Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Jöhet a Sine Mora folytatás.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Crytek


Crytek
veterán

Basszus ez nem jó jel. Lassan már csak 3 cég lesz aki birtokol minden létező game jogok aztán mégis egyre több fertő jön csak :(

Next PC Upgrade: 2022

(#3) Daffchy


Daffchy
őstag

Mit nem adnék egy az IG 2 színvonalát elérő 3. részért... :C

(#4) Cythyel válasza Daffchy (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

Yap-yap! Jöhet!!!
Ugyanakkor én annak is örülnék, ha feljavított graffal jönne egy IG1 és IG2 remaster PC-re. :))

(#5) Cifu válasza Daffchy (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy hívják, hogy Haegemonia, a fejlesztő csapat azonos.

Eleve a Nordic Games alatt jelent meg az IG3 munkanéven indult Nexus - Jupiter Incident néven debütáló Mithis Games játék.

Szvsz sok szempontból mindkettő méltó folytatásnak tekinthető...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Cythyel válasza Cifu (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

Hmm... ilyen szemszögből nézve ez is igaz. Meg ha jól emlékszem, akkor a Nexus-nak a project neve eredetileg IG3 volt, csak aztán fejlesztői és kiadói bonyodalmak miatt lett az ami...

(#7) Daffchy válasza Cifu (#5) üzenetére


Daffchy
őstag

Nem rossz a Haege, de nem egy IG 3 sajnos. :)

(#8) Cythyel válasza Daffchy (#7) üzenetére


Cythyel
senior tag

Szerintem jobb is hogy nem IG3 lett a Haegemonia címe. Hiányzik a Haegemonia-ból az ami a korábbi 2 IG-ben benne van, mint pl a hajók egyenkénti testreszabása, földi harc, stb... Ami a Haegemonia-t egyedivé tette, az az óriási terek és a 3D mozgás, több harc és kevesebb háttérmanagement.

(#9) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Érdekesség, hogy az IG3: Genesis kapott demót is annak idején, ma is letölthető még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Cifu válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez az, ami később a Nexus: Jupiter Incident néven jelent meg...

Kis magyarázat:

A Digital Reality nem akart IG3-at, elegük volt az űrstratégiából, egy lépegetős játékot akartak, amivel Walker munkacimen kilincseltek a kiadóknál. Csakhogy senki sem harapott rá.

Eközben volt egy kis magyar indie csapat, amelyek egy Beyond munkanéven futó űrbéli RTS (vagy talán helyesebben űrharci-taktikai) játékot demóztak, őket felkarolta a Philos, és elkezdtek vele ők is kilincselni a kiadóknál. A német CDV vevő lett volna, de úgy, ha valami jó kis brand alá rakják be, vagyis hogy a név eladja a játékot. A GT Interactive, amely az IG1-2-őt kiadta, ekkorra bedőlt, és eladó lett az IG névhasználat joga. A Philos kifizette a díjat, ám a szerződés időhatáros volt, ezen időn belül lehet Imperium Galactica néven kiadni játékokat, utána nem. A CDV-nek tetszett az IG3 név, és vállalta a játék kiadását, ekkor a játék neve Imperium Galactica 3: Genesis néven futott.

Aki régi motoros még emlékszik arra köpködésre, ami emiatt kialakult. A Digital Reality ugyanis kénytelen-kelletlen visszatért az űrstratégiai játékstílusra, ám az IG név a Philos / CDV párosnál volt, szóval új nevet kellett találniuk (a Hardwireden és a hasonló gamer oldalakon ment az anyázás ezerrel emlékeim szerint, oltották a Philos-t, hogy miért lopta el a Digital Reality játékát - ám az igazság az, hogy a Philosnak kellett egy viszonyla olcsó, ám ismert brand, a Digital Reality meg éppen nem akart űrstratégiát csinálni).

A történet halatt tovább, a DR kihozta a Haegemonia-t, ám visszafogottan volt sikeres az eladások terén. Az IG3 fejlesztése folyt ezerrel, ám a játék elementális szinten alakult át - az elején egy valóban reális fizikát használó űrstratégiai játék lett volna, ahol nincs FTL (fénynél gyorsabb sebesség), nincs energiapajzs meg ilyesmi, a későbbi játék első pályái valamennyit megőriztek ebből, de a játék maga nem ebbe az irányba ment tovább (megjegyzés: ilyen sem akkor, sem azóta nem született olyan űrstratégiai játék, amely komolyan venné a newtoni/kepleri fizikát). A folyamatos csiszolgatás viszont lassan ment, és a játék kicsúszott a jogok felhasználási határidejéből. Így átkeresztelkedett Nexus-á, és végül a Vivendi (ami később Nordic Gamesbe olvadt be) logó alatt jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) zozoo83


zozoo83
tag

Imperium Galactica 3-at a népnek, most! :)

(#12) Crytek válasza zozoo83 (#11) üzenetére


Crytek
veterán

Project Igi 3-at inkább ,de tegnapra!

Next PC Upgrade: 2022

(#13) Cythyel válasza Cifu (#10) üzenetére


Cythyel
senior tag

Hehe! :DD Ezekre emlékszem. Bár akkoriban még nem jutottam hozzá túl sok netes médiához, de GameStar-ban meg a Guru-ban sokat olvastam ezekről. Nem kis felzördülést váltott ki.

(#14) Dilikutya válasza Cifu (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak homályos ismereteim voltak az ügyről, az ilyen jogi vitákat sose olvastam el. Pláne nem a Nexus és a Haegemonia idején, 18-19 évesen. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Gyuri27 válasza Daffchy (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te vagy az emberem.
Jó lenne. :K

Cifu: a Nexust szerettem. De az inkább kaland volt mint starétégia. Amit nagyon szerettem benne az az első részben megtalálható fegyverzet cserélgetés. Az elsőbe is jó volt, hogy ha a hajótestre volt pénz a többire nem. Szétnéztél a raktárba és raktad ami volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) Assimilator válasza Crytek (#12) üzenetére


Assimilator
őstag

Az szerintem is johetne. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.