Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) lizakattila válasza lizakattila (#650) üzenetére


lizakattila
senior tag

Megoldottam a bios frissítést. :DDD

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#652) Cadal válasza lizakattila (#651) üzenetére


Cadal
őstag

és, most jól működik az fsb állítás?? Megy a tuning rendesen?
Csak egy ötlet, ha a szorzót 16x-ra teszed ne állíts be neki kapásból 220-as fsb-t, mert jó esélyed van egy Cmos-clearre (3520MHz).

(#653) cl.aci válasza Cadal (#652) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Nem biztos hogy kel a cmos reset, :K álltalában a harmadik újraindítási kisérlet után visszaáll alpbeálításra a bios.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#654) lizakattila válasza Cadal (#652) üzenetére


lizakattila
senior tag

Nah nemsoká kiderül, hogy jó lett-e, most raktam teljesen újra a rendszert, és nem akartam tuningolva Vistát telepíteni, meg kapott új vgat is.
Ha végeztem mindennel "gyakorolok". :DDD

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#655) TomBoy1986 válasza lizakattila (#648) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szia!

Nem voltam gépközelben, de én is csak azt tudtam volna mondani, hogy BIOS hiba, s hogy az 1.7-es már tökéletesen működik. Szorzóállítós procim nem volt, így én csak FSB emeléssel szoktam tuningolni, s lentebb már leírtam, hogy az egyik verzióval hiba van.

Száz szónak is egy... szóval 1.7-et fel.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#656) lizakattila válasza TomBoy1986 (#655) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ahh, üdv TomBoy!
Megtörtént, 1.7 fennt van. Már csak percek? kérdése és kiderül az igazság. :D
(csak még megvárom a 60 új frissítés telepítését :W )

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#657) lizakattila válasza Cadal (#652) üzenetére


lizakattila
senior tag

Azt hiszem megoldódott.
Kezdetnek kicsit visszafogottabban, az első próba eredménye: LINK :C

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#658) Tom19


Tom19
tag

Sziasztok!

Alaplapot szeretnék váltani( Giga-ról MSI-re, mert nem jött be).

3 lap közül nem tudok választani:

MSI K9A2 Platinum
MSI K9A2 Platinum V2
MSI K9N2 SLI Platinum

Esetleg érdekelne hogy a V2 mivel jobb/ rosszabb mint a sima.
És hogy az nvidia chipset-es tud-e valamivel többet, vagy kevesebbet mint az AMD-sek.

Árban mind 30000Ft körül van, 200Ft-os eltérésekkel.

Ti melyiket ajánlanátok, és miért.

Most Giga GA-MA770 DS3-om van, de beadta a derekát.

Köszönöm a segítséget!

(#659) lizakattila válasza Tom19 (#658) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!
A Platinum és a Platinum V2 között én annyi különbséget tudok, hogy a V2-n 4 sata port van, a sima Platinumon pedig 6, de javítsatok ki, ha tévednék. :B

Nekem AMD 790x chipes van és maximálisan meg vagyok vele elégedve, de ez szubjektív vélemény.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#660) TomBoy1986 válasza Tom19 (#658) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ne ezeket...

Válaszd az új DKA790GX Platinumot. ;)
Bár az 34K, de sokkal újabb a chipset, elégedett leszel vele.

Tuningban is sokat számít az új déli híd. NV chipsetet meg csak akkor vegyél, ha SLI-t akarsz, egyébként ne.

És azt meg tudom érteni, hogy nem jött be a Giga... nekem sem.

lizakattila:
Igen, annyi a különbség, hogy nincs rajta a külső SATA vezérlő.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#661) Feki2000


Feki2000
csendes tag

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem hogy van egy k9a2 cf lapom és azt mondták a boltba hogy viszi az 1066-os ramokat! 6000+-os x2 van benne 1.7-es biosal! Szóval nem csak az 1066 nem megy rajta de 800 helyett is csak 750 mhz-t ír windows-ba bios pedig látja hogy 800. Ilyenkor mi a teendő? Ha 1066-ot nem is viszi de legalább akkor 800-at csináljon nekem! :) Segítségeteket előre is köszönöm!

(#662) Tom19 válasza Feki2000 (#661) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Az Athlon X2 procikkal nem megy a RAM, 1066Mhz-et. Csak Phenommal menne 1066Mhz-en.

Nekem 5000+ BE-m van, ezzel csak akkor megy 800Mhz-en a RAM, ha a procit felhúzom 3.2Ghz-re(alapból 2.6ghz). És ez az összesnél így van, a szórzók miatt így jön ki.

De megnyugodhatsz, hogy elhanyagolható ez a pár Mhz.

(#663) Feki2000


Feki2000
csendes tag

Okés! Köszönöm a segítséget!

(#664) Piero89


Piero89
aktív tag

Sziasztok!

Napokban tulajdonomba kerül egy K9A2-CF lap.A gazdája szerint nem szereti a Geil Ultra ramokat ,én meg azt szeretnék belerakni.Ez így igaz vagy csak vmit rosszul állíthatott be? Procitól függhet ez a dolog ? Ő egy 5600+ -al hajtotta,én meg most is egy 5000+ BE-vel hajtom a Geil-jeimet tökéletes összhangba egy giga lapban.
Valakinek vmilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban :F

Válaszaitokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#665) lizakattila válasza Piero89 (#664) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!

Személyes tapasztalatom nincs vele, de EZ alapján tesztelték Geil-lel is a lapot.
Ha szerencséd van pont olyan típussal is, mint a Tied. :)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#666) Piero89


Piero89
aktív tag

Szerintetek megérné váltani az adatlapomon szereplő lapról K9A2-CF-re?

(#667) lizakattila válasza Piero89 (#666) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!
A technikai adatok alapján mindenképp megéri, modernebb chip, 2db 16x-os pci-e.....
(Nekem is olyan van, és csak pozitívúmot tudok mondani róla)
Nem tudom mennyit szánnál rá a váltásra, de ha anyagilag nem akadály, akkor inkább EZT válaszd.

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#668) Piero89 válasza lizakattila (#667) üzenetére


Piero89
aktív tag

Hát maradok a fent említenél,hisz már meg is érkezett :).Holnap szerelem be,addig csak pihen az asztalon de ránézésre se csúnya darab.
Látom 1066-os memókat használsz,hogy mennek?Tudtommal csak phenommal támogatja a lap.

(#669) lizakattila válasza Piero89 (#668) üzenetére


lizakattila
senior tag

:R Jó választás! :K
Igen, csak a Phenom támogatja, illetve hajtja 1066-on.
De legalább a tuningot jobban bírják, nem kell rögtön visszaosztani a memót, ha emelem "egy kicsit" az FSB-t. Ha meg egyszer esetleg váltok Phenomra (ami a közeljövőben nem túl valószínű) akkor majd jól jönnek.
Addig meg mennek 900-on, és nem kell görcsölnöm, hogy stabilak-e vagy sem. Ezek tuti azok.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#671) Piero89 válasza lizakattila (#669) üzenetére


Piero89
aktív tag

Holnap valószínűleg megnézem mit művel geil ultrákkal,ha meg vmi nem stimmelne bevállalom 1066-os kingmaxok-at.

Köszi az infókat :R

(#672) lizakattila válasza Piero89 (#671) üzenetére


lizakattila
senior tag

Majd jelezz vissza, hogy hogy ment. :))
Én egész tuningbarát lapnak találtam. Nálam EZT tudta a proci benne. :C

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#673) Piero89 válasza lizakattila (#672) üzenetére


Piero89
aktív tag

Szép :C

A mostani lapommal alapfeszen 3100-at tudtam kihozni a 5000+ BE-ből,remélem ezzel a lappal több is kijön belőle ;]

(#674) Piero89 válasza Piero89 (#673) üzenetére


Piero89
aktív tag

Összeraktam a masinát.Új vistát nem kapott a rendszer úgyhogy most elég kókány szoftveresen,de a giga laphoz képest a CF sokkal jobban megy játékokban,még ígyis hogy most minden alapon van.A Geil Ultrák nem érzik jól magukat :( Még dualba se akarnak menni úgyhogy csere kingmaxra......

(#675) lizakattila válasza Piero89 (#674) üzenetére


lizakattila
senior tag

Örük az újabb pozitív tapasztalatnak. Mondtam én hogy nem fogsz csalódni.
Érdekes ez a memória kezelés. :F
Elvileg a memók az azonos színű slotokban mennek dualban.
Nah most nekem a procihoz közelebbi, két eltérő színű slotban vannak a ramok és így mennek dualban.
Esetleg próbáld ki még így is, hátha javul a helyzet. Ha nem, akkor pedig tényleg ajánlom a memcserét. Esetleg ha van rá lehetőséged, próbáld ki előre egy olyan tipusú memóval, amit venni akarsz.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#676) cl.aci válasza Piero89 (#674) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia.
Hát akkor valamit nem igazán jól raktál össze, mint a melékelt ábra is mutatja nem igazán érzékeny a lap a memóriák fajtájára, nálam négy 1 Gb-os modulal megy ami három külömböző tipus -fajta /nemkivánt rész törlendő :D / (két 1066-os egy 800-as kingmax és egy 800-as CSX 4-4-4-11-es időzitésekkel 858 MHz-en, néha 927 MHz-en is, hála a C&Q-nak) simán megy duálban. A két egymás melletti foglalatban működik a duál, néha csinál olyant hogy nem megy de ez csak eszement Mhz-eknél fordult elő, vagy ha igen feszesre vettem az időzítéseket :D . A biosodat frisítsd 1.7-re az aránylag felhasználóbarát, nem úgy mint némelyik előző verzió :W .

#673-ra: Alapfeszen, 200-as "fsb-vel" 16-os szorzóval simán ment nálam az 5000+ BE, csak ilyenkor nincs C&Q :O .

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#677) Piero89 válasza lizakattila (#675) üzenetére


Piero89
aktív tag

Hát láss csodád.Ha nem azonos színű foglalatba rakom akkor megy dual-ba :DDD Érdekes MSI furfang...... Kössz a tippet :R

Mostmár jöhet a tuning...... ;]

[ Szerkesztve ]

(#678) Piero89 válasza cl.aci (#676) üzenetére


Piero89
aktív tag

1.7-es Bios van fenn.Itt van vmi tikos BIOS opció mint pl a giga lapomnál volt?

Jah és másik dolog!Mindent megtaláltam idáig,de a feszültségeket nem bírom állítani :( Auto módba van az összes,és nem lehet hozzányúlni.Gondolom 1 kattintás valahol......

[ Szerkesztve ]

(#679) cl.aci válasza Piero89 (#678) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Persze, + - gombb a numpadon csodákra képes :DDD :U , kiválasztod az opciót és nyomkodod a + gombot, de csak ovatosan :K. Nincs, MSI-nek nem szokása eldugni az opciókat a bisban, inkább kifelejt egy két dolgot :W

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#680) Piero89 válasza cl.aci (#679) üzenetére


Piero89
aktív tag

És tényleg csak ennyi :B Még meg kell szoknom ......

(#681) Piero89


Piero89
aktív tag

Nah tuningal is asszem megvagyok.Alapfeszen ugyan annyit bír a cucc mint a gigabyte-al anno. A procinak 3100-n elfogy a tudománya,és plusz feszt adni neki nem akarok úgyhogy marad ennyi.

(#682) lizakattila válasza Piero89 (#681) üzenetére


lizakattila
senior tag

:R
Szerintem az bőven jó, és maximálisan kihajtja a konfigodat.
Nekem 3,2-t megy alapfeszen, és én is annyin járatom
Nem vettem észre lényegesebb változást magasabb órajelen sem.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#683) whYz


whYz
addikt

hali
k9a2 platinum lapnál ki lehet kapcsolni a tbl fixet?

(#684) Piero89


Piero89
aktív tag

Tuningolt már valaki phenom procit K9A2 CF lappal? És milyen eredménnyel?

(#685) Gyuri27 válasza Piero89 (#684) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nb szorzó állithatatlansága miatt BE-t bele és nincs gond.

Amd - Radeon - Ryzen

(#686) TomBoy1986 válasza Piero89 (#684) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Persze hogy.

9550-em van, 2640MHz-en alapfeszültségen stabil. 2700MHz-en még elindul (azaz lehet tesztelni, de már nem 100%-ig stabil). A lényeg, hogy kb. 240-es FSB-ig tudsz eljutni a tuningban.

Íme: [link]

Működőképes mellette természetesen a CnQ is. :R

Gyuri27:
Ha BE-t tesz bele, akkor a lapja el fog füstölni, mivel azok általában 125-140W-osak, míg a rev1.0-s K9A2-CF nem kezeli már a 125W-os CPU-kat. Úgyhogy 9650-et vagy 95W-os 9750-et bele és akkor mindenki jól jár ;)

whYz:
BIOS-ból nem, AMD Overdriveval igen.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#687) Gyuri27 válasza TomBoy1986 (#686) üzenetére


Gyuri27
félisten

A125-t se? Az msi mióta gyárt ennyire (nem mondom, hogy szar) érdekes lapokat?

Amd - Radeon - Ryzen

(#688) whYz válasza TomBoy1986 (#686) üzenetére


whYz
addikt

jah csak az linux alatt nemigazán fog működni :(
vagy linuxhoz is tudsz valami tbl fix disable progit?

[ Szerkesztve ]

(#689) TomBoy1986 válasza Gyuri27 (#687) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ez van... rev1.0 nem támogatja, kiadtak egy rev 2.0-t is, az már támogatja (140W-ot nem).

Amúgy meg... Gigabyte ráírja, hogy támogatja a 140W-ot, aztán az élet meg bebizonyítja, hogy ez nem igaz. Az MSI-m életkora közeledik az egy évhez (felét Phenommal, másik felét durve X2 tuninggal).

Gigabyte DS4 meg egy halva született ötlet volt (na jó, egy hónapot ment a Phenommal :D )

Én a továbbiakban is az MSI-re szavazok :K

whyz:
Ezt találtam a témában: [link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#690) whYz válasza TomBoy1986 (#689) üzenetére


whYz
addikt

huh kösz :) ez már nagy segítség

(#691) Piero89 válasza TomBoy1986 (#689) üzenetére


Piero89
aktív tag

Nagyszerű :C Akkor mégse kell az SB750-es ahhoz hogy mennyen a phenom tuning rendesen.

(#692) TomBoy1986 válasza Piero89 (#691) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ha belegondolsz, hogy ez alapfeszültséges tuning és a fesz. emelés a stabilitásra nézve hatástalan (azaz ha növelem, akkor sem megy tovább), akkor elkélhet.

Viszont ha megelégszik az a 2600-2800MHz-cel, akkor bizony elég ez a lap is.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#693) Piero89 válasza TomBoy1986 (#692) üzenetére


Piero89
aktív tag

Akkor ezért van az hogy hiába feszelem agyon az 5000+ BE-m nem megy tovább mint 3100mhz alapfeszen :F vagy ez csak phenomokra igaz és bénázok vmit?

(#694) TomBoy1986 válasza Piero89 (#693) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Csak Phenomokra.

RAM lehet, vagy HT esetleg.
De lehet Windows gond is.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#695) Piero89 válasza TomBoy1986 (#694) üzenetére


Piero89
aktív tag

Hát a geil ultráknak (2,3V) bírniuk kéne.......HT vissza lett osztva rendesen.Windows hogy kavarhat be? Amúgy az előző giga lapomnál is ugyan abba a falba (3100mhz) ütköztem pont mint ezzel :W

[ Szerkesztve ]

(#696) TomBoy1986 válasza Piero89 (#695) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Csak szorzóval próbáltad húzni, vagy FSB-vel is? Mert lehet, hogy a szorzóállítás fekszi meg a gyomrát ennyinél :F

Bár nem vagyok ott, így nem nagyon tudom... :)

Ez a bírniuk kéne meg egy olyan dolog... hogy egyszerre egy dolgot szabad csak tuningolni. Különben ugyanis sok a hibalehetőség...

Az ilyet, hogy CnQ már nem is mondom...

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#697) Piero89 válasza TomBoy1986 (#696) üzenetére


Piero89
aktív tag

14-es szorzó melett 221-es fsb-vel nyomom neki.16 szorzóval el se indul.De próbáltam már 13-as szorzóval egészen 15-ig elég sokfajta variációval,de sehogy se tudtam 3100 fölé menni pedig a ramok is 800 alatt voltak......A plusz fesz meg mintha többet ártana mintha használna :U Úgyhogy lehet ennyi van a prociban se több se kevesebb sajna :O

A CnQ-ról meg leszoktam mert volt olyan játék hogy akadt tőle közbe .

(#698) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem, van-e valakinek 8 Gb-s pendrive-a és használja is a lappal? Nekem nem jött össze Vista 64 bit alatt, ha megpróbálok írni rá jobb esetben csak a totalcommander fagy ki, rosszabb esetben a vista is újraindul. Néha előfordul, hogy írás közben eltünik a meghajtó, ilyenkor ha újra csatlakoztatom közli velem,hogy nincs a lemez megformázva. A poén az hogy 3 gépen is kipróbáltam egyiken sem volt hajlandó írni vista alatt, csak XP-n, de ott is nagyon lassan. Mind a 3 gép AMD csipszetets volt ( 790-es, 770-es ez Giga, és 780-as MSI laptop). Visszavittem a boltba ott Inteles gépeken írt mint állat, vistán és XP-n is :W . Ha tudtok valami okosat tanácsolni, ne tartsátok vissza magatok :D .

mod: az USB működik a lapon az egerem. a nyomtatóm és a bluetoot is tőkéletesen megy, mindegyik USB-s és akármelyik aljzatba teszem a pent nem akarja az igazságot :W .

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#699) TomBoy1986 válasza cl.aci (#698) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Okosság? Próbáld meg elcserélni hasonló méretűre...csak olyanra, ami megy a lappal. Ez a jelek szerint nem :F

Vagy esetleg driver/BIOS frissítés is szóba kerülhet, bár nem tartom valószínűnek, hogy megoldaná :(

Nekem csak 256MB-os és 1GB Pendriveval volt használva, azzal nem volt persze gond :F

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#700) cl.aci válasza TomBoy1986 (#699) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Elméletileg menie kéne, az ismerősőm 2 Gb kingmax data traveler II-es penj simán működik a lappal, ez is data traveler igaz csak sima. Bios driverel kapcsolatban mindegyikből a legfrissebb van fent, ma viszem vissza boltba és megmondom nekik, hogy b.....meg, adjanak olyat ami megy AMD-s lappal is nem csak intelessel :K

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.