Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) eclipse006 válasza marcias (#99) üzenetére


eclipse006
őstag

jól mondod a dolgokat!!! :D :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#102) Typhoon47 válasza marcias (#100) üzenetére


Typhoon47
őstag

majd meglássuk :P

"Education is important but big biceps are importanter"

(#103) #56573440


#56573440
törölt tag

tényleg nagyon jó lett a kari, lehet hogy valami ilyesmibe fogok beruházni hamarosan :K

(#104) arn


arn
félisten

hat kicsit piros lett a konkluzio... szvsz erdemes akkor temetni a kartyat, ha tenyleg lassabb. erre a "belassulasra" varunk mar vagy egy eve, ehhez kepest szinte alig tortent vmi. van egy olyan erzesem, hogy az rv870 is itt lesz, mire ennek hatasa lesz.

az eredmenyek alapjan nekem a 9600gt jobb kartyanak tunik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105) dragonfx


dragonfx
veterán

jó teszt..a 9600 gt enynire lever minden vetélytársat?

9500gt ddr3 mennyivel gyengébb?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#106) VaniliásRönk válasza dragonfx (#105) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A HD3870 1-3k-val drágább, és az leveri, szóval nem. ;)

Szerk.: A HD4670 pedig amennyivel lassabb annyival olcsóbb is, ahogy a cikkben is írva vagyon.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#107) glutamin


glutamin
őstag

Hiánypótló volt már ez a teszt. Jó vétel lesz ez a 4670-es.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#108) arn válasza VaniliásRönk (#106) üzenetére


arn
félisten

az hogy leveri az azert barokkos tulzas... [link] de linkelhettem volna a regi ph teszteket is.

komolyan nem ertem, hogy miert kell olyan sarkosan hozzaallni gyakran szamokkal egyertelmuen jellemezheto dologhoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#109) rumkola


rumkola
veterán

Szerintem meg egy 512-es 7300GS-t is bele kellett volna tenni a tesztbe., mert ez így nekem nem elég..
:DDD

(#110) VaniliásRönk válasza arn (#108) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Régi PH teszt... vagy akár olyan tesztet is kereshetnél amiben nem szerepel a HD3870, akkor még egyértelműbb lenne. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#111) arn válasza VaniliásRönk (#110) üzenetére


arn
félisten

ott a friss teszt a linkben

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#112) Typhoon47 válasza arn (#108) üzenetére


Typhoon47
őstag

egyértelműen látszik, hogy mindent elvert :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#113) arn válasza Typhoon47 (#112) üzenetére


arn
félisten

no igen, egy kis ferdites innen, kerekites onnan - aztan maris egetvero kulonbsegeket latnak. a 4850 tenyleg gyorsabb, mint a konkurencia, ez inkabb alternativa hasonlo arban.

kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Összegző grafikonunk szerint a 9600 GT végzett az élen, de mostmár kicsit tartunk az ajánlásától, mert gyenge számolási kapacitása (64 sp) és hiányos funkciólistája (DX10.1, tesszellátor, gyenge GS-teljesítmény) miatt már most sem túl korszerű.

Pont a jövőre is gondolva vettem én 96GT-t, a tesztben szereplők kevésnek, egy 88GT meg már soknak bizonyult volna a monitoromhoz.

Ezért nem stimmel, hogy nem időtálló, mert pont ugyanannyira időtálló mint a másik 3-4 kártya.
Még ha később be is hoznák a 96GT-n a 15%-ot, addigra mind megy az süllyesztőbe.
ez a komplett csomag (a tesztből) ugyanazon a napon fog leesni az alsó kategóriába, amikor még csak DX9-t, WinXP-t, 4xAA-t használnak a felhasználóik.

(#115) cizoe válasza arn (#108) üzenetére


cizoe
őstag

Azóta pár új catalyst kijött, szóval 8.5 óta 3870>9600gt>3850 a rangsor. A crysis-szal meg nem ér dobálózi, olyan, mintha mi a pingpong demoval dobálóznánk... :)

A teszt tetszik, meg a kártya is... KÖzépkategória.. Bár nekem darabg elég a 3870. RV870-ig nem látom értlmét a beruházásnak. :U

(#116) Puma K válasza Szlovi (#42) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem is ugyan ez jutott az eszembe :)

Nagyon jó kis kártya lett ha majd elkezdem lecserélni a gép alkatrészeit akkor elsők között fogom a 7600GT-t egy 4670-re cserélni :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#117) arn válasza cizoe (#115) üzenetére


arn
félisten

te sem nezted meg a linket? :) atlagrol beszelek - nem egyik masik oldalrol kiragadott eredmenyrol. junius ota van 4800asom (4850 es x2), es en nem latom azokat a boduletes ugrasokat, amirol mindig regelnek. inkabb kicsit gyurhatnanak a bugfixekre, mert lenne mit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118) FefeeX


FefeeX
veterán

Hm, ami külföldi teszteket láttam, a 3850 kicsivel a 4670 előtt végzett... Legalábbis nekem így rémlik, így egy kicsit sántít a dolog... Ennyivel odaverne egy kicsi kártya ilyen gyík hűtéssel? Mondjuk meglehet, újonnan ha vennék ilyen kategóriát, én is a 4000-es szériát választanám... :)

(#119) tlac


tlac
nagyúr

A GPU-Z szerint a HD 4670 GPU-ja üresjáratban 300 MHz-ig skálázódik vissza, viszont a memória változatlanul 1 GHz-en jár ebben az állapotban.

ezek szerint itt működik a powerplay, a nagyobb társaikban meg nem?

(#120) arn válasza tlac (#119) üzenetére


arn
félisten

az orajelet/feszt a tobbi is visszaveszi. a gpu egyes reszeit nem kapcsolgatja ki. bar amit ennyi ido alatt nem oldottak meg, azt mar szvsz nem is fogjak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#121) FefeeX válasza tlac (#119) üzenetére


FefeeX
veterán

miért, melyikben nem működik? Elvileg mindegyikben mennie kell, csak ezt azt hiszem a Catalyst vezérli...

(#122) homarci


homarci
csendes tag

jó teszt,jó kártya.
Grat :R

(#123) arn válasza FefeeX (#121) üzenetére


arn
félisten

x2nel boot utan a 2d profilra sem valt at, csak ha elinditasz vmi 3ds bigyot, meg kilepsz. amig ilyeneket nem fixelnek, sokra nem szamithatunk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#124) stevve válasza ollie (#87) üzenetére


stevve
nagyúr

Egyet találtam, amit ki is próbáltam. Valamit javít, de azért ez sem viszi túlzásba. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#125) ollie válasza FefeeX (#118) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Ennyivel odaverne egy kicsi kártya ilyen gyík hűtéssel?"

Ezt a kérdést viccnek szántad ugye?

stevve: kösz!

[ Szerkesztve ]

***

(#126) FefeeX válasza ollie (#125) üzenetére


FefeeX
veterán

csak mert sántít a teszt, nem tudom a körítés mennyiben befolyásolta az eredményt... Valószínű sokban... :)

(#127) tlac válasza arn (#120) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát akkor a powerplay alatt azt értjük, amikor a nem használt részeket tudja lekapcsolgatni?

(#121) FefeeX :
kérdés volt, nem állítás

(#128) kisza25 válasza FefeeX (#126) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azok a tesztek még a régi meghajtókkal készültek, ez meg a legújabbal!azért kaptak eltérő eredményeket!szerintem a PH-sok ezért vártak eddig a tesztel
ha akartok többet tudni a kártyáról itt van a topic-ja
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#129) FefeeX válasza kisza25 (#128) üzenetére


FefeeX
veterán

igazad lehet, már annyi teszt van, lassan nem tudod melyiknek higgy...

tlac: a Powerplay szerintem nem kapcsol ki semmit, csak vált 3D és 2D mód között, valamint a terhelésnek megfelelően alakítja az órajelet.

(#130) LicskaiJ


LicskaiJ
aktív tag

Hy!
Grat a teszthez! :R
x1950pro-t érdemes ilyenre cserélni?
2,7GHz-es X2-es elég hozzá?

Go Pats!

(#131) arn válasza tlac (#127) üzenetére


arn
félisten

en ugy tudom, a 2d/3d profilvaltas kezdetektol mukodik. de akkor meg nem ertem, hogy mire varunk.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#132) kisza25 válasza LicskaiJ (#130) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elvileg elég kb ez a minimum proci ami még kihajtja,de1280*1024 fölötti felbontásokban ne nagyon gondolkozz :)
itt egy link döntsd el magad érdemes e cserélni :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#133) arn válasza FefeeX (#129) üzenetére


arn
félisten

de itt powerplay 2.0rol van szo - amugy a powerplay tenyleg igy muxik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#134) arn


arn
félisten

megneztem - powerplay 2.0at x2 es 4870 eseten emlegetnek, mint orajel es feszcsokkentest. nem igazan ertem, mert a 4850nel a korabbi driverekkel is mukodott a dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#135) kisza25 válasza FefeeX (#129) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a Powerplay leveszi a magorajeleket 2D-ben a kissebb fogyasztás miatt és a Powerplay2 tudtommal még a memoria orajeleket is visszaveszi és ebben a kariban az van
[link]
eszerint750Mhz-ről 165Mhz-re a GPU-t és 1000-ről 250Mhz-re a mem-t
az x2 procimnál egy drivert kellett felraknom és visszaveszi a procit5*200Mhz re 12*200Mhz-ről és mivel igy kevésbé melegszik a ventit is leszabályozza 10-15%os ra
és lőn csend :D amúgy ha kap terhelést emeli9*200Mhz,12*200Mhz-s lépésekben+hozzá a proci ventit+a PWM-s ventiket is így szabályozza

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#136) kisza25 válasza arn (#134) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az x2-es részt neked szántam(#135)
véletlen lett off :B
siettem beleféni az 5percbe és mellé nyomtam

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137) Lampi87


Lampi87
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy a AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.10Ghz processoral mire megyek ezzel a videokártyával?

(#138) arn válasza kisza25 (#136) üzenetére


arn
félisten

4870x2re gondoltam :) 4850 a powerplay2 emlegetese elott is 500/750re vette vissza az orajeleit (ez biosban van).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#139) arn válasza Lampi87 (#137) üzenetére


arn
félisten

ha a kartya a limites, akkor sokra

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#140) kisza25 válasza arn (#138) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

x2 az nálam amd x2 :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#141) arn válasza kisza25 (#140) üzenetére


arn
félisten

ha procikrol beszelgetunk, akkor nalam is ;)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#142) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Nem rossz kari de ma már elérhető árban vannak a 256 bites vga-ak szvsz inkább azt..
9600GT jobb választás 19-20e Ft között van az ára :U

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#143) Lampi87 válasza arn (#139) üzenetére


Lampi87
csendes tag

Érdemes megvenni 20000-ért fogok tudni játszani 1440x900-ba? Mert 22 wide monitorom van és félek hogy a proci kicsi:(

(#144) VaniliásRönk válasza Lampi87 (#143) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Felrántod (~2.8-3.1GHz) és no para.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#145) Lampi87 válasza VaniliásRönk (#144) üzenetére


Lampi87
csendes tag

de nem akarom mert ezekhez tiszta hülye vagyo:) ha enm rántom fel akkor milyen lesz?

(#146) John Fowler válasza LicskaiJ (#130) üzenetére


John Fowler
tag

Két kérdésedre a válaszok:

Simán.
Simán.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#147) Sundesz válasza sid.:Rc211v (#142) üzenetére


Sundesz
őstag

Én eddig legolcsóbban 20 körül láttam 9600 GT-t, de az 256MB-os volt és tudjuk mit jelent ez NV fronton... szóval 23 alatt nem kapni szerintem normális 9600 GT-t, így kb 5K rés van a 4670 (18K-ét kapható most is) és közötte.

Hörcsög Powa'

(#148) andr_s


andr_s
tag

ehez a kártyához tényleg minimum 400W-os táp kell?
nem tudja valaki?

azt olvastam, hogy ennek kicsi a fogyasztása!

(#149) VaniliásRönk válasza Lampi87 (#145) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ált. durván CPU-limites.

#148 andr_s: Ilyen VGA-t elbír akár egy 300-as kodegány is (mondjuk bátornak kell lenni hogy rákösd), más kérdés, hogy illik minőségi 350-400W-os tápegységet tolni egy átlag konfig alá. A minőség nem ott kezdődik, hogy a szaki a boltban kivágja az LC, Mercury, Trust, stb. "tápot" a pultra és közli, hogy ez jó cucc, ettől még ugyanolyan hulladék marad.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#150) marcias válasza andr_s (#148) üzenetére


marcias
őstag

Abban az esetben, ha Codegen van a tápodra írva, tényleg ajánlott a 400W. :) Másként kötve hiszem, hogy egy 300W-os FSP ne lenne bőven elég.

Steam: marcias88

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.