Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jó teszt lett!

A kártya is megfelelően teljesít... 1440x900-ban szerintem majdnem mindent futtat maximális részletességgel. Nem is zabál annyit...
Ezzel most előnyben van az AMD...

Harrrr!!!!

(#2) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

azért ti is jópofák vagytok... 256-os hd3850-el teszteltek mözbe minden kártyának a memóriája 384-512mb... nem csoda, hogy sokszor lemarad teljesítménybe...

(#3) Solten válasza MaTTeS (#2) üzenetére


Solten
addikt

Így van, egy 512-es igazán beférhetett volna.

Saor Alba

(#4) Solten


Solten
addikt

Ha nagyon leszűkítjük az árakat a 4670-nek a 9500GT a vetélytársa (beférhetett volna tesztbe), bár való igaz ~20k körül már lehet kapni 9600GT-t, és 3850 (512 MB)-et.. Mindenesetre köszönjük a klassz áttekintést PH, remek vas ez a 4670. Alig kér ennivalót.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#5) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

a fogyasztási értékek elég falsak.
a 9600gt is g92 gpu-s. (annak kéne a legtöbbet ennie. 256bit miatt is)
a 9600gso meg csak 192bites nem értem vmi elvan szúrva.

(#6) MaTTeS válasza Solten (#3) üzenetére


MaTTeS
senior tag

de tényleg nem fair mert eléggé lehúzták a 3850-et... más lett volna a helyzet, ha az 512mb-s verzióval tesztelik

(#7) ADAM1337 válasza MaTTeS (#6) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

volt teszt anno 3850 256mb vs 512mb 3%-al gyorsabb az 512-es van ahol meg sokkal lasabb.
1280ig 256mb-os kártyával bőven azonos a teljesítmény crysis-t leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#8) kavicssli válasza Ndruu (#1) üzenetére


kavicssli
addikt

Ez a 3850 512Mb-os verizóval ellátott kártyáról is igaz!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9) fLeSs válasza ADAM1337 (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

biztos G92-es?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) MaTTeS válasza ADAM1337 (#5) üzenetére


MaTTeS
senior tag

ne legyél buta :D a 96gt az g94-es gpu, a 96gso meg g92 azért eszik többet

(#11) Ragadozó válasza MaTTeS (#2) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nvidiánál kell a sok memória, de az ati a jobb memória felhasználásnak köszönhetően kevesebb memóriával is beéri....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12) Nmajkix


Nmajkix
csendes tag

Lehet, hogy csak nekem hiányzik, de esetleg egy AVIVO HD (UVD 2) vs. Purevideo HD (VP2) teszt....

(#13) MaTTeS válasza Ragadozó (#11) üzenetére


MaTTeS
senior tag

de mongyuk ahol ilyen 50-70% os lemaradása volt pl Stalker ott az nem teljesítménybeli gond hanem memória... ha a 4670-et is 512-vel tesztelték akkor akárki akármit mond illett volna a 3850-et is.

(#14) fLeSs válasza MaTTeS (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

3850-ből a 256 MB-os terjedt el, ezért teszteltük ezt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Rossi


Rossi
addikt

Csak legyen már Toxic a Sapphire-tól!!! :(((

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#16) fLeSs válasza Nmajkix (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Raymond


Raymond
félisten

Szeretem ezt a kartyat. Ilyen teljesitmeny ilyen aron finom :)

Egy keres: Nem lehetne a teszteket lefuttatni a tulhajtott orajeleken is hogy ossze lehessen vetni mennyit javul a teljesitmeny? Valahogy olyan erzesem van hogy ennel a kartyanal eleg lenne a memoriat tuningolni mert ugyis az tartja vissza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) Nmajkix válasza fLeSs (#16) üzenetére


Nmajkix
csendes tag

Köszi, ez kimaradt az életemből :D

(#19) Abu85 válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A STALKER és a GRID alatt fogyogatott a RAM. Ezért lett ilyen ott az eredmény, de az 512MB-os sem lenne sokkal gyorsabb.
A Crysis az sok szűrt mintás kérést kér, de a VGA ramot nem zabálja.
A RS:vegasban azért kiugró a HD3850, mert az RV670 chip 32 fragmentet interpolál órajelenként, míg a HD4670 "csak" 16-ot. AZ UE3-nak ez eléggé számít, főleg magas ALU:Tex arányú játékban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) cowboy_bebop válasza fLeSs (#14) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

No offense, de azért odaírhattátok volna a teszteknél is h. a 3850 az csak 256MB-os. A tesztkonfigurációs oldalt marha kevesen nézik meg, általában a tesztek grafikonjai alapján mondanak ítéletet egy kártya felett.
Egyébként a szokásos remek minőségű ph!-s teszt. :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Igen...Jol van ez igy ahogy van...Tegyuk fel ha a 3850 tudna hozni ezt a szintet 512mb-al, akkor is mirol beszelunk..Biztos a fejlettebb karit veszem meg ebben a szituacioban...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#22) rumkola válasza MaTTeS (#2) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem volt 256-os 3850-es. 2FPS-el volt lemaradva az 512-estől 1440*900-ban.

(#23) BobChemistry


BobChemistry
őstag

nem rossz, ha nem 1680-ban játszanék, még érdekelne is a kártya
gondolom egy 7900GS-t simán kenterbe ver, nem?

ezzel a 8400-es CPU-val, egy HD4850-el szerelt konfig kb. mennyivel enne többet?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#24) Eagl3 válasza BobChemistry (#23) üzenetére


Eagl3
veterán

Gondolom amennyivel többet fogyaszt egy 4850-es egy 4670-nél. :)

(#25) stevve válasza rumkola (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem is 256-os van. Semmi különbséget nem érzek az 512-eshez képest... (legalábbis FPS-figyelés nélkül, de amikor megnéztük annak idején, akkor sem volt 1-2%-nál több)

Viszont a lényeg:
"Összességében ami tetszett: kicsi, hűvös, halk, keveset eszik és a kevésbé maximalisták számára 1680x1050-es felbontásig elegendő a teljesítménye."

:K Így van. Már csak azt kell megvárni, hogy az UVD2 bizonyítsa be, hogy GPU-val tud hardveresen enkódolni és megyek is a boltba. :P

[ Szerkesztve ]

(#26) Raymond válasza Eagl3 (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Volt egy cikk par napja amit nem talalok. Abban volt hogy a 4670 kb 65-70W kozott terheles alatt a 4850 pedig 100-110W kozott volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) ollie válasza MaTTeS (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az 512MB- verzió pár ezressel drágább, teljesítményben alig van különbség, akkor meg még inkább nem ajánlható a HD4670 helyett.

***

(#28) BobChemistry válasza Eagl3 (#24) üzenetére


BobChemistry
őstag

igen :)
és azt hol találom?

Raymond na, az pl. nekem is jól jönne

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#29) Johnny Cage válasza Abu85 (#19) üzenetére


Johnny Cage
addikt

GRID alatt nem tapasztaltatok 1-2 mp-es lemerevedéseket? Nálam egy 4850-es karival jelentkezik ez, akármilyen driver-t vagy rendszert használok, és nem jöttem még rá az okára.

(#30) Raymond válasza Johnny Cage (#29) üzenetére


Raymond
félisten

Nalad lehet a gond nalam siman megy ajatek 1950XTX-el es 4850-el is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) Levin01


Levin01
őstag

Asszem még megtartom a 3870 GDDR4-es karimat egy ideig. 4850-re sem látom értelmét lecserélni, 4870meg még kicsit drága (nekem)

(#32) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Végre gondoltak arra, hogy manapság a 20-22"-es monitorok már nem elérhetetlen egzotikumok. Ennek megfelelően már nem tabu az 1680x1050 játék-felbontás egy ilyen kártyának sem.
Grat a teszthez.

--K--N--R--

(#33) stevve válasza Levin01 (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

4670 azért a 3870-től elmarad, erre biztosan nem érné meg cserélned, ha a teljesítmény számít.

(#34) ollie válasza stevve (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már az X1950 PRO-val is hardveresen kódoltam videót (AVIVO Suite).

***

(#35) Johnny Cage válasza fLeSs (#16) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Nekem csak az a szívfájdalmam, hogy ha nem teszem fel a Catalyst Control Centert, akkor elvesznek az AVIVO beállításai (élesség, zajszűrés, kontraszt, fényerő, gamma stb.) - márpedig a colorimeter szoftvere miatt nem fogom feltenni (a CCC elállítja a gammát).

(#36) Vicoo válasza Johnny Cage (#29) üzenetére


Vicoo
senior tag

De ,én tapasztaltam. Olyan mintha lassított felvételre váltana,miközben az FPS nem esik le.

(#37) BobChemistry


BobChemistry
őstag

itt találtam egyet: [link]

ez alapján a HD4670 Crossfire-ben = HD4850

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#38) ollie válasza Johnny Cage (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet akár IRQ ütközés is, vagy 2 driver nem szereti egymást. Javaslom, hogy ha amennyiben vannak PCI eszközeid, tedd át azokat más PCI slotba, valamint gyaluld le az összes drivert (vga, audio, lan, chipset), és telepítsd újra. Általában az audio driver szokott szórakozni, legalábbis nálam (Creative rulez).

***

(#39) ollie válasza Johnny Cage (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ATT-ben is tudod (legalább egy részét) állítani ezeknek.

***

(#40) whiz válasza MaTTeS (#13) üzenetére


whiz
aktív tag

Ez az 50%-os különbség még 800x600-ban is megvan egy 9600GT ellen. Kipróbáltam.

Vicoo: nekem is volt ilyen a HD3850-nel, de csak Vista64 alatt, de XP alatt nem...

Ollie: azt hogy csináltad? Az avivo nálam is piszok gyors volt, de hozzá se nyúlt a gpu-hoz, csakis a cpu-t gyilkolta.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#41) diegho


diegho
nagyúr

Na végre ti is leteszteltétek, CF teszt várható egy 9800GTX+, 4850-es összevetésben? Nekem még várnom kell a fogyasztásmérőre úgy néz ki 2-3 hetet, utána akarok csak CF-et tesztelni. Amúgy így 2 hét mindennapos használat után is elmondhatom, hogy semmi anomália nem lépett fel eddig (kopp kopp kopp :D). Tuningot nem néztétek?

(#42) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Nagyon jó VGA lett ez a HD4670!
Kicsi,étvágytalan,elviselhető a hangja is és átlag felbontásokon nagyon szépen viszi a játékokat... olyan 7600GT-s időket idézi!
Az UVD 2 meg plusz ajándék hozzá :R

Új etalon született???

(#43) Levin01 válasza stevve (#33) üzenetére


Levin01
őstag

Eszembe sem jutott, hogy 3870-est 4670-re cseréljek, Pont azt szűrtem le a tesztből, hogy a 3870-essel még egy ideig jól elvagyok, aztán majd 48xx jön vagy mégújabb ha már lesz.

(#44) csibor válasza Levin01 (#43) üzenetére


csibor
őstag

Nekem igen :U de nem fogyaszt annyival kevesebbet hogy nekiálljak cserélgetni.

(#45) Khaal


Khaal
őstag

Hol van teljesítményben ez a kártya a 3870-hez képest? Annyival lassabb kb. mint amennyivel olcsóbb?

(#46) stevve válasza ollie (#34) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt már átrágtuk párszor, az eddigi AVIVO verziók sajnos CPU-t használnak és a minőség is hagy kívánnai valót maga után (bár ere már van 1-2 GUI, ami segít valamennyit).

Én arról beszélek, amit még néhány hónapja demóztak a Cyberlinkesek, amikor is 4 1080p enkódolást indítottak el párhuzamosan és negyed annyi idő alatt végzett, mint egy szoftveres enkóder. Na erre várok, hogy ez használható is legyen valamely szoftver által. Eddig a Cyberlink ígért ilyet, még idénre... Ezt nem az AVIVO végezné, hanem külső szoftver, de már a GPU-t használva.

[ Szerkesztve ]

(#47) Menthirist


Menthirist
veterán

pont gondolkodtam egy 46xx-es atiban... a jelenlegi konfigomba nem éri meg ennél erősebb karit venni, de an nv-t hanyagolnám, mert maya-ban bugos...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48) fanti


fanti
addikt

Gratulálok a Prohardvernek, nagyon jó kis teszt, és gratula az AMD-nek a jó kis karesz miatt!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#49) stevve


stevve
nagyúr

Ebben a hardveres transz/enkódolás (AVT) témában 1-2 link:

A Cyberlink PowerDirector fogja támogatni majd.

[link]

[link]

[link]

[link]

Na én ezt várom már annyira. :)

(#50) kariad


kariad
senior tag

Gartula A teszthez! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.