"....lapka minimalizálja a különböző rádiófrekvenciák közti interferenciát, miközben ezzel egyidejűleg erősíti az Ethernet és Wi-Fi jeleket."
Erősíti az Ethernet jeleket?? Vagy én maradtam le valamiről, vagy sikerült nagy huuulyeséget írni.

Automatikusan frissülő antivírus? Egy routerhez? Ez csak nekem furcsa?

(#15) Silεncε válasza sutszi (#13) üzenetére


Silεncε
őstag

A heverjen parlagon arra utalhat, hogy rohadtul nem fogja semmi kihasználni a 2Gbps-es linket

(#16) TeeJay válasza bambano (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább Broadcom vagy QCA SOC azok bizonyítottak millió hálózati eszközben :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) sutszi válasza Silεncε (#15) üzenetére


sutszi
veterán

És ő ezt honnan a fenéből tudja? Itt egy objektív beszámolónak kellene lennie...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Örülök, hogy erősödnek a routerek. Remélem lesz rá egy pofás openwrt és lassan elindul az ipar a homebrew homeserver irányába. De ugye nem fog, hiszen abból nincs pénze :(

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#19) tibaimp válasza TeeJay (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyire jók ezek az Atom soc-ok ezekben a cuccokban?

szerk:
Ezek szerint akkor keksz?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) woodworm válasza tibaimp (#19) üzenetére


woodworm
veterán

Kérdezd a upc-seket!
Egy szakállas vicc poénja jut eszembe róla:
- Szia sánta. Mi van a hátadon?
- Semmi.
- Akkor nesze itt egy púp.

(#21) tibaimp válasza woodworm (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nincs upc-s ismerősöm...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) TeeJay válasza tibaimp (#21) üzenetére


TeeJay
félisten

szopnak mint a torkos borz a connect box-al
és ezt a szerelők is nyíltan elismerik beszéltem 1-2-vel
valamelyik mondta hogy kirakott egyett másnap mehetett egy újra cserélni mert a wifi is tré volt rajta meg újraindult... szóval ő azt mondta ahol TC van nem szívesen cseréli mert csak plusz munka lesz nekik

de legalább powered by intel atom csak egy hulladék kukába való az egész
aki routert akar magának szívás nélkül inkább Broadcom meg QCA procisat vegyen az már bizonyított
ott a wikidevi látható melyek a népszerű SOC-ok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) dchard válasza bambano (#9) üzenetére


dchard
veterán

Nem érdemes összemosni a kettőt.

A Puma egy felvásárlás, aztán szarul integrálás eredménye, három éve ismert súlyos problémákkal.

A SOHO wifi chipjeik viszont 10+ év kiforrott munkája, részt vettek a szabványok kidolgozásában is, könyékig.

Nincs is velük gond.

A kérdés inkább az, hogy az applikációs proci mit fog tudni, milyen Atom derivatíva lesz?

Az inkább zavar, hogy legalább 2.5 gigáig nem tudja az összes port az új szabványt. Előbb fog elterjedni, mint a LACP soho környezetben.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24) tibaimp válasza TeeJay (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szomorú! De akkor miért gyártanak mégis Atommal ilyen cuccot, ha ennyire szar, előbb utóbb vissza kellene ütnie a gyártóra, az meg a soc gyártóra tud visszahatni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) woodworm válasza dchard (#23) üzenetére


woodworm
veterán

Az az Intel AnyWAN CPU nagy valószínűséggel egy puma 7 alapú soc lesz. Tavaly a puma 6-os botrány után elismerték, hogy érintett az előző és a következő generáció is.

(#26) TeeJay válasza woodworm (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor sok sikert minden gyártónak aki ilyen SOC-t rak az eszközeibe :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) dchard válasza woodworm (#25) üzenetére


dchard
veterán

Ismereteim szerint a Pumával kapcsolatos problémák elsősorban a DOCSIS részt érintették, ami egy SOHO routerben értelemszerűen nincs jelen. Az eredetileg a TI-től felvásárolt Puma részleg ráadásul MIPS alapon működött. A kérdés az, hogy ez a nyilvánvalóan Atom-szerű applikációs proci az eredeti Puma design-ből átvett/továbbfejlesztett MIPS, vagy Atomos x86?

Magáról a SoC-ról kéne több infót szerezni, én a wifi résztől nem tartanék, inkább a fogyasztástól. Az is igaz viszont, hogy ha x86-os derivatíva lesz és benne lesz az AES-NI, akkor OpenVPN-re meg minden másra is igen jó lesz.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.