Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Воланд


Воланд
titán

ahhoz kepest, hogy egyesek szerint itt a forumon a nokia csodbe ment, eleg szep teljesitmeny ez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) ata4100


ata4100
csendes tag

A Nokia Here elég jó utcaszámokban és istenháta mögötti helyekben, de az időkiszámítása az érkezéshez katasztrófa, 40 perccel többet ír ugyanarra az útra, mint a google maps. Most,hogy döntsem el melyik a pontosabb? (szombaton indulunk)

[ Szerkesztve ]

(#3) Polllen válasza Воланд (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

A többség a nokia mobiltelefon részlegéről beszélt sztem... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) Воланд válasza Polllen (#3) üzenetére


Воланд
titán

teljesen mindegy, hogy most a telefonos reszlegre irjak, vagy a teljes cegre, akkor is baromsag marad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) kakuk.tamas válasza Воланд (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Azt tudjuk, hogy honnan volt rá pénze a Nokiának, vagyhogy egybe fizeti ki a vételárat, vagy máshogy/másként?
Ilyen nagy üzletben (sőt kesebbekben is) sokféle képen lehet fizetni.
Szóval ez az egész nem oly sokat mond a Nokia jelenlegi /anyagi/ helyzetéről. Szerintem.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) lmisi


lmisi
senior tag

Ez egy offtopic hír itt. Gyakorlatilag felesleges, mert nem távközlési hálózatok építésével, üzemeltetésével foglalkozik ez az oldal.

(#7) alevan


alevan
őstag

Az üzlet sikerességével egyébként további előnyökre tehet szert a finn vállalat, hiszen lehetőséget kap az amerikai piacra való betörésre, ahol a Verizon és az AT&T is igen nagy felhasználói bázissal és kiterjedt hálózattal rendelkezik.

Lóf..szt.

Üljenek le tárgyalni az európai távköz szolgáltatókkal és az európai infrastruktúrát tessék modernizálni. Biztos vagyok benne, hogy az EU is támogatni fogja.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

A Nokia most kifizet 16,6 milliárd USD-t. Az MS a mobilos üzletágát durván 5,1milliárd USD-ért vette meg. Bomba jó üzlet Nokia szempontból.

Visszavonva.

#9 Cathfaern: közben leesett, nem mobilos részleg, hanem hálózatos, ami más liga. Ezért vontam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#9) Cathfaern válasza #06658560 (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az Alcetel-Lucent-nél is ugyanúgy csak egy kis részt tesz ki a mobiltelefon gyártás, mint a Nokiánál volt. Szóval messze nem arról van szó, hogy eladott 5 milliárdért egy mobilgyártó részleget, és vett egy másikat 16-ért. Hanem vett egy másik céget, aminek egy kis része mobilgyártással foglalkozik.

Szerk:
Közben visszavontad, de azért bent hagyom, hátha másnál is felmerül :)

(#10) Hadrian válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Hadrian
tag

Én azt hittem, a mobiltelefonokat a TLC gyártja és a francia ALcatel -Lucenttől csak licenszeli a márkanevet.

(#11) Воланд válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


Воланд
titán

lehet tudni, az ujjonnan letrejovo cegbol 0,55 reszvenyt adna a nokia egy alcatel reszvenyert. ebbol 33,5% marad az alcatel kezeben, a maradek 66,5% meg a nokianal. szoval tulajdonkeppen osszeolvad a ket ceg es a nokianak lesz nagyobb dontesi jogkore a jovot illetoen. es a nokia jelenlegi penzugyi helyzetet is nagyon jol lehet tudni, lasd tablazat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) #06658560 válasza Воланд (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor jereváni rádió.

(#13) tjb007 válasza Cathfaern (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Alcetel-Lucent nem foglalkozik mobilgyártással.

(#10) Hadrian

Jól hitted, jól tudod. 2005-ben kiszálltak a közös cégből, azóta 100%-ban a TCL tulajdonában áll.

[ Szerkesztve ]

(#14) Tex válasza ata4100 (#2) üzenetére


Tex
senior tag

Hétfőn mentem vele (HERE) egy 600 Km-s utat jól és elég pontosan számol, oda is értem mindenhova. Ellenben a Magyarországi térkép nem friss 2012 vagy 2013 évi lehet, ebből adódhatnak eltérések az út kiszámolásában.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#15) Fabianus válasza ata4100 (#2) üzenetére


Fabianus
tag

Nekem a Here időtervezése tökéletes, de nem is szoktam száguldozni. Amire még figyelj, hogy nem ugyanazzal az időtartammal kalkulál más napszakokban, más forgalmi viszonyok mellet. Már jártam úgy, hogy este megnéztem valamit, és reggel már jelentősen több időre tervezte az utat.

(#16) Polllen válasza Tex (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

A magyarországi térkép néhány havonta kap frissítést és a frekventált helyeken elég up-to-date.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) Hadrian válasza Fabianus (#15) üzenetére


Hadrian
tag

Gyűjti az átlagsebesség adatokat és napszaknak megfelelően beépíti a tervbe.

(#18) Tex válasza Polllen (#16) üzenetére


Tex
senior tag

Lehet, de HMVHelyen a Szentesre vezető út egy része forgalom elől el van zárva és először arra akart vezetni, pedig már több mint 1 éve úgy van. Lehet nem frekventált hely. :)

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#19) LordX


LordX
veterán

"Az Alcatel-Lucent részvényesei 0,55%-nyi Nokia részvényt is kapnak minden tulajdonukban lévő részvénypapír után."

Minden részvény után 0,55%? Épp csődelszámolás volt az Alcatelnél, vagy mi? Nem csak simán 0,55?

(#20) Воланд válasza LordX (#19) üzenetére


Воланд
titán

de, 0,55.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) Tomcat


Tomcat
őstag

Remek hír, bár én már tegnap este megkaptam emailben mint "bombahírt". Kíváncsi leszek ennek a folyamatnak a közvetlen és közvetett vonzataira és következményeire. ;)
Egyelőre találgatásokba én sem bocsátkoznék, pláne egyéb források nélkül.

Tomcat

(#22) pengwin válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


pengwin
addikt

nem felvásárlás lesz, hanem "egyesülés". Részvényekkel fognak fizetni, helyesebben mondva részvénycsere lesz, 0,55 Nokia = 1 Alcatel-Lucent-tel. Tessék összerakni, hogy ki egyesül kivel. ;]

Üdv, pengwin

(#23) WinPho válasza Воланд (#1) üzenetére


WinPho
senior tag

De most a Nokia visszatérhet Androiddal!!!!44!44!!4!!!4!4!4!öt!!

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#24) LordX válasza pengwin (#22) üzenetére


LordX
veterán

A Nokiának kb. 3,5 millárd részvénye van (Yahoo finance Market Cap / bid price). Az Alcatel Lucentnek kb. 3,3 millárd (hasonlóan számolva). Az új cégnek 5,315 millárd 'Nokia' részvénye lesz, ennek 66%-a a régi Nokia részvény, a maradék 33%-a az ALU részvények lecseréléséből származik.

Mindenki saját vérmérséklete alapján döntse el, hogy a 2:1 arány felvásárlás vagy egyesülés, végeredményben úgyis egy darab cég lesz, amit Nokiának hívnak..

(#25) fornettisuti válasza WinPho (#23) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az M$-al kötött szerzödés értelmében most még nem térhet vissza.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26) #86973952 válasza fornettisuti (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

+ ennek a "felvásárlásnak" nincs is túl sok köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#27) fornettisuti válasza #86973952 (#26) üzenetére


fornettisuti
veterán

Pontosan.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28) Kasya


Kasya
nagyúr

Sajnalom hogy a HERE-ben mar nem latnak ezek szerint nagy potencialt. Bar igaz, hogy a fejlesztese eddig se volt nagyon szembetuno...

(#29) ZeRTaX válasza lmisi (#6) üzenetére


ZeRTaX
csendes tag

Ez nem off hír csak a Mobilaréna kifelejtette a legfontosabb részét a hírnek... :N
(Ez a hír már tegnap is elérhető volt máshol de nem linkelek inkább) :D

Az Alcatel-Lucent valóban nem gyárt mobilokat, de az Alcatel-Lucent tulajdonában van a mobilgyártási részleg is. Ezáltal az Alcatel telefonok a Nokia tulajdonába kerülnek.
Hogy a Microsofttal kötött szerződésükhöz hűek maradjanak az Alcatelt 2015 végéig egy Honkongi cég fogja licencelni. (Hogy ezután mi lesz még rejtély, de szerintem erősen valószínű hogy jönni fognak a Nokia telefonok androiddal! :) )

[ Szerkesztve ]

(#30) Воланд válasza ZeRTaX (#29) üzenetére


Воланд
titán

jaj ne, mar megint kezdodik....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) ZeRTaX válasza Воланд (#30) üzenetére


ZeRTaX
csendes tag

Olvass utána... :D Nem egy kis hülye blognál van fent a hír. ;)

(#32) Воланд válasza ZeRTaX (#31) üzenetére


Воланд
titán

vegulis az az aprosag ne zavarjon, hogy az alcatel-lucent tulajdonaban 2005 ota nincs mobilgyartassal foglalkozo reszleg. ezt eddig meg csak ketten irtak le a topicban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) ZeRTaX válasza Воланд (#32) üzenetére


ZeRTaX
csendes tag

Erre csak ennyit mondok.. :N

"Az Alcatel-Lucent egy hálózati vállalat, amely a Nokia jelenlegi portfóliójába tartozik, a Nokia így megkapja a cég hálózati kiegészítő gyártó és a vezeték nélküli infrastruktúrát lefedő piacokat Kínában és Európában.

Az Alcatel One Touch márka, amely az okostelefonokat kiadja ugyan az Alcatel-Lucent tulajdona, azonban azt licenceli a hong kongi TCL Communication és ez a vállalat gyártja és értékesíti az okostelefonokat. Az Alcatel-Lucent felvásárlásával az Alcatel One Touch márka is a Nokia kezébe kerül."

[ Szerkesztve ]

(#34) Goose-T válasza ZeRTaX (#33) üzenetére


Goose-T
veterán

A Nokia pont leszarja a nulla közeli profittal kecsegtető telefongyártást. Olvasd el inkább ezt a cikket, hátha okosabb leszel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35) ZeRTaX válasza Goose-T (#34) üzenetére


ZeRTaX
csendes tag

Ezért készítettnek Nokia tableteket is, mert magasan leszarják.. Nagyon igazad lehet. :D
Na de inkább hagyjuk. ;)

(#36) Воланд válasza ZeRTaX (#35) üzenetére


Воланд
titán

fun fact: a nokia nem keszit tabletet, a nokia licenceli a nokia nevet a foxconnak, akik azt rarakjak egy tabletre. ugyan ugy, ahogy az alcatel-lucent licenceli az alcatal one touch markanevet a tcl-nek. licenceles ≠ gyartas

szerintem is hagyjuk inkabb, mert lathatolag semmit nem tudsz a temarol.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) ZeRTaX válasza Воланд (#36) üzenetére


ZeRTaX
csendes tag

Nem azt írtam hogy a Nokia maga készít, hanem hogy mással csináltat. :U

(#38) Воланд válasza ZeRTaX (#37) üzenetére


Воланд
titán

a nokia tovabbra sem csinaltat senkivel, semmit. a foxconn ki akart adni egy tabletet, csak kellett nekik egy markanev, a nokia meg belement. ez nem bergyartas, ez sima markanev licenceles. annyira azert ez nem bonyolult.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Goose-T válasza ZeRTaX (#35) üzenetére


Goose-T
veterán

A Nokia eladta a telefongyártást szőröstül-bőröstül a Microsoftnak, érted? Nincs már a Nokiánál olyan ember, aki telefonok és egyéb felhasználói eszközök tervezésével és gyártásával foglalkozna. (Egyébként meg három és fél évet dolgoztam a Nokiánál szoftverfejlesztőként a hálózati üzletágban, ami most is működik, és amiről a hír is szól.)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40) Polllen válasza ZeRTaX (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt viszont igen, hogy az Alcatel-Lucentnek van mobilgyártása, miközben nincs. Ahogy a nokiának sincs tablet gyártása se.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) Asdarafta válasza Goose-T (#34) üzenetére


Asdarafta
újonc

Nem láttál még egy statisztikát sem hogy némely gyártó milyen óriási profittal dolgozik? :Y
Persze vannak olyanok (pl Sony, Microsoft) akik egyenesen veszteségesek.

(#42) Воланд válasza Asdarafta (#41) üzenetére


Воланд
titán

lol, segits mar egy kicsit lecives, mert nem latom azt az oriasi profitot. a samsungon kivul egyetlen egy gyarto sincs, aki oriasit profitalna az androidbol. [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) ZeRTaX válasza Polllen (#40) üzenetére


ZeRTaX
csendes tag

Ismét értelmezzétek amit írok..
Az Alcatel-Lucent nem gyárt telefont,(mint írtam is) de az Alcatel One Touch az ő tulajdonában van, amit licencel tőle a hong kongi TCL Communication.

(#44) Polllen válasza ZeRTaX (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Az Alcatel-Lucent valóban nem gyárt mobilokat, de az Alcatel-Lucent tulajdonában van a mobilgyártási részleg is."

Van egy üzemen kívüli mobilgyártási részlege...:D

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) Воланд válasza ZeRTaX (#43) üzenetére


Воланд
titán

"Az Alcatel-Lucent valóban nem gyárt mobilokat, de az Alcatel-Lucent tulajdonában van a mobilgyártási részleg is."

na most ez ugy, ahogy van nem igaz. ezen nincs mit ertelmezni, semmifele mobilgyartasi reszleg nincs az alcatel tulajdonaban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) Goose-T válasza ZeRTaX (#43) üzenetére


Goose-T
veterán

Kissé elkopott a mondanivalód. Összefoglalnád újra nekünk, mi is akart volna lenni a tartalma?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47) tjb007 válasza ZeRTaX (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

MárkaNÉV, az van a tulajdonában. Azzal meg kitörölheti a Nokia...

[ Szerkesztve ]

(#48) azopi74 válasza ZeRTaX (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Ettől még továbbra sem lesz az egyesült vállalatnak sem mobiltelefon üzletága (ahogy egyiküknek sincs) csak az lesz a különbség, hogy ezután nem csak a Nokia , hanem az Alcatel OneTouch brandet is licenszelheti a Nokia a telefongyártóknak. Bár ez túlságosan senkit nem érdekel igazán, mert az ebből befolyó bevétel aprópénz most is mindkét vállalat számára.

(#49) tjb007 válasza azopi74 (#48) üzenetére


tjb007
nagyúr

A TCL terve eredetileg az volt, hogy szépen lassan kivezetik az Alcatel brandet és ez után TCL brand lesz Európában is. Legalábbis pár éve még ezt mondták, de nem úgy néz ki, hogy történt volna ez ügyben bármiféle előrelépés, szóval nekik akár a Nokia (ha mindenki áldását adja az üzletre és bekövetkezik a fúzió) el is adhatja majd jó pénzért.

(#50) azopi74


azopi74
addikt

Egyébként, amint híre kelt, hogy végre megszabadul a kütyü üzletágtól a Nokia, megírtam, hogy repülőrajtot vesz a cég, és az lesz a következő, hogy felvásárolja az alcatel/lucentet, aztán piacvezetővé válik. (Vissza lehet nézni a korábbi hsz-eimet) Akkor sokan hülyének néztek.
Nem rossz teljesítmény ahhoz képest, hogy a Nokia a legfiatalabb játékos a piacon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.