Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) valaki-


valaki-
csendes tag

Kedves mindenki!

Várhatóan Szeptemberben debütál egy sokak által várva várt darab a digitális fényképezőgépek terén, nevezetesen a Panasonic DMC-FZ50, az FZ30 utódja. Egyelőre igen kevés az információ róla, de hamarosan egyre többet fogunk róla találni a neten.

Amit eddig sikerült találnom az sajnos még két irány:

Elsődlegesen ez lehet a valósabb adat:
(bocs az angolért, de fordítót használtam)

CAMERA DIGITAL LUMIX Characteristics:
CCD 10 Megapíxel (Filter Primary Color)
| Objective LEICA DC VARIO-ELMARIT. Opening F2.8 - F11.0
| optical Zoom lens 12x (equivalent 35 - 420 mm)/Digital 2x/4x. preselected
| Stabilizing optician of image: MEGA OIS (Way 1, Way 2)
| Monitor TFT LCD of 2.0'', policristalino of hi-res (207,000 píxels) of variable angle 180º
| Manual Way, Apertura/Velocidad Priority, Macro; 17 Ways of Scene | Way consecutive Firing: Max 5 images (2 frames/seg) in Maxima resolution
| Images in 30 movement MAX fps (848 480 xs píxels)
| Duration of the battery 360 photographies (Standard CIPA)
| Incluye software for PC and memory card 32 SD of Mb. LEICA:

Cameras LUMIX have objectives LEICA DC VARIO-ELMARIT, includes different spherical objectives to compensate the spherical aberration. In addition, an advanced process of multiple coatings has been applied to the surfaces of the objectives to help to avoid the blurred images caused by the sparkles and the shades that can take place if the illumination levels are excessively high. MEGA O.I.S.: This system uses integrated girosensores to detect the tiniest movements of the camera and even moves an objective in the opposed direction to compensate it. The system is completely optician, does not affect to the CCD nor the processing of the image, reason why you will obtain clear, clear images and without loss of quality. Two ways of stabilization of image: Cameras LUMIX offer two ways of stabilization of image. In the Way 1, objective O.I.S. compensates the movement of the camera of constant way, reason why the image is clear and clear as much if the monitor is used as it is watched through the viewfinder. From this form it turns out simpler to fit the photos. Way 2 offers a level slightly more stop of stabilization. You can choose the one that adapts more to the image which you want to take.

---------------------------------

Valamint a másik adat ami nem sokban különbözik:

Panasonic Fz50 - 10 mega-pixel - ISO 100-800 can be forced to ISO 1600 W/override - 15X zoom - flip out LCD screen w/gain up.......etc......etc. Due on the market October 2007.


Az árra vonatkozóan semmi információ.

Már több mint fél éve kutattam olyan gép után ami az FZ30-at felülmúlná, de nem találtam. Augusztusban vettem volna meg, de úgy néz ki hogy FZ50 lesz ebből ha jónak találom. Véleményem szerint egy bruttó 200e Ft-os ár reális lenne, amennyiben a fentebb említett tulajdonságok és az FZ30-at követő minőség foglaltatik majd az új gépben.

Nincs más dolgunk, mint várni!

Üdv mindenkinek, remélem tudtam segíteni valakinek az info-val.

[Szerkesztve]

(#2) BEE válasza valaki- (#1) üzenetére


BEE
addikt

Ennek a gépnek egyetlen értelme, hogy lenyomja az FZ30 árát.
A leírt javítások szerintem nem érnek ennyi pénzt.
Sőtt az LCD felbontása csökkent.
A 10Mp sem nagy előny a 8-hoz képest.

No de várjuk meg míg a boltban lesz !

És akkor még a képzaj nagy kérdés marad.

BEE

[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3) erdoke válasza BEE (#2) üzenetére


erdoke
titán

Miért marad nagy kérdés a képzaj? :F

A legjobb aláírás a héten

(#4) Motion_Blur válasza erdoke (#3) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ISO 100 nem a legjobb. FZ7-nek is elég zajos képei vannak nem tökéletes fénynél.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) Motion_Blur válasza valaki- (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

200e?? Az nagyon sok szerintem, én 150-160 körülire tippelném inkább :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) BEE válasza erdoke (#3) üzenetére


BEE
addikt

Az FZ30 is problémás, hátmég ha növelik a pixelszámot !
De akár javíthattak is rajta, ha bevállalták a magasabb ISO értékeket.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7) erdoke válasza BEE (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ez inkább megközelítés kérdése. Más gépek tömörítéskor elvégzik az erős zajszűrést is, a Panasonic gépek pedig csak óvatosan. Kb. 20 másodperc, amíg megnyitsz egy progit, és futtatsz rajta valami Magic zajszűrést, és ugyanott vagy, ahol egy hasonló kategóriás Canonnal. Mivel nagyjából ugyanazokat az érzékelőket használják azonos kategóriás gépben, és az elektronikában sincs egetverő különbség, nyilván szándékos a kevesebb szűrés a Pana gépein.
Merthogy kb. kétféle felhasználó jön szóba:
- Az amatőr, aki észre se veszi a különbséget, mert teljes képernyőre kicsinyítve nézi PC-n, vagy 10*15-ös papírképen.
- A ''profi'', aki erősen kinagyítja, és percekig tanulmányozza a legapróbb részleteket is.

Előbbinek teljesen mindegy, hogy mennyire zajos a kép, úgyse veszi észre az adott nézetekben. Utóbbi pedig talán jobban szereti maga elvégezni a szűréseket a saját szája íze szerint, nem a gép tört másodperces döntésére bízni, és esetleg elveszteni a pasztelles, rajzfilmszerűre szűrt képen bizonyos információkat.

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


erdoke
titán

Más gépek meg rajzfilmet csinálnak nem tökéletes fénynél. Ha nem tökéletes a fény, nem tökéletes a kép. A kérdés csak az, melyik irányba legyen vacak. Jobb szeretem én eldönteni, erre pedig jobbak az esélyeim a kevésbé zajszűrt képen.

A legjobb aláírás a héten

(#9) BEE válasza erdoke (#7) üzenetére


BEE
addikt

Nem kell bemutatni a dolgot !
FZ30-am van. :))
És odáig vagyok érte. :B

BEE

[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10) ttm válasza BEE (#2) üzenetére


ttm
csendes tag

Remélem igazad lesz, és lenyomja a 30-as árát+találok egy jó állást

Akkor tavasszal asszem bevásárolok :DD

Üdv: ttm

(#11) quantal válasza ttm (#10) üzenetére


quantal
tag

A használt 30-as árát lehet, hogy lenyomja, de újat már nem sokáig fogsz találni. Már most is csak elvétve van itt-ott.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#12) grabber


grabber
addikt

Megjelentek az adatok a pixinfon
[link]
Nem nőtt a szenzor mérete,viszont +2 megapixel lett :(

[Szerkesztve]

(#13) bagibetyar válasza grabber (#12) üzenetére


bagibetyar
csendes tag

És ugye, mint tudjuk ez plusz zajt eredményez.

(#14) bandus válasza bagibetyar (#13) üzenetére


bandus
veterán

Szerintem a 3200-as ISO egyenesen nevetséges :( főleg, hogy mellette 100 a legalacsonyabb érték :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15) bagibetyar


bagibetyar
csendes tag

Amúgy is ez az ISO 3200 - hogy a fórumozó társakat idézzem - csak parasztvakítás.
Emellett szerintem már elég komoly zaj keletkezik. Bár ez csak magánvélemény.
Amúgy a 8Mpixeles FZ-30 is alacsony ISO értéken is elég zajos. Nos hát akkor ez 10Mpixelen!?
Érdeklődve figyelem a témát. Kiváncsi vagyok, mikor kerül sor magyar tesztre?

(#16) grabber válasza bagibetyar (#15) üzenetére


grabber
addikt

Én inkább a külföldi tesztre vagyok kiváncsi.Belehalok a kiváncsiságba :)) A pixinfon Október 10-én tesztelte(S9500 szeptember 9 :Y De szerintem külföldön előbb megjelennek a tesztek :DD

(#17) valaki-


valaki-
csendes tag

::: DPREVIEW :::
[link]

Noise is drastically reduced with this new FZ50 achieving a rendition of even higher quality images. The DMC-FZ50 is bound to spark the imagination of high-end users and join the Panasonic LUMIX high-end model lineup.

[Szerkesztve]

(#18) valaki-


valaki-
csendes tag

Dramatically reduced noise with Venus Engine III

The DMC-FZ50 adopts the Venus Engine III to realize high sensitivity recording at max. ISO 1600 at full resolution. The noise reduction system is greatly improved by removing noise at the processing stages in series. First, critical noise is roughly undraped and the chromatic noise and the luminance noise are separated to respectively go through the supplemental noise reduction process so that the remaining noise is appropriately minimised. In addition, chromatic aberration is also reduced so beautiful images are assured even in telephoto shooting.

Az FZ-30 Venus Engine II-esel bír.

Gépkép[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#19) valaki-


valaki-
csendes tag

The Extra Optical Zoom, made possible by using the center part of the 10.1-megapixel high resolution CCD, further extends the powerful 12x optical zoom to up to

21.4x for 3-megapixel image recording
17.1x for 5-megapixel and
13.4x for 8-megapixel recording

(#20) valaki-


valaki-
csendes tag

És egy magyar leírás várható fogyaszóti ár nélkül.
Megjegyzem, pont egy éve mint ez sokan tudjátok, az FZ30-asnál feltüntették az akor szeptemberre várható árat amit 179.990 Ft volt.

[link]

(#21) grabber


grabber
addikt

Tegnap voltam az extreme digital-ban és megkérdeztem van-e Fz30,mert nem találtam.Azt mondta a kedves eladó hölgy :)) már csak 1 db van(ezüst,142-ért ;] ),mert Szeptemberben jön az új készülék :DD

(#22) bagibetyar válasza grabber (#21) üzenetére


bagibetyar
csendes tag

A múltkor betévedtem a Westendben levő Media Marktba. Ott halomra álltak a polc alatt az FZ-30-asok. Igaz a bemutató készülékek között nem volt egy sem kirakva belőle, így az árát sem tudtam meg. De tutira 142 felett van. (Legalábbis náluk).

(#23) grabber válasza bagibetyar (#22) üzenetére


grabber
addikt

Már voltam a Saturn-ban is és ott se volt Fz30.De S9500 igen.A többi helyen meg nincsenek kirakva.Az a gond még sohasem volt alkalmam kézbe venni a készüléket :O

(#24) valaki-


valaki-
csendes tag

- - Várható ára: 189.990 Ft (680 EUR) - -

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#25) valaki-


valaki-
csendes tag

Az új motor zajszűrési különbsége:

[kép]

[kép]

(#26) anjani182


anjani182
őstag

Remélem lemegy az FZ-30 ára :R Jó kis gép lesz ez is :Y

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27) Cathfaern válasza valaki- (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez nagyon szép csak a lényeg nem látszik: mennyi részletet tart meg. Ugyanis még a legdurvább zajt is ki lehet szűrni, csak az egész kép egy nagy paca lesz :) És amit mutatnak képet, az alapből egy teljesen homogén, részletmentes felület, szóval nem sok derül ki...

(#28) valaki- válasza Cathfaern (#27) üzenetére


valaki-
csendes tag

Én sem mondom, hogy 100%-ban ennek kell tanusítani a valóságot, mert valljuk be marketing van ebben is amit látunk. Remélhetőleg volt annyi fejlődőképességük technika terén, hogy ezt, a korábbi tipusoknál fenálló zajszűrési gondot valahogy végre megoldják. Bízzunk benne, hogy az ára nyújtani fogja a minőséget is speciel zajszűrés terén. Ami meg a homogén képet illeti egyet kell hogy értsek, de sokaknak számít a képi információ is és kevésbé szkeptikusak.

[Szerkesztve]

(#29) Jazz válasza valaki- (#28) üzenetére


Jazz
veterán

Jezusereje! 10Mp! No es mekkora CCD-n? Mar elore felek :(
Fz7 6Mp 1/2.5'' CCD-n, amin max. 3Mp kellen hogy legyen
Fz30 8Mp 1/1.8'' CCD-n, ilyen kicsi CCD-n is 4Mp-t kellen max elhelyezni, ha nem akarod, hogy akvarell legyen a keped, magasabb iso-t meg el is felejtheted.
Csak osszehasonlitsanak: ez az 1/1.8'' CCD=7.18x5.32mm
Mig a Canon 300D-n 22.2x14.8mm-es CCD van 6Mp-el. Hat ez a nem mindegy.
Fz50 10Mp, ide egy minimum 38mm-es CCD kene. Tan meg a 22mm-es is elmenne, talan, de panat ismerve alig adok meg erre is eselyt.
Kulonben meg semmi ertelme, csak artanak vele, mert tonkrevagja a kepet.
Bosszanto, mert pana jo gepeket csinal, de sajna a marketingjuk is jo, hiszen az emberek tobbsege nem is tudja hogy foleg a CCD meret a meghatarozo, nem a Mp. Nagy Mp, baromi jo kep: persze, ha ehhez aranyosan megfeleoen nagy CCD tarsul. De a pana mindig fele akkorat rak mint kene:(
(es ha kisebb felbontast valasztasz, azzal sem ersz semmit, mivel a nagybol meretezi le a kicsit.)
Kar hogy nem csinalnak olyat, hogy Pl. Fz30-at adnak 4Mp-es kivitelben is, valtozatlan aron, tuti hogy azt valasztanam. Reszletesseg ugyan az lenne, hiszen ami 8Mp-en zajos osszemosott, itt az tiszta eles, 8Mp semmivel sem tartalmazna tobb infot, csak csunyabb lenne, illetve 4Mp-es kivitelben meg az iso400 is hasznalhato lenne.
Szal nem a zajszuressel van a baj, hanem a kicsi CCD-vel. Zajt ne is nagyon szurjenek joban, mert csak osszemossa az apro reszleteket: zold mezo=zold paca, lombkorona=zold paca :)

[Szerkesztve]

free your mind

(#30) bagibetyar válasza Jazz (#29) üzenetére


bagibetyar
csendes tag

Jazz! Teljesen egyetértek veled! A több MPixel ugyanazon a lapkán nagyobb zajt eredményez. Ezt csak növekvő szűréssel lehet elvégezni. Megoldás egy belépő szintű tükörreflexes? Direkt nem mondok típust. Mindenki gondolkozzon el, vagy nézzen körül más topicban is. Egyenlőre én is kompakttal fényképezgetek. :)

(#31) BEE válasza Jazz (#29) üzenetére


BEE
addikt

Láttál már képet az FZ30-tól ?
Mert ha igen, akkor nem írnál ilyen butaságot, hogy egy 4Mp
felbontású gép jobb lenne.

Azonkívül ne hasonlítgassunk egy kompaktot egy dslr-hez !
Nem egy kategória, a kompakt az egy ócsított kompromisszum.
És abban a kategóriában a panák lenyomják a mezőny 98%-át.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#32) BEE válasza valaki- (#25) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem piszkáltak kicsit a zajszűrésen,
és ettől nekibuzdulva úgy gondolták, hogy elbír még két megapixelt.
Meg persze hozzátették a marketing ISO-kat,
mert ha van másnak, akkor nekik is legyen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#33) Jazz válasza BEE (#31) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem FZ5 van (a legjobb amit vehettem ebben a ketegoriaban), es bizony, ha valaszthattam volna, 4Mp-es lapkaval kertem volna. TFT monitoron, 100% nagyitas melett (1pixel 1kepkocka) bizony hagy kivanni valot maga utan. Ugy 50% ban eri el a megefelelo ''reszletesseget'' szepseget, erted...
Fz4 klasszisokkal tisztabb kepet ad, es csak annyi, hogy 2560 helyett 2304....
Sajna Fz30-rol is lattam kepeket, hat....
Egyik sem szep 100%-ban. Mp-nek addig van ertelme, amig 1:1-ben tueles es tokeletes. Ha mar a minosegromlas karara megy, akkor mar kar erte.
Folyton iso80-ban fenykepezel, ha nagyon muszaj iso200, de iso400-at mar meg sem kockaztatod. Ennek igy nincs sokertelme. De hat kompakt es kompromisszum
Fz30, 50 mar SLR-like, es az ara is az.
Annyira jo gepek lennek ezek a panak, adott a Leica, a Matsushita, csak az a franya CCD lenne nagyobb. Biztos sokan vannak akik aldoznanak pluszban ra.

free your mind

(#34) valaki- válasza Jazz (#33) üzenetére


valaki-
csendes tag

Szeptemberben találkozunk tesztfotókkal...

(#35) Jazz válasza valaki- (#34) üzenetére


Jazz
veterán

Ok. Addig is meglehet nezni FZ7-et, tiszta akvarell....es ha ezt a tendenciatkoveti pana, akkor sok jora nem lehet szamitani.
Eddig az volt jo a panakban, hogy nem szurtek a zajt agyon, igy lattad a fuszalakat, es a fa lombkoronajaban is kivehetoek voltak a levelek.
Altalad belinkelt teszt kep enyhen szolva is szemeteseg (pana reszerol), full homogen feluletet bevagva. Na majd megnezzuk azt a fuvet...
van egy tok jo link valahol a melyiket valasszam I archivumaban. Ket kep ugyan arrol, egy Fz5, meg egy erosebben zajszurt masik geppel. Az egyik fu, a masik homogen zold. Egyszeruen nemtalalom...:(

[Szerkesztve]

free your mind

(#36) valaki- válasza Jazz (#35) üzenetére


valaki-
csendes tag

Na igen, ettől a homogén dologtól van egy kis félsz bennem, elvégre az ilyen fényképezőgépekkel készült képeken nem a fűszál tűéles eloszlotságát fogják vizsgálni. De én bizony szeretném elkülönülten látni ezeket a részleteket is. Lehet ISO400-ba jó lesz ez a gép, nem tudom. Legfeljebb makropanorámázunk vele és a panorámacsíkokból sorokban rakunk ki egy 4:3-as képet :)

(#37) 0Li


0Li
aktív tag

1/1,8'' CCD
10,4 megapixel
....háááát.....kíváncsi vagyok panáék mit találtak ki :F ;)

(#38) Jazz válasza 0Li (#37) üzenetére


Jazz
veterán

Micsoda! 1/1.8''-os CCD lesz rajta? Ez tuti? Na neba*!
Atyagatya....
(mert mindenki Mp lazban eg, es ezt a gyartok ki is hasznaljak: ''Hûû 10Mp, de jo lesz akkor nekem'' - gondoljak. Szegenyek....:) )
Ideje lenne mar bevezetni a Mp/CCD felulet aranyszamot, es eszerint osztalyozni
Most még katasztrofalis a helyzet. Ramesz egy honlapra: Osztalyozas Mp szerint. En is ugy veszek gepet, hogy azt mondom hogy 5. Es csak azt nezem :D
Anyam borogass....:))

[Szerkesztve]

free your mind

(#39) Jazz


Jazz
veterán

Aááááááááá! :Y
Most nezem dpreview-en. Azt hittem csak viccelsz. Ezt nem akarom elhinni! 10MP 1/1.8''-os CCD-n!!! Total valtozatlanul hagytak! Agyam eldobom. Mi johet meg??? 15Mp 1/2.7''-on? Ezek utan mar azon sem lepodnek meg.
Hat, sok sikert a termekhez. Nekik is meg mindenkinek.
Azt a szegyent....hat ehhez nem lehet mit hozzaszolni.... :R

free your mind

(#40) Jazz


Jazz
veterán

...Iso 3200. Hahahaha :C
De profit, es menedzsment szempontbol tokeletesen helyes dontes. Igy is sokan megfogjak venni, es meg a gyartosoron sem nagyon kellett valtoztatni. Asszem uccso Fz sorozat. ''Szep'' befejezes.:)

free your mind

(#41) BEE válasza Jazz (#39) üzenetére


BEE
addikt

Még ne temessük !
Csinálhatták akár jól is.
Amíg nem láttuk, addig csak találgathatjuk, de hamarosan
úgyis kiderül minden.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#42) Retro11 válasza BEE (#41) üzenetére


Retro11
senior tag

Igy van.Temetni nem kell csak a vásárlását felejteni:DDD!Nagyon kiváncsian várom a magyar részletes teszteket,tesztképeket...
Ki tudja,lehet ebből még jo gép is..:DDD :DDD :DDD...Bár 10mp kicsit erősnek érzem..Iso 3200...Jahj mintha most látnának először ilyet..

(#43) 0Li válasza Retro11 (#42) üzenetére


0Li
aktív tag

Jó gép lesz ez! Biztos jól megcsinálták!
:P

[Szerkesztve]

(#44) Retro11 válasza 0Li (#43) üzenetére


Retro11
senior tag

persze..Én is ezt mondtam nem:DDD, :P :P !

(#45) 0Li válasza Retro11 (#44) üzenetére


0Li
aktív tag

Akkor minek írod még1x? :DDD

(#46) Retro11 válasza 0Li (#45) üzenetére


Retro11
senior tag

na jó márcsak azért se irom többször:DDD :DDD!!!

(#47) 0Li


0Li
aktív tag

Már csak azért is kíváncsi vagyok erre a cuccosra, mert gépvásárlás előtt állok! Ha jobb mint az FZ-30 és nem lesz sokkal drágább, akkor erősen elgondolkodtat majd a 350d mellett!

(#48) Jazz válasza 0Li (#47) üzenetére


Jazz
veterán

Azert ez egy kicsit eros. :P
Csodak pedig nincsenek. Optika eddig is nagyon jo volt, szal azon tul sokat nem tudtak ''csiszolni''.
A novekvo zajt meg csak meg erosebb zajszuressel lehet csokkenteni, ami meg reszlet veszteshez vezet. Ha csak nem talaltak fel valami uj matematikai algoritmust.:)
A vignettasodasrol, kromatikus aberraciorol, zajok egymasba mosodasarol, akvarell hatasrol meg mar nem is beszeljunk. ;)
digicam-en, vannak realais tesztkepek (dpreviewek tul szepek, idealaisak, nem tukrozik a valosagot)
Itt egy Fz7-es kep, teljes, 100%-os, 1:1-ben nagyitasban nezzetek: [link]
Tessek megnezni ezt a macskakovet, meg a zold fat a hatterben. Igen, az ott egy macsakkoves ut, ha valaki nem ismeri fel. Na most keremszepen, van ennek ertelme? :F
Erre mondom, ennyi infot 3Mp-is ad, es az legalabb szep:)


[Szerkesztve]

free your mind

(#49) kyg/67


kyg/67
csendes tag

Nekem Fz30 am van, de nagyon meg bántam hogy megvettem. Sötéteb részeken még ISO80-on is zajosak a képei. Ennek a gépnek az egyetlen előnye a jó manuális funkciók.

kyg

(#50) 0Li válasza Jazz (#48) üzenetére


0Li
aktív tag

Ilyen képet a W50-esem is csinál! Sőt még jobbat! :DDD


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.