Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

AM2+ kompatibilis, AMD 790 chipkészlettel szerelt lapok. Támogatják a már jelenleg jó ideje forgalomban lévő összes AM2 foglalatos CPU-t, illetve a jövőbeni AM2+ szabványnak megfelelő processzorokat is.

K9A2 CF

• AMD 790X (PCI Express V2.0) and SB600 Chipset
• Supports Dual DDR II 533/667/800 (4 DIMM slot)
• Crossfire (x8/x8)
• 1 IDE, 4 SATA II, 1 eSATA
• Realtek ALC888 HD audio
• Realtek PCI-E GbLAN controller 8111B (1port)
• 1 FireWire port (VIA VT6308P)

[bővebben]

K9A2 Platinum

• AMD 790FX (PCI Express V2.0) and SB600 Chipset
• Supports Dual DDR II 533/667/800/1066 (4 DIMM slot)
• Crossfire/QuadFire (x16/x16 - x8/x8/x8/x8)
• 1 IDE, 4 SATA II, 2 SATA II + SAS (SCSI), 2 eSATA
• Realtek ALC888/ALC888T HD audio
• Realtek PCI-E GbLAN controller 8111B (1port)
• 1 FireWire port (VIA VT6308P)

[bővebben]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) luci válasza Oliverda (#1) üzenetére


luci
tag

m-Atx-es verziója mikorra várható ? :U :R

...

(#3) Oliverda válasza luci (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Kérdezd meg az MSI-től. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) FireKeeper válasza Oliverda (#1) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a K9A2 cf tetszik nekem, semmi csicsa, minden ami kell, már csak az árára vagyok kíváncsi

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

Úgy néz ki a K9A2 Platinum az egyetlen lap amin elfér 4 dualslotos kártya. Állítólag tuningra sem lesz rossz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) Oliverda válasza FireKeeper (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt 70-80 euro, azaz 20+áfa lesz kb. [link]

Thrawn: A Platinum nekem a SATA/SAS vezérlője miatt tetszik nagyon, viszont sajnos a manual szerint nem lehet benne nagyon birizgálni a RAM időzítéseket majd. :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) keIdor válasza Thrawn (#5) üzenetére


keIdor
titán

Nekem is a Platinum tetszik.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Bizony ezek nagyon komoly lapoknak néznek ki. Nekem főleg a Platinum tetszik, bár gondolom inkább 40K körül fog debütálni.

Jó az a 4-es CF :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#9) FireKeeper válasza keIdor (#7) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem is tetszene ha lenne rá zsém de sztem még a cf-re se lesz :DDD arra vagyok még kíváncsi az abit mivel rukkol elő. arról a sas-ról meg már hallottam. elég fincsi elérési időt lehet vele elérni. de ahhoz speckó vinyó kell nem? gondolom az se két fillér..

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10) Thrawn válasza keIdor (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Én nem mondtam hogy tetszik ;]
Na jó azért nem csúnya :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) TomBoy1986 válasza Oliverda (#6) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Miután a DRAM Timing Mode-ot átállítod Autoról manualra 6 időzítést állíthatsz be. Így van ugyanis az én leírásomban is.

Igazából mindent tudsz állítani, amit a CPU-Z-ben látsz a RAM-nál. (s még azon kívül egyet asszem).

És végre ebben van NB és HT voltage állítási lehetőség is. A sima K9A-ban úgy tudom nincs (580X chipsetes)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#12) FireKeeper válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

"A CPU, memória, HT és chipsetfeszültséget tekintve jól áll az MSI, viszont van egy pont, amit komoly kritikával kell illetnünk, ez pedig a HT-szorzójának állítása, illetve az MSI esetében ennek állíthatatlansága." részlet a ph! tesztből. ergo feszt lehetett állítani, de szorzót nem. mondjuk egy időben ilyen lapot akartam venni, és mondták a topikjában hogy van valami olyan hülyenevű opció ami úgy álltja a szorzót hogy 1000 alatt tartsa a ht-t

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13) Oliverda válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahh...értem. Akkor jó. :)

FireKeeper: Igen, SAS vinyó kell. Nem olcsó, de egy 15K-s már nagyon odab@sz.[link] Egy 74es olyan 30-40K között mozog, és pont olyan a csatalkozója mint a SATA-nak, sőt a SAS vezérlőre lehet SATA vinyót is dugni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) TomBoy1986 válasza FireKeeper (#12) üzenetére


TomBoy1986
veterán

"A CPU, memória, HT és chipsetfeszültséget tekintve jól áll az MSI, viszont van egy pont, amit komoly kritikával kell illetnünk, ez pedig a HT-szorzójának állítása, illetve az MSI esetében ennek állíthatatlansága."

Biztos, nem láttam még ennek a lapnak a BIOS-át.

Elsőre én sem találtam a saját lapomban a HT szorzót, de aztán igen, az Advanced Chipsetben van benne. Arról nem tudtam, hogy van benne ilyen elektronika, de őszintén szólva... nem tetszik. Legyen egy egyszerű beállítás, s aki hülye, az ne tudjon tuningolni (windows varázslóit is azért utálom).

Amúgy az újabb BIOS-okkal sajnos megjelent az én lapomban is, csak ez kivédhető :)

Amúgy az opció neve: AM2 to SB55 volt nálam (ill. valami ilyesmi, s szintén autoról kellett manualra tenni).

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15) PAraNOia21


PAraNOia21
tag

Árak Hammon bazárjában:

K9A2 CF-F - 19 591 Ft
K9A2 Platinum - 34 469 Ft

:))

A sima K9A2-nek nagyon barátságos már a kezdő ára is. :K

(#16) bnss válasza PAraNOia21 (#15) üzenetére


bnss
veterán

Ez így van, és ha tuningban is _jól_ teljesít, akkor jó választás lehet a 790X miatt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#17) TomBoy1986 válasza PAraNOia21 (#15) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem is gondoltam volna, hogy ennyire olcsó lesz...

Bár a Platinum jobban tetszik... :( :))

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#18) bnss válasza TomBoy1986 (#17) üzenetére


bnss
veterán

Azért azt az apró tényezőt vedd figyelembe, hogy ez bazáros ár, kiskerekben ennél több lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19) TomBoy1986 válasza bnss (#18) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem boltban is meg fogom kapni annyiért. ;)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#20) FireKeeper válasza TomBoy1986 (#19) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem még ha ráraknak 5k-t (csak úgy megjegyzem, hogy az msi k9a plat 25k...) akkor is jó vétel :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21) FireKeeper válasza TomBoy1986 (#19) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igazad van, iponnál 20,5k [a sima] és 36k [a platinum]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) TomBoy1986 válasza FireKeeper (#21) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na ugye... Nem kell itt elájulni a bazárosoktól...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#23) PAraNOia21 válasza FireKeeper (#21) üzenetére


PAraNOia21
tag

Nagyon gondolkodóba estem ezen a sima K9A2 CF-F-n, csak az MSI-től tartok egy kicsit, egyszer volt közelebbi "kapcsolatom" vele, de az se volt túl jó (igaz, még az s939 korszakban). Lehet inkább megvárom az Abit AX78-at. :F

(#24) TomBoy1986 válasza PAraNOia21 (#23) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Erre a gyártóra nagyon igaz, hogy az olcsó termékek nem tuningra termettek...

Amik egyelőre megjelentek - szvsz. - nem az "olcsó termék" kategória, de érdemes utánajárni a BIOS-nak, s esetleg külföldi fórumokon érdeklődni a tapasztalatokról...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) Darkipapa


Darkipapa
csendes tag

Én is a 2 között variálok de nem találok cikket hogy túlhajtásra mennyire jók mert 35 öt kiadok a paltinumért ha tudom hogy csak azt lehet tuningra használni de ha kiderül hogy 20 ért a kisebbik lap is ugyanazt tudja az király lenne. Ha esetleg valaki tud valami információt a tuningról azt megköszönném.

Msi K9A2 Platinum Amd Phenom 9500 2 Giga ram Shappire HD 3850

(#26) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok.
Tegnaptól van egy K9M2 CF lapom, ha valakinek van valamilyen tapasztalata a
lappal kapcsolatban legyen szíves ossza meg. Köszi.

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#27) fef


fef
csendes tag

Hali!

A lapom K9A2 platinum, és az a gáz, hogy a DualCore Center nem indul el, hanem az alábbi zsír mondatot üzeni:

CoreCellCenter MFC Application has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. :Y

Találkozott már ilyennel valaki?
Amúgy a telepítés során nem volt problémája.

(#28) TomBoy1986 válasza fef (#27) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem felejtsd el a programot, jobban jársz. Nekem a sima CoreCenter elindításnál (nem mindegyiknél) fagyasztotta a gépet.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Kinek sikerült platinumot szereznie és mik a tapasztalatok róla?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#30) Csiborbogár válasza Ragadozó (#29) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Nekem van egy ilyen kicsike! :R
Akarok majd egy logout blogot írni a tapasztalataimról. Talán jövő hétre összeáll. :C

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#31) Djopci válasza cl.aci (#26) üzenetére


Djopci
tag

Hali!

A K9M2 CF -lapra énis kiváncsi lennék, egész jónak tünik árilag is!

Vélemény valakinek?

(#32) hakos1987


hakos1987
őstag

nekem lenne egy nagyon fontos és sürgős kérdésem!!!
most este meg kéne rendelnem magamnak lapot, és egy azhlon x2 6000+ (125W) procim van... működik ezzel (CF-F)??

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#33) Csiborbogár válasza hakos1987 (#32) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Biztos!
De van a laphoz kompatibilitási lista az MSI honlapján ott meggyőződhetsz róla.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#34) hakos1987


hakos1987
őstag

hát ez az, hogy aszerint elvileg nem, bár a 89W-os változatához igen...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35) Hector01


Hector01
csendes tag

Hi mindenki! Én ma építettem a gépembe egy K9A2 CF alaplapot...Háát...tesztelni még nemnagyon tudtam..de eddig eléggé meggyőző! Egy X2 4600+ os procit hajtok benne alapon.....még nem húztam....ebben azért segítségemre lehetnétek, mit hogyan csináljak....
Szóval..ha van kérdésetek..csak bátran.....ha tudok, felelek.......

Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#36) TomBoy1986 válasza Hector01 (#35) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, kb az érdekelne - ha kezdhetem a sort - hogy:
- van-e bárminemű anomália (DVD-írásnál, HT kezelés tuningnál)
- mennyi feszültséget lehet adni a CPU-nak, DDR-nek, NB-nek, HT-nek..(magyarul a Cell menü érdekel leginkább)
- tuningnál továbbra is jó-e a C'n'Q
- venti fordulatszámszabályozás
- mekkora max FSB-t bír (na itt lehet, hogy lesz problem, mert pl. nekem nem minden BIOS verzió engedi visszavenni a CPU szorzóját manuálisan)

Tuningban egy kis help:
- tartós használat mellett 1.5V-nél többet ne adj a CPU-nak, a RAM-ok se kapjanak 2-2.1V-nél többet, kivéve, ha ajánlják (mármint a gyártó)
- mindig figyeld a hőmérsékleteket, s lehetőleg a CPU maradjon 55-60°C alatt (Orthos mellett), míg a Core 70°C alatt
- a CPU végét úgy keresd meg, hogy visszaosztod a RAM-ot (és esetleg a HT-t bár itt nem fog kelleni, mert 1800MHz-ig bírnia kell) pl. 667-re vagy 533-ra, az időzítéseket hagyhatod auton, s a fesz. is elegendő, ha 1.9V. Na ekkor szépen elkezded növelni az FSB-t, addig amíg már nem bootol (akkor visszábbveszed)...hogy milyen lépésekkel? (5MHz pl. szerintem megfelelő)

Szerinem olyan 1.45V-t nyugdtan adhatsz a CPU-nak, s emellett próbáld meg megkeresni a maximális stabil órajelet. Aztán ha a CPU vége megvan, akkor jöhet a RAM órajelének emelése.

Előfordulhat, hogy BIOS-reset kell majd, így a beállításokat jegyezd meg. Ha pedig van kérdésed még, akkor majd írj.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#37) Csiborbogár válasza TomBoy1986 (#36) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Innen letöltheted a kézikönyvét. Bár a kézikönyv nem tartalmazza a beállításokat pontosabban. :O
Ha akarod, holnap megírom a cellmenüs kérdéseidre a választ(de he van más biosbeállítással kapcsolatos kérdésed, írd meg priviben) :K , bár nekem Platinum van, de szerintem ez megegyezik a "sima" Cf-el.
Nekem van anomália is, nem bootol akármilyen winfosról... :O

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#38) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Tisztel fórumozók!

Azügyben fordulok hozzátok, mert egy MSI K9A2 CF-F vásárlásán töröm a fejem. Viszont a konkrét kérdésem az lenne ki milyen memóriát ajánl a laphoz, vagy milyet érdemes venni, ha tuningolni is szeretném? :F Egy X2 4400+ G2 Steppinges proci kerül majd a megfelelő helyre.
Alaplap, vagy memória függő-e az, hogy vissza lehet-e osztani a memóriát? Ez a lap tudja? Vagy csak bizonyos memóriákkal?
Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39) AusWolf


AusWolf
őstag

Hi mindenki. :) Megnéztem ezt a K9A2 Platinum lapot, eléggé tetszik (csak az ára nem annyira), viszont észrevettem egy érdekességet. Ha az ember sima CF-t szeretne elérni, akkor állítólag a két sötétkék PCI-E slotba kell rakni a kártyákat, amik között 3 slotnyi hely van. Ezt tudtommal egy egyszerű CF híd nem éri át. Vagy tévedek? :U

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#40) Csiborbogár válasza AusWolf (#39) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Az alaplaphoz csomagolnak olyan hidakat, amik átérik. :K

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#41) AusWolf válasza Csiborbogár (#40) üzenetére


AusWolf
őstag

Most megnyugodtam, köszi. :) Akkor már csak azt kell kitalálnom, hogy hogyan szerezzek rá pénzt. :))

Mod: Mégse nyugodtam meg. Az MSI honlap szerint csak IDE, SATA, eSATA kábelt, és egy hátsó IEEE 1394-es portot adnak. :( Bár ez eléggé képtelenség. Anno a K8N Neo-FSR deszkámhoz több cucc járt.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#42) cl.aci válasza Peetee(tm) (#38) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia.
Nekem sima kingnax mars 800 Mhz-es 1 GB-os modulok vannak ben.
Tuninghoz nem a legjobb 900-nál többet nem sikerült kicsikarni belőlük,
ezekkel stabilan megy, hogy másik márkákal milyen viszonyban van azt nem tudom.
Most visszaosztva használom öket 667-esre, az fsb-t 242-ig tudtam felhúzni így,
de feszt nem emeltem semmin, egyébként egy 3800+ os egymagos procit használok.
12-es szorzóval.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#43) cl.aci válasza TomBoy1986 (#36) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia itt találsz néhány képet a cell menüről, bocs a minőségért de a lényeg látszik :DD

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#44) Peetee(tm) válasza cl.aci (#42) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszi a segítséget!

Supertalent ramokat veszek, mert azokat tuti vissza lehet osztani és 1066MHz-esek gyárilag.
tuning 1000-el:D
:DD

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#45) TomBoy1986 válasza cl.aci (#43) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szia!

Először is :R
Másodszor, egy kimaradt, ami rendkívül érdekelne:

CPU-nak mennyi feszültséget lehet adni?

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#46) cl.aci válasza TomBoy1986 (#45) üzenetére


cl.aci
aktív tag

szia.
Van auto :D , egyébként 1,4-től 1,686-ig 0,41-es lépésekkel, bár az 1,6 V felett már erősen a nem ajánlott kategória szépen bepirosodik a beállítás :C

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#47) Peetee(tm) válasza TomBoy1986 (#45) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

hi!

igaz nem magyar oldal, de itt mindent megtalálsz amit az MSI K9A2 CF bios tulajdonságairól tudni lehet
MSI K9A2 CF

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#48) Peetee(tm) válasza cl.aci (#46) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Hol vetted a lapod?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#49) cl.aci válasza Peetee(tm) (#47) üzenetére


cl.aci
aktív tag

szia.
Az 1.2-es bisnak nem teljesen ilyenek a beállításai, nekem hiányzik az Xpressmenü, bár nem hiszem, hogy ugyanannak a lapnak más lenne a biosa bár elég érdekes nyelvezete volt az általad linkelt oldalnak. nekem pl 1,4 V a minimum fesz az auto beállítás után, de gondolom ez procifüggő :D , régebbi proci több kakaó kell neki.

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#50) cl.aci válasza Peetee(tm) (#48) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Nagkanizsán a kékhalnál cseréltem garisan egy MSI K9N Neo-F-et erre a lapra.

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.