Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Engem Apple userként elkeserít, ha valóban igaz a hír és ilyen fingreszelgetéssel töltik az időt... Persze párszáz dollár pluszt rá lehet majd számolni az MBP-k eddigi, amúgy sem olcsó árához képest – sajnos jó ideje már ez az egyetlen, amit a raktáros vezette cég szem előtt tart.

(Btw. Ming-Chi Kuo mióta a MacRumors elemzője?)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2) cellpeti válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére


cellpeti
veterán

sztem a 13.3as kijelzővel a legpraktikusabb egy notebook :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3) [CsuCsu] válasza cellpeti (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem pedig hasznalattol fugg. Mar annyira utaljuk az Apple-t, hogy mar egy uj notebook meret bevezeteseert is fikazzuk? Van ezer dolog, amiert lehet utalni oket, de ezt tenyleg nem ertem.

[ Szerkesztve ]

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Sztem amire nem elég 13" arra 15" meg 17" sem, ergo kell egy külső 20+" monitor.
Annyi előnye van, hogy több akksit lehet(ne) bepakolni, nagyobb felületen oszlik el a hő, esetleg némi modularitás is belefér (cserélhető RAM és/vagy SSD)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) #16820480 válasza moleculez (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ide például jó lehetne egy kihajtogatós kijelző, mondjuk 13-14"-os gép 4:3 aránnyal, aminél oldalra két irányba kihajtható a kijelző, kb 2:1-es széles megjelenítőt adva használat közben.Laptopoknál annyira nem kritikus a vastagság amúgy sem, mint telefonnál.

(#6) moleculez válasza #16820480 (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Vannak ilyen kiegészítők a piacon, igaz hajlítható AMOLEDekkel azért más lenne a kotta. (Az Appletől mondjuk olyan 3 misibe meg is állna a történet)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) bLaCkDoGoNe válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kezd a totális káosz képe kirajzolódni a korábbi erősen fókuszált és letisztult termékportfólióhoz képest, ami számomra azt sugallja, hogy halvány lila fingja nincs Timnek arról, hogy mégis mit meg milyen irányban kellene fejleszteni, és az ilyen inch-ekkel való bűvészkedés értelmetlen pótcselekvés csupán szvsz.

Én nem utálom az Apple-t, viszont rettenetesen zavar az irány, amerre tart. (Értük (és userként magam miatt) vagyok mérges, nem ellenük.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) [CsuCsu] válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Alapvetoen egyetertek, de szerintem a kijelzo meret az pont egy olyan dolog, amibol jo a nagyobb valasztek, minden egyebtol fuggetlenul.

[ Szerkesztve ]

(#9) Beerheart válasza moleculez (#4) üzenetére


Beerheart
csendes tag

Fordítóként nagy 21:9-es monitoron dolgozom. Igen, a 17" is kicsi, de azért ha olyan nap van amikor mozogni kell, de közben van idő munkára is, akkor azért 5-7 óra megoldható róla simán. A 15" nekem már fájna, fizikailag, FHD-ban használva, hogy elférjenek rajta a dolgok. 13"-en megoldhatatlan ez a feladat (munkavégzési céllal).

The system can not detect parking spaces made after detecting or before detecting; --- Renault

(#10) Raysen623 válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

+1, sajnos nálam még az ár min tényező is erősen játszik. Túlmentek egy határon nálam és ez zavar. Pedig anno a 13"-os fekete MacBook-om sem volt olcsó, de azt még kifizettem mert megérte használhatóságot tekintve akkoriban.

Kissé hiányolom azt az Apple féle ökoszisztéma erősítését amit régen Jobs-nak hála hírdettek a végén. Jobs legalább belátta ha nehezen is hogy zsákutcába ment adott esetben az elején.

Ezzel a 16"-al nem látom értelmét a 17-es kivezetésének. Öntökönrúgás Level99.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#11) CMan válasza Raysen623 (#10) üzenetére


CMan
csendes újonc

Én örülök neki, ha jön egy nagyobb kijelző. Sokszor nagyon jó lenne....
Nem is értem azokat akik sírnak... amikor levették a 17-est a palettáról, akkor azért ment a rinyálás - most hoznak egy 16-ost vagy 16.8-ast akár bitang jó felbontással és színhelyes LCD-vel, akkor meg az a baj... nevetséges komolyan.

ElectronicLove

(#12) hszilard666


hszilard666
veterán

Szerintem szuper kesz ez a méret! :K Anno 2012 körül még voltak 17" es gépek a gyártótól, nagyon nehezek voltka, konkrétan verekedni lehetett velük, viszont ott volt a legjobb a hűtés valamint a kijelző is ott volt a legjobb, míg nme jöttek a retinás masinák. De ha már kijelző, fél lábamat odaadnám ha oled panel lenne benne :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#13) Jesus_Shaves válasza hszilard666 (#12) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ha a fél lábad nem is, a fél veséd lehet, hogy új gazdára talál majd az árcédula láttán ;]

(#14) Marvinyo válasza moleculez (#4) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Ez azért messze nem igaz. Programozáshoz 13" katasztrófa, 17" meg egészen használható.

Vagy csak én vagyok valahol rosszul bekötve :DDD

(#15) hszilard666 válasza Jesus_Shaves (#13) üzenetére


hszilard666
veterán

Úgy úgy! ;]

Marvinyo:

Szokás kérdése! Én 15" ről váltottam 12" re, és képeket editálok. Picit szűkös, de kárpótol a 0.9 kg os súly! :B

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#16) -Skylake- válasza hszilard666 (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tehát ha jól értem akkor (a "cuccaid" alapján) egy MB12 az a gép , amin fotóeditálós munkát végzel. Megkérdezhetem milyen programmal és milyen méretű fájlokkal dolgozol ? Abszolút semmi rosszindulat , csak eddig el se tudtam képzelni , hogy az MB12 hardware-e jó lenne bármire is starbucks-ban blogíráson kívül.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) hszilard666 válasza -Skylake- (#16) üzenetére


hszilard666
veterán

Semmi komoly, pici retus, és 21mp es raw editálás. 15mb os képek kb. Lassúcska a 15” tb hoz képest, de nem keresek pénzt vele, hobbi, valamint nem sietek sehova. :D CS6 PS.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18) Picco


Picco
addikt

lehet meg az USB A-t is ujra feltalaljak valamint a kartyaolvasot ilyen meretben...fotosok ki is voltak bukva rendesen amikor ezek elmaradtak, rengetegen hasznalnak/tak kozuluk Apple termeket.
A 2012 koruli 17"os igen jo masina volt, nagyon jo kijelzo, eros proci, atom hangszoro...nem is ertem miert szuntettek be, jol kib*sztak a neppel.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#19) hszilard666 válasza Picco (#18) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem jól tették anno hogy kivezették. Pokoli nehéz masina volt. Én akkoriban 14 éves fejjel egy 15" es "kistesót" használtam, és éltem a váltáskás korszakomat, pár hónap hurcibálás után, nagyon keményen megfájdult a balvállam. Mondjuk volt még nálam fényképező, meg minden cucc, és gyalog mentem mindenhova, de akkor sem volt jó élmény. De a mostani 15 ös! Na az pehely! A méretéhez képest! :K

De a legszürreálisabb a 12" es macbook. Már a 3, ilyen gépemet nyúzom, best of the best! :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#20) Marvinyo válasza hszilard666 (#15) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Nem tudom, nekem ez a súlyprobléma még mindig furcsa. Ezer éves Dellem van, 3 kiló körül. Emellé könyv, füzet, kábelek, minden túró van, rohangálok vele jobbra-balra, egyetemen, cégen, és valahogy soha nem estem úgy haza, hogy belehalok. Pedig messze vagyok a sportosságtól. :-)

12"-on el nem tudom képzelni, hogy bármi hasznosat végezzek, mondjuk nekem a "munkaasztal" az minimum 4 ablak, amit jó ha egyszerre látok.. :DD

(#21) Picco válasza hszilard666 (#19) üzenetére


Picco
addikt

na nehogymar az hogy neked megfajdult a vallad(csillio oka lehet) egy masik termektol, jo ok legyen egy termek kivezetesere...hihetetlen hogy egyesek mennyire nem tudnak elvonatkoztatni sajat maguktol/igenyeiktol. :W :F
***egyik nagy ceg sem neked szemelyesen gyart termeket***
erdekes a vasaggyal 45 kilos torpilla meretu ex baratnomnek nem volt baja hurcibalni a 17"-os MBP-t, en ebbol azt a kovetkeztetest vonom le hogy veled van a baj fonok, nem egy 2.5kg-s 15" MBP-vel

kepzeld nekem meg sohasem volt apple termekem es nem is szeretem a ceget megis kepes vagyok elvonatkoztatni ettol a tenytol ha letesznek valami jot az asztalra...nameg akkor is ha nem. :U

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#22) hszilard666 válasza Picco (#21) üzenetére


hszilard666
veterán

Ne haragudj rám. Leírtam a tapasztalataimat. De azért abban igazad adhatsz hogy ha tele vagy cuccal, akkor nem mindegy hogy 3kg vagy 0.9 kg. Ugye?

"veled van a baj fonok"

Ezt már tudom. A hangok is ezt mondták a fejemben!

;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#23) Dhampir


Dhampir
félisten

Tök jó lesz ez, a 4 helyett 8 Tündérbolt porttal. :)

(#24) Tigerclaw válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is ugyanezt gondolom. Az elmúlt pár évben tapogatózás folyik. Hasraütés szerűen jönnek az új modellek, amiknek gyakran már házon belül van konkurenciája...és sajnos többnek közöttük komoly hiányossága is van. Szinte alig tud az ember kompromisszum mentes dolgot választani náluk és az árat még nem is említettem ezzel. A másik probléma szintén ez, mivel azt is szondázzák, hogy meddig lehet még feljebb tornászni az árat. Azt már látni hogy az iPhone X(akármi) esetén nem a várt reakciót kapták a piactól, de szerintem az új Macbook, Macbook Air és Mac Mini sem lett sikeres. Én pl. szívesen lecserélném az MBA-mat, de nem látom hogy mire kellene. Ráadásul a fél milliós ár szóba sem jöhet...és az még csak a legalapabb verzió. Annyi a szerencsém hogy tökéletesen fut a jelenlegi gép is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) bLaCkDoGoNe válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem a "kedvenc" példám a csatlakozók körüli mizéria, a mostani hordozható Mac-eken már csak USB-C van, az iPhone-okon Lightning (Lighting – USB-A kábellel), az új iPad Pro-k meg szintén USB-C-vel (USB-C – USB-C kábellel). Tiszta agyrém.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Nekem semmi bajom a 13-as merettel, konnyu hurcolni, itthon meg ugy is ratolom egy monitorra, azt jolvan. Inkabb a szutyok billentyuzetjukkel kezdenenek valamit, jovon'

[ Szerkesztve ]

(#27) moleculez válasza Marvinyo (#14) üzenetére


moleculez
veterán

Szintén zenész.
Nekem a 13 MBA addig elég, amíg a doksikat olvasom, kutatok. De ha neki is állok csinálni valamit, akkor megy a 27"-es monitorra, oda meg mindent szépen kipakolni, amire szükség lehet, gép kijelzőn editor fullscreen.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) awexco válasza Raysen623 (#10) üzenetére


awexco
őstag

Jobs egy gondolkozó lelkes tech buzi volt :)
Míg tim csak símán buzi :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#29) awexco válasza hszilard666 (#19) üzenetére


awexco
őstag

Ha nem cipeled akkor nem nehéz . És van amikor nagy kijelző kell .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#30) hszilard666 válasza awexco (#29) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem. De ha nem cipelem akkor nem macbookot veszek hanem imacet! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31) tothzoltan válasza awexco (#28) üzenetére


tothzoltan
tag

Hát barátom, az a 'buzi' egy kicsit többre vitte mint te - azzal a húgy agyaddal, aminek arra van csak kapacitása hogy ilyen poénokkal szórakoztassa magát.

I'm thinking different.

(#32) moleculez válasza tothzoltan (#31) üzenetére


moleculez
veterán

Miért, miért kell minden Apple topicban tolni, hogy bezzeg SJ idejében?! 10 évvel ezelőtt más szelek fújtak, más volt a piac, Ő sem biztos hogy sokkal jobban csinálná, mint Tim. Máskor kell más embereknek megfelelni, az utóbbi 5 évben nagyon átrendeződött a piac, megváltoztak az igények, stb. Biztos, hogy máshogy csinálná, de az nem biztos, hogy jobban.
-bocs nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) awexco válasza moleculez (#32) üzenetére


awexco
őstag

Azért látványosan el kezdtek lemaradni termék fejlesztés és innováció terén . Pedig ahogy termelik a pénz igazándiból nem összeg jelenleg számukra . És nem a farok csóválja a halat .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#34) awexco válasza hszilard666 (#30) üzenetére


awexco
őstag

Néha még is cipelni kel na :D Tudjon ilyen opciót :)

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#35) #06658560 válasza hszilard666 (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak baráti jótanácsból, létezik hátizsák, két vállra vehető, amit lelopni is nehezebb rólad. Nekem a csak vackokkal teleszórt zsákom van vagy 8 kiló, a 17-es WS-em ha betenném észre se enném benne. Cserébe normális a hűtés és a hardver is.

(#36) hszilard666 válasza #06658560 (#35) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, most már azt használok! :K de anno 14 éves fejjel nem ezt tettem. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#37) awexco válasza #06658560 (#35) üzenetére


awexco
őstag

Csak IPAd pró-t ne tégy a táskádba mert felveszi a gerinced formáját mint a memória szivacs .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.