Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

hát szerintem is kicsit akciósan kapják maguktól a kijelzőt, és a többi cuccot amit épp gyártanak, így gondolom a 200 dollár körüli érték valójában valahol 100 alatt is lehetne. én még mindig tartom hogy ennyiért ez hihetetlenül drága lesz, és a használhatósága is megkérdőjelezhető számomra. akkor már inkább egy okosteló, nem hiszem hogy sokkal drágábban jönnék ki belőle.

(#2) hzcs


hzcs
senior tag

Plusz szállítás, plusz kereskedelmi csatornák, plusz reklám, újdonság varázsa, plusz a jó nagy haszon. De ezen nincs mit csodálkozni, mindenhol így van, legfeljebb más mértékben. Akinek megéri, megveszi, akinek nem, az nem veszi.

(#3) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

a speedshopban egyébként már ki lehet próbálni a GalaxyTabot...
az iPaddel együtt ki van téve...

(#4) aram01


aram01
nagyúr

ha mindent előállítási költségen kapnánk meg csak egy hétig,igencsak meglepődnénk az árakon :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) kcsa


kcsa
veterán

igazából csak azt nem értem, hogy beharangozták netbookoknál hogy nagyon olcsó lesz.

Olcsó is lett, úgy két év elteltével. (szerk.: de így se lett azon az áron, amit valójában érne, én már csak tudom, ezt a kommentet is netbookról írom)

Az ARM alapú tabletek pedig alapvetően még olcsóbbnak kellene lenniük mint egy netbook, és mégis pofátlanul drágán adják a kicsi, és így nem túl használható darabokat is.
(pedig beharangozták az olcsó árakat).

Igazán jöhetnének a kínai másolóüzemek egy közepesen ütőképes hardverrel, égbekiáltó hibák nélkül, reális áron, és vihetnék a piac jelentős részét...

[ Szerkesztve ]

(#6) aram01 válasza kcsa (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

"Igazán jöhetnének a kínai másolóüzemek egy közepesen ütőképes hardverrel, égbekiáltó hibák nélkül, reális áron, és vihetnék a piac jelentős részét..."
nyugi jönnek majd azok is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Eszméletlen sok egyéb költség lép ám fel egy termék gyártásakor... Mondok is egy példát...

Most írom a szakdogámat Zalaegerszegen, egy helyi cégnél, amelyik fröccsszerszámok gyártásával foglalkozik. A szakdogát a 7-es BMW hátsó lámpájának fröccsöntőszerszámának a gyártásáról (marás, hőkezelés, köszörülés, polírozás, homokfúvás, stb) írom... Képzelj el egy 7-es BMW-t, utána képzeld el a hátsó lámpaburájának az egyik részét (több részből van összeállítva)... Milyen kicsi dolog az egész autóhoz képest, és csak a fröccsöntőszerszámának a megtervezése hónapokig tart, és nem kevés pénzbe kerül. Szóval azért az anyagköltség fittyfene ahhoz képest, hogy mennyi munka van egy-egy késztermék előállításával.

Minden szavam magánvélemény!

(#8) Gengi válasza kcsa (#5) üzenetére


Gengi
senior tag

Tele van velük már jó ideje az Ebay 40-50 ezer körül mozognak. A fórumon is külön topic alakúlt már nekik. Illetve ,ha érdeklődsz a téma iránt a logout-on már jó pár írást találhatsz.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#9) crey válasza kcsa (#5) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ne, ne jöjjenek. ugyanis ha minden terméknél így lenne, akkor csak pisloghatnánk, hogy szép lassan onnan vonnak el pénzeket, aminek mi itt minden nap örülünk: az innovációtól.

Csak egy jó példa. Ahhoz, hogy Európában hivatalosan forgalmazhassa a Samsung a szarját, kell szép CE minősítés. Ez nem kis pénzbe kerül, mondhatjuk úgy is, hogy egy vagyonba.

Mit csinál a kínai? Ragaszt rá CE matricát...

Ezzel kurva nehéz versenyezni.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10) stevve válasza crey (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerintem is a minőség irányába kellene elmozdulni már csak azért is, mert ha megvesz valaki egy gagyi verziót, akkor elég jelentős a kockázata a csalódásnak, ami hisztibe fordul át és mindenhol terjeszti majd, hogy ilyen szar, meg olyan szar és ezzel a minőséget választó vásárlókat is eltántorít és még elégedett sem lesz a vásárló. Kínai terméknél tisztában kell lenni a minőségszintek eltolódásával adott terméknél.

(#11) Kashim válasza tothmaxy182 (#7) üzenetére


Kashim
őstag

És akkor a milliós anyagteszt és alkatrész beméréseket revíziónként még nem is említetted. ;)

(#12) crey válasza stevve (#10) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Csak az a baj, hogy a fogyasztói társadalom mást óhajt. Olcsóóóságot. Meg nem éretik meg, hogy ha valami $200 bekerülési áron, akkor mi lesz utána $700 eladásin. Nem akarja megérteni, hogy nem csak az kerül pénzbe, hogy az alkatrészeket behajigálják egy dobozba, megrázzák, és kékes-lila füstfelhő kíséretében megjelenik egy csillogó-villogó kész a tablet...

Azért nem szeretem ezeket a híreket, mert nem számolnak olyanokkal, mint:

Fejlesztési költség. Egy új tablet kifejlesztése - csak papírra vetve, majd az első prototípusok elkészítése sok sok millió dollárjába fájnak egy-egy cégnek.

Ezek után kell egy gyártósor, ahol a sok megrendelt alkatrészt kicsi sárga emberkék egy használható masszává gyúrják, és kifizették a programozókat, akik jó drivereket gyártanak az adott termékhez - netalán még saját szoftvereket is.

Ha ezzel megvolnánk, csomagolni kell, és terjeszteni. Vagy minden terméked bevezetésekor szerződést kötsz egy-egy céggel, akik importálják a szarodat, vagy fenntartasz disztribúciós hálózatot. Jah, hogy ezekben emberek dolgoznak, akik pénzért viselik a Samsungos/HTC/Apple pólót? What a suprise. . .

Kéne némi marketing támogatás is, hogy mondjuk a Budapest nevű dzsunkán is ismerjék, és keressék a fogyasztók - mert kereslet nélkül kínálhatok én 500 Ft-ért atommeghajtású szobabiciklit, ha a kutyának nem kell - ja és nem neked kell ismerned, hanem Mari néninek, meg Józsi bácsinak, meg az apukádnak. Mert az ember bele van kockulva a Mobilarena.hu-ba, de ez a világ másik felére nem biztos hogy igaz...

Mi van ha elromlik? Minden darabot küljünk vissza taiwanra ahol gyártják? Hát az emberek megvernék még azt is, aki kimondja adott esetben a gyártó nevét, ha három hónapot kell várnia, hogy visszakapja a drága tabletjét.
Fent kell tartani országonként szervízközpontokat, ahol a dolgozókat fizetni kell, képezni kell, megfelelő szerszámokkal és tudással ellátni.

Ja és nem utolsó sorban vannak még az ún. részvényesek, akik azt szeretnék látni, hogy amit befektettek pénzt, az nekik pénzecskét fial, és sok-sok ropogós zöldhasút kapnak vissza azért, mert megbíztak egy cég fejlesztésében. És ráadásul erre nem szeretnek sokat várni, mert akkor fektethetnének ingatlanba is, az mégiscsak biztonságosabb.

Hogy mindezek együttese adja a $700-os árat? Ki nem gondolná.

És annyiszor leírtam már hasonló post-ok esetén, hogy már én unom magam. Be is fogtam :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13) #16820480 válasza crey (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk tegyük hozzá, hogy miért teheti meg, hogy ráragaszt egy CE matricát? mert sehol soha nem nézik, hogy az adott termék megfelel-e a minősítésnek, csak annyit, hogy rajta van-e a matrica és méretben megfelel-e az előírásnak.
szóval szerintem ennek nincs semmi értelme. valami értelmes és ellenőrizhető minőségbiztosítási rendszer kellene inkább.

amúgy meg az ilyen szállítá, gyártósor felépítése meg hasonlók, az nem sokkal kerül(het) többe, mint egy Spica esetében mondjuk. inkább arról van szó, hogy belőtték az árakat egy szintre, és annál olcsóbban nem akarják adni a terméket. egy sgs 150 ezer, akkor ez még nagyobb kijelzővel nyilván drágább sokkal.

(#14) crey válasza #16820480 (#13) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ezt amúgy én is onnan tudom, hogy beszélek fejlesztő mérnökökkel, és ők mesélték sörözés közben, hogy jelenleg ezért szívás versenyezni a kínai piaccal.

De való igaz, a CE rendszer értelmét látom, a megvalósítása rossz úgy ahogy van. Ahogy leírtad, pontosan ez a helyzet.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#15) nord_ válasza crey (#12) üzenetére


nord_
veterán

Igy van.

Raadasul a cikkironak nem kene foloslegesen olajat ontenie a tuzre mindenfele "elrugaszkodottnak tűnik" jelzokkel... :U

(#16) stevve válasza crey (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Valóban drága amúgy a cucc, de a hasznot sem lehet vitatni, arra megy mindenki.

(#17) Murderer69 válasza crey (#14) üzenetére


Murderer69
őstag

Csak így halkan fű alatt kína a legveszélyesebb ország úgy mindenféle termelésre nézve....
hogy miért?
mindenki kivitte a gyártósorait kínába me occó meg hatékony ezzel alá is írták a saját maguk végrendeletét...
hogy miért?
1 megvolt nekik a munka erő van belőlük bőven
2 most már a gyártási technológia is megvan nekik
3 már csak a minőség hiányzik de ebben is fejlődnek
ha nem kap észbe a nyugat ugyan az lesz mint japánnal a 80-as 90-es években...

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#18) zsirfecske válasza crey (#12) üzenetére


zsirfecske
addikt

első néhány post után pont hasonlót készültem én is írni, csak rövidebben :)

nehogymár mi mondjuk meg mennyiért adja a samu a cuccait, centre ki van az számítva, majd ők tudják. az emberek meg eldöntik hogy kell-e nekik annyiért.

amúgy meg nehogy azt higgyétek, hogy a gyártók kaszálnak, mindig is a kereskedőknél van a nagy haszon, akik a termelőkhöz képest kb. semmit nem csinálnak...

(#19) kristof83


kristof83
aktív tag

Én vettem a T-nél szombaton, mert nagyon tettszik !
Azóta kicsit realizálódtak bennem a dolgok.
A formája, és a kinézete abszolút első osztályú, sokkal-sokkal szebb mint az iPad (bár ugye ez szubjektív), a 7"-os méret is sokkal jobb és hordozhatóbb, DE az Android rendszer nekem nem annyira jön be. Túl van bonyolítva és lassú.
Összességében az iPad-al elégedettebb vagyok ,úgyhogy most el is adom vaterán és veszek egyet..... Kár mert nagyon tettszik :(((

(#20) skajwa


skajwa
senior tag

Már az iPad-re is azt mondtam, hogy nem éri meg az árát, mert igazából semmi értelme, ha van egy iphone/iPod touch-od és egy mac-ed, de ennek méginkább nincs....220e körül lehet venni nálunk, ami akárhogyan is nézem jóval mgasabb egy iPad áránál...

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#21) #56573440 válasza crey (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez nagyon szép és nagyon jó. csak nekem senki ne akarja bedobni hogy egy olyan cég aki egyébként elég rendesen ott van a teló bizniszben annyira agyonölte volna magát egy egyébként milliószor látott konstrukcióval. igazából ez szinte semmivel sem több mint az okostelók jelentős része, csak telefonálni nem lehet rajta. az alkatrészek jelentős része meg saját gyártású, ez azért az árakat is befolyásolja... az a 200 dodó az akkor lenne igaz ha listaáron venné _magától_ a cuccokat...

a kiépített marketing, szervíz, disztribúciós hálózat meg egy dolog, a kismillió termékük van piacon, ez még nem indokolja hogy ennyibe kerüljön. bár tény hogy minden annyit ér amennyiért el lehet adni, ahogy fennebb is megjegyezték ez jó meg szép meg anyaghasználatban ott van a szeren, csak....

pont elég nagy hogy zsebbe már ne szívesen hurcold, de kicsi még a kényelmes netezéshez... ennyire egy jobb okosteló is képes, és valljuk be 130k körül azért már vannak alternatívák androiddal, kicsit kisebb kijelzővel, de "pár" extra funkcióval is...

tableteknél megint ugyanazt végig kell járni mint a netbookoknál. az első pár generáció kicsi, lassú, gyenge és drága mint állat. aztán szép lassan lemennek az árak, és értelmes vasak is kerülnek bele... ennyi. majd két év mulva látjuk meg azokat a táblákat, amikkel talán foglalkozni is érdemes. _szerintem_

szerk: hogy 220k??? nah hát akkor meg szerintem hatványozottan igaz hogy ennyiért még egy ipad is jobb alternatíva... még 130 ért se életképes szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#22) crey válasza #56573440 (#21) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ne abból indulj ki, ami siker lesz. Vannak termékek és termékcsoportok, amelyek mondjuk elég tisztességes profitot hoznak, de akadnak amik nem. Viszont az egész ugyanaz a gyártó, stb.

Lásd LG, a telefonos részlegük a 2010-es évben veszteséget termelt . . (pedig nem ki cég az sem, és fejleszt amúgy saját alkatrészeket, stb)...

Murderer69:

Sajnos igazad van. . . semmi másra nem jó az, hogy kínában állítanak elő mindent, minthogy most már házhoz hozzák az ipari titkokat, nem kell beszivárogniuk sehova :((

zsirfecske:

"első néhány post után pont hasonlót készültem én is írni, csak rövidebben" - bocscsiii :D

"amúgy meg nehogy azt higgyétek, hogy a gyártók kaszálnak, mindig is a kereskedőknél van a nagy haszon, akik a termelőkhöz képest kb. semmit nem csinálnak..." -

Hát azért ez túlzás - a kereskedő a lokális marketinggel foglalkozik (ez lehet gyártó által támogatott/saját zsebes történet), valamint pl. tárgyal a hazai szolgáltatókkal az árkedvezményekről, ha adott modellt felvesznek a palettájukba.

Másrészt a nagyobb margin érthető is, a tétel szám miatt. A gyár kapuján kigördül egy millió darab telefon, addig egy országot (pl. Mo.-ot) lefedő kereskedő/importőr/disztribútor jó ha 10 000 db-ot értékesít, és ezt sem egy az egyben rendeli le, hanem mondjuk 500-assával. ..

Ahhoz hogy megérje neki az üzlet, és fent tudja tartani a saját dolgozóit, legalább 20% körüli nyereséggel kell dolgoznia, mint minden normális kereskedelmi egységnek . . .

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#23) stewe780 válasza crey (#22) üzenetére


stewe780
őstag

Csak én vettem észre, hogy itt most egy összehasonlítás van? Mindenki ugyanazt szajkózza, hogy akkor most a reklám a tervasztal a gyártósor mennyibe is kerül.

Ez a cikk nem erről szól, hanem, hogy a csúnya mocskos Apple kevesebb haszonnal adja a termékét, mint a hőn szeretett Samsung. Pedig az Apple körül nagyobb a hype, a marketing, a reklám, és a tervező asztalon is merészebbek, márpedig az újdonság kifejlesztése többe kerül mint a másolás, egy sima copy paste....
Na nekem erről szólt a cikk.

crey: nem válasznak szántam, csak félrenyomtam

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#24) #56573440 válasza crey (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez egy multinál nem annyira kuriózum, és a jelek szerint bőven belefér, ahogy előfordul mindenhol a világon, hogy a mélyen és hosszú idő óta veszteséges cégek vezetői 30+ misis autókkal járnak. ha a kijelzőt, memóriát, stb ami még van samunak csak úgy áttalicskázza, akkor is az egyik zsebéből teszi a lét a másikba. papíron lehet hogy az egyik szegmens veszteséges lesz, de annak a nyeresége máshol csapódik le ennyi.

ez meg nem változtat azon, hogy ez a samutól számomra szokatlan módon túlárazott és túlhypolt termék, amit se a szervíz se a fejlesztési se a marketing háttér nem magyaráz jelenleg, hogy a szolgáltatások és a tudás már ne is szerepeljen a képletben.

(#25) janos1988 válasza tothmaxy182 (#7) üzenetére


janos1988
addikt

A sajat gyartasu eszkozokre ha radobja a hasznot, azzal csak a sajat zsebet tomi. De ne hogy azt mond, hogy lenyelik a gyartasi koltsegeket az akarmilyen alkatresz gyartasa soran. Szepen bele van kalkulalva a busas haszonnal egyutt.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26) crey válasza #56573440 (#24) üzenetére


crey
MODERÁTOR

az megint egy másik kérdés, hogy mit ér meg épp az adott termék - jelen esetben a Samsung Tab.

Ez a kis írás nem neked, hanem főleg azoknak szólt, akik minden ilyen típusú hírnél, legyen az Apple, Samsung, Dell vagy épp HTC felsikítanak, hogy ha az alkatrész a gyártónak $ 200, akkor neki miért nem $300-ba kerül a boltban, és hasonló jellegű hsz.-ek miatt.

Sajnos nem tudja, de nem is akarja megérteni, egyszerűbb beleböffenteni a világba, ahelyett hogy végiggondolná. . . :)

szerk.:

"ha a kijelzőt, memóriát, stb ami még van samunak csak úgy áttalicskázza, akkor is az egyik zsebéből teszi a lét a másikba. papíron lehet hogy az egyik szegmens veszteséges lesz, de annak a nyeresége máshol csapódik le ennyi" . . .

Ez nem egészen így működik. A veszteséges szegmensnek akkor repül a vezetője, sőt a menedzsment egy része is. Sajnos (főleg a távol-keleti) cégek nem egészen úgy működnek, ahogy neked logikus lenne. Pl. a support department van olyan cég, ahol profit orientált. . . szerinted ez normális? Nem :) na ugye. . .

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#27) nord_ válasza #56573440 (#21) üzenetére


nord_
veterán

tableteknél megint ugyanazt végig kell járni mint a netbookoknál. az első pár generáció kicsi, lassú, gyenge

Hm... ez biztos, hogy mindegyik tabletre igaz? ;)

(#28) Thome


Thome
addikt

Ennyit az iPad túlárazottságáról... :U

(#29) skajwa válasza Thome (#28) üzenetére


skajwa
senior tag

:R +1

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.