Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tusi74


tusi74
őstag

Probléma a köv. szívás ezerrel:
Adott 2 gép, mindkettőn Windows XP Prof. HUN van.
Az egyikre simán felmegy a Photoshop 7, a másikon NEM INDUL EL A TELEPÍTŐ! A Premire 6 telepítője egyiken sem indul el.
Na erre varrjatok gombot! :F.
Jó lenne hétfő estig valami megoldást találni. Ötleteket várok, mi lehet a gond.
Én már minden ötletből kifogytam.
Próbáltam, hogy a setup kompatibilitását visszavettem 2000-re, majd 98-ra, majd 95-re semmi.
OKOSOK :Y

(#2) tusi74


tusi74
őstag

Azért nem ''kéne'' ennyire tolongani. :DD.
Még a végén nem tudom eldönteni, mit kellene csinálni ilyen ''ötletdömping'' láttán.

(#3) Fauszt válasza tusi74 (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

csak az autorun nem indul, vagy ha a setupot indítod akkor sem megy fel?

(#4) tusi74 válasza Fauszt (#3) üzenetére


tusi74
őstag

Az Autorun elindul, de azonbelül már a telepítés nem.
Ha ''Browse''-olod a CD-t, és rákeresel a setup.exe-re, akkor
nem indul el. Nem lefagy, nem küld hibaüzit, semmit, egyszerűen nem történik az égadta világon semmi. Ülsz, mint a sülthal, aztán újraindítasz, kezded előlról és annyi.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#5) Fauszt válasza tusi74 (#4) üzenetére


Fauszt
senior tag

próbáld meg csökkentett módban + vírus és spyware irtás

[Szerkesztve]

(#6) tusi74 válasza Fauszt (#5) üzenetére


tusi74
őstag

Csökkentett módban hogyan állítja be a színskálát, meg mindent? Egyáltalán ilyen csili-vili bisz-ba@zok futnak csökkentett módban? Mondjuk megérne egy próbát, de azért az is jó lenne, ha valaki azt tudná, hogy lehet normál módban feltenni.


[Szerkesztve]

(#7) Fauszt válasza tusi74 (#6) üzenetére


Fauszt
senior tag

nem futtatni, hanem felrakni + féregirtani gondoltam!
Directx is 9.0b vagy c legyen fenn, de emiatt még nem ezt kellene csinálnia...

[Szerkesztve]

(#8) tusi74 válasza Fauszt (#5) üzenetére


tusi74
őstag

Ez egy teljesen frissen telepített rendszer, amikor próbáltuk, akkor volt 1 hetes. ZoneAlarm+Avast fut rendületlenül, szinte csak levelezésre van használva. De azért egy Ad-aware-le fog futni.

OFF
Erről jut eszembe, kb. 5 percet ''messengereztünk'' azalatt már felkúszott
egy szemét toolbar. Szerintetek ''ereszt'' az Avast?. Azért kérdezem, mert én nem ezt használom, hanem a Panda Titanium 2004-et True-Preventtel spékelve, de az fizetős. Mert akkor nem ajánlgatom senkinek többé, hanem menjen a Panda.
40-50 €-t megér a nyugalom nem? Eddig senki sem panaszkodott, de kedden ezt a saját szememmel láttam, nemkevésbé döbbentem le.
ON

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#9) tusi74 válasza Fauszt (#7) üzenetére


tusi74
őstag

Directx 9-et bepróbálok, de akkor miért ment fel gond nélkül a másik, hasonló gépre?

Egy nyomdász ismerősömnek P2/266-on az túlzás, hogy vígan, de fut. Igaz, ő Win2000-et használ.

[Szerkesztve]

(#10) Fauszt válasza tusi74 (#9) üzenetére


Fauszt
senior tag

nem a directx lesz szerintem a gond, de kell neki mittomén hanyas, s ha nincs fent akkor dob egy hibauzenetet elvileg. Milyen ez a telepítő? Kereskedelmi vagy tryout?

[Szerkesztve]

(#11) tusi74 válasza Fauszt (#10) üzenetére


tusi74
őstag

Kereskedelmi magyar.

(#12) tusi74 válasza Fauszt (#10) üzenetére


tusi74
őstag

Itt nincs hibaüzenet. Itt a nagy semmi van. Még a ''homokóra'' is abbamarad, és visszavált normál mutatóra.
A Task Managerben sem találod meg, hogy futna.
Én elég tapasztalt ''róka csaj vagyok'', de ilyet még nem láttam.

(#13) Fauszt válasza tusi74 (#12) üzenetére


Fauszt
senior tag

csökkentett módban próbáltad már? Erre a gépre ilyen hardverösszeállítás mellett sikerült már valaha felrakni?

(#14) tusi74 válasza Fauszt (#13) üzenetére


tusi74
őstag

Na látod, most fogósat kérdeztél.
Van ugye ez a 2 gép, de hogy melyiken mi volt, azt nem nagyon tudom, mert mind
a 2 le lett gyalulva.

De hát, mint írtam, ennél jóval-jóval gyengébb konfigon is megy.
Az biztos, hogy az egyiken mindakettő fent volt. A Photoshop+Premiere is.
Valszeg azon, ahová most is felment, de most passz.
Az biztos, hogy a Premiere 6 most egyikre sem megy.

Fú bakker, most hogy így írogatok, lehet, hogy beugrott. :)))
10GB van hagyva a rendszernek, és 50 GB egyébnek.
Ezen a partición van a swap is. Lehet, hogy már nincs elég helye kicsomagolni a telepítőkészletet. Akkor viszont azt fogom csinálni, hogy csinálok egy 2 GB-ot a swapnek, átrakom oda, és így helyet szabadítok fel.
Na ez lehet ok???? :F

(#15) Fauszt válasza tusi74 (#14) üzenetére


Fauszt
senior tag

nem is a hardver gyengesége, hanem esetleges hibája miatt (pl. cdrom) kérdeztem. Csökkentett mód próba volt? Próbáld meg az egész cd-t felmásolni a winyóra és onnan telepíteni.
Ha nem lenne elég hely akkor is el kellene indulni a tömörített fájl elemzésének, szal szerintem ez nem lehet gond.

(#16) tusi74 válasza tusi74 (#14) üzenetére


tusi74
őstag

Most válaszolok magamnak.
Amire felment, az is így van particionálva, és felment. De azért kipróbálom.

[Szerkesztve]

(#17) tusi74 válasza Fauszt (#15) üzenetére


tusi74
őstag

Már a winyóról is indítottam a telepítőkészletet, se kép se hang.

(#18) tusi74 válasza Fauszt (#15) üzenetére


tusi74
őstag

Még a csökkentett módot nem próbáltam.

(#19) faster válasza tusi74 (#18) üzenetére


faster
nagyúr

Service pack fent van? Antivírust + egyéb rezidens programot próbáld meg kikapcsolni a telepítés idejére.

[Szerkesztve]

(#20) tusi74 válasza faster (#19) üzenetére


tusi74
őstag

SP1-es. Okszi, kikapcsolom, ott úgysincs net.

(#21) tusi74 válasza tusi74 (#20) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi mindkettőtöknek, majd beszámolok az eredményről.
Azért még, ha eszetekbe jut valami, akkor jöhet.

(#22) lac019


lac019
tag

Daemon tools alól nyomod?

(#23) badbrother


badbrother
aktív tag

Nem akartam új topicot, az én kérdésem is a 7.0-hoz kapcsolódik, és nem közvetlenül a képszerkeszéshez.

Van egy gép, amin a felhasználók elmondása alapján futott a Photoshop 7.0, de egy idö óta nem indul el. Megnéztem, és tényleg nem.
Viszont administratorként elindult. ( Win2000 ). Letöröltem, újrainstalláltam, és a helyzet ugyanaz. Besoroltam a felhasználót az administratorok közé, megintcsak nem ment.
Létrehoztam egy új felhasználót, User jogokkal, neki elindult gond nélkül.
Semmilyen más programmal nincs gond.
Megpróbáltam a felhasználó nevében telepíteni a progit, de a setup 99%-nál nem ment tovább, azt sem tudtam memondani, hova telepítse, stb...

A nem indulás úgy néz ki, hogy elkezdi indítani a progit, tölti a plug-in-eket, és úgy tüünik a font-ok betöltésénél mindennek vége. Hibaüzenet nélkül egyszerüüen bezárja az ablakot, marad a desktop.

Tudja valaki, mi lehet ez?

(#24) Kraptor válasza badbrother (#23) üzenetére


Kraptor
őstag

Lehet, hogy a user összeszedett valami fontot ami bekavar aPS7-nek? Nincs jobb ötletem ennél, tudom ez nem sok segítség volt, de hátha.:)

(#25) L3zl13 válasza badbrother (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Eventlogban valami?

Ja és egy érdekességet produkált nekem is a PS. Felraktam gépre, ment rendesen. Pár nap múlva szól a user, hogy nem indul. (Fontok betöltése után megáll a töltődés.)

Leszedem, felrakom újra. -> Semmi.
Más userrel lazán megy.

Ezt párszor eljátszottam, míg kiderült, hogy ha be van kapcsolva a szomszédos gép, akkor elindul a program!!! :Y

Kiderült előzőleg a szomszéd gép megosztott meghajtóját használta, és a Photoshop gondolom valamiért meg akar nyitni onna valamit, és ha nem megy a gép, akkor nem indul el...

Egy másik alkalommal szintén hálózatos munkánál behalt a progi. Utánan megint nem volt hajlandó elindulni azzal a userrel, pedig ment a szerver ahonnan dolgozott korábban.
Documents And Settingsben meg kellett keresnem valami felhasználószintű konfig fájlokat és törölni őket, utánna elindult.


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#26) badbrother válasza L3zl13 (#25) üzenetére


badbrother
aktív tag

Ez jól hangzik. Mindjárt megnézem.
Itt is volt valami gubanc. A User szemetesében volt egy törölhetetlen mappa: (Photoshop 7.0), de azért csak sikerült kitörölnöm :)
Lehet hogy jobb lett volna otthagynom egy ideig??
Végsöö esetben csinálok egy másik usert.

(#27) badbrother


badbrother
aktív tag

Megoldottam, az volt amit mondtál.
'' Documents And Settingsben meg kellett keresnem valami felhasználószintű konfig fájlokat és törölni őket, utánna elindult. ''

Töröltem ööket, aztán ment rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.